Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdav svima a posebno Dr!
Imam jedno pitanje za Vas posto je moj doktor do ponedeljka na odmoru. Imam 26 godina i redovno idem na kontrole ali prosle nedelje sam zbog izvesnih tegoba bila na pregledu i ustanovljene su mi gljivice i bakterije trichomonade.Prepisao mi je 2 razl. vrste vaginaleta i cim sam sam zavrsilasa terapijom dobila sam menstruaciju koja traje normalno 3-4 dana, medjutim ovaj put je malo produzena i imam bol (koji nije narocito jak) u donjem delu stomaka. A napominjem da me tada pregledao i ultrazvucno da bi utvrdio da se upala nije prosirila na jajnike i sve je bilo u redu. Medjutim sada me brine taj blagi bol i rozikasti sekret. Mozete li mi ukratko reci koji su simtomi upale jajnika i da li smem da sacekam sa pregledom do ponedeljka?
 
Mama je pedeseto god.odavno je prevazisla menopauzu.Moje pitanje je da li je ,i koliko je opasno to sto ima na samoj vagini nesto kao viseci mladez?U zadnje vreme pocelo je da je bolucka.Ona ne pridaje vaznost tome,a ja mnogo brinem.Unapred hvala.
 
Upala jajnika je prilicno bolna, nekada ide i sa temperaturom,groznicom...
Ne mogu da kazem da li da sacekas do ponedeljka, ipak je ovo forum i ne bih da preuzimam takvu odgovornost na sebe.
Moj savet je da se ti ipak javis lekaru, sigurno ga neko menja.
 
delfin74:
Mama je pedeseto god.odavno je prevazisla menopauzu.Moje pitanje je da li je ,i koliko je opasno to sto ima na samoj vagini nesto kao viseci mladez?U zadnje vreme pocelo je da je bolucka.Ona ne pridaje vaznost tome,a ja mnogo brinem.Unapred hvala.
Sedi i razgovaraj sa mamom, u njenim godinama pregled kod ginekologa je vise nego obavezan.
 
Ja vec godinu dana bez uspeha lecim vaginaletama trecu grupu sekreta.Posle terapije radila sam papanikolau i bilo je sve u redu.Medjetim posle desetak dana ponovo isto.Nikada mi nije doktor dao uput za laboratorijsko davanje brisa.Da li moze da bude nesto strasno?
 
Da li ti je problem da procitas prvi post na ovoj temi?Sve je napisano, mikrobioloski brisevi se placaju a papanikolau nije test koji detektuje infekciju nego premaligne promene.
 
Imam problem i molim vas da mi pomognete. U septembru 2005. godine sam izvadila spiralu koju sam imala 18 godina. Do tada nisam imala nikakvih problema isla sam redovno kod ginekologa na preglede i bilo je uvek sve u redu. Od kada sam izvadila spiralu sve se poremetilo, mislim na ciklus, tj. menstruaciju. Ubrzo posle toga mi nije dosao ciklus 3 meseca. Otisla sam kod ginekogloga i dao mi je injekcije ( izvinjavam se ne znam koje, nadam se da cete vi pretpostaviti sta se u tim sitacijama daje) i najzad posle jedno dvadesetak dana dobila sam je. Od tada nikada ne znam kada ce doci..jedno vreme jedno dva tri meseca je bilo po starom a onda jovo nanovo. Jedno dva meseca je nema pa onda dodje pa pocne da dolazi na svakih 15-20 dana jedno tri puta pa je opet nema....pa sve tako...Bila sam kod doktora kaze mi da je sve u redu i da ce ako mi se to nastavi dati neke lekove.... a ja se bojim da odem po te lekove jer sam tesko podnela one injekcije. Moje pitanje je..
1. posto sam one injekcije tesko podnela (mislila sam da se rastavljam s dusom) bile su bure i oluje u mom organizmu, nisam znala sta me je snaslo...da li ce i ti drugi lekovi izazvati neku takvu reakciju sto naravno ne bih podnela jer radim ...a tada sam sva sreca bila na bolovanju pa sam mogla da nespavam nocu, da ustajem da jedem...nocu ..jer moram..ko da azdaju imam u stomaku..
2. da li bi ipak trebalo da prvo pregledam stanje hormona u mom organizmu pa da se tek onda nesto preduzima...
3. da li je moguce da mi se telo priprema za menopauzu (ginekolog koji mi je vadio spiralu mi je to rekao da mi se materica pocela skupljati (imam 45.g.)). Medjutim moj ginekolog mi to nije rekao. Ili je to samo neki hormonski poremecaj.
Unapred hvala ....
 
