Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala dr! U vezi chlamidie jos jedno pitanje! Da li te posledice nastaju samo ako bakterija postoji u toku trudnoce? Tj. ako bakteriju izlecim prije trudnoce, ako se moze potpuno izleciti, znaci da tih problema ne bih trebala imati (mislim na prevremeni, konjuktivitis, upala pluca..)?
 
Postovana Dr, da li bih moga da uzmem bez ponovnog odlaska kod lekara uz cefaleksin i nistatin tablete posto sam imala (i verovatno jos uvek imam) problema sa kandidom, a secam se da sam ranije dobijala to uz neke antibiotike preventivno?
 
Danas sam dobila mikrobioloski nalaz.
Vrsta uzorka cervikalni bris.
Nalaz je glasio ovako:
I escherichia coli
II
III 100%
Prema antibiogramu postoji nekoliko antibiotika na koji je ova bakterija osjetljiva. Izmedju ostalih i ciprocinal (250mg) koji mi je doktorka i propisala. Deset dana treba da pijem te antibiotike 2x1, pa deset dana pauze i onda na kontrolu. Mozete li mi reci na osnovu ovog nalaza u kom stadijumu je ova bakterija i da li je ova terapija adekvatna. I sta znaci ovo 100%
PS: i caj od brusnice da pijem.
Unapred hvala!!!!!!!
 
sovra:
Postovana Dr, da li bih moga da uzmem bez ponovnog odlaska kod lekara uz cefaleksin i nistatin tablete posto sam imala (i verovatno jos uvek imam) problema sa kandidom, a secam se da sam ranije dobijala to uz neke antibiotike preventivno?
Problemi sa kojom kandidom,vaginalnom?
Vrati se na prvi post na ovoj temi.
 
bilja_kov:
Danas sam dobila mikrobioloski nalaz.
Vrsta uzorka cervikalni bris.
Pronadjena mi je escherichia coli.
III 100%
Prema antibiogramu postoji nekoliko antibiotika na koji je ova bakterija osjetljiva. Izmedju ostalih i ciprocinal (250mg) koji mi je doktorka i propisala. Deset dana treba da pijem te antibiotike 2x1, pa deset dana pauze i onda na kontrolu. Mozete li mi reci na osnovu ovog nalaza u kom stadijumu je ova bakterija i da li je ova terapija adekvatna. I sta znaci ovo 100%
PS: i caj od brusnice da pijem.
Unapred hvala!!!!!!!
Iz licnog iskustva sa e.coli(urinarnom) rekla bih da je slaba terapija jer ta rospija od bakterije je izdrzljiva da te bog sacuva.
Moja preoruka bi bila 2x 500mg, plus vaginalete, ne znam da li ti ih je savetovao tvoj ginekolog.
 
Vaginalete mi uopste nije pominjala, ali pre ovog nalaza sam koristila Neo-penetran vaginalete.
I samo jos jedno pitanje: Da li mogu ostati u drugom stanju dok imam ovu bakteriju i da li je uopste moguce potpuno sanirati?
Izvinite sto sam dosadna, ali sam veoma zabrinuta.
Veliko hvala!
 
Ne savetujem trudnocu, to bi moglo biti opasno po plod.
Sve dok se ne sanira infekcija a pod tim mislim i da infekcije nema ni nakon mesec,dva,tri nakon terapije ne treba razmisljati o trudnoci.
Kao i svaku infekciju moguce ju je sanirati samo treba vremena.
Da li je i suprug radio uretralni bris, dobio terapiju?
 
Obavezno je jer leciti samo jednog partnera nema smisla, infekcija se stalno prenosi s jednog na drugog partnera.
Treba da da urinokulturu i uretralni bris, u mikrobioloskoj laboratoriji.
Nisam pogledala odakle ste ali ako ste iz Beograda, institut za mikrobiologiju medicinskog fakulteta...sve pise u prvom postu na ovoj temi.
Da li je Vama radjen jos neki bris izuzev cervikalnog bakterijskog...onih ostalih 8 koje ja stalno ponavljam.
 
