Godišnjica OLUJE...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Писмо генерала Александра Лузана Мусолинију:

„Дуче! Моја безгранична оданост према Вама ми, надам се, даје за право да, у нечему, одступим од строгог војничког протокола. Зато и журим да Вам опишем један догађај којему сам, уназад три седмице, лично присуствовао. Обилазећи среска места Столац, Чапљину и Љубиње (између 60 и 130 км северно од Дубровника) - сазнам од наших обавештајних официра да су Павелићеве усташе, претходног дана, починиле неки злочин у једном селу (Пребиловци), и да ће, кад се то прочује, околни Срби поново да се узнемире. Недостају ми речи да опишем оно што сам тамо затекао. У великој школској учионици, затекао сам заклану учитељицу и 120 њених ученика! Ниједно дете није било старије од 12 година! Злочин је неумесна и невина реч - то је превазилазило свако лудило! Многима су одсекли главе и поређали их по ђачким клупама. Из распорених утроба усташе су извукле црева и, као новогодишње врпце, растегли их испод плафона и ексерима укуцали у зидове! Рој мува и несношљив смрад нису дозвољавали да се ту дуже задржимо. Приметио сам начети џак соли у ћошку и згрануто установио да су их клали полако, солећи им вратове! И, таман кад смо одлазили, у задњој клупи се зачуло дечје кркљање. Пошаљем двојицу војника да виде шта је. Изнели су једног ђака, још је био у животу, дисао је са напола пресеченим гркљаном! Својим колима одвезем то јадно дете у нашу војну болницу, повратимо га свести и од њега сазнамо пуну истину о трагедији. Злочинци су најпре, на смену, силовали учитељицу Српкињу (име јој је Стана Арнаутовић) и онда је, пред децом, убили. Силовали су и девојчице од осам година. За све то време, певао је силом доведени оркестар Цигана и ударао у тамбуре! На вечну срамоту наше, римске цркве - и један божји човек, један жупник, у свему томе је учествовао! Дечак кога смо спасили, брзо се опоравио. И чим је рана зарасла, нашом непажњом побегао је из болнице и отишао у своје село, да тражи родбину. Послали смо патролу за њим, али узалуд: нашли су га на прагу куће закланог! Од хиљаду и нешто душа, у селу више нема никога! Истога дана (то смо открили касније) кад је извршен злочин у школи, усташе су похватале још 700 становника села Пребиловци и све их бацили у јаму или на животињски начин на путу до јаме побили. Спасило се само око 300 мушкараца: једино је њима успело да пробију усташки обруч око села и да побегну у планину! Тих 300 преживелих јаче је од најелитније Павелићеве дивизије. Све што су имали да изгубе, они су изгубили! Децу, жене, мајке, сестре, куће, имовину. Чак су и страха од смрти ослобођени. Смисао њиховог живота је једино у освети, у страшној освети њих је, у неку руку, и стид што су преживели! А таквих села, као што су Пребиловци, пуна је Херцеговина, Босна, Лика, Далмација. Покољи Срба су достигли такве размере да су, у тим крајевима, загађени и многи водени извори. Из једног врела у Поповом Пољу, недалеко од јаме у коју је бачено 4.000 Срба, избијала је црвенкаста вода, лично сам се у то уверио! На савест Италије и наше културе пашће неизбрисива мрља, ако се, док је време, не дистанцирамо од усташа и не спречимо да се нама припише да подржавамо безумље!”
 
Zlocini u "Oluji" snimak ubijanja srpskih civila u izbjeglickoj koloni emitovana 08.08.2006 na RTS. Emisija pod nazivom 'ZLOČINI U OLUJI' nastala je povodom jedanaeste godišnjice od početka hrvatskog oružanog napada na Krajinu, a na temelju svedočenja očevidaca, porodica žrtava i komandanata jedinica koje su učestvovale u operaciji.
Autor emisije na osnovu i uz pomoć ovih potresnih svedočenja pokušava da rasvetli sudbinu ubijenih u izbegličkim kolonama. O problemu nestalih, o počinjenim zločinima nad srpskim narodom i odgovornosti počinilaca govore: Savo Štrbac – VERITAS, Čedo Marić – predsednik Udruženja porodica, Milorad Pribićević, svedok, supruga i kćerka dvojice zarobljenih pa ubijenih pripadnika VRSK, Atif Dudaković – komandant 5. muslimanskog korpusa, Vedran Peršić – Međunarodna komisija za nestala lica, Milorad Pupovac, poslanik u Saboru Hrvatske i Žarko Puhovski, predsednik HHO. U emisiji je korišćen arhivski materijal koji su snimili pripadnici muslimanskih snaga. Na snimcima se vidi spajanje sa snagama hrvatske vojske, napad na kolonu izbeglica i zarobljavanje srpskih vojnika u povlačenju.
http://www.krajinaforce.com/filmovi...i_oluje_rts.wmv
 
Masakr u Škabrnji
Izvor: Wikipedija

Masakr u Škabrnji je bio srpski ratni zločin iz doba srpsko-crnogorske agresije na Hrvatsku.

Izveli su ga domaći pobunjeni Srbi uz pomoć snaga JNA 18. studenoga 1991..

Za posljedicu je imao ubijena 84 Hrvata, 26 branitelja i 58 civila, odnosno, svako domaćinstvo u Škabrnji je nakon tog napada bilo "zavijeno u crno".

Zbog svoje domoljubnosti, i činjenice da je bilo čisto hrvatsko selo, bez ijednog srpskog stanovnika, kao takvim je bilo trnom u oku svima koji su propagirali taj kraj kao srpski.

Također, Škabrnja je hrvatomrscima smetala i zbog toga što je marljivošću svojih seljana postalo najvećim, među naljepšima i najbogatijim selima u tom kraju, za razliku od susjednih sela sa srpskom većinom, čije je gospodarstvo uvelike bilo pomognuto radnim mjestima u vojnim i pri-vojnim ustanovama i tvornicama, te na unosnim vojnim plaćama i partizanskim "boračkim" mirovinama, kojih brojni nositelji nisu uopće ideološki bili u svezi sa partizanstvom, što se pokazalo u drugoj polovici 1990-ih, kada su lokalni mitingaši počeli isticati rojalističku, velikosrpsku i četničku ikonografiju, a lokalni "borci NOR-a" i djeca iz "partizanskih obitelji" se nisu suprotstavljala takvoj ikonografiji niti međunacionalnoj mržnji (iskazanoj u vidu antihrvatske retorike).
 
strsljen_serb:
QUOTE]


Ti nisi baš sasvim čist. Čitaš li ti ono što piše, ili u svom mozgiću tumačiš samo ono što što tebi odgovara. Čitaš selektivno, svaku treću rečenicu.

Ja sam Srpkinja, normalna za razliku od nekih, ja sam se odrekla mnogo čega da bih svojim sunarodnicima pomogla, za razliku od tebe i mnogih "patriota".

Ništa ja ne propagiram, samo mi je muka od licemerja mnogih lažnih dobrotvora na ovom pdf. D*pe nisu pomerili sa svojih fotelja, dok su moji najbliži išli u rat, a sad ih pitaj da li bi ponovo išli, evo ja ću da odgovorim umesto njih - ne bi.

Muka mi je od vašeg prenemaganja, a kad treba nešto konkretno da se uradi, nema nikog nigde. Puni su bili kolektivni centri istih tih izbeglica koje po ovom forumu ovako zdušno sažaljevate, da se niste možda potrudili pa doveli nekoga u svoju kuću?

Jeste, malo sutra, a ovamu su vam puna usta vaše dobrote i sažaljenja, samo što od toga nema niko ništa.

A to što su završili kako su završili, zahvalite vašem SM i grupi njegovih gangstera, koji su sve uradili da se u Krajini desi to što se desilo.

Sve informacije imam iz prve ruke, zato nemojte da mi prosipate pamet ovde, nemate vi pojma ni šta se desilo ni zašto se desilo.

Vi samo znate da mrzite i to je jedino u čemu ste dobri.

Stidite se.
 
tokyo:
Sačuvaj me Zeuse Mite i njegovih parola :roll:

A što se tiće takozvane RSK :roll: 95 pamtite dok su Srbi napuštali domove u kolonama
a 91. se ne sjećate dok ste tu paradržavu pravili i dok su je Hrvati napuštali bježeći držajući glavu torbi ili se ne sjećate dok ste na bolnice i vrtića bacali projektile

ili kako su prošli Hrvati koji su ostali na okupiranom području Hrvatske u periodu (91-95)

KOJE LICEMJERJE :shock:
Usraskinjo nekenjaj vise, pravili ste vi genocidnu drzavu od tadasnje SFRJ, srbi nisu otcepljivali Jugu vec vi, zar se toga nesecas, ili ti je u genima da je hrvatska odavnina nezavisna i da u njoj nema srba?? Zar se ti nesecasda ste 90 pravili planove kako da ubijete JNA i njenu vojsku, kako da proterate i ubijate srbe?? Nesto ti vreme ne ide na ruku , i mislis da ti kama bolje lezi u ruci na srpskom vratu?? Sram da te bude, prvo zato sto ti jomini dozvoljava da se proseravas ovde na stetu i zalost srpkih zrtava!! trebalo bi te banovati!!
 
SANDRINAbg:
Pa jedna si od retkih koja si to pokušala i svaka čast. :smile:

Medjutim...ja jedino sve ovo mogu da protumačim da imaju jaku logističku podršku na ovom forumu a od strane same administracije...drugo mi ništa smisleno ne pada na pamet. :? :confused:

Ovoliko divljanja i to na današnji dan...pa na njihovim forumima bi dobili ban na IP i da ništa ne napišeš, a vidi ovo ovde......ccccc... :? :confused: :evil:

Pa i sam moderator politike zatvare teme po sopstvenom , emotivnom nahodjenju.
Tako da mi nije nelogicno sto pusta dva, hiljadu puta klonirana Hrvata da smaraju i podbadaju.

A znas, malo je to i karakteristika nas Srba. Mi nekako ne umemo da mrzimo kao oni.
 
Registra.:
strsljen_serb:
QUOTE]


Ti nisi baš sasvim čist. Čitaš li ti ono što piše, ili u svom mozgiću tumačiš samo ono što što tebi odgovara. Čitaš selektivno, svaku treću rečenicu.

Ja sam Srpkinja, normalna za razliku od nekih, ja sam se odrekla mnogo čega da bih svojim sunarodnicima pomogla, za razliku od tebe i mnogih "patriota".

Ništa ja ne propagiram, samo mi je muka od licemerja mnogih lažnih dobrotvora na ovom pdf. D*pe nisu pomerili sa svojih fotelja, dok su moji najbliži išli u rat, a sad ih pitaj da li bi ponovo išli, evo ja ću da odgovorim umesto njih - ne bi.

Muka mi je od vašeg prenemaganja, a kad treba nešto konkretno da se uradi, nema nikog nigde. Puni su bili kolektivni centri istih tih izbeglica koje po ovom forumu ovako zdušno sažaljevate, da se niste možda potrudili pa doveli nekoga u svoju kuću?

Jeste, malo sutra, a ovamu su vam puna usta vaše dobrote i sažaljenja, samo što od toga nema niko ništa.

A to što su završili kako su završili, zahvalite vašem SM i grupi njegovih gangstera, koji su sve uradili da se u Krajini desi to što se desilo.

Sve informacije imam iz prve ruke, zato nemojte da mi prosipate pamet ovde, nemate vi pojma ni šta se desilo ni zašto se desilo.

Vi samo znate da mrzite i to je jedino u čemu ste dobri.

Stidite se.
Pa da ti imas pojma sta se desilo i to najbolje krijes, a da si srpkinja to cisto sumnjam, mozda si nekada bila pa si sada pokrstena u katolika, a najgori su takvi pokrsteni, koji jos zovu sebe srbima a u dusi mrze srbe!!! I nekaki vise o SM, nije on kriv za progon i ubijanje srba u hrvatskoj i krajini!! Kriv je onaj ko je hteo da na silu otme oruzje od vojske, da je nepusti da izadje iz kasarni i povuce se u okviru dogovorenih granica!! Zar ti jos uvek pokusavas takva sranja da proturis ovde, kako je Milosevic kriv za ubijanje i stradanje srba u OLUJI?? Trebalo bi da se ti stidis a ne ja, ja se ponosim sto sam srbin i sto sam bar koliko toliko pokusao da spasim zivote srba za razliku od tebe koji su dali krila petama i prebacili se na usrasku stranu!! Od takvih domacih izdajnika je od pamtiveka bilo, pa evo i sada ih imamo sirom srbije, samo sto to sada javno priznaju a nekada su se plasili da se otkrije istina o njima ko su i sta su i za sta se zalazu!!
 
kreativac:
Крајина је пала због интереса Милошевићеве врхушке као и због његових стремљења да пошто пото задржи власт.Највећи кривац за пад Крајине је управо Милошевић а не Туђман или некакво јунаштво хрватских бојовника.Све те параде које Хрвати организују су шарена лажа.Боље би било да ставе Цобету споменик уместо оног Јелачића.

Pa kome nego Cobetu spomenik.
Zao mi je sto nismo dobili sansu da ga javno razapnemo! :evil:
Ustvari ne njega, nego onu njegovu nakazu, kojoj je bolje bilo da pece ustipke, nego da se mesa u politiku!
Ustvari sta ce zena, za to je bila placena.
 
strsljen_serb:
Registra.:
Pa da ti imas pojma sta se desilo i to najbolje krijes, a da si srpkinja to cisto sumnjam, mozda si nekada bila pa si sada pokrstena u katolika, a najgori su takvi pokrsteni, koji jos zovu sebe srbima a u dusi mrze srbe!!! I nekaki vise o SM, nije on kriv za progon i ubijanje srba u hrvatskoj i krajini!! Kriv je onaj ko je hteo da na silu otme oruzje od vojske, da je nepusti da izadje iz kasarni i povuce se u okviru dogovorenih granica!! Zar ti jos uvek pokusavas takva sranja da proturis ovde, kako je Milosevic kriv za ubijanje i stradanje srba u OLUJI?? Trebalo bi da se ti stidis a ne ja, ja se ponosim sto sam srbin i sto sam bar koliko toliko pokusao da spasim zivote srba za razliku od tebe koji su dali krila petama i prebacili se na usrasku stranu!! Od takvih domacih izdajnika je od pamtiveka bilo, pa evo i sada ih imamo sirom srbije, samo sto to sada javno priznaju a nekada su se plasili da se otkrije istina o njima ko su i sta su i za sta se zalazu!!

Jel ti vidis sta pises?
 
tokyo:
ej nemoj bre previše da se zivciras

sta ste imali praviti bilo kakvu RSK ako vam je već bio cilj da sacuvate SFRJ? ha
ajd mi na to odgovori pametnjakoviću

KARTE SU NA STOLU i sve je bilo jasno
Srbi su htjeli veliku Srbiju a Hrvati državu Hrvatsku u avnojevskim granicama a po ustavu SFRJ imali su pravo na otcjepljenje kao što su imali i Slovenci koji su to i učinili prije nas

U čem je frka i problem

zato prije nego počneš da mi bilo šta pišeš malo se prije toga informiši :shock: :shock: :shock:
Pa tu drzavu je napravio alija!! Zar se nesecas?? Ili si i to zaboravila, zar nebese u bosni tri naroda zivela?? Svako je imao pravo na izbor sa kime ce ziveti, eto muslimani su hteli da imaju svoju drzavu, pa su napali srbe i JNA, u tome im se pridruzila i usraska armija, da bi se nakraju odbranila i zahtevala(pardon nismo mi zahtevali , ali dejtonom je tako regulisano) republika srpska je stvorena da bi se zastitila od daljeg terora mudzahedina i usrasa!! Zar se nesecas da je taj sporazum potpisao alija, tudjman i milosevic??? Nesto si se mnogo zanela, a i tema je o OLUJI a ne o RS
 
strsljen_serb:
Registra.:
Pa da ti imas pojma sta se desilo i to najbolje krijes, a da si srpkinja to cisto sumnjam, mozda si nekada bila pa si sada pokrstena u katolika, a najgori su takvi pokrsteni, koji jos zovu sebe srbima a u dusi mrze srbe!!! I nekaki vise o SM, nije on kriv za progon i ubijanje srba u hrvatskoj i krajini!! Kriv je onaj ko je hteo da na silu otme oruzje od vojske, da je nepusti da izadje iz kasarni i povuce se u okviru dogovorenih granica!! Zar ti jos uvek pokusavas takva sranja da proturis ovde, kako je Milosevic kriv za ubijanje i stradanje srba u OLUJI?? Trebalo bi da se ti stidis a ne ja, ja se ponosim sto sam srbin i sto sam bar koliko toliko pokusao da spasim zivote srba za razliku od tebe koji su dali krila petama i prebacili se na usrasku stranu!! Od takvih domacih izdajnika je od pamtiveka bilo, pa evo i sada ih imamo sirom srbije, samo sto to sada javno priznaju a nekada su se plasili da se otkrije istina o njima ko su i sta su i za sta se zalazu!!


Tvoj mozgić zaista ne može da obradi informacije, ali šta ti ja tu mogu. To je samo tvoj problem. Pročitaj ponovo, pažljivo, pa se javi.
 
sevilja:
Mi nekako ne umemo da mrzimo kao oni.

:lol: :lol: :lol: :lol:


silvio_500.jpg
 
sevilja:
Pa kome nego Cobetu spomenik.
Zao mi je sto nismo dobili sansu da ga javno razapnemo! :evil:
Ustvari ne njega, nego onu njegovu nakazu, kojoj je bolje bilo da pece ustipke, nego da se mesa u politiku!
Ustvari sta ce zena, za to je bila placena.


Pa naravno, trebalo ga je nabiti u neki ćumez da do kraja života ne izadje napolje. A ne da se šepuri po Hagu i "brani" srpstvo. Užas. A o njoj bolje da ne pričam - mentalna nakaza, strašno nešto.

I tačno je - Hrvati bi trebalo da mu postave spomenik u znak zahvalnosti na vrhu tvrdjave u Kninu, a i u centru Zagreba.
 
tokyo:
Sačuvaj me Zeuse Mite i njegovih parola :roll:

A što se tiće takozvane RSK :roll: 95 pamtite dok su Srbi napuštali domove u kolonama
a 91. se ne sjećate dok ste tu paradržavu pravili i dok su je Hrvati napuštali bježeći držajući glavu torbi ili se ne sjećate dok ste na bolnice i vrtića bacali projektile

ili kako su prošli Hrvati koji su ostali na okupiranom području Hrvatske u periodu (91-95)

KOJE LICEMJERJE :shock:

*ебо те "ЗеУс" лично у ту празну главу усрашку... :evil: :evil: :evil:

Све и да је СВЕ тачно што си написао и ти и твоје "колеге" - ТО НИЈЕ ОПРАВДАЊЕ ЗА ЗЛОЧИНЕ УБИСТВА НАД 20 000 СРБА У ИЗБЕГЛИЧКОЈ КОЛОНИ И ЈОШ ОКО 3 000
ОНИХ КОЈИ СЕ ВОДЕ КАО НЕСТАЛИ! Да ли ти је то јасно ?

Да ли ти је јасно ДА ЗА ЗЛОЧИНЕ И ПЉАЧКУ МОРАТЕ ОДГОВАРАТИ ???
 
strsljen_serb:
Za ovakav smeh bi trebalo da te banuje JOMINI, zar ti je toliko semsno sto su pobijeni toliko civili i to srpski, medju njima je najveci broj zena, deca, starijih i nemocnih ljudi, a ti se njima kezis u lice!! Jomini ovo svakako prelazi sve granice tolerancije i humanosti!! Apelujem da reagujes!

Jao moja ti sta cu sad!!!!

Afraid.jpg
 
Registra.:
Potpuno si u pravu. Ostavili su in na cedilu kad su im najviše bili potrebni.

Dok sam živa pamtiću taj dan i dnevnik RTS kad smo sedeli i čekali da čujemo vesti, a oni, usput u dvadesetom minutu objavljuju da je Knin pao.

Pa mi sad kaži da je to normalno.

Deset dana nismo znali šta je sa stricem mog supruga, a on se jednog dana pojavio, i sad plačem kad se setim te scene: potpuno crn u licu od sunca - on je pešačio od Knina do Beograda, sa jednom malom vojničkom torbicom u kojoj nije imao ništa do nekoliko slika.

Hvala dragom Bogu pa su svi došli živi i niko nije bio ni ranjen. Bili su kod nas godinu dana, pomogli smo im da prežive tu najtežu prvu godinu, kasnije su našli i posao, a posle toga su ovi mladji otišli u inostranstvo, stric se sa ženom vratio u Knin, ali je ubrzo posle toga umro. Ja mislim da je umro od tuge, ni od čega drugog.

Slava svima onima koji nisu preživeli tu golgotu.

Strasno.
Moj teca je umro, cim je stigao u Beograd. :sad:
Od tuge...
 
filatelista:
ne znate vi ni da žalite, i ovakve teške uspomene i stradanja za ovaj narod morate urnisati i politički izmasakrirati... bolje i ne zaslužujemo :x


Da znaš da si u pravu.

A najgore od svega je što se isti ti kojima je najgore ne žale, to mi je teže od svega, nego podnose ono što ih je snašlo više nego stoički.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top