bila sam kod ginekolaga i rezultati su mi bili dobri,papa nikolau je ll grupa a sekretorna grupa lllb samo mi je rekla da imam neke bezopasne gljivice i dala mi je vaginalete...mene interesuje ta lllb grupa sta to u stvari znaci,jeli dobro...itd.

hvala.
 
descarada:
bila sam kod ginekolaga i rezultati su mi bili dobri,papa nikolau je ll grupa a sekretorna grupa lllb samo mi je rekla da imam neke bezopasne gljivice i dala mi je vaginalete...mene interesuje ta lllb grupa sta to u stvari znaci,jeli dobro...itd.

hvala.
Tema, od pocetka,bar prvi post.
Jedno pitanje, da li temu uvek citate od poslednje strane? :)
 
MALIJA-8:
Imam problem i molim vas da mi pomognete. U septembru 2005. godine sam izvadila spiralu koju sam imala 18 godina. Do tada nisam imala nikakvih problema isla sam redovno kod ginekologa na preglede i bilo je uvek sve u redu. Od kada sam izvadila spiralu sve se poremetilo, mislim na ciklus, tj. menstruaciju. Ubrzo posle toga mi nije dosao ciklus 3 meseca. Otisla sam kod ginekogloga i dao mi je injekcije ( izvinjavam se ne znam koje, nadam se da cete vi pretpostaviti sta se u tim sitacijama daje) i najzad posle jedno dvadesetak dana dobila sam je. Od tada nikada ne znam kada ce doci..jedno vreme jedno dva tri meseca je bilo po starom a onda jovo nanovo. Jedno dva meseca je nema pa onda dodje pa pocne da dolazi na svakih 15-20 dana jedno tri puta pa je opet nema....pa sve tako...Bila sam kod doktora kaze mi da je sve u redu i da ce ako mi se to nastavi dati neke lekove.... a ja se bojim da odem po te lekove jer sam tesko podnela one injekcije. Moje pitanje je..
1. posto sam one injekcije tesko podnela (mislila sam da se rastavljam s dusom) bile su bure i oluje u mom organizmu, nisam znala sta me je snaslo...da li ce i ti drugi lekovi izazvati neku takvu reakciju sto naravno ne bih podnela jer radim ...a tada sam sva sreca bila na bolovanju pa sam mogla da nespavam nocu, da ustajem da jedem...nocu ..jer moram..ko da azdaju imam u stomaku..
2. da li bi ipak trebalo da prvo pregledam stanje hormona u mom organizmu pa da se tek onda nesto preduzima...
3. da li je moguce da mi se telo priprema za menopauzu (ginekolog koji mi je vadio spiralu mi je to rekao da mi se materica pocela skupljati (imam 45.g.)). Medjutim moj ginekolog mi to nije rekao. Ili je to samo neki hormonski poremecaj.
Unapred hvala ....
Stvarno ne znam sta ste dobili od lekove i koje to injekcije.
Ono sto mogu reci je da to mogu biti znaci menopauze.
U tom slucaju pregled zahteva pre svega davanje krvi i to hormonski status koji ce pokazati sta je u pitanju.Ako je to tako, onda treba uraditi i pregled dojke pa tek nakon toga se odluciti za lekove koji ce urediti ciklus i udaljiti pocetak menopauze.
O tome treba da razgovarate sa svojim ginekologom jer iskreno receno post Vam je malo zbrda zdola.
 
otilia:
Postoji li "lek" za jutarnju mucninu ili da odmah skocim s terase? :) Po Vasem misljenju, sta treba da sadrzi dorucak, u ovom slucaju, a sta ne?
Jutarnja mucnina ce proci, bez brige.
Sigurno je da obrok treba da bude zdrav ali to sta ces jesti u ovom slucaju zavisi od tvojih afiniteta.
 
