Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
" Bila sam kod ginekologa radi obicne kontrole, jer zelim da pratim svoje zdravlje. Onako usput me je pitala jel postoji neka varijanta, pa ako postoji, da mi napise recept. Ta njena recenica je u meni probudila zelju da imam odnose, pa se ja sad cisto raspitujem o tome. Hvala:???:

Vrlo me cudi takav odnos prema seksu ali ok.
pilule pocinjes da koristis sa prvim danom ciklusa, izbegavaj odnose za vreme krvarenja, nakon toga si zasticena s tim da moram da napomenem da te pilule ne stite od polno prenosivih bolesti ni njihova zastita nije 100%.
 
Hvala ti na odgovoru. Kada se pocne sa redovnim koriscenjem kontraceptivnih tableta, da li one pruzaju zastitu konstantno ili nemaju dejstvo u toku trajanja redovnih mesecnih krvarenja?
 
Poslednja izmena:
Imam 22 godine i stupila sam u seksualne odnose pre par meseci. Prilikom odnosa sa partnerom,nisam u stanju da svrsim do kraja. U tom trenutku mi se javlja ukocenost ruku(saka,rucni zglob) i vilice tako da ne mogu da progovorim niti da savijem prste. Ne znam sta je u pitanju s obzirom da nemam nikakve mentalne barijere i da se sve ostalo odvija normalno. Sta mislite,o cemu se radi?
 
Imam 22 godine i stupila sam u seksualne odnose pre par meseci. Prilikom odnosa sa partnerom,nisam u stanju da svrsim do kraja. U tom trenutku mi se javlja ukocenost ruku(saka,rucni zglob) i vilice tako da ne mogu da progovorim niti da savijem prste. Ne znam sta je u pitanju s obzirom da nemam nikakve mentalne barijere i da se sve ostalo odvija normalno. Sta mislite,o cemu se radi?

O psihickom reagovanju. Javite se psihijatru za adolescente ili psihoterapeutu.
 
Ne mogu jer imam jos pitanja.
Posto je vama ovde jako tesko izvuci rec iz usta , strasno mi je mucno da mozgam sta bi bilo kada bi bilo.
Kako znas da ti je poremecen ph vagina, i to bas sredstvima za higijenu, da li si ih koristila za vaginalno ispiranje, sta si tacno koristila...?
 
dr:
Ne mogu jer imam jos pitanja.
Posto je vama ovde jako tesko izvuci rec iz usta , strasno mi je mucno da mozgam sta bi bilo kada bi bilo.
Kako znas da ti je poremecen ph vagina, i to bas sredstvima za higijenu, da li si ih koristila za vaginalno ispiranje, sta si tacno koristila...?

Zdravo dr., nemoj da sumnjaš u poremećen pH, ali nije to od sapuna i šampona, to dolazi od neprave soli ;)
 
Nisam pila antibiotike...nemam sexualne odnose, nevina sam. Ali sam dobila neobican svrabez oko vagine, pa sam se malo uplasila. Pa sam svasta pomislila (22 godine mi je)


Inace uvek koristim Nivea Intimo.
P.S. "Ginekolog me je samo iskulirao, "Narushena ti je ph vrednost, proci ce to samo od sebe, verovatno si koristila nesto za intimnu negu sto ne bi trebalo"" :confused:

(jedino mi pada na pamet da je rok gela za intimnu negu istekao...)

Tako da, dok ne zakazem kod drugog ginekologa, trebate mi vi :)

P.S. "Mama mi je kupila povidon jod i rekla je da je to dobar antiseptik, pocela sam da ga koristim (tuferima) i malo mi je vec bolje"
 
dr:
Nemoj da koristis nikakve kupke, samo vodu.
Pamucan, iskuvan, ispeglan donji ves.Pantenol krem ako je mnogo iziritirano ali namazano u tankom sluju.

Slažem se, ovo što kažeš, mora da radi svaka devojka i žena.
Ali, kako priprema hranu za sebe i svog partnera i svoju familiju, ili kakvu isshranu koriste oba u nekim menzama i restoranima, opet leži na njoj.
Dr., žene imate u rukama više, nego su mnoge sposobne da shvate.
 
Pre 10 meseci imala sam kamen u bubregu i nakon 2 meseca i e.coli u urinu.Zatim sam nakon 2 meseca imala i e.coli u cervikalnom brisu.Lecim se vec 6 meseci ali nista ne pomaze,cak ju je i moj partner dobio u semenim kanalima(zastita je zakazala).Primala sam gentamicin,pila ciprocinal,panklav,baktrim....U poslednjem brisu nisam imala nista ali sam u vaginalnom imala pored e.coli i candidu i jos jednu bakteriju o kojoj mi ginekolog nista nije rekao(cini mi se da se zove enter....)Zaista vise ne znam sta da radim.Mozete li mi ikako pomoci?I da li uopste smem imati odnose u ovakvom stanju?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top