Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...pa to je poenta...
...ne zzelim bash da koristim kondome, pa sam pitala koja su mi alternativna sredstva.... :D

sad nevezano od bilo chega, na pregledu, moj doktor, u kojeg stvarno imam poverenja, mi je rekao sledece:
iskljuchivo dojenje je dobar vid kontracepcije. onog trenutka kad budesh uvela detetu drugu hranu, i smanjila broj podoja, shto je oko 5og meseca, mozzesh ochekivati da dojenje kao kontracepcija ne funkcionishe kao pre, pri chemu se jajnici polako obnavljaju (shta god to znachilo... mozzda nije rekao obnavljaju, mozzda je rekao neshto drugo, ali lichilo je tome). onda vec negde oko 7og, 8og meseca mozzesh ochekivati neshto. (i tu mi je namignuo. :))

ja stvarno ne mislim da sam trudna.
al` eto, provericu za par nedelja.
samo, da ne bih pothranjivala bash svoje opsesije i paranoje (kojima sam sklona, a posebno u ovim danima kad imam mnogo vremena da razmishljam, a um u dokolici je djavolje igralishte), da li bi kucni test za trudnocu radio, da ne vadim bash iz krvi?

eto.
hvala.
izvinjavam se shto sam smorila.
al` ebi ga.
mozzda sam malo zzeljna priche. :D
 
Samo sam htela da kazem jednu stvar koju sam saznala a vezana je za moje pitanje od pre par dana u vezi sa HPV-om i vakcinacijom.Posetila sam gilekologa i epidemiologa i njihov je savet da se iako mi je na testu potvrdjen ne klasifikovani tip virusa HPV-a i nemam nikakve promene,ipak preporucljivo primiti Gardasil vakcinu u vidu dalje preventcije druga dva tipa tj. visoko rizicnog i nisko rizicnog tipa a i zbog eventualnog zaustavljanja pojave nekih promena.Gardasil vakcina se prima do 27 godina starosti,iz tri vakcinacije i kosta oko 30.000 din sve zajedno.Eto,samo sam htela da budem od pomoci ukoliko neko ima slican problem.pozdrav svima.
 
Ok, hvala ti na informacijama.
Ja sa druge strane nisam jos uvek za to da se zuri sa ovom vakcinom, ipak treba vremena da ona bude dovoljno dugo na trzistu da se ispolje sve prednosti i mane jedne vakcine.
 
Radila sam kolposkopiju i papa test u julu i papa test je bio ok (II), a kolposkopski III. Ginekolog mi je rekao da je ne brinem, da je to normalno i da mi nije potrebna terapija ako mi "ne smeta". Nije mi predložio mikrobiološku analizu. Onda sam, podstaknuta vašim postovima ovde, samoinicijativno uradila vaginalni bris i nalaz je bio čist, odnosno izolovana je normalna flora. O čemu se radi? Da li je moguće imati III grupu, ali ne i neku bakteriju?
 
Kolposkopski nalaz ne moze biti III.
Verovatno mislis na grupu sekreta?
Ako si procitala post, onda se nadam da si shvatila da vaginalni bris je samo jedan od mnogih briseva koji se tamo navode.
 
...pa to je poenta...
...ne zzelim bash da koristim kondome, pa sam pitala koja su mi alternativna sredstva.... :D

sad nevezano od bilo chega, na pregledu, moj doktor, u kojeg stvarno imam poverenja, mi je rekao sledece:
iskljuchivo dojenje je dobar vid kontracepcije. onog trenutka kad budesh uvela detetu drugu hranu, i smanjila broj podoja, shto je oko 5og meseca, mozzesh ochekivati da dojenje kao kontracepcija ne funkcionishe kao pre, pri chemu se jajnici polako obnavljaju (shta god to znachilo... mozzda nije rekao obnavljaju, mozzda je rekao neshto drugo, ali lichilo je tome). onda vec negde oko 7og, 8og meseca mozzesh ochekivati neshto. (i tu mi je namignuo. :))

ja stvarno ne mislim da sam trudna.
al` eto, provericu za par nedelja.
samo, da ne bih pothranjivala bash svoje opsesije i paranoje (kojima sam sklona, a posebno u ovim danima kad imam mnogo vremena da razmishljam, a um u dokolici je djavolje igralishte), da li bi kucni test za trudnocu radio, da ne vadim bash iz krvi?

eto.
hvala.
izvinjavam se shto sam smorila.
al` ebi ga.
mozzda sam malo zzeljna priche. :D

Skoro sam se porodila, u Holandiji, i receno mi je da dok dojim verovatno necu dobiti menstruaciju ali da itekako mogu da ostanem u drugom stanju. To su mi bas istakli.
 
pozdrav svima
Utvrdjene su mi Bakterijske Vaginoze.Na terapiji sam 7 dana Orvazil 2 puta 500 mg plus Ginodaktanol lokalno.Kako imam 29 godina i cini mi se da svaki put kad odem na pregled dobijem antibiotik da li ima pomoci ovoj igranci bez prestanka? Uvek dobijem razlicitu terapiju za istu stvar ...postalo je frustrirajuce jer partner je pouzdan i naocigled nema problema.Da li je moguce da je upotreba kondoma jedino resenje?Ili cu celog zivota biti na antibioticima?
hvala svima
 
Skoro sam se porodila, u Holandiji, i receno mi je da dok dojim verovatno necu dobiti menstruaciju ali da itekako mogu da ostanem u drugom stanju. To su mi bas istakli.

