Grad Pula pred tužbom jer je povredio Tompsonova građanska prava

ademe, šta ti je pobogu? :eek:

Šta ga sad tu odjednom bezrazložno braniš? :dontunderstand:

Da ti nije Thompson neki rod? :think:

ma ne branim ja njega, a nismo ni rod. a da ti iskreno kazem nikad cuo za njega.... do foruma. ali ovo nije prva tema o njemu, dizao je on prasinu i ranije i verovatno se toga i ti secas. hteo sam reci da su tada par forumasa rekli [ i postavljali klipove] da ima i normalnih pesama i to veoma dobrih.
i jos jedna "sitnica", "ne" bi me cudilo da tako neki pevac pocne, znaci zarad reklame ... ali ako je on vec toliko popularan a to i dalje radi, onda nesto ne razumem

vesnica_90
ebes te koje ti cenis a ovo peva sam tako nit bih se s njim sudila,nit bih mu presudila.
zacepis nos i preskocis gowno. fuj!


rekoh nisam nikada slusao ni jednu njegovu pesmu. ali da ispadnem fer, potrazit cu na youtube neki njegov klip, i ako mi se dopadne postavit cu ga u kafani.
znaci otvaram prvih par komada, "neatraktivnog" naslova i....
ps. ima par veoma interesantnih postova na ovoj temi, dosta toga objasnjavaju.
 
v115918p0.jpg


Tomson tužio Pulu, povređena mu ljudska prava
Ponedeljak, 17. novembar 2008. 17:28


Kontroverzni hrvatski pevač Marko Perković-Tomson, koji u svojim pesmama veliča ustaški pokret, tužio je sudu grad Pulu, zato što su mu gradski oci zabranili održavanje koncerta u tom primorskom gradu.

Na suđenju pred opštinskim sudom u Puli, obe strane su iznele svoja gledišta u vezi sa tim događajem, a sudsko veće najavilo je da će 2. decembra doneti konačnu presudu, prenose hrvatski mediji.

Tomsonu je letos najpre otkazano gostoprimostvo u Umagu, a potom i u pulskoj Areni. Tomson je smatrao da su mu time "povređena ljudska prava" i odlučio je da tuži rukovodstvo grada Pule.

Pulski gradonačelnik Boris Miletić ranije je ijavljivao kako nema ništa protiv Tomsona i njegovih pesama, ali da ne ne može da podržava ustašku ikonografiju koja je sastavni deo njegovih koncerata.

"Apsolutno nemam ništa protiv dotičnog pevača i njegovih pesama, ali kao gradonačelnik Pule, grada utemeljenog na antifašističkim i multikulturalnim vridnostima, ne mogu da podržim ustašku ikonografiju koja je prateći element njegovih koncerata od koje se on nikada nije jasno i nedvosmisleno ogradio", rekao je tada gradonačelnik Miletić.

(MONDO)

----

O bože svašta... :dash:



Pa ovaj MaGaRaC je povredio prava svih Srba naseljenih po Hrvatskoj , vredja sve sto je srpsko , i sada je ko neko njega povredio . Njemu treba oduzeti slobodu govora.
 
Poslednja izmena:
v115918p0.jpg


Tomson tužio Pulu, povređena mu ljudska prava
Ponedeljak, 17. novembar 2008. 17:28
.........
----

O bože svašta... :dash:

govorim o njegovimpesmama,a ne o simbolimana koncertu
cuo od par forumasa koje cenim, da ima odlicne pesme [pored onih drugih koje donose lovu] i da je dobar soumen.
to sto koristi i ljudsku budalastinu [a nije jedini] da ima jos veci tiraz to je vec za diskusiju

mda,sve i da ima "normalne" pesme,to ne umanjuje cinjenicu da negova publika masovno pokazuje ustaske simbole na njegovim koncertima,u ostalom pogledaj klipove na youtube,i pogledaj klipove koje su pravili njegovi verni obozavaoci,a i obrati paznju na cuveni beli kvadratic na prvom mestu,pogledaj kako mu je obucena publika i pogledaj sta radi kad padne u ekstazu :neutral:

neka,kako mu nije mesto po istri,nadam se da ce se tako opametiti i po drugim delovima hrvatske i dovesti u pitanje njegove koncerte i simbole u pesmama.