Ines1864:
Imala sam menstruaciju pre dve nedelje (02.05. dobila), trajala je 5 dana, dakle do 07.05. Međutim, juče mi se opet pojavilo krvarenje, doduše ne toliko obilno kao menstruacija ali ipak dovoljno da moram da koristim uložak. Već 3.put mi se ovo dešava u poslednjih 6 meseci (pre toga nije nikad), da mi se na sred ciklusa javi krvarenje, pa sam prvi i drugi put pomislila da je u pitanju ovulatorno krvarenje i nisam se previše zabrinula, ali tada je krvarenje bilo mnogo slabijeg inteziteta (prvi put dva-tri dana samo tamniji iscedak, a drugi put još manje, samo koja kapljica krvi), međutim ovo danas i juče je mnogo intezivnije, a imam i bolove u stomaku slične predmenstrualnim samo slabije.
Kod ginekologa sam bila pre 7-8 meseci, svi nalazi su bili uredni.
Inače imam 23,5 godine, prvu menstruaciju sam dobila sa 13 godina, imam na svakih 30-40 dana.
Ne znam da li i stres može da utiče, pošto sam pre 2 dana doživela veliki stres koji mi je prilično uzdrmao.
Da li treba da se zabrinem?
PS. Posetiću ginekologa čim krvarenje prođe, samo bih molila odgovor, ukoliko neko ima pojma šta bi ovo moglo biti, da se do tad ne pojedem od brige.
Hvala unapred!

Poštovana dr, već ste mi odgovorili na ovaj post, da je u pitanju verovatno ovulacija, međutim... Noćas sam se probudila sa osećajem da ležim u vodi, i imala sam šta i da vidim....Krvarenje je bilo veoma obilno, toliko da je probilo i uložak na sve strane (tj.uložak nije mogao sve da upije), a kad sam otišla u kupatilo veoma sam se uplašila jer je krvi bilo zaista mnogo, a ono što uložak nije upio je delovalo kao neki krvavi želatinasti komadi, tj.kao sluzava krv. Danas imam ceo dan, kao da je prvi dan menstruacije, tako da sam veoma zabrinuta jer ovo teško da može biti ovulacija! Da li je moguće da sam dobila menstruaciju na 7 dana od završetka prethodne i ako jeste koji bi to razlog mogao biti? Da li mi vredi da da idem kod ginekologa dok krvarenje ne prestane tj. da li bi on mogao da izvrši nekakv pregled (ultrazvuk npr.) ili da čekam da krvarenje prođe?
Inače, ceo dan se osećam poprilično malaksalo i iscrpljeno.
Hvala unapred na odgovoru.
 
Ines1864:
Poštovana dr, već ste mi odgovorili na ovaj post, da je u pitanju verovatno ovulacija, međutim... Noćas sam se probudila sa osećajem da ležim u vodi, i imala sam šta i da vidim....Krvarenje je bilo veoma obilno, toliko da je probilo i uložak na sve strane (tj.uložak nije mogao sve da upije), a kad sam otišla u kupatilo veoma sam se uplašila jer je krvi bilo zaista mnogo, a ono što uložak nije upio je delovalo kao neki krvavi želatinasti komadi, tj.kao sluzava krv. Danas imam ceo dan, kao da je prvi dan menstruacije, tako da sam veoma zabrinuta jer ovo teško da može biti ovulacija! Da li je moguće da sam dobila menstruaciju na 7 dana od završetka prethodne i ako jeste koji bi to razlog mogao biti? Da li mi vredi da da idem kod ginekologa dok krvarenje ne prestane tj. da li bi on mogao da izvrši nekakv pregled (ultrazvuk npr.) ili da čekam da krvarenje prođe?
Inače, ceo dan se osećam poprilično malaksalo i iscrpljeno.
Hvala unapred na odgovoru.
Moguce je dobiti menstruaciju u tako kratkom roku a uzroci su razliciti, hormonski disbalans,stres ...u svakom slucaju kad ti prodje ciklus javi se svom ginekologu, nije na odmet da se uradi ultrazvuk.
 
