Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dr:
III grupa papa testa jeste ozbiljna stvar.
A o tome imate na pocetku ove teme i u prvih deset strana.
Potrebno je da uradite sve vise hiljada puta na ovom forumu navedene mikrobioloske briseve.
Obavezno kolposkopiju i nakon toga vas ginekolog donosi odluku da li ce biti potrebna biopsija.

eto vidite
a meni ginekolog nije nista to spomenuo
recite mi,posto ja planiram da zatrudnim od ovog meseca
da li moze lecenje ili sama ta grupa da utice ne trudnocu
znaci potrebno je da uradim mikrobioloske briseve...i koloposkopija///
hvala unapred
i jos nesto
da li moj partner isto treba neku teraapiju da ima?
 
Ajmo pre te trudnoce da budemo sigurni sta je.
Beba moze malo da saceka.
Znaci brisevi na hlamidiju, mikoplazmu,ureaplazmu, bakterioloski cervikalni bris, mikolski vaginalni bris, trichomonas vaginalis, bakterijska vaginoza.
Parner : hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, uretralni bris.
Institut za mikrobiologiju na medicinskom fakultetu, dr Subotica 1. Analize se placaju.
Oboje radite analize u isto vreme.
Kada stignu rezultati, onda cemo videti sta dalje.
 
Poslednja menstruacija mi je pocela 16. avgusta i tad sam pocela da koristim Logest u dogovoru sa ginekologom. 19. pilulu sam popila par sati kasnije nego uobicajeno, a 20. pilulu sam zaboravila da popijem. Ne znam kako, bila sam sigurna da sam je popila. Danas sam popila poslednju tabletu.
Danas sam imala i bolove kao pred menstruaciju, cak imam i braon mrlje kao na pocetku/pri kraju menstruacije.
Kupila sam novu kutiju. Da li bi trebalo da pravim pauzu od 7 dana ili ne?
Sutra putujem i ne mogu da odem kod ginekologa do 15. septembra.

Sta bi bilo najbolje da uradim?

Unapred hvala! :)

Izvini na kasnjenju, ovih dana imam problema sa tehnikom.
Jesi li dobila ciklus?
 
Poslednja izmena:
Od posl.menstruacije,prosle ned. imam jak sekret,neprijatnog,kiselkastog mirisa,ponekad i bol kao da cu dobiti.
Neposredno pre menstr. sam se kupala na javnom bazenu,da li to ima neke veze,posto ne praktikujem.
Inace,bolujem od hronicne upale grlica materice,vec godinama i povremeno koristim rosu ili sumece tablete za ispiranje,mada moram priznati da sam to malo zapostavila
Posecujem redovno ginekologa,na 6mes. sve je bilo o.k,imam ranicu od porodaja,pre 4 god,konstantno.
Da li imam neku inf. ili neku upalu?
Unapred hvala.
 
Ne postoje najbolje pilule, kao sto se ne moze reci da postoji najbolji lek.
Svaki lek ima svoja nezeljena dejstva, to nisu bombone.
Ukoliko ti pilule koje uzimas ne prijaju konsultuj se sa ginekologom na tu temu pa da probas neke druge pilule.
 
porodila sam se pre tachno 4 nedelje.
prirodnim putem.
bez ikakvih komplikacija.

krvarenje mi je prestalo nakon 10 dana od porodjaja, da bih juche ponovo prokrvarila.
krv nije jarka, niti je neshto obilno.
bledo roze je.

ima li mesta panici ili je to normalno?

kontrolu kod ginekologa imam za 2 nedelje.
 
dr:
Ajmo pre te trudnoce da budemo sigurni sta je.
Beba moze malo da saceka.
Znaci brisevi na hlamidiju, mikoplazmu,ureaplazmu, bakterioloski cervikalni bris, mikolski vaginalni bris, trichomonas vaginalis, bakterijska vaginoza.
Parner : hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, uretralni bris.
Institut za mikrobiologiju na medicinskom fakultetu, dr Subotica 1. Analize se placaju.
Oboje radite analize u isto vreme.
Kada stignu rezultati, onda cemo videti sta dalje.

