Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam ranicu na grlicu materice. Uradjen mi je papa test, druga je grupa. Lecice me tabletama i vaginaletama, a ukoliko ne uspemo da je uklonimo na taj nacin, moguce je da idem na spaljivanje. Sta to znaci? Jel boli? Da li ima kasnije posledica? Od cega to uopste nastaje? :( da li zna neko?
 
Malo je nezgodno pitanje ali kao sto nick kaze ..zbog toga ga i postavljam ..imam 27 god i danas prilikom odnosa decko je slucajno od cimanja gurnuo .... u moj anus ...uzasan bol me odmah strefio bas kao iz crtaca iskacu oci katastrofa :shock: jedva sam dosla sebi...inace imam hemoroide koji mi ne prave znacajnije probleme i nisam nikad praktikovala analni odnos da napomenem ,nisu skloni upalama i vidim jedan napolju da viri i nekoliko tamnijih kuglica ispod povrsine koze ..posle toga otisla sam do kupatila i voda me je pekla uzasno ..i primetila sam krv kad sam dosla kuci ..dve dobre kapljice da cure ..pa sam uplasena da se nije nesto strasno desilo...stavila sam jedan factu cepic,jer sam od sve muke imala i defekaciju ..malo spolja namazala gentamicin to mi je jedino palo na pamet ...sad je prisutan bol i neka nelagoda kao ..vise osecaj da je oteceno ..da li ima potrebe da se javim lekaru ili je to sve od traume pa ce proci kroz dva tri dana ? molim vas za odgovor,da nije nesto povredjeno ili nesto .. :oops:
 
uplasena_zabrinuta:
Malo je nezgodno pitanje ali kao sto nick kaze ..zbog toga ga i postavljam ..imam 27 god i danas prilikom odnosa decko je slucajno od cimanja gurnuo .... u moj anus ...uzasan bol me odmah strefio bas kao iz crtaca iskacu oci katastrofa :shock: jedva sam dosla sebi...inace imam hemoroide koji mi ne prave znacajnije probleme i nisam nikad praktikovala analni odnos da napomenem ,nisu skloni upalama i vidim jedan napolju da viri i nekoliko tamnijih kuglica ispod povrsine koze ..posle toga otisla sam do kupatila i voda me je pekla uzasno ..i primetila sam krv kad sam dosla kuci ..dve dobre kapljice da cure ..pa sam uplasena da se nije nesto strasno desilo...stavila sam jedan factu cepic,jer sam od sve muke imala i defekaciju ..malo spolja namazala gentamicin to mi je jedino palo na pamet ...sad je prisutan bol i neka nelagoda kao ..vise osecaj da je oteceno ..da li ima potrebe da se javim lekaru ili je to sve od traume pa ce proci kroz dva tri dana ? molim vas za odgovor,da nije nesto povredjeno ili nesto .. :oops:
Procice za par dana, naravno ako budes imala bolove ili krv javi se lekaru.
 
Krisstina:
Imam ranicu na grlicu materice. Uradjen mi je papa test, druga je grupa. Lecice me tabletama i vaginaletama, a ukoliko ne uspemo da je uklonimo na taj nacin, moguce je da idem na spaljivanje. Sta to znaci? Jel boli? Da li ima kasnije posledica? Od cega to uopste nastaje? :( da li zna neko?
Pisano o tome na samom pocetku teme, prve 2 strane.
Eritroplakija.
Citaj temu od pocetka, ako bude nekih nejasnoca pitaj.
 
MOLIM ZA SAVET!
Imam 30god.Dvoje dece.Spiralu od pre par meseci.Idemo za par dana na letovanje i da ga ne bih upropastila sa svojom obilnom menstruacijom(zbog spirale imam dva i po obilna dana a imala sam samo jedan,i traje mi oko 9 dana),potražila sam savet od svog ginekologa.Rekla mi je da popijem YASMIN 2 kutije za redom.
Osmi dan od početka poslednje menstr.počela sam da pijem YASMIN.Posle nedelju dana počela sam da blago krvarim,pa onda malo jače...sada već trinaesti dan pijem lekiće i krvarenje ne prestaje.Da zlo bude veće moj ginekolog je otišao na more i ja sam morala da se posavetujem sa sestrinim gin.Preporučila mi je da od sutra uz Yasmin pijem i ORGAMETRIL jednom dnevno.
Da li je to uredu?
 
dr:
Za pocetak otvori karton kod ginekologa u domu zdravlja.

Hvala. U medjuvremenu su stigli i rezultati, cervikalni i vaginalni brisevi su u redu, nema bakterija. To znaci da ona III grupa stvarno nije bila los nalaz ali ipak, ne bi mogla da spavam mirno u neznanju da li jeste ili nije... Kontrolni urin na onog zlotvora e.coli je takodje stigao sterilan. Eto, sad sam hepi :D ali se necu opustati. U medjuvremenu cu nadam se, naci ginekologa koji ce bar da me saslusa. Svi Vasi saveti su jako korisni, samo nastavite tako. Korisniji ste mi bili od moje "licne" doktorke ;)
 
Menstruacija mi kasni 2,3,4 dana-obicno dobijem na 26,27,28 dana i to me jako zabrinjava s obzirom da mi se to nikada ranije nije desilo. Od kontracepcije koristimo kondom i koliko smo moj partner i ja primetili ranije nam se nikada nista neobicno nije desilo tipa da je kondom skliznuo, pukao...Tako da mogucnost trudnoce skoro potpuno odbacujem.
Inace, pocetkom juna sam bila na redovnom gin.pregledu i sve je bilo ok. Nikakve anomalije nisu primecene ti pa nepravilan polozaj materice, ciste..i sl. Jedino mi je ginekolog predlozio da uradim bris, s obzirom da imam pojacan sekret.
Par dana kasnije radila sam PAPA test i vaginalni sekret. Rezultati su bili Papa II grupa, a sekret III grupa.
Procitala sam Vase prethodne postove, tako da Vas necu zamarati stanadardnim pitanjima o toj famoznoj III grupi, samo me interesuje da li ona moze da prouzrokuje izostanak menstruacije?Jer, nemam ciste, nisam drzala rigorozne dijete, nisam imala stres (osim sto ga sada imam zbog toga sto ne znam sta mi je!) i prosto je nemoguce da sam trudna (mada cu danas naravno kupiti test u apoteci).Sta bi onda moglo da bude uzrok?
Hvala unapred!
 
trenutno sam na polovini kutije yasmin pilula.Inace koristim ih 2 meseca,ovo mi je druga kutija.Tokom prve kutije pilulu sam pila svako vece u 21h a kada sam pocela sa drugom promenila sam za 12h popodne...danas sam trebala da popijem u 12 ali ja sam je popila u pola 3 popodne....kolika je verovatnoca da ostanem trudna....
 
otilia:
Da li je i koliko stetno ciscenje kupatila hemikalijama, npr. Mister Muskulom, po plod? Naravno, to ciscenje ne traje vise od 5 minuta u cetiri-pet dana. Hvala unapred!
Koliko sam upoznata nije, no svakako savetujem upotrebu rukavica i ako je moguce otvoreno kupatilo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top