I kod mene ista situacija. No kako se ovde povela prica o slucajnom zatrudnjivanju posle porodjaja, poceh i ja nesto da tripujem, ali da ne sirim sad o tome, mene zanima koliko je preporucljivo cekati sa novom trudnocom posle carskog reza?
I sta se desi ukoliko se trudnoca desi ranije, da li se samo smatra trudnocom veceg rizika ili mora da se prekine?
 
2 godine je neki optimalni period da se organizam oporavi od prethodne trudnoce ili porodjaja, naravno ako se trudnoca desi, kao sto se i desava i ranije, nije smak sveta.
I ne prekida se, samo se prati kao i svaka druga trudnoca.
 
pozdrav svima
Utvrdjene su mi Bakterijske Vaginoze.Na terapiji sam 7 dana Orvazil 2 puta 500 mg plus Ginodaktanol lokalno.Kako imam 29 godina i cini mi se da svaki put kad odem na pregled dobijem antibiotik da li ima pomoci ovoj igranci bez prestanka? Uvek dobijem razlicitu terapiju za istu stvar ...postalo je frustrirajuce jer partner je pouzdan i naocigled nema problema.Da li je moguce da je upotreba kondoma jedino resenje?Ili cu celog zivota biti na antibioticima?
hvala svima

Moraš prvo da dobiješ jasnu dijagnozu i da se stvarno posvetiš terapiji. Sve to , naravno kod dr koji će te saslušati i dati jasna uputstva. I meni se, kao i tebi, činilo da je sve ovo glupo, kad uz to dodaš i gubitak samopouzdanja jer ti se čini da ni sex. odnose ne možeš da imaš "kao svet"-užas blagi. Koliko znam, i tvoj problem ima veze sa poremećajem vaginalne flore, o tome se dosta pisalo, imaš puno načina da to rešiš. Posle terapije uradi kontrolne briseve i čuvaj vaginalnu floru- postoje teorije po kojim čak i određeni tipovi toalet papira mogu da izazovu probleme, a kamoli agresivna sredstva za tuširanje. Ja sam se stvarno dugo patila sa Gardnerelom, i kada sam se stvarno posvetila tome, više je nemam, iako je godinama bila moj verni pratilac:super:
 
@anna
a el ti se i partner lechio? dzabe se ti lechish, ako se i on ne lechi u isto vreme - bez obzira dal` ima il` nema simptome... takvi su ti mushkarci i polne boleshtine. :D


ja razmishljam da ugradim mirenu, el ima neko neka iskustva sa tim?
 
Dobro veče.
Danas sam naletela na ovu temu, sasvim slučajno i reših da i Vas zamolim za mišljenje i savet, jer posle svih pregleda i menjanja ginekologa u ovoj godini, meni apsolutno ništa nije jasno. Elem. Evo o čemu se radi...

Početkom godine sam osetila neke simptome, kao što su izrazito pojačan sekret (imala sam ga i ranije, ali ne u toj meri), povremeno i neznatno peckanje i svrab. Ginekolog mi je tada rekao da imam gljivičnu infekciju, VS III grupa i dao Poligynax, jednu kutiju, koja nije delovala uopšte.
Nakon dva meseca, na sistematskom pregledu, drugi ginekolog je ustanovio takođe gljivičnu inf., prepisao DVE kutije Poligynax-a, koje nisu bog zna kako pomogle... Doduše, nisam osećala peckanje, ali sekret se nije smanjio ni malo... Konačno, pre mesec dana odem preko jedne drugarice kod njenog ginekologa (nahvalila ga je samo tako) i on ustanovi da je VS VI grupa - gljivična infekcija, inače, po njemu je opšti nalaz uredan, osim te sitnice, jel... Čovek mi dade, pogodite šta! Poligynax. Kada sam mu ispričala svoja iskustva sa tim, promenio je terapiju na Neo-Penotran (čini mi se da se tako zove), posle koje sam tek počela ponovo da osećam gore pomenute simptome:confused: E, da! Doca mi je rekao, nešto u fazonu, neka se malo i priroda pobrine za to... A tek reči jedne doktorke od pre dve godine: "Dušo, ti si u naponu estrogene snage, ti MORAŠ da imaš sekret"
Šta više činiti? Ne pomeram se sa mrtve tačke. Ja samo hoću da se rešim tih glupih, dosadnih, iritirajućih gljivica i lekara koji samo daju neke vaginalete, uzmu pare i bole ih uši...
Da... imam 27 godina, nisam rađala, a planiram i to.
Treba mi Vaš savet, vezano za novu terapiju, ili dodatne analize i koje.
Hvala unapred i sorry na opširnosti, ali počela sam da se nerviram već posle prve rečenice:lol:
Pozdrav!
 
