Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam 24 god. Menstruaciju sam obicno dobijala oko 35-og dana, nikada ispod 28-og. Poslednje 3 menstruacije sam dobila posle 25 do 27 dana, s tim sa sam poslednju dobila posle 16 dana. prva 3 dana samo braonkasto, i posle 7-og dana prilicno je obilna. poslednjih par meseci su mi bila prilicno stresna, a pre 7 dana sam imala smrtni slucaj-taj dan sam i dobila. Da li je potrebno da posetim ginikologa, s obzirom da sem na poslednjoj kontroli bila pre 2 meseca i rezultati su bili ok, ili je u pitanju samo stres. Hvala
 
Postovani DR, imam jos jedno pitanje za Vas, vec smo se upoznali na ovoj temi. Naime, dok cekam kontrolni bris za odredjivanje grupe sekreta... Posle terapije koja mi je prepisana, sekret se smanjio, tacnije, uopste ga nema. Da li je to znak da je eventualno problem sa III grupom resen? Odnosno, da li se mogu nadati dobrom rezultatu kontrole?
Koliko uopste kolicina sekreta ima veze sa grupama?
Koliko treba da protekne od menstruacije da bi se uzimao bris?
Hvala i pozdrav.
 
Na kontroli sve moze biti ok ali to ne znaci da se problem nece vratiti ako terapija nije bila adekvatna.
Zato uvek vracam sve na pocetak ove teme kako bi bar napravili razliku izmedju vaginalnog brisa i grupe vaginalnog sekreta.
Potpuno dve razlicite stvari.
Kao sto rekoh najbolje je lagano procitati temu od pocetka.
 
Hvala, lagano procitala i citam jos uvek... sve je jasno, cak sam i ginekologa pitala (kad mi je dala te vaginalete napamet) zar nije potrebno da radimo bakterioloski vaginalni bris, ali je ona na osnovu podataka zakljucila da za sada to nije potrebno, jer misli da su se samo namnozile bakterije koje su normalni cinioci vaginalne flore. Nadam se da je bila u pravu.
Da ne pominjem da mi je sestra koja radi u toj ordinaciji rekla da su mi stigli nalazi vaginalnog brisa, iako se tada radilo o grupi sekreta... :(
Ako stignu normalni rezultati, npr. II grupa, da li onda ima potrebe raditi i bakterioloski bris?
 
Da li je neko imao ovaj problem: pocela sam sa Logestom, sad sam na trecoj kutiji, drugi mesec mi je bio regularan, manje-vise, ali onda mi se desetak dana posle kraja ciklusa ponovo pojavila menstruacija! Znaci ne slabokrvarenje, vec bas kao menstruacija, cak i sa PMS-om i uobicajenim bolovima i trajanjem.
Sta bi to moglo da znaci, ja i dalje uzimam pilule, da li da prestanem..?? :confused:
[pokusavala sam da doprem do mog ginekologa sa ovim pitanjima, ali zbog neke sulude procedure sa zakazivanjem, videcu ga tek za mesec dana :mad: ]

ako neko ima neku ideju, molim vas, bas me frka neka uhvatila.. :eek:
 
U svakom slucaju treba da se vidis sa ginekologom a sto se tice logesta, ako si zapocela kutiju onda je i zavrsi, jos gore bi napravila da prekines uzimanje pilula u sred srede.
 
Ja se izvinjavam ali moram da prokomentarisem... Danas sam bila kod ginekologa posle moje terapije i onog nalaza III grupe, posle cega mi je kako kazete, doktorka tutnula u ruke proizvoljne vaginalete. Trebalo je da radimo briseve, od kojih je ona zelela da odustane jer sam joj rekla da sekreta vise nema. Na kraju je ipak naterah da uradi te briseve, da ne razmisljam, pogotovu zbog one e.coli u urinu. Njen odgovor? Da mi ne bi bezveze uzimala pare, pa ako se tegobe ponove, da dodjem da radimo briseve... Ironicno, posto me je za prvi pregled odrala... Onda, da nisam citala na ovom forumu ili na sajtovima nekih ordinacija, ne bi ni znala o cemu prica jer sve govori pravim medicinskim terminima i veoma brzo, a obzirom da sam "nova" u svemu ovome...
Eto, samo komentar, mislim da se nekako uklapa u vas prvi post - da menjam ginekologa...
Da li se dr i ww mogu preko privatne poruke opredeliti za neke drzavne ustanove ili privatne ordinacije koje bi preporucili? Ako biste mogli, hvala. Pozdrav.
 
Postovanje, opet ja:) I moji miomi. Sad su mi predlozili operaciju. Prvo terapija GnRH agonistima 4 meseca pa operacija. Interesuje me da li u Beogradu postoji strucnjak bas za miome, ili klinika koja se time bavi i kako da dodjem do njih. Ostavljen mi je izbor, da li da operisem ili ne. Ali meni treba neko strucan da mi objasni za i protiv. Kako mogu ja da odlucim sama, pa ne radi se o kupovini namestaja!!!!! Ijos, u Beograd idem tek 10 jula, a ovde na Islandu bi poceli s terapijom hormonima za oko nedelju dana. Da li da to odlozim ili ne smeta terapija kod pregleda i procene stanja kod doktora u Beogradu?
 
Postovana Dr, stigli su mi rezultati cervikalnog brisa i nadjeni su enterococuccs. Imam i antibiogram (deluje ampicilin, amoksicilin, amoksicilin+inhib.beta-laktamaze). Bila sam da zakazem kod ginekologa za terapiju, ali je moja doktorka na odmoru do 1.7. a sestra mi je rekla da ne zakazuju kod zamene ukoliko nema jakih bolova ili krvarenja.

