Glasajmo : ko ima koji browser ?!

RiSK:
Ne bih da od ovoga ispadne neki flame, ali je problem u IE, a ne u drugim browserima. IE ne koristi standarde koje propisuje w3c, a svi browseri bazirani na Mozili striktno postuju ove standarde. JavaScript se takodje razlikuje: IE ima svoj koji, naravno, odudara od standarda, a standarde za JavaScript moze da propisuje samo Netscape. Microsoftova VM za Javu je rupetina u odnosu na ono koju radi SunMicrosystem. Jos ako u kombinaciji sa IE koristis Outlook, dobisecs raj za viruse, crve i ostale napasti...

Vecina ljudi ne shvata da ako zamene IE i Outlook dobijaju jedno 1000% sigurniji i otopniji sistem.

Da li da outlook zamenim sa netscape?Malo je suviše glomazan zar ne ? ako to šta onda drugo?
 
Logitech#:
Meni se nikad nije desilo da naletim na site koji Opera ne moze da otvori.Ali bukvalno nikad.
Jedino sto me JAKO NERVIRA kod Opere je to sto povremeno pukne.To mi se desava kada imam dosta otvorenih prozora. Na 98SE to resavam NortonCrashGuard-om a na XP klikom na ...dont send..:)

Mozilu Firefox o.8 bi rezolucijom zabranio toliko me izludjuje!Uvek kad ucitam moj saj sa njom sve bude pomerno.Ili ne prikaze jedan flash buton ili prikaze dva puta jednu te istu sliku bez potrebe,dok sa IE i Operom takvih problema nemam.A ovo sto kaze logitech evo sledeceg primera: idi sa Operom na sajt http://www.mr-hosting.net/pocetni_hosting_paket.php i probaj da kliknes na ona znak pitanja.Nista se ne desava a?E sad to isto probaj sa IE.Vidis!
Pozdrav 8)
 
wizard32:
Logitech#:
Meni se nikad nije desilo da naletim na site koji Opera ne moze da otvori.Ali bukvalno nikad.
Jedino sto me JAKO NERVIRA kod Opere je to sto povremeno pukne.To mi se desava kada imam dosta otvorenih prozora. Na 98SE to resavam NortonCrashGuard-om a na XP klikom na ...dont send..:)

Mozilu Firefox o.8 bi rezolucijom zabranio toliko me izludjuje!Uvek kad ucitam moj saj sa njom sve bude pomerno.Ili ne prikaze jedan flash buton ili prikaze dva puta jednu te istu sliku bez potrebe,dok sa IE i Operom takvih problema nemam.A ovo sto kaze logitech evo sledeceg primera: idi sa Operom na sajt http://www.mr-hosting.net/pocetni_hosting_paket.php i probaj da kliknes na ona znak pitanja.Nista se ne desava a?E sad to isto probaj sa IE.Vidis!
Pozdrav 8)
Evo ja koristim Operu i mogu da klikam na ta znak pitanja. Ti si najverovatnije zabranio POP-UP prozore, pa ti nece.
 
Pedja Kovacic:
RiSK:
Ne bih da od ovoga ispadne neki flame, ali je problem u IE, a ne u drugim browserima. IE ne koristi standarde koje propisuje w3c, a svi browseri bazirani na Mozili striktno postuju ove standarde. JavaScript se takodje razlikuje: IE ima svoj koji, naravno, odudara od standarda, a standarde za JavaScript moze da propisuje samo Netscape. Microsoftova VM za Javu je rupetina u odnosu na ono koju radi SunMicrosystem. Jos ako u kombinaciji sa IE koristis Outlook, dobisecs raj za viruse, crve i ostale napasti...

Vecina ljudi ne shvata da ako zamene IE i Outlook dobijaju jedno 1000% sigurniji i otopniji sistem.

Da li da outlook zamenim sa netscape?Malo je suviše glomazan zar ne ? ako to šta onda drugo?