Ja sam u februaru 2005.operisala CIN III, radjena mi je konizacija posle koje je sve bilo u redu na svkoj sestomesecnoj kontroli. Medjutim, moja doktorka mi je savetovala da uradim HPV tipizaciju koju sam i uradila. Rezultat je pokazao da sam pozitivna na prva dva virusa 6.11 otprilike. Dok mi je dr Vesna Kesic rekla da nema potrebe za tipizacijom.
Mene zanima, molim vas recite mi da li bi bilo dobro da primim Gardasil u toku ove godine, da li bi uopste bilo nekakvog efekta na te viruse? Vakcinu bi dobila direktno iz Amerike.Naravno, savetovacu se sa svojim lekarom, ali me zanima i necije drugo misljenje.
Hvala unapred
 
Hvala vam puno. Zanima me jos nesto. Da li bi postojala mogucnost da se u toku moje buduce trudnoce desi nesto lose sa bebom, upravo zbog konizacije i virusa?
Pored konrola, naravno. I da li bi mi stavljali serklaz?
 
ovako...pre godinu dana odlucila sam da pocnem sa pilulama,otisla sam kod svog ginekologa koji mi je uradio sve moguce analize i preporucio logest,pila sam logest 5 meseci i jedine promene koje sam primetila su nadutost grudi i katastrofalne potkozne bubuljice(svaki dan su mi izlazile najmanje dve) kada sam otisla na kontrolu pozalila sam se doktorki i odlucila da prestanem neko vreme,lice mi se ocistilo.Nedavno sam obet obavljala brdo analiza i ista doktorka mi je sad preporucila yasmin,rekla mi je da 3 meseca traje ``adaptacija`` na pilule, i da one pozitivno deluju na kozu i kosu...ja ih pijem mesec dana i vec su opet pocele da mi izlaze takve bubuljice koje inace nemam...ne znam sta da radim...imam ozbiljnu vezu(verena sam) pilule bi mi najvise odgovarale,ali sa tim bubuljicama se osecam nesigurno jer izgledam kao pubertetlija!!!pomagajte?sta da radim? da li ce yasmin pomoci mom licu posle ta 3 meseca ili...
 
Ja sam iz Banja luke. Radjen mi je jos test na chlamidiu i on je negativan. Pitala sam doktorku da li je potrebno da radim urinokulturu, ali je ona rekla da ne treba.
Da li je potrebno da radim bris i na ostale bakterije?
Doktorku bilo sta da pitam ona kaze da ona zna sta treba uraditi.
Da li bih mozda trebala promijeniti ginekologa?
Problem je sto niko ne zna da mi kaze za nekog boljeg doktora.
 
descarada:
ovako...pre godinu dana odlucila sam da pocnem sa pilulama,otisla sam kod svog ginekologa koji mi je uradio sve moguce analize i preporucio logest,pila sam logest 5 meseci i jedine promene koje sam primetila su nadutost grudi i katastrofalne potkozne bubuljice(svaki dan su mi izlazile najmanje dve) kada sam otisla na kontrolu pozalila sam se doktorki i odlucila da prestanem neko vreme,lice mi se ocistilo.Nedavno sam obet obavljala brdo analiza i ista doktorka mi je sad preporucila yasmin,rekla mi je da 3 meseca traje ``adaptacija`` na pilule, i da one pozitivno deluju na kozu i kosu...ja ih pijem mesec dana i vec su opet pocele da mi izlaze takve bubuljice koje inace nemam...ne znam sta da radim...imam ozbiljnu vezu(verena sam) pilule bi mi najvise odgovarale,ali sa tim bubuljicama se osecam nesigurno jer izgledam kao pubertetlija!!!pomagajte?sta da radim? da li ce yasmin pomoci mom licu posle ta 3 meseca ili...
Stvarno ne znam, svaki lekar ima iskustvo sa primenom lekova kod svojih pacijenata i u najvecem broju slucajeva kada se kaze da nesto ima dobar efekat to je tako.
No, s druge strane postoje pacijenti kod kojih ne ide sve kako treba i koji imaju nezeljena dejstva bez obzira sto je lek,u tvom slucaju pilule odlican.
Odluka je na tebi da li ces sacekati jos neko vreme da vidis sta ce se desiti sa tvojom kozom.
 