Rekla mi je da odem u apoteku 1.maj kod Londona da mi naprave neke vaginalete na bazi tih antibiotika na koje nije rezistentna bakterija (rez. je na gentamicin i eritromicin) i da ne treba nista da pijem.

Sada mene zanima da li je tacno da samo te spec. vaginalete bez pijenja antibiotika mogu da pomognu?
Da li su ovi u apoteci dovoljno strucni da na osnovu antibiograma naprave sta treba bez uputstva lekara?
Sta da radi decko, da li da i njemu prave neku kremu ili kako se to resava (on je alergican na penicilin!)?
Da li mozda da odem kod svog lekara opste prakse ako vi ne mozete da mi kazete sta da radim preko foruma, jer ja ne bih da cekam jos 15 dana da bih zapocela terapiju?

HVALA!!!!
PS. imam 25 godina, pijem Yasmin, sve ostalo je u redu.
 
Ili da sacekas svog ginekologa pa da krenes sa terpijom, i ti i tvoj decko koji by the way bi trebao da uradi uretralni bris( moze da se javi svom lekaru opste medicine da mu da uput za urologa).
Farmaceuti prave vaginalete na osnovu nalaza antibiograma i da, vrlo su strucni ali takva terapija zahteva i oralnu primenu antibiotika.
Ili da odes privatno kod ginekologa.Licno na tvom mestu bih vrlo decidirano zahtevala da me primi ginekolog , potrebna ti je terapija a sestra nije strucna da propisuje i savetuje terapiju.
 
ice land:
Postovanje, opet ja:) I moji miomi. Sad su mi predlozili operaciju. Prvo terapija GnRH agonistima 4 meseca pa operacija. Interesuje me da li u Beogradu postoji strucnjak bas za miome, ili klinika koja se time bavi i kako da dodjem do njih. Ostavljen mi je izbor, da li da operisem ili ne. Ali meni treba neko strucan da mi objasni za i protiv. Kako mogu ja da odlucim sama, pa ne radi se o kupovini namestaja!!!!! Ijos, u Beograd idem tek 10 jula, a ovde na Islandu bi poceli s terapijom hormonima za oko nedelju dana. Da li da to odlozim ili ne smeta terapija kod pregleda i procene stanja kod doktora u Beogradu?
Moras da se odlucis gde ces da se lecis, ako vec zivis u inostranstvu onda uspostavi kontakt sa njihovim lekarima i prati njihove savete.
Ako ces cesce biti prisutna u Beogradu, svaki nas ginekolog je i vise nego strucan po pitanju mioma.
Privatne klinike ne reklamiramo.
Hormonska terapija ne utice na pregled.
 
lilijana_bg:
Ja se izvinjavam ali moram da prokomentarisem... Danas sam bila kod ginekologa posle moje terapije i onog nalaza III grupe, posle cega mi je kako kazete, doktorka tutnula u ruke proizvoljne vaginalete. Trebalo je da radimo briseve, od kojih je ona zelela da odustane jer sam joj rekla da sekreta vise nema. Na kraju je ipak naterah da uradi te briseve, da ne razmisljam, pogotovu zbog one e.coli u urinu. Njen odgovor? Da mi ne bi bezveze uzimala pare, pa ako se tegobe ponove, da dodjem da radimo briseve... Ironicno, posto me je za prvi pregled odrala... Onda, da nisam citala na ovom forumu ili na sajtovima nekih ordinacija, ne bi ni znala o cemu prica jer sve govori pravim medicinskim terminima i veoma brzo, a obzirom da sam "nova" u svemu ovome...
Eto, samo komentar, mislim da se nekako uklapa u vas prvi post - da menjam ginekologa...
Da li se dr i ww mogu preko privatne poruke opredeliti za neke drzavne ustanove ili privatne ordinacije koje bi preporucili? Ako biste mogli, hvala. Pozdrav.
Za pocetak otvori karton kod ginekologa u domu zdravlja.
 
dr:
Moras da se odlucis gde ces da se lecis, ako vec zivis u inostranstvu onda uspostavi kontakt sa njihovim lekarima i prati njihove savete.
Ako ces cesce biti prisutna u Beogradu, svaki nas ginekolog je i vise nego strucan po pitanju mioma.
Privatne klinike ne reklamiramo.
Hormonska terapija ne utice na pregled.
Definitivno zelim da se lecim u Srbiji. Radije cu putovati kad god je to potrebno, nego da svoje zdravlje poverim lekarima ovde. Hvala puno.
 
dr:
Ili da sacekas svog ginekologa pa da krenes sa terpijom, i ti i tvoj decko koji by the way bi trebao da uradi uretralni bris( moze da se javi svom lekaru opste medicine da mu da uput za urologa).
Farmaceuti prave vaginalete na osnovu nalaza antibiograma i da, vrlo su strucni ali takva terapija zahteva i oralnu primenu antibiotika.
Ili da odes privatno kod ginekologa.Licno na tvom mestu bih vrlo decidirano zahtevala da me primi ginekolog , potrebna ti je terapija a sestra nije strucna da propisuje i savetuje terapiju.

Da, tako sam i mislila. Probacu onda da me prime u studentskoj poliklinici, valjda ce hteti iako imam otvoren karton u Domu zdravlja...
 
Imam jedno pitanje... Dobila sma jednu nedelju ranije mestruaciju i trajalo mi je samo 4 dana. 5 dana mi se vrtelo u glavu i osecam se cudno. Sta to moze da bude?????
P.S Nikada nije mi se desilo da sam dobila ranije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top