Gotovo je -Vlada SRS-DSS-NS-SPS

Tačno. Tek tada bi valjda konačno, od trgovaca postali političari.

То би било фер, пре свега према грађанима, јер ти имаш овде ситуацију на форуму, они који су присталице
ДСС-а, СРС-а и СПС-а, ретко се међусобно посвађају и по већини питања имају исте, или сличне ставове,
кад оно њихови представници у парламенту, склапају некакве непринципијелне коалиције, а мрзе се из дна
душе са својим коалиционим партнерима и разилазе се по већини питања.
 
102 - g17+(25) - LSV(najmanje 3) - SPO(isto najmanje 3) - i zaboravio si mi tamo Rasima Ljajica zar i on nije bio u istoj korpi .Pa sam saberi koliko je DS ovakvom kampanjom dobio (a izgubio Koalicioni potencijal , tu lekciju su Radikali naucili u zadnjih par izbora) . I sada racunaj na krilima ove pobede koliko ce da zivnu glasaci SPS-a , SRS-a i DSS-a pa sam vidi imali matematike raspisivati nove izbore. I to da bi kampanja ovim strankama sada bila mnogo laksa i usmerena na isti cilj. Cak mislim da sa G17+ imaju neki dogovor ako se prebaci 100 poslanika da ce dobiti nekog poslanika vise.

ja bih u tu matematiku dodao i LDP, baš zbog tih Čankovih mandata iz prošlog saziva na njihovoj listi i sadašnjih na listi DS
Znači od svih partija u tom korpusu DS+G17+LDP je na ovim izborima došao samo SPO
pa druže moj, prošli saziv, DS SDP G17 LSV i LDP ukupno 98 mandata, sada još samo SPO i ima 115 i ti sad pričaš o čemu?A ldp tada 14, a sada 13 mandata
mislim, nekad je bolje preskočiti temu, kad vidiš da ne pije vode, nego lupati
svi gledali glupog Vučića koji je rekao da je u prošlom sazivu DS i G17 imao par mandata manje nego u sadašnjoj kolaiciji i niko da to proveri, nego svi kao klonovi to ovde ponavljate

a priče o moralu i motivisanosti
mislim, samo da se nasmejem
pa šta vas je onda motivisalo svih ovih 8 luzerskih godina
nemoj više lupati
sad odoh sa Kosovom u mislima u krevet
 
To sa mandatima je glupa prica. Svi znamo da je SRS ocekivao najmanje 100 mandata + tridesetak DSS-NS i da formira vladu. Razocarali su se posle objavljivanja rezlultata. Naravno, to sve nema veze ako oforme vladu. Naravno da ce u tom slucaju biti pobednici izbora. Ali poenta je da ni oni nisu zeleli da se zmajavaju sa SPS-om, ocekivlai su da im nece biti potreban...
 
ja bih u tu matematiku dodao i LDP, baš zbog tih Čankovih mandata iz prošlog saziva na njihovoj listi i sadašnjih na listi DS
Znači od svih partija u tom korpusu DS+G17+LDP je na ovim izborima došao samo SPO
pa druže moj, prošli saziv, DS SDP G17 LSV i LDP ukupno 98 mandata, sada još samo SPO i ima 115 i ti sad pričaš o čemu?A ldp tada 14, a sada 13 mandata
mislim, nekad je bolje preskočiti temu, kad vidiš da ne pije vode, nego lupati
svi gledali glupog Vučića koji je rekao da je u prošlom sazivu DS i G17 imao par mandata manje nego u sadašnjoj kolaiciji i niko da to proveri, nego svi kao klonovi to ovde ponavljate

a priče o moralu i motivisanosti
mislim, samo da se nasmejem
pa šta vas je onda motivisalo svih ovih 8 luzerskih godina
nemoj više lupati
sad odoh sa Kosovom u mislima u krevet

Ja stvarno neznam zbog cega ali DS krije broj osvojenih mandata ko zmija noge. Verovatno zbog pesme mi smo dobili e pa tu pesmu su Radikali pevali svih proslih izbora pa od nje nisu imali vajde. LDP su ponavljam baceni glasovi ko god primi u koaliciju LDP ili Canka taj moze samo u opoziciju. I ponovo Tadicevi glasovi Tadicu a ostale ostalima. DS je mozda popravila reiting 3-4 poslanika agresivnom kampanjom toliko je i SRS izgubila pasivnom kampanjom.
 