bilja_kov:
Ja sam iz Banja luke. Radjen mi je jos test na chlamidiu i on je negativan. Pitala sam doktorku da li je potrebno da radim urinokulturu, ali je ona rekla da ne treba.
Da li je potrebno da radim bris i na ostale bakterije?
Doktorku bilo sta da pitam ona kaze da ona zna sta treba uraditi.
Da li bih mozda trebala promijeniti ginekologa?
Problem je sto niko ne zna da mi kaze za nekog boljeg doktora.
Urinokulturu sam rekla da treba suprug da uradi kao i uretralni bris.
Dobro je sto je test na hlamidiju negativan, no postoje jos dve bakterije ureaplazma i mikoplazma za koju bi bilo dobro uraditi test.
Stvarno ne zelim da komentarisem tvoju doktorku,ako imas dobar odnos sa njom probaj da porazgovaras o stvarima koje ti nisu jasne.
Ja sam samo iznela stavove koji stoje, da se partneri uvek ispituju zajedno i ako lecis suprugu moras da lecis i supruga.To imas e.coli na cerviksu, ako imas nezasticene odnose sa suprugom onda ta e.coli nije tek tako se pojavila na grlicu.Muskarci su u 99% slucajeva bez tegoba.
Ne znam da li me razumes, ti ces da popijes antibiotike, i sta onda,spavaces sa suprugom i posle 2 nedelje ces imati ponovo isti problem.
Suprug neka se javi urologu i neka kaze da supruga ima e.coli u cervikalnom brisu, oni ce ga uputiti na dalje analize.
 
fenix-bird:
Ne znam jeste li tu temu pretresli, ali sada sam, ionako, u panici i nemam vremena da tražim.
Elem, šta mogu biti mogući razlozi curenja mleka iz bradavica?
To se zove galaktoreja ili kolostrum.Ako ste već radjali ili imali trudnoću nije (najverovatnije) ništa strašno, kod žena koje su radjale to se dešava, naravno ne kod svake žene ali uglavnom ih imaju na blago stiskanje bradavica. Ako niste radjali odite do svog ginekologa (odite u svakom slučaju) i dobićete uput da odradite hormon prolaktin. Nema mesta panici, najčešće nije ništa strašno ali ne treba ni ignorisati problem. Rezultat će pokazati da li je potrebna terapija ili ne.Pozdrav i srećno.
p.s. panika i pravi ovakav problem
 
dr:
Problemi sa kojom kandidom,vaginalnom?

Izvinjavam se, mislila sam da je moj prethodni post odmah iznad. Imam 25 god, sve je OK osim trenutnih i prvih u zivotu urinarnih problema. Naime, pijem sada pipem, pa od sutra cefaleksin, a pre par meseci sam radila bris na Med.fak. i nadjena je kandida, medjutim nisam je lecila jer je prioritet bila ureaplazma koja je takodje bila nadjena u brisu. Bas sada kada sam htela da odem da radim mikoloski bris vaginalni i cervikalni i da se posvetim saniranju te kandide, strefi me ovo cudo, a osecam da su se gljivice aktivirale (u prethodnom periodu se bila primirila). Ono sto sam htela da pitam to je da li na svoju ruku, bez ponovnog odlaska kod lekara koji mi je prepisao cefaleksin (ici cu tek na kontrolu kad mi je receno), mogu da uz ovaj antibiotik uzmem tablete nistatin da malo suzbijem to bujanje, ako to tako funkcionise...? Da li se nistatin uopste kombinuje sa ovim antibiotikom jer se secam da sam ga dobijala ranije uz neke druge lekove bas zbog prevencije pojavljivanja gljivica? Hvala!
 
sovra:
Izvinjavam se, mislila sam da je moj prethodni post odmah iznad. Imam 25 god, sve je OK osim trenutnih i prvih u zivotu urinarnih problema. Naime, pijem sada pipem, pa od sutra cefaleksin, a pre par meseci sam radila bris na Med.fak. i nadjena je kandida, medjutim nisam je lecila jer je prioritet bila ureaplazma koja je takodje bila nadjena u brisu. Bas sada kada sam htela da odem da radim mikoloski bris vaginalni i cervikalni i da se posvetim saniranju te kandide, strefi me ovo cudo, a osecam da su se gljivice aktivirale (u prethodnom periodu se bila primirila). Ono sto sam htela da pitam to je da li na svoju ruku, bez ponovnog odlaska kod lekara koji mi je prepisao cefaleksin (ici cu tek na kontrolu kad mi je receno), mogu da uz ovaj antibiotik uzmem tablete nistatin da malo suzbijem to bujanje, ako to tako funkcionise...? Da li se nistatin uopste kombinuje sa ovim antibiotikom jer se secam da sam ga dobijala ranije uz neke druge lekove bas zbog prevencije pojavljivanja gljivica? Hvala!
Ne, na svoju ruku ne.
Zavrsi sa terapijom, uradi briseve i onda se pozabavi kandidom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top