@ i ostali forumaši...ovo ću reči samo jednom...ne mislim se više ponavljati...

da pričamo najpre argumentirano i hladne glave (koliko je to moguće)

1. da se razumemo nit dotičnog slušam, nit podržavam a kamoli (sačuvaj Zeuse) da branim

2. Tupson (izvinite fanovi al nemogu drukčije) je od krezube poglavice dalmainsko-hercegovačkog krša profitirao do "zvIJEzde" ...koja je delikatnu situaciju okrenuo u svoju
finacijsku dobit i dobrano napunio sopstvene džepove...kako mu je to uspelo i ko il šta mu je u tome najviše pomoglo:
-prvo- bio je rat i da nabrije masu za obranu domovine počeo je da peva pesme o svojim Čavoglavama ali i o ostalim mestima ratom pogođene i okupirane Hrvatske... nemojmo zaboraviti da se s "druge strane" pevalo nešto slično u režiji Baje malog kninDže... i time i jedan i drugi nabrijavali svoj "narod" na neviđenu mržnju koja se kasnije pretočila u zločine i sa jedne i sa druge strane
-drugo- za razliku od Baje, Tupson je imao neviđenu medijsku potporu...pogotovo lokalnih televizija i radio stanica
-treće- vračanjem Hrvata iz dijaspore kao i određeni deo publike ustashkog prefiksa trebalo je tada zadovoljit u sa kojom ustaškom "obradom" ...opet je Tupson tu video potencijal i to obavio
-četvrto- rat je završio i više nije bilo potrebno huškanje naroda po hrvatskim krš-zabitima...a sportski uspjesi su se nizali na sportskim "arenama" trebalo je samo ublažiti retoriku ...i ko će drugi nego Tupson izbacio ustašluk iz pesama i okrenuo se navijačkim pjesmama i sportskim budnicama...naravno Ercegovine se u njima nikada nije odrekao dok ni u jednoj nije pomenuo međimurje, podravinu, Varaždin...dok je Istru eto jedva prevalio koji put u pesmama......ono znao je otkuda najviše pare dolaze i ko se treba najviše pomnjati...naravno nikada se nije u potpunosti ogrado kako od svojih fanova sa ustashkom ideologijom i ikonografijom tako ni svoje prošlosti kad je sam bio deo tog ustashkog folklora
-peto- godine su prolazile a hitova je nedostajalo....na staroj slavi se ne može živjeti dugo...pa počeo svetsku turneju i to ne zato jers u ga dugo zvali "vapaj proustashki iz dijaspore" (naravno da nisu svi iz dijaspore ustashe al da ima i takvih ima...što je potvrdilo i mnoge ikonografije i u inozemstvu) nego iz razloga skandala što mu je u Sarajevo poslužilo za primer i tu počinje neviđena reklamna kampanja u koju se uključuje obe politike desničarska za levičarska protiv...uz politiku tu se upliče i desno krilo crkve dok levo šuti i građanske udruge koje su protiv i time počinje rat u kojima se međusobno oni prepiru a Tupson ubire vrhnje.....koncerte nije ni morao posebno reklamirati jer je ušao u politički svakodnevnicu
a najviše mu je pomoglo to što se Država nikad nije JSNO distancirala od te ustašije kao i to da Crkva nikad nije otišla u Jasenovac da moli za žrtve nekih svojih "sinova"

3. evo nedavno je imao koncert i u mom delu Hrvatske što od sramote nisam tih dana ni bio na ovom forumu...naravno da nisam išao i naravno opet da ne poznajem osobu koja je išla...pa mi bilo čudno i odvažio sam se i baš taj vikend izašao da vidim ko će posle koncerta doći to u centar grada u kafiće sa njegovom ikonografijom....
došlo njih 20ak u birc i DOSLOVNO ni jedan nije pričao kajkavski NI JEDAN e sad dal su to bili studenti koji studiraju u VŽu...ili određeni "gospodin" Tupson dovukao neke indijance iz svoje wuqoye8ine...to vjerojatno nikada neću saznati al činjenica je da su bili stranci, da napili se i tražili da se i u tom bircu pušta Topson, naravno da im elja nije uslišana popili piće i pokupili se van