Nema tu posebnog saveta, prvi post na ovoj temi daje odgovor na sva tvoja putanja.
Ako budes imala vremena da detaljnije iscitas ovu temu videces da nisi sama i da mnogo zena ima iste probleme kao i ti.
 
Moraš prvo da dobiješ jasnu dijagnozu i da se stvarno posvetiš terapiji. Sve to , naravno kod dr koji će te saslušati i dati jasna uputstva. I meni se, kao i tebi, činilo da je sve ovo glupo, kad uz to dodaš i gubitak samopouzdanja jer ti se čini da ni sex. odnose ne možeš da imaš "kao svet"-užas blagi. Koliko znam, i tvoj problem ima veze sa poremećajem vaginalne flore, o tome se dosta pisalo, imaš puno načina da to rešiš. Posle terapije uradi kontrolne briseve i čuvaj vaginalnu floru- postoje teorije po kojim čak i određeni tipovi toalet papira mogu da izazovu probleme, a kamoli agresivna sredstva za tuširanje. Ja sam se stvarno dugo patila sa Gardnerelom, i kada sam se stvarno posvetila tome, više je nemam, iako je godinama bila moj verni pratilac:super:

Pa ja sam mislila da je dijagnoza BV i lecena sam 7 dana Orvazilom oralno 2 puta 500 mg i Ginodaktanolom.Ali...
na svoju ruku uradih test na clamidiju i mikoplazmu a utvdili mi Ureaplasma Urealiticum.Odmah nakon ove terapije sam na terapiji Eritromicin 7 dana 4 puta 500 mg.
Moje pitanje Da li te BV mogu biti posledica prisustva Ureaplasme Urealiticum i da li ce se sanirati kad je izlecim ili su one prica za sebe
Malo me brine i ovolika kolicina antibiotika u kratkom periodu i molim za savet sta se moze desiti.Vec zamisljam scenario sistemska kandidijaza .Uh :(

@maslacak -partner je resio da na svoju ruku a bez testa uzima eritromicin.Neki uskarci su smesni kad dodje do toga da oni treba da se testiraju
 
Ne znam da li ima neko na forumu sa slicnim iskustvom, ako moze da se posalje na forum bila bih vam zhvalna;
imala sam prvu trudnocu, napokon u srednjim 30-tim, i to vanmatericnu - srecom imam odlicnog doktora i primetio je na vreme, uklonio uspesno iz jajovoda, jedinog prolaznog posto su miomi poludeli u trudnoci odobrila sam i da njih operise, pa su odstranjeni; sad sam kod kuce na oporavku, proslo je 2 nedelje; jos se ne osecam spremnom da sedim (izdrzim jedva 1,5 - 2h) pa su mi rekli da odlozim povratak na posao; mazem saljicevu mast da oziljak bude sto neprimetniji; da li smem da idem u solarijum - tj kad cu smeti; kad cu smeti da imam sex.odnose i najbitnije kad cu smeti da zatrudnim ??
nasla sam na netu da je cest slucaj da opet bude vanmatericna trudnoca, joooj, i da ne savetuju trudnocu 2 godine - to je previse vremena ! a u bolnici su mi rekli da bih mogla da probam posle npr 4 meseca pa da dodjem kroz 6 meseci trudna; nisam pitala jos svog lekara a videcu ga tek sledeceg meseca i volela bih da cujem neke komentare pre toga; hvala svima;
 
Pa ja sam mislila da je dijagnoza BV i lecena sam 7 dana Orvazilom oralno 2 puta 500 mg i Ginodaktanolom.Ali...
na svoju ruku uradih test na clamidiju i mikoplazmu a utvdili mi Ureaplasma Urealiticum.Odmah nakon ove terapije sam na terapiji Eritromicin 7 dana 4 puta 500 mg.
Moje pitanje Da li te BV mogu biti posledica prisustva Ureaplasme Urealiticum i da li ce se sanirati kad je izlecim ili su one prica za sebe
Malo me brine i ovolika kolicina antibiotika u kratkom periodu i molim za savet sta se moze desiti.Vec zamisljam scenario sistemska kandidijaza .Uh :(

@maslacak -partner je resio da na svoju ruku a bez testa uzima eritromicin.Neki uskarci su smesni kad dodje do toga da oni treba da se testiraju

Ok, BV je izazvan Gardnerelom, mozda si je pobedila Orvagilom koji, koliko ja znam, nije antibiotik, već u osnovi ima metronidazol. Ureaplazmu, po nekim teorijama, ima 70% sexualno aktivnih žena, i neki ginekolozi je čak ne leče(mada ja mislim da joj tu mesto nije). ................... su najčešći antibiotici koji se daju i nije je teško izlečiti. Kandida takođe, kada se pridržavaš terapije i dijete, nije neki veliki problem(osim ako je ne vučeš dugo i imaš je u stolici, vagini itd.). Možda si jednostavno u grupi "osetljivih" žena(u kojoj sam i ja:)), pa te hoće svaka infekcija... onda bi trebalo da poradiš na imunitetu. Ovo govorim iz ličnog iskustva, udata sam godinama, do braka smo koristili prezervativ, a ja sam svako malo na nekoj terapