GOLF

  • Začetnik teme Gostarina
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda da stavish veci karburator, povecaj cc, probushi cilindre. Moj cale je ima u golfa 1 od 1.5L
stavio je motor od 1.6L i rashirio cilindre, obavezno auspuh promeni zadnji lonac i izdubnu granu.
 
Vidim da ovde ima xperata za potrošnju goriva... ima li neko ko može da mi objasni zašto jedan matori Golf 1981 1.1 benzinac posle generalne troši 14 litara kad je pre trošio 8-9 u gradu. Takođe, neće da radi bez blagog sauha i vrlo slabo vuče. Kada se malo povuče sauh, on vuče kao zmaj, ali tada troši 14 kao što već rekoh.

Kako da dobijem staru potrošnju? Da li je u pitanju karburator?
 
Ja sam ti pitanje postavio kao novu temu. Ovako je lepse ....

Elem, ako je lepo i korektno odradjena generalka, prvo proveri paljenje, (ili pretpaljenje, kako neko kaze). Zatim karburator.
Naravno i filter vazduha, svecice ...
 
Sve je dobro, majstor kaže da je dobar karburator ali mu ja nešto ne verujem, jer svo to sr4nje sa potrošnjom je počelo kada je drugar mog brata nešto je8avao oko onih šrafića na karburatoru.

Kad bih samo znao gde mogu da kupim novi carb... SVE OSTALO sam uradio, naštelovao pretpaljenje, zamenio sve, od pumpe za gorivo preko rezervoara, razvodnika paljenja, svećica, dihtunga, ležišta karburatora, filtera za vazduh i gorivo... ne znam ima li Golf još koji deo... :-)
 
moraces da ocistis karburator. sigurno ti se desava kada naglo dodas gas da auto proguta knedlu tj cimne onako pa onda normalno nastavi da ide. problem je u tome sto se tesko nalazi dobar majstor za te stvari. vozio sam jedno vreme golfove pa znam o cemu ti pricam. imao sam i dobrog majstora za to ali sam van zemlje pa nemam tel od tog tipa.
 
brera:
moraces da ocistis karburator. sigurno ti se desava kada naglo dodas gas da auto proguta knedlu tj cimne onako pa onda normalno nastavi da ide. problem je u tome sto se tesko nalazi dobar majstor za te stvari. vozio sam jedno vreme golfove pa znam o cemu ti pricam. imao sam i dobrog majstora za to ali sam van zemlje pa nemam tel od tog tipa.
Upravo je to problem! Kada pritisnem gas, on potpuno izgubi dah na sekund dva pa tek onda krene normalno. Međutim, kada je sauh povučen malo, onda radi OK non stop, ne znam da li je to tipično za taj problem koji pominješ.
 
Sizif:
brera:
moraces da ocistis karburator. sigurno ti se desava kada naglo dodas gas da auto proguta knedlu tj cimne onako pa onda normalno nastavi da ide. problem je u tome sto se tesko nalazi dobar majstor za te stvari. vozio sam jedno vreme golfove pa znam o cemu ti pricam. imao sam i dobrog majstora za to ali sam van zemlje pa nemam tel od tog tipa.
Upravo je to problem! Kada pritisnem gas, on potpuno izgubi dah na sekund dva pa tek onda krene normalno. Međutim, kada je sauh povučen malo, onda radi OK non stop, ne znam da li je to tipično za taj problem koji pominješ.
to je to. njveci krivac je prljavi benzin a oni su tako osetljivi na trunje i pesak u benzinu. ja sam skoro svaki mesec cistio karburator kada sam vozio golfa.sredi to sto pre jer kada se auto dugo vozi pod sauhom mogu da izgore ventili pa ce te to mnogo vise kostati.
 
Možda je i prljav rezervoar. Sada je benzin na iole normalnim pumpama sasvim ok, bar što se nečistoća tiče. Ali, svašta smo sipali prošlih godina i svašta se nataložilo u rezervoare. Skini i očisti rezervoar. Ako to nikad nije rađeno, iznenadićeš se čega sve ima !
 
Milojko Vasic:
Možda je i prljav rezervoar. Sada je benzin na iole normalnim pumpama sasvim ok, bar što se nečistoća tiče. Ali, svašta smo sipali prošlih godina i svašta se nataložilo u rezervoare. Skini i očisti rezervoar. Ako to nikad nije rađeno, iznenadićeš se čega sve ima !
Da, toga sam se setio i to je urađeno pre par nedelja. U pravu si, dosta đubreta je izvađeno, i od tada auto barem ide pod sauhom, a do tada se gasio kako god okreneš. Dakle, ostaje mi jedino da vidim za karburator - ne znam postoji li neka šansa da kupim novi? Ne verujem da to još postoji negde u prodaji...
 
Soca:
Sta biste radije vozili Golf2 1.8 16v ili Opel suzu 2.0 GTI :!: :roll: :wink:
Sasvim je svejedno!
U obe varijante vozićeš švapsku "konfekciju" za male pare i lude glave koje nedovoljno poznaju mehaniku. Ne daj Bože nekog preterivanja kada budeš trebao da vidiš kakav te lim čuva. Znaš koliko će ti vredeti 16 ventila?
 
Soca:
Sta biste radije vozili Golf2 1.8 16v ili Opel suzu 2.0 GTI :!: :roll: :wink:
Ja sam zalubljenik u Opela.Volim perfektan motor i dobru sasiju.
Ono sto ostane od Golfa posle havarije mi se nesto ne svidja ,a cini mi se da je golf i dalje samo sa polusasijom.
Mogla bih de jedino dvoumiti oko Opela i Volvoa.
Njima bi moga da se recimo pridruzi i poneki Ford a ostalo nije po mom ukusu.
 
rajlovac88:
Soca:
Sta biste radije vozili Golf2 1.8 16v ili Opel suzu 2.0 GTI :!: :roll: :wink:
Ja sam zalubljenik u Opela.Volim perfektan motor i dobru sasiju.
Ono sto ostane od Golfa posle havarije mi se nesto ne svidja ,a cini mi se da je golf i dalje samo sa polusasijom.
Mogla bih de jedino dvoumiti oko Opela i Volvoa.
Njima bi moga da se recimo pridruzi i poneki Ford a ostalo nije po mom ukusu.

Da li bi bio ljubazan da nam objasniš kakve to "šasije" imaju ovi konfekcijski automobili? I šta danas znači "perfektan" motor.
 
Gugleta:
brera:
golf 1800 16v ima 115ks dok gsi 2000 16v ima 160ks. pa ko ce koga da pocepa ocenite sami.
GSi 16v ima 150(156)ks. GTI 16v ima 129(139)ks. A G60 ima 160ks.
Brojevi u zagradi se odnose na verziju bez katalizatora.
verovatno si u pravu za opela, po saobracajnoj golf 1.8 16v 115ks a ima onaj 2.0 16v 125ks. za g60 ne znam, nisam imao prilike ni da sednem u to cudo.
 
SOLEX (boza i ivan), blok 19 (levo od auto puta)
probaj. platices, ali se neces pokajati sigurno. ako je generalka uradjena kako treba, auto ce ti raditi kao sat, a ovako rizikujes novu generalku.
pokusacu da ti posaljem broj telefona.
b
 
osmatrac:
SOLEX (boza i ivan), blok 19 (levo od auto puta)
probaj. platices, ali se neces pokajati sigurno. ako je generalka uradjena kako treba, auto ce ti raditi kao sat, a ovako rizikujes novu generalku.
pokusacu da ti posaljem broj telefona.
b
E, hajde molim te ako ima šanse da nađeš telefon ili tačnu adresu. U imeniku postoji Solex, ali nije na Novom Beogradu uopšte.

Hvala unapred,
Sizif.
 
Da li bi bio ljubazan da nam objasniš kakve to "šasije" imaju ovi konfekcijski automobili? I šta danas znači "perfektan" motor.[/i][/b][/quote]
Ulaziti u raspravu sa ekspertom u oblasti automobilizma je suludo .Da se ogranicimo na to da sam ja laik i da jednostavno volim Opela narucito stare modele (mnogo stare).
 
Sizif:
osmatrac:
SOLEX (boza i ivan), blok 19 (levo od auto puta)
probaj. platices, ali se neces pokajati sigurno. ako je generalka uradjena kako treba, auto ce ti raditi kao sat, a ovako rizikujes novu generalku.
pokusacu da ti posaljem broj telefona.
b
E, hajde molim te ako ima šanse da nađeš telefon ili tačnu adresu. U imeniku postoji Solex, ali nije na Novom Beogradu uopšte.

Hvala unapred,
Sizif.
Ako zelite broj telefona od karburator servisa SOLEX nije problem :lol:
Adresa je Vladimira Popovica 34 a br telefona je 134-868 ... trazite Bozu ili Ivana i sigurno ce vam zavrsiti posao kad je karburator u pitanju...
Ljudi su pedantni i vec dugi niz godina su u materiji...
Pozdrav svima od Mursielagia
 
eto, uze mi covek rec iz usta! :o))
salim se naravno.
izvini sizife, ali broj i adresu nisam imao. ime ulice je potpuno tacno, a i to da je radionica kao apoteka. ne nisu od onih koji idu na sminku.
pozdrav i polako kad ga budu sredili. neces prepoznati svoj auto (i dzep)
b
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top