Mozesh da koristish Netscape Mailer. Dobar je ali se meni lichno ne svidja iz prilichno banalnog razloga: nema outbox. Mozhe samo direkto da shalje mailove. Za mail klijent ti preporuchujem Eudoru.

POz
 
OPERA (od nedavno ali sam zadovoljan njime) a IE se koristi iz navike ili iz bojazni zbog necheg novog a uz to IE se instalira zajedno sa OS i uglavnom ga zato i koriste.Da se u startu instalira neki drugi pretrazivach zajedno sa OS 90% ljudi bi taj koristio "JER SAM NAVIK'O"!
 
DabaMAN:
Mozilu Firefox o.8 bi rezolucijom zabranio toliko me izludjuje!Uvek kad ucitam moj saj sa njom sve bude pomerno.Ili ne prikaze jedan flash buton ili prikaze dva puta jednu te istu sliku bez potrebe,dok sa IE i Operom takvih problema nemam

problem je u tome sto ne znas dobro da optimizujes sajt.. ja koristim firefox 0.8 i upravo tako vidim da neke stranice nisam dobro uradio.. stranica je ok, kada se ucita dobro i u IE i u Firefox.. dakle, zasuci rukave i sredi taj HTML kod...


pozdrav
 
Dokle god postoji više od dva pretraživača (browser-a) ljudi će nastaviti da se prepiru oko toga koji od njih je bolji. Ja lično koristim Internet Explorer 6.0 od kako sam priključen na Internet. Na računaru imam instaliranu i Operu 7.23 koju povremeno koristim. Netscape sam probao samo jednom i to je bila neka starija verzija (4.0 mislim) koja mi se nije nešto preterano svidela tako da sam je posle nedelju dana deinstalirao. Noviju verziju nikad nisam ni probao da skinem tako da o njoj ne mogu da pričam.

Ne bih da sad da se raspravljam sa drugima oko toga koji je bolji nego ću samo izneti neke osobine ova dva pretraživača:


*Prednosti Internet Explorer-a

- gotovo sve aplikacije mogu da se lako integrišu sa njim (za ostale bi morao da tražim plugin-ove)
- ima veoma dobro urađen History (što mi je veoma važno jer većinu stranica pregledavam offline a ne dok sam na mreži) za razliku od Opere
- besplatan je i dolazi uz svaki operativni sistem Windows (da se razumemo - i Opera je besplatna ali prikazuje reklame koje ponekad umeju da stvarno iznerviraju korisnika)


*Prednosti Opere

- mogućnost otvaranja više stranica od jednom
- mogućnost surfovanja wap stranicama
- mogućnost kopiranja teksta u beleške (dosadilo mi je da svaki put kada koristim IE otvaram Notepad da bi nešto iskopirao ili slično)
- mogućnost blokiranja gif animacija, JavaScripta, popup prozora...
- polja za pretragu nekih većih pretraživača (kao što je Google) integrisani u program
- velika zbirka bookmarka (što i nije neka prednost) razvrstanih po kategorijama
- gestovi mišem....

Pozdrav! 8)
 
pa i nisu ti neki argumenti.. za nekog pocetnika da..

da se razumemo: opera i mozilla ce zauvek ostati alternativa, ne njihovom greskom (daleko su kvalitetniji od IE) ali IE se dobija uz svaki windows i 90% korisnika nema potrebu da i dalje trazi neki drugi browser

ONO sto velika vecina korisnika ne zna jeste da upravo zbog IE i zbog Outlook-a postoji toliko veliki problem sa vecinom virusa vezanih za sigurnosne greske u ta dva programa!! da ne davim vise (iskusni surferi znaju o cemu pricam) probaj da nedelju dana koristis samo IE pa posle toga proveri stanje sa adware 6.0 , pa posle toga koristi nedelju dana mozillu, pa uradi istu stvar.. uporedi rezultate i videces koliko si wormova pokupio dok si koristio IE..da ne pomenem mogucnost da progutas i keyloger

Sto se sigurnosti tiche, hvala na IE, ali ja bi i dalje da koristim mozillu..
 