То би било фер, пре свега према грађанима, јер ти имаш овде ситуацију на форуму, они који су присталице
ДСС-а, СРС-а и СПС-а, ретко се међусобно посвађају и по већини питања имају исте, или сличне ставове,
кад оно њихови представници у парламенту, склапају некакве непринципијелне коалиције, а мрзе се из дна
душе са својим коалиционим партнерима и разилазе се по већини питања.
Sve je to tačno....i bilo bi fer.
Ali, ništa to ne vredi ako u ovoj zemlji prvo i iznad svega ne zavlada - prava demokratija, da se istinski poštuju njeni osnovni principi:
1. volja naroda
2. ko u parlamentu ima većinu, konstituiše vladu.....sviđalo se to nekom ili ne

Jer ovo kod nas nema ni D od demokraije. Nismo se za ovo borili, rušili Miloševića. 'Demokratski' blok osvojio 49% glasova, ovi drugi takođe 49% (bez sps-a), znači, pola - pola. Kakva je to crna demokratija kada 'demokrate' otvoreno prete, neće da dozvole oni drugi da formiraju koaliciju i vladaju zemljom.....neće da dozvole da ti drugi vladaju Beogradom.... To je čisto demokratsko nasilje, demokratska diktatura, demokratski fašizam.

Mnogo puta sam napisao da odavno znam ko su i šta su sps, radikali.... ali, najveća zabluda je što sam verovao da su ovo istinske demokrate. Ispade da smo dobili novog Miloševića.....'demokratskog'. E, pa...živeli.
 
To sa mandatima je glupa prica. Svi znamo da je SRS ocekivao najmanje 100 mandata + tridesetak DSS-NS i da formira vladu. Razocarali su se posle objavljivanja rezlultata. Naravno, to sve nema veze ako oforme vladu. Naravno da ce u tom slucaju biti pobednici izbora. Ali poenta je da ni oni nisu zeleli da se zmajavaju sa SPS-om, ocekivlai su da im nece biti potreban...

Sve stoji . Radikali su imali pasivnu kampanju da nebi naseli na rudu DS-u koji je sve karte polozio da podeli glasace na dva tabora za nas i li za radikale , pa to su ponavljali celu kampanju (Evropa ili povratak u '90) iako im Radikali nisu odgovarali. Ali kada konacno saznamo koliko ko unutar ZES-a ima poslanika znacemo koliko je ko dobio.
 
To sa mandatima je glupa prica. Svi znamo da je SRS ocekivao najmanje 100 mandata + tridesetak DSS-NS i da formira vladu. Razocarali su se posle objavljivanja rezlultata. Naravno, to sve nema veze ako oforme vladu. Naravno da ce u tom slucaju biti pobednici izbora. Ali poenta je da ni oni nisu zeleli da se zmajavaju sa SPS-om, ocekivlai su da im nece biti potreban...
pa sta fali sps-u?to je jedna moderna socijalistička partija evropskog tipa,pitajte tadića i čedu,složiće se sa mojim mišljenjem,dragi nasi sps svi ih volimo:mrgreen:
 
Ccccccc... Toliko predusretljivih rechi upucenih SPS-u, a oni? Josh razmishljaju da prave koalicu sa SRS i DSS? Ako se dobro secam(ne tako davno) mnogi iz DS-a su padali u ochaj zbog toga shto SPS nije zabranjen.
Ma čini ti se....sve je to radikalska propaganda :mrgreen:
Vidiš i čuješ i sam šta žuti izjavljuju....sps je pro-evropska partija, partija evropske budućnosti, perspektive.....potpuno programski i u svemu ostalom odgovara DS-u....

Znači, godinama smo živeli u radikalskoj obmani da je Milošević diktator, da je Mira veštica, da su sps-ovci komunjare, lopovi, mafijaši.... Oni bre bili - demokrate.....i to velikog, evropskog kalibra :rotf:
 
Trojka se dogovorila
Sa Sajta WWW.NOVOSTI.RS
M. BABOVIĆ - P. VASILJEVIĆ, 15.05.2008 20:37:29


Ivica Dačić se obraća novinarima
NOVU vladajuću koaliciju u Srbiji činiće SRS, DSS-NS i blok SPS-PUPS-JS - dogovoreno je u četvrtak, tačno u 19.10 časova, svega četiri dana posle zatvaranja biračkih mesta, a na godišnjicu stvaranja druge Vlade Vojislava Koštunice.
U prostorijama DSS u Ulici Braće Jugovića u Beogradu pružili su ruku jedni drugima čelnici radikala, narodnjaka i socijalista. Složili su se da će buduća nacionalna Vlada počivati na pet ključnih zajedničkih programskih principa. Dakle, oko strateškog puta Srbije. Dačić je definitivno prelomio.
Goste je u ime DSS dočekao Vojislav Koštunica, a na pregovore su stigli radikali Gordana Pop Lazić, Zoran Krasić i Božidar Delić, ispred socijalističke koalicije - Ivica Dačić, Milutin Mrkonjić, Dragan Marković Palma i Jovan Krkobabić.
Desetina novinara sa nestrpljenjem je iščekivala koju će poruku da im prenesu pregovarači. Dilema je bila, hoće li narodnjaci i radikali da prihvate Dačićevu dopunu principa za politiku nove Vlade Srbije, koju je pre ključnih trojnih dogovora utvrdilo predsedništvo SPS.
Rezultat dogovora sažet je u delu zajedničkog saopštenja koje je objavljeno posle razgovora:
“DSS-NS, SRS, i SPS-PUPS-JS predlažu dogovor o formiranju nacionalne vlade Srbije koju bi sačinjavale ove stranke, Bošnjačka lista i vanstranačke ličnosti koje zastupaju nacionalnu politiku očuvanja državnih interesa Srbije. Nacionalna Vlada ima pet ključnih ciljeva koji predstavljaju temelja budućeg programa rada Vlade Srbije”.
Lider SPS, od koga su svi najviše očekiveli posle parlamentarnih izbora, prvi je obelodanio novinarima da je koalicija “narodnjaka”, radikala i socijalista dogovorila principe o formiranju zajedničke vlade i najavio da će razgovori biti nastavljeni u subotu.
- Koalicija DSS-NS i SRS prihvatile su princip o socijalnoj pravdi i jednakim šansama za sve na kojoj je instistirala SPS - prekinuo je neizvestnost čovek u čijem je džepu ovih dana bio ključ Nemanjine 11.
Dačić je izjavio da će se u narednim danima razgovarati o tehničkim detaljima za ugovaranje koalicionog sporazuma koji je preduslov za formiranje buduće Vlade Srbije.
Gordana Pop Lazić, funkcioner SRS rekla je da, na osnovu sadržine trojnog sastanka, očekuje da će se vrlo brzo formirati i vladajuća koalicija i parlamentarna većina i Vlada Srbije:
- Razgovori se nastavljaju oko tehničkih detalja, ali smo na pravom putu - rekla je Pup Lazić.
Na pitanje novinara, da li predsednik Srbije Boris Tadić može da spreči formiranje Vlade narodnjaka, socijalista i radikala, Pop lazić je odgovorila:
- To može da pokuša, ali ne na demokratski, pravni i legitiman način.
A već oko 15 časova u četvrtak moglo je da se nazre da će SPS u radikalsko i “narodnjačko” kolo. Oni su posle sednice predsedištva i pre nego su seli za sto u Braće Jugovića izvestili da su spremni da uđu u vladu sa SRS i DSS - NS.
Dačić i drugovi insistirali su da njihovi budući partneri prihvate njihove tačke o socijalnoj pravdi i nastavku evropskih integracija. Ispostavilo se da nije trebalo da strepe.
Istovremeno dok su trajali pregovori, Predsedništvo G17 jednoglasno je donelo odluku da predloži Glavnom odboru stranke da ne prihvati učešće u Vladi sa SPS, ukoliko ta stranka formira vlast u Beogradu sa radikalima.