4. Gledajući tužbu Tupsona za Pulu...pravno ...u pravu je (na žalost) i velike vjerojatnost je da istu i dobije


toliko
 
M daj Kyo, nemoj da se opterećuješ, jasno je pametnom čoveku. Baja Knindža je to odradio kad je bilo vreme za to, a on je jedini bio kod nas. Posle se i on povukao. Čak je i jednom planinaru poput Baje sve bilo jasno. Kod nas su mediji podržavali (plaćali) ove naše pevače koji su danas popularni u Hrvatskoj, da malo provuku patriJotizma kroz nastupe i to je to...

Za Tompsona se sve zna i kod nas, niko ne zamera hrvatima što ga vole, posao je to....

Kod nas oni bez mozga i sluha imaju dijapazon Fanki G-jevaca i ostalog smeća, tipa Cica, Mica i Pica i to je to...
 
M daj Kyo, nemoj da se opterećuješ, jasno je pametnom čoveku. Baja Knindža je to odradio kad je bilo vreme za to, a on je jedini bio kod nas. Posle se i on povukao. Čak je i jednom planinaru poput Baje sve bilo jasno. Kod nas su mediji podržavali (plaćali) ove naše pevače koji su danas popularni u Hrvatskoj, da malo provuku patriJotizma kroz nastupe i to je to...

Za Tompsona se sve zna i kod nas, niko ne zamera hrvatima što ga vole, posao je to....
Baja je itekako aktivan,ali u dijaspori.Znam iz licnog iskustva,jer mi ljudi sa kojima sam nekad delio i hleb i prvu liniju,to javljaju.Ljudi idu na te njegove koncerte vise iz razloga da se vide i popricaju nego da slusaju njegov repertoar.
 
Kyo,druze, kad ti imas inspiraciju onda je to do ja.a:brus:
Moram ti reci kako lik uopste ne deluje kao "tupson", dapace.S obzirom kako koristi raju sve je samo ne glup.
Nadam se da tuzbu NECE dobiti iako je, kako kazes u pravu-pravno, jer bi to znacilo da se moze doveka nametati hrvatskoj javnosti i potpaljivati vatru mrznje kad god mu se d....
Nije ni nama nepoznat taj ratnohuskacki melos,ali, iskreno da ti kazem, ne secam se da je u Srbiji skoro neko ko peva sa toliko mrznje prema drugom narodu imao tako masovne koncerte.Ne znam, ne tvrdim, pratim drugaciju vrstu muzike.
Sve je to stvar dobrog ili loseg ukusa.
Ko ne zeli da slusa Tompusa-nek ne kupuje kartu i tacka.Zasto ikome ista zabranjivati?Izgledace da je ugrozen, jadan, kao ****** kad traze paradu.
 
zasto zabraniti?
za pocetak dovoljan razlog sto mu publika na koncerte dolazi sa jasno istaknutim ustaskim obelezjima i u ekstazi salutira ustaskim pozdravom uz pesme.nije covek glup vec je manipulativan,naravno na cemu ces zaraditi ako ne na nacionalizmu i u opste osecaju grupe i pripadnosti.mislim da je takav covek sramota za celu jednu zemlju,naravno onaj kulturni i normalni i kome je jasno o cemu se to radi.i zato mi je drago sto je neko bar pokusao da stane na tome na put,i nadam se da ce i uspeti u tome,a licno mi je posebno drago sto su to bas pulezani.
 
Naravno da nisu.Hrvata vise i nema u Hrvatskoj.U Gradiskoj u Austriji ima nesto autohtonih,a ovo danas u Hrvatskoj su katolici koji su najvecim delom Srbi,Slovenci i Austro-Ugari.