Pozdrav svima, molim vas za savet :)
Dakle, imam 23g, menoreja u 12g, ciklusi neredovni, od 4-6x godisnje menstruacija, sindrom policisticnih jajnika naravno :)
Radjeni su mi cervikalni bris, pretrage na hlamidiju, trihomonas, ureaplazmu, mikoplazmu, sve je bilo u redu, hormoni radjeni 2004te FSH, LH, prolaktin u redu, povecan lako testosteron 1.0 (0.2-0.8 ) i estradiol 91.2 (20-80 posto je radjeno 7mi dan).
Dojke su u redu i stitna zlezda (eho radjen pre nedelju dana, samo je izolovan u krvi TGAT 1:300 a sve ostalo ok)
Kolposkopija u redu, osim sto ima malo epitelnih celija, PAPA II ali : “ prisutne celije dubokih slojeva sa znacima lake “diskarioze” i koilocitoze “ ako sam dobro ovo protumacila.
Elem, kako mi je ginekolog rekla, postoji neki virus, zato mi to na grlicu nije kako treba.
Posto je dr izjavila bukvalno :ja nemam vremena da te ispitujem, a ova kolposkopija i PAPA ponovljeni posle 6 meseci sa identicnim nalazom o tim dubokim celijama i sa negativnim brisevima...ona mi je rekla da dodjem ako osetim neke tegobe :)
Do sada sam bila u guzvi oko ostalih problema u vezi sa zdravljem, ali sada je doslo na red ovo :)
Koje su uopste ovo promene, odnosno sta sve mogu da budu, koliko opasne...o cemu se uopste tu radi, jer pojma nemam zaista nista!
U ponedeljak idem kod endokrinologa, za hormone i ta cuda, ali ako mozete volela bih da mi kazete vase misljenje o ovom svemu.
Ako je bitno, da naglasim da sam u poslednje 2 i po godine dobila preko 30 kg, koza mi se uzasno susi i puca i kosa opada vise nego ranije.
Hvala!
 
helenbeo:
Pozdrav svima, molim vas za savet :)
Dakle, imam 23g, menoreja u 12g, ciklusi neredovni, od 4-6x godisnje menstruacija, sindrom policisticnih jajnika naravno :)
Radjeni su mi cervikalni bris, pretrage na hlamidiju, trihomonas, ureaplazmu, mikoplazmu, sve je bilo u redu, hormoni radjeni 2004te FSH, LH, prolaktin u redu, povecan lako testosteron 1.0 (0.2-0.8 ) i estradiol 91.2 (20-80 posto je radjeno 7mi dan).
Dojke su u redu i stitna zlezda (eho radjen pre nedelju dana, samo je izolovan u krvi TGAT 1:300 a sve ostalo ok)
Kolposkopija u redu, osim sto ima malo epitelnih celija, PAPA II ali : “ prisutne celije dubokih slojeva sa znacima lake “diskarioze” i koilocitoze “ ako sam dobro ovo protumacila.
Elem, kako mi je ginekolog rekla, postoji neki virus, zato mi to na grlicu nije kako treba.
Posto je dr izjavila bukvalno :ja nemam vremena da te ispitujem, a ova kolposkopija i PAPA ponovljeni posle 6 meseci sa identicnim nalazom o tim dubokim celijama i sa negativnim brisevima...ona mi je rekla da dodjem ako osetim neke tegobe :)
Do sada sam bila u guzvi oko ostalih problema u vezi sa zdravljem, ali sada je doslo na red ovo :)
Koje su uopste ovo promene, odnosno sta sve mogu da budu, koliko opasne...o cemu se uopste tu radi, jer pojma nemam zaista nista!
U ponedeljak idem kod endokrinologa, za hormone i ta cuda, ali ako mozete volela bih da mi kazete vase misljenje o ovom svemu.
Ako je bitno, da naglasim da sam u poslednje 2 i po godine dobila preko 30 kg, koza mi se uzasno susi i puca i kosa opada vise nego ranije.
Hvala!
Jedino na sta moze da posumnja je hpv ali on se kao i svaki virus ne leci, organizam treba sam da se izbori sa njim, uklanjaju se koze manifestacije odnosno kondilomi kojih ako nema ,nema sta da se ispituje.
Ti mozes da uradis test na hpv ali isto tako je dovoljno da redovno ides na kontrole.
 