PET CILJEVA NACIONALNE VLADE
1. OČUVANJE Kosova i Metohije u okviru Srbije i očuvanje RS na osnovu Dejtonskog sporazuma.
2. SnaŽan ekonomski i ravnomerni regionalni razvoj Srbije. Velike investicije: autoput Horgoš-Požega, ruski magistralni gasovod, koridori 7 i 10, Hidroelektrana “Đerdap 3”, povećano ulaganje u razvoj privrede, poljoprivrede, energetike i saobraćaja.
3. Ostvarivanje socijalne pravde: prosečna penzija da bude 70 odsto od prosečne plate, a odmah nakon formiranja vlade penzije de se povećaju za 10 odsto. Besplatna zdravstvena zaštita za sve građane. Poboljšanje prava i položaja radnika. Besplatno obrazovanje.
4. Nastavak evropskih integracija sa Kosovom i Metohijom u sastavu Srbije. Nacionalna vlada nikada ne može pristati da prepolovljena Srbija bez KiM ulazi u evropske integracije ili bilo koji drugi vid međunarodnih integracija. Razvijanje prijateljskih odnosa na ravnopravnim osnovama sa svim državama, Evropskom unijom i drugim međunarodnim organizacijama.
5. Borba protiv svih vidova korupcije i kriminala i dosledno sprovođenje zakona.

TOMA U HAGU
ZAMENIK predsednika i potpredsednik SRS-a Tomislav Nikolić i Dragan Todorović nisu u četvrtak bili na sastanku sa “narodnjacima” i blokom oko SPS-a, iako je to ranije bilo najavljeno.
Oni nisu seli za pregovarački sto, jer su otputovali u Hag da posete svog lidera Vojislava Šešelja.
- To je redovna poseta i termin je ugovoren ranije - rekao je Nikolić.


DAČIĆ U PETAK U MOSKVI
PREDSEDNIK SPS Ivica Dačić u petak putuje u kraću posetu Moskvi - potvrđeno je agenciji RIA Novosti u Ambasadi Rusije u Beogradu. Dačić će u ruskoj prestonici imati više razgovora, među kojima i sa predsednikom Saveta Federacije.


BORKO ILIĆ, POTPREDSEDNIK DSS, PORUČIO ZA ”NOVOSTI”:
TADIĆ PRIZIVA DIKTATURU

OČEKUJEM da vrlo brzo Srbija dobije novu, državotvornu i nacionalno odgovornu vladu koju će da čine DSS-NS, SRS i SPS-PUPS-JS - izjavio je u četvrtak za “Novosti” Borko Ilić, potpredsednik DSS-a.
* Predsednik Tadić poručuje da će “demokratskim sredstvima” to sprečiti ?
- Te izjave Borisa Tadića predstavljaju pokušaj da se uvede diktatura u Srbiji. On hoće da svoju ličnu volju suprotstavi izbornoj volji građana.
* U DS veruju da još mogu privoleti socijaliste...
- Tadić mora da nauči da računa. Njihova 102 poslanika ne mogu biti nikada više od naših 128. Jednostavno, matematika je starija od Tadića.
* Hoće li se državna koalicija preslikati na “lokal” i pokrajinu?
- Prirodno je da se koalicija sa centralnog nivoa preslika na svaki nivo, gde to bude, opet, matematika dozvoljavala.

Ako je to to neka nam je sa SRECOM ;o))
Da konacno vise ne gledamo ZUTE kako nas kradu u Srbiji i Beograd gradu
Sa verom u SRBIJU do POBEDE ! ! !
 
filatelisto krajnje je vreme bilo da promenimo uloge :mrgreen:

nego mi se dellboy ucutao nesto u zadnje vreme. mora da je rezigniran katastrofalnim porazom koalicije ZES u zemunu od strane SRS-a ;)

a dosadilo ti malo da budeš luzer?:lol:
prvo, u zemunu nije katastrofalan rezultat ZES - osvojili su pet odborničkih mandata više nego što su imali. Radikali su osvojili dva mandata više nego u prošlom sazivu.
E sad da li je pet više od dva - to ćeš već ti da obračunaš:mrgreen:
Dss je osvojio 5 mandata (isto kao i u prošlom sazivu).