E pa to je pravi doktor
konkretan direktan
prema tome elokventan
hvala doktore
 
dr:
CESTITAMO!!!!!!!!:super:
Nek ste zivi i zdravi oboje!:heart:
Ajde malo se strpi koji dan pa onda ces videti kakva je situacija.:)

Opet ja. Pitanje je bilo da li smem da koristim canesten vaginaletu 4 nedelje posle porodjaja carskim rezom. Dobila sam gljivicu pre dve nedelje i ovo gore je bio odgovor. Prve dve nedelje sam imala minimalno krvarenje, ali sad je malo jace i crveno, bas kao menstruacija, ali nista strasno... pretpostavljam:confused:
Ali svrbuca i mnogo mi smeta. Moj ginekolog ovde mi je dok sam bila u drugom stanju dao da uzimam neke vaginalete za koje su mi u Srbiji rekli da ih nikako ne daju trudnicama, pa kapirate zasto radije trazim odgovor ovde nego u njegovoj ordinaciji.
 
porodila sam se pre tachno 4 nedelje.
prirodnim putem.
bez ikakvih komplikacija.

krvarenje mi je prestalo nakon 10 dana od porodjaja, da bih juche ponovo prokrvarila.
krv nije jarka, niti je neshto obilno.
bledo roze je.

ima li mesta panici ili je to normalno?

kontrolu kod ginekologa imam za 2 nedelje.

Nakon porođaja, u prvih nekoliko nedelja iz materice izlaze lohije, odnosno materica iz sebe izbacuje ostatke krvi i površnog epitela. U početku su sukrvave, da bi tokom par nedelja postale smeđe, zatim se izbistravaju i na kraju ostaje oskudan, beličasti sekret koji nema neprijatan miris.

Međutim, ukoliko krvarenje posle porođaja premašuje količinu normalnog menstrualnog krvarenja, postoji opasnost da je zaostao deo posteljičnog tkiva i onda se obavezno morate javiti lekaru.

Izvor: bebac.com
 
Nakon porođaja, u prvih nekoliko nedelja iz materice izlaze lohije, odnosno materica iz sebe izbacuje ostatke krvi i površnog epitela. U početku su sukrvave, da bi tokom par nedelja postale smeđe, zatim se izbistravaju i na kraju ostaje oskudan, beličasti sekret koji nema neprijatan miris.

Međutim, ukoliko krvarenje posle porođaja premašuje količinu normalnog menstrualnog krvarenja, postoji opasnost da je zaostao deo posteljičnog tkiva i onda se obavezno morate javiti lekaru.

Izvor: bebac.com
ne, ne.
nishta tako drastichno.
samo bledo roze.
 
Draga doktorko,
imam 21 godinu,nevina sam. Imam decka, ali neretko imamo 'peting'.
Pre nekoliko dana sam primetila promene na vagini, u smislu nekakvog crvenila, i pod prstima osecam promene na kozi vagine. (takodje je svrab prisutan). Da naglasim da jako pazim sto se licne higijene tice.
Citala sam dosta toga, i ovo sto ja jel'te imam meni nekako lici na kandidu, ali nemoguce je da je imam, jer nisam pila antibiotike u poslednje vreme.

Jel mozete nekako da mi pomognete?:rumenko:
 
Draga doktorko,
imam 21 godinu,nevina sam. Imam decka, ali neretko imamo 'peting'.
Pre nekoliko dana sam primetila promene na vagini, u smislu nekakvog crvenila, i pod prstima osecam promene na kozi vagine. (takodje je svrab prisutan). Da naglasim da jako pazim sto se licne higijene tice.
Citala sam dosta toga, i ovo sto ja jel'te imam meni nekako lici na kandidu, ali nemoguce je da je imam, jer nisam pila antibiotike u poslednje vreme.

Jel mozete nekako da mi pomognete?:rumenko:

Mislim da je vreme da imas svog ginekologa.
lepo otvori karton u domu zdravlja i otidji na pregled.
 
Hvala, trudicemo se:)
Znam da je kandida, imam je svaki cas:dash: Nikad nista drugo nisam ni imala, a na kontroli posle porodjaja nije bilo infekcije.

Ja sam se borila sa kandidom od kako sam počela da imam odnose, i to sve učestalije... jer smo uvek koristili kondom...
Kada smo prošle godine prestali da ga koristimo... nijednom mi se nije pojavila...evo sad u oktobru će godinu dana(a pre toga sam se 2 godine borila sa njom svaki mesec skoro) da se nije vratila... pu, pu... da ne ureknem...
Svaki organizam je svet za sebe... ja na kondom nikad nisam ni posumnjala(ni doktor)... ali izgleda je on bio uzročnik...
Možda ovo nekome pomogne a postoje i drugi vidovi zaštite...:D
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top