:rotf::rotf::rotf:

ma neka si nam rekao:mrgreen::ok:

čuj ja se ne bih bunio da nas Beč uzme pod svoje:idea:



šta ionako su ova patriJotska vlast u 18 godina sve rasprodala upravo tim austrijancima, mađarima talijanima i ostalim zapadnjacima...a ostalo su naharačili domaći tajkuni i ratni profiteri......samo su pokazali koliko su nesposobni da nam vode državu:evil:

hehe
nema božičnice za penzionere (SU) a koalirali sa HDZom:rotf::super:

hehe
nema ZERPA za ribolovce, dalmatince i
nema poticaja za slavonske seljake (HSS) a kolairali su sa HDZom:rotf::super:

hehe
nema decentralizacije Hrvatske na vidiku, a rulja divlja sa ustaškim znakovljem po koncertima i stadionima i to im omoguava vlast a "liberali" (HSLS) koalirali sa HDZom:rotf::super:

hehe
Kosovo priznali, a Srbiju tužili za ratne zločine, Srbi (Pupovac i SDSS) iz Hrvatske koalirali sa HDZom:rotf::super:

hehe
zemlja nam je u recesiji na rubu bankrota
al bitno da "Imamo Rvatsku" i sulejmana Slamandera i HDZ:rotf::super:


"divno" nam je HDZ s koalicionim partnerima privodi kraju prvu godinu mandata:rotf::super:

evo s nestrpljenjem čekamo sledeće godine ove "bajne" koalicije:mrgreen::hahaha: koja je pogazila sve svoje predizborne "adute" i koja umesto da se PR0NE i da se raspadne:mrgreen: ona se još više povezuje kao da su pupčanom vrpcom opasani:evil::eek:

:evil::evil::evil: :eek::eek::eek: :evil::evil::evil:
 
Poslednja izmena:
kao šta je već rečeno sva balkanska govna su u biti (podrijetlom) Srbi!

Nema ljutnje,samo sam citirao Dzonija Stulica sa cijim se misljenjem slazem.Evo sta je rekao:,,Nikada nisam ništa imao ni s kojom vladom. Uostalom, što me stalno petljate s Hrvatskom? Hrvata ionako nema barem 600 godina. Što uostalom znači biti Hrvat i koji je to duh specijalni hrvatski? - Бранимир Џони Штулић
 
Nema ljutnje,samo sam citirao Dzonija Stulica sa cijim se misljenjem slazem.Evo sta je rekao:,,Nikada nisam ništa imao ni s kojom vladom. Uostalom, što me stalno petljate s Hrvatskom? Hrvata ionako nema barem 600 godina. Što uostalom znači biti Hrvat i koji je to duh specijalni hrvatski? - Бранимир Џони Штулић

pa zato san i napisa, današnji hrvati su u biti Srbi, a pošto su govna, onda slijedom te logike ispada da su jedina Govna na balkanu u biti Srbi, jeli to želiš reć?

p.s. ima je Džoni 80-ih u Splitu legendarne koncerte, koji bi se prekidali pivanjem hrvatske himne i puno toga se izvikivalo šta nije "primjereno" bilo onim vremenima, pa ga nije niko zabranjiva.

inače rodjeni se otac njega odreka al to je druga priča..
 
govorim o njegovimpesmama,a ne o simbolimana koncertu
cuo od par forumasa koje cenim, da ima odlicne pesme [pored onih drugih koje donose lovu] i da je dobar soumen.
to sto koristi i ljudsku budalastinu [a nije jedini] da ima jos veci tiraz to je vec za diskusiju

Očekivao sam od tebe malo više poznavanja materijala....

Možda bi drugačije govorio da su mu za pokrivanje spotova koristili snimci tvojih sunarodnika...

U većini pesama, melodije su ukradene....

Ko je poštovaoc njegovog lika i dela, nije normalan....

Najgore je što ga predstavljaju kao pandan Ceci u Srbiji, što je totalna budalaština. Da je Hrvatska pravna država on bi bio u Lepoglavi!
 

Back
Top