MALIJA-8:
Imam problem i molim vas da mi pomognete. U septembru 2005. godine sam izvadila spiralu koju sam imala 18 godina. Do tada nisam imala nikakvih problema isla sam redovno kod ginekologa na preglede i bilo je uvek sve u redu. Od kada sam izvadila spiralu sve se poremetilo, mislim na ciklus, tj. menstruaciju. Ubrzo posle toga mi nije dosao ciklus 3 meseca. Otisla sam kod ginekogloga i dao mi je injekcije ( izvinjavam se ne znam koje, nadam se da cete vi pretpostaviti sta se u tim sitacijama daje) i najzad posle jedno dvadesetak dana dobila sam je. Od tada nikada ne znam kada ce doci..jedno vreme jedno dva tri meseca je bilo po starom a onda jovo nanovo. Jedno dva meseca je nema pa onda dodje pa pocne da dolazi na svakih 15-20 dana jedno tri puta pa je opet nema....pa sve tako...Bila sam kod doktora kaze mi da je sve u redu i da ce ako mi se to nastavi dati neke lekove.... a ja se bojim da odem po te lekove jer sam tesko podnela one injekcije. Moje pitanje je..
1. posto sam one injekcije tesko podnela (mislila sam da se rastavljam s dusom) bile su bure i oluje u mom organizmu, nisam znala sta me je snaslo...da li ce i ti drugi lekovi izazvati neku takvu reakciju sto naravno ne bih podnela jer radim ...a tada sam sva sreca bila na bolovanju pa sam mogla da nespavam nocu, da ustajem da jedem...nocu ..jer moram..ko da azdaju imam u stomaku..
2. da li bi ipak trebalo da prvo pregledam stanje hormona u mom organizmu pa da se tek onda nesto preduzima...
3. da li je moguce da mi se telo priprema za menopauzu (ginekolog koji mi je vadio spiralu mi je to rekao da mi se materica pocela skupljati (imam 45.g.)). Medjutim moj ginekolog mi to nije rekao. Ili je to samo neki hormonski poremecaj.
Unapred hvala ....

Probaj da caj koji se zove Macina trava. On regulise ciklus, mada ako je u pitanju pocetak menopauze ne znam da li je delotvoran.
 
helenbeo:
da naglasim da sam u poslednje 2 i po godine dobila preko 30 kg

Pazi, gledaj da koliko toliko regulises kilazu :? . Znam da je tesko, ali potrudi se koliko mozes. Ja isto imam sindrom policisticnih jajanika i hormonski disbalans koji mnogo bolje drzim pod kontrolom kad odrzavam telesnu tezinu. Cim krenem da se naglo gojim ili mrsavim, odmah se nesto poremeti.
 
Hvala vam!!Ma, nemam kondilome,bar do sada ih nisam imala, jos mi samo oni fale :) :) :)
Eh, kilaza, bih ja vrlo rado, otisla sam ja do nutricioniste, endokrinologa, raznih dijetetologa...ali njihova dijeta od 2000 kal koliko mi prepisase, samo me jos vise udeblja :) Problem je sto imam i hepatitis C, pa zbog jetre ne smem da se igram sa ishranom, inace, ne jedem masno, ne jedem kasno uvece, ne pijem ni alkohol ni gazirano, minimalno mesa jedem, mozda jednom u nedelju-dve dana...obicno belo na teflonu ili tako nesto, a dosta ribe...postim redovno, tako da bas ne jedem masno...verovatno sam nabacila kilazu od slabijeg kretanja, ranije sam trenirala i plivanje i ritmicku gimnastiku i ples...sada samo hodanje smem :(
Ma, meni treba neki virus od koga se drasticno gube kg :) neke amebe i tsl :) :)
 
Ja sam uhvatila fazon, jedem sve, samo rasporedim hranu u pet obroka (pri tome uzina je isto obrok i to mi je npr. jedan vocni jogurt),znaci ne treba ne jesti nista ceo dan i onda se najesti odjednom, nego pojedes malo , pa kad osetis da si gladna opet nesto malo,dalje izbacim slatkise i sokove(to je uglavnom najveci problem) i tri puta nedeljno aerobik. Ti ako ne smes da radis teske vezbe i setnja pomaze, svaki dan minimum 20 min. I videces vec za mesec dana videces rezultate i osecaces se bolje. Srecno!
 
10-og dana ciklusa popila sam Postinor 2 (odmah posle "nezgode").21-og dana pojavio mi se obilan taman sekret i to je trajalo 3-4 dana.Menstruaciju je trebalo da dobijem pre 10-ak dana,u uputstvu pise da je moguce kasnjenje,ali se ne spominju druge pojave.Zanima me sta znaci taj sekret i da li je to normalno.Hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top