Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

film je crtani, glavni junak ima moci fazon kaze moc medveda, brzina jaguara (ili slicno) ... i moc mu se aktivira dosao je na planetu kako bi pomogao stanovnicima u ratu ima i sporedni lik metalni konj moze da se trensformise u coveka. Zajedno spasavaju grad. E da nesto renoviraju grad i kad neprijatelj napadne zgrade se transformisu i naprave veliki zid zastitu od neprijatelja ...
 
Film je iz perioda kraj 80ih pocetak 90ih .. Secam se samo da se radi o nekoj grupi vampira u tipicnom Americkom gradicu..scena koja mi je ostala urezana u pamcenje : Neki lik je jeo valjda kinesku hranu ( iz tipicne kineske kutijice :) ) i kao vampir mu je pretvorio hranu u larve i on kad je pogledao usr'o se !!! Ili je to bila halucinacija !! I kao neki lik se zakljucao u kucu i kad je pogledao kroz prozor njegov drug je lebdeo, valjda su ga preobratili u vampira.
 
Film je iz perioda kraj 80ih pocetak 90ih .. Secam se samo da se radi o nekoj grupi vampira u tipicnom Americkom gradicu..scena koja mi je ostala urezana u pamcenje : Neki lik je jeo valjda kinesku hranu ( iz tipicne kineske kutijice :) ) i kao vampir mu je pretvorio hranu u larve i on kad je pogledao usr'o se !!! Ili je to bila halucinacija !! I kao neki lik se zakljucao u kucu i kad je pogledao kroz prozor njegov drug je lebdeo, valjda su ga preobratili u vampira.
lici mi na the lost boys.
http://www.imdb.com/title/tt0093437/
mozda i salem's lot.
http://www.imdb.com/title/tt0079844/
 
1.Napolju duva jak vetar.Radnja se dešava u nekom neboderu u Americi.Dvoje beži od nekog lika plave kratke kose,obučenog svog u crno,koji ih juri po svim spratovima.NIJE HOROR,VEĆ ŽEŠĆA AKCIJA.Kada se tom liku istroše meci,on uzima neku sekiru..Ima scena kada se to dvoje spuštaju sa zgrade,a on puca u konopac.Hvala unapred


jowanart znam na koji misliš al nemam pojma mu ime...tražio sam ga
 
Evo i ja ovde da postujem. :)
Pa ovako, trazio sam ovaj film na sve nacine, ali nisam mogao da ga nadjem.
Pa rekoh ajde da probam ovde.
Dosta davno, kao dete sam gledao jedan film.
Pre desetak godina.
Ne secam se skoro nicega, osim nekoliko detalja.
Secam se da je bio jedan lik, covek koji je mogao da se transformise u nekakvo bice zver. Ako me pamcenje dobro sluzi, ta transformacija se obavljala tako sto bi gomila lanaca i nekih metala pocela da se vrti oko njega i onda da se sklapa na njega. Secam se da je kao oruzje imao siljak koji mu viri iz lakta. Nekako je lik podsecao na insektoliko bice. Zatim je tu bio glavni negativac, koji takodje moze da se transformise, samo sto je imao dva siljka, tj po siljak iz svakog lakta.
Secam se i scene kada je pobio vecinu likova u filmu u nekom tunelu. Pa je ovaj glavni otisao tu da se obracuna sa njima.
Znam da je tesko otkriti ovaj film prema mojim recima, pogotovo sto me secanje ne sluzi najbolje sto se toga tice.
Ali ako se neko nekim slucajem priseti, neka mi posalje PP.
Hvala svima...


Opet ja, da se ne zaboravi. :) Zaista mi se opet gleda ovaj film.:)
 
guyver1-2.gif
 
Pozdrav svima evo i ja da vam se obratim za pomoc:kao klinac sam u bioskopu gledao neki kung-fu,karate film malo se secam o filmu ali se secam da je glumila Linda Evans u filmu je neki tip trazio nekog tipa koji se zvao apcihaaa,trazio ga je u kineskoj cetvrti i nije mogao da ga nadje i posto su tu i neke kineske pekare on je zbog brasna kihnuo i javlja mu se covek.secam se jos i da su neki (mislim da su bile neke nindze)oteli Lindu Evans i skinuli je golu i obrijali joj glavu pa joj onda po celom telu i po glavi napisali nesto kineskim slovima.Mislim da su nasi bili preveli taj film nesto kao "u kandzama zmaja"tako mi se barem cini i cini mi se da sam nekako u to vreme gledao i konan-a II deo isto u bioskopu...
I jos jedan film starija komedija nesto kao "Porky's" http://www.imdb.com/title/tt0084522/ neki momci prelaze u Meksiko radi momackog provoda i jedan od njih odlazi u apoteku da kupi spansku musicu secam se da nije znao da objasni apotekaru sta mu treba pa je objasnjavljajuci poceo i da gestikulira rukama i na kraju rekao"da je po**bes kao krmacu"a nije video da su u medjuvremenu u apoteku usle i neke zene koje su poludele kada su cule sta je rekao i onda su ga cini mi se one istukle i izbacile napolje.Mislim da on u celom filmu trazi da kupi spansku musicu i da ga neki i prevare prodavajuci mu neke gluposti....
 
Poslednja izmena:
Evo ovako, film sam gledao pre nekoliko godina mozda cak i vise od pet godina... moj problem je i taj sto taj film nisam odgledao od pocetka pa da bih znao sta se tacno u pocetku filma desilo, ali ono sto mi je ostalo u secanju je sledece: petogodisnji decak je poginuo (ili umro) i pojavljuje se pred majkom i sestrom za vreme onog perioda dok mrtvi po verovanju ne odu na onaj svet zauvek a to je 40 dana, secam se da je bilo jako puno dirljivih scena i da ne mozes da ne zaplaces, on ima sestru koje je isto tako malena kao i on, oni zive negde na nekoj periferiji u kuci, imaju i stalu ja mislim u kojoj ima jedna scena ako se ne varam gde on doziva valjda sestru a ona je cula njegov glas i majka je trazi i ona place jer ga je cula kako je doziva, neko od njih se ja mislim zove megi (ali nisam siguran, valjda sestra njegova), sledece scene koje se secam je da je majka u svom tom ocaju zbog sina kojeg vise nema resi u pola noci da se ubije, i to resi da uradi u kolima tako sto stavlja na zadnje sediste i cerku dok mala jos spava i odveze se negde van kuce i stavi krpu u auspuh i upali kola i u jednom trenutku se predomisli kada je videla sta u stvari radi i da ce i cerki zivot oduzeti na taj nacin... ali kljucno za taj film je kada se taj njen sin koji se kao sto rekoh pojavljuje i njegova majka poljube a kazu jednu dobro poznatu recenicu mama poljubac leptira i samo se dodirnu usnama i ta scena ima na kraju filma kada se on zauvek oprasta od njih i odlazi (nesto u fazonu kao patrik svejzi u filmu duh).... tako se otprilike film i zavrsava...
Ako je nekom nesto poznato od ovog filma i ako moze da mi pomogne bio bih mu veoma zahvalan.... btw. evo sada sam uz konsultaciju tetke uspeo da dodjem do podatka da se u stvari taj petogodisnji decak na pocetku filma udavio u jezeru...

pozzz svima i jos jednom hvala unapred!
 
Da li neko moze da nadje listu soundtrackova koriscenih u filmu Stradivari 1989... Bice da je nesto Bahovo :) Samo ne znam naziv :( Pa ako neko zna, molim da napise ;)

Original Music: Francesco Tampori
Non-original Music: Georg Friedrich Händel (from Water Music), Johann Pachelbel (from Canon), Henry Purcell (from Dido & Aeneas), Georg Philipp Telemann, Marco Uccellini, Antonio Vivaldi

Jedino ovo sam nasao na netu,nije bas lista,ali nije ni bah :)
 
;)
Evo ovako, film sam gledao pre nekoliko godina mozda cak i vise od pet godina... moj problem je i taj sto taj film nisam odgledao od pocetka pa da bih znao sta se tacno u pocetku filma desilo, ali ono sto mi je ostalo u secanju je sledece: petogodisnji decak je poginuo (ili umro) i pojavljuje se pred majkom i sestrom za vreme onog perioda dok mrtvi po verovanju ne odu na onaj svet zauvek a to je 40 dana, secam se da je bilo jako puno dirljivih scena i da ne mozes da ne zaplaces, on ima sestru koje je isto tako malena kao i on, oni zive negde na nekoj periferiji u kuci, imaju i stalu ja mislim u kojoj ima jedna scena ako se ne varam gde on doziva valjda sestru a ona je cula njegov glas i majka je trazi i ona place jer ga je cula kako je doziva, neko od njih se ja mislim zove megi (ali nisam siguran, valjda sestra njegova), sledece scene koje se secam je da je majka u svom tom ocaju zbog sina kojeg vise nema resi u pola noci da se ubije, i to resi da uradi u kolima tako sto stavlja na zadnje sediste i cerku dok mala jos spava i odveze se negde van kuce i stavi krpu u auspuh i upali kola i u jednom trenutku se predomisli kada je videla sta u stvari radi i da ce i cerki zivot oduzeti na taj nacin... ali kljucno za taj film je kada se taj njen sin koji se kao sto rekoh pojavljuje i njegova majka poljube a kazu jednu dobro poznatu recenicu mama poljubac leptira i samo se dodirnu usnama i ta scena ima na kraju filma kada se on zauvek oprasta od njih i odlazi (nesto u fazonu kao patrik svejzi u filmu duh).... tako se otprilike film i zavrsava...
Ako je nekom nesto poznato od ovog filma i ako moze da mi pomogne bio bih mu veoma zahvalan.... btw. evo sada sam uz konsultaciju tetke uspeo da dodjem do podatka da se u stvari taj petogodisnji decak na pocetku filma udavio u jezeru...
pozzz svima i jos jednom hvala unapred!

mali se davi sa kanapom od igracke,ako se dobro secam

Reunion

Trebalo bi da je to to ;)
 
Poslednja izmena:
Original Music: Francesco Tampori
Non-original Music: Georg Friedrich Händel (from Water Music), Johann Pachelbel (from Canon), Henry Purcell (from Dido & Aeneas), Georg Philipp Telemann, Marco Uccellini, Antonio Vivaldi

Jedino ovo sam nasao na netu,nije bas lista,ali nije ni bah :)

Ne znam zasto sam ja zapela da je Bah :lol:
Znam da je muzika u pozadini dok pravi voline...
Da li moezes da napises za Telemana i Ucelinija i Vivaldija koja djela tacno?

Hvala svakako na trudu ;)
 

Back
Top