Poznajem svakog budućeg odbornika dss u zemunu, ne brini, lako ću ja to podneti;)
Kad smo već kod podnošenja, videh da te filatelista maestralno podsetio na jedno februarsko veče....:lol:
 

Interesantno, posebno bih svima skrenuo paznju na sledece stihove iz ove "numere":

"...A da li biste ikad verovali u reči pesme moje,
Da vam u intervjuima zvučim poput Viki – Miki – Stoje?
Da sam nepismen ko majmun, bezprizoran poput proliva,
Da sam isti kao oni, zar bih bio pobuna?
Hoćeš protiv njih? Onda budi bolji od njih.
Hoćeš STVARNO protiv njih? Ne pucaj kapislama na njih."

Malog skota je odavno vec pogurao U92 a kompletni textovi su mu liberalno-fasisticki obojeni, prepuni socijalnog rasizma i diskriminacije.

Sto bi rek'o Jaganjac:

"goovno malo, dok ja krvarim gace, on sere narandze!"
 
a dosadilo ti malo da budeš luzer?:lol:
prvo, u zemunu nije katastrofalan rezultat ZES - osvojili su pet odborničkih mandata više nego što su imali. Radikali su osvojili dva mandata više nego u prošlom sazivu.
E sad da li je pet više od dva - to ćeš već ti da obračunaš:mrgreen:
Dss je osvojio 5 mandata (isto kao i u prošlom sazivu).

Poznajem svakog budućeg odbornika dss u zemunu, ne brini, lako ću ja to podneti;)
Kad smo već kod podnošenja, videh da te filatelista maestralno podsetio na jedno februarsko veče....:lol:

al kako god da okrenes opet ste pukli u zemunu i bicete opozicija :)
 
avatar6083_2.gif

a nije mu dobro ovih dana definitvno:mrgreen:
 
Sve je to tačno....i bilo bi fer.
Ali, ništa to ne vredi ako u ovoj zemlji prvo i iznad svega ne zavlada - prava demokratija, da se istinski poštuju njeni osnovni principi:
1. volja naroda
2. ko u parlamentu ima većinu, konstituiše vladu.....sviđalo se to nekom ili ne

Jer ovo kod nas nema ni D od demokraije. Nismo se za ovo borili, rušili Miloševića. 'Demokratski' blok osvojio 49% glasova, ovi drugi takođe 49% (bez sps-a), znači, pola - pola. Kakva je to crna demokratija kada 'demokrate' otvoreno prete, neće da dozvole oni drugi da formiraju koaliciju i vladaju zemljom.....neće da dozvole da ti drugi vladaju Beogradom.... To je čisto demokratsko nasilje, demokratska diktatura, demokratski fašizam.

Mnogo puta sam napisao da odavno znam ko su i šta su sps, radikali.... ali, najveća zabluda je što sam verovao da su ovo istinske demokrate. Ispade da smo dobili novog Miloševića.....'demokratskog'. E, pa...živeli.


Свако плаћа одређену цену за своје заблуде....:neutral:
 
Прво, да честитам Србији победу на изборима и (посебно гласачима СРС, ДСС, НС, СПС, ПУПС и ЈС) нову владу.

Прилично сам задовољан слушајући како теку преговори о новој влади и надам се да ћемо имати нову владу до средине јуна (наравно патриотску).

Дел боја ми је жао, изгубио човек, па се љути. И ја сам био љут кад су радикали били опозиција. Немам шта да кажем, Марковац је већ све рекао.

Још једном, честитке на новој влади, надам се да је тренутно сигурно упутити их.
 
Radikalska euforija polako gubi na silini. Izgleda da ce opet da izvise, sto im od sveg srca zelim. Pozdrav "patriotskom bloku", a posebno onima koji smatraju da bi sa radikalima bilo bolje. Ne znam kako neko moze da gleda Vucica i da veruje da iz onih lepih ustasaca izlazi istina. Pa on se vec pokazao kakav je na vlasti, bio je i srpski ministar za informisanje, a bio je i direktor "Pinkija" u Zemunu, i doveo taj objekat do propasti. Zar takav da bude nas gradonacelnik? NIKADA!!!
 

Back
Top