E, to shto je IE rasprostranjeniji, uglavnom je "zasluga" AOL-a, ili mozhda bolje reci AOL+MS-a.

AOL je kupio Netscape, a u svoje pakete stavljao IE!!! I to u vreme kada su USA i Kanada bile pola interneta, a AOL ima sigurno jedno 80% ovog trzhishta. Netscape je zapostavio, iako je tada IE jedva mogao da se nazove browserom...
 
JovanT:
*Prednosti Internet Explorer-a

- gotovo sve aplikacije mogu da se lako integrišu sa njim (za ostale bi morao da tražim plugin-ove)
- ima veoma dobro urađen History (što mi je veoma važno jer većinu stranica pregledavam offline a ne dok sam na mreži) za razliku od Opere
- besplatan je i dolazi uz svaki operativni sistem Windows (da se razumemo - i Opera je besplatna ali prikazuje reklame koje ponekad umeju da stvarno iznerviraju korisnika)

- Za IE ti trebaju plug-inovi. Svi ostali browseri imaju integrisane u sebi Flash, JavaVM... Ne treba da trazish nishta za jednu Mozilllu, vec za IE
- Koji ume da bude veliki problem, jer mozhe da pokupi prilichno nezhelene sadrzhaje.
- I svi ostali (ili bar svi koje ja znam) browseri su za dz.
 
swift:
AVANT BROWSER je najbolji. Neznam o cemu pricate, probao sam vecinu navedenog u ovoj temi, ali ubedljivo najbolji i najkompletniji browser je Avant Browser. Kritike primam samo od onih koji su ga probali.

Zivi bili pa videli

Imam pravi na kritiku.
Avant, IE isti ****.
Evo ti link, otvori ga sa IE-om, a potom sa Avantom, a kasnije to isto probaj sa Mozilla-om (Netscape-om) i sa Opera-om pa uporedi :wink:

http://vibrantlogic.com/new.html
 
upravo tako :)
ipak je ovo za korisnike koji znaju sta je "browser engine" ... dakle postoje u principu tri glavna pretrazivaca, IE, Mozilla i Opera.. IE znamo, Mozilla je dete Netscape-a, zasnovan je u principu na istoj tehnologiji, samo sto je Moza opensource, nesto sto garantuje kvalitet!!! Opera je program sa duuuuugom tradicijom, pristuan je na trzistu jos od vremena IE3.0 ali je nekako uvek bio laternativa... u vreme kada su navigator i InternetExplorer vladali.. medjutim, polako, polako, postala je opasna konkurencija.. jako je dobar, brz, siguran.. inventivan.. i besplatan (sa banerima :()

SVI OSTALI (99%) su zapravo GUI (graphical user interface) za IE, koji donose veca ili manja poboljsanja za taj engine.. u vecini slucajeva, rezultat je sporiji browser nego ie,jer se koristi IE+ono sto je programer hteo da stavi...

Ja ostajem na mozilli.. oni koji koriste mozillu i znaju da je cene, znaju zasto.. :)

pozdrav
 
DabaMAN:
ignis:
ja sam do sada koristio ie i crazy browsver a sada koristim operu i mogu vam reci da sam zadovoljan njom
samo mi recite za history nece da mi cuva sve strane kao u ie-u da li je to nesto treba da se podesi ili jednostavno ne moze
Neznam stvarno, prvi put cujem za taj problem :shock:. Koju verziju imas?
ima opera 7.5 , tako mi bar pise... a evo ti i primera, u ie sam mogao da gledam vec posecene teme offline i posle nekoliko dana , a u operi ne mogu ni sada posle recimo dva sata
 
Кулиража:
Avant, IE isti ****.
Evo ti link, otvori ga sa IE-om, a potom sa Avantom
ma, dobar je Avant, ali je ipak Maxthon najbolji: prikazuje sve stranice kako treba (tj. kao IE), a ima GOMILU svih mogucih dodataka! Apsolutno fantastican! (he, he... @ B92!)

evo i tvog primera: :twisted:
maxthon001.png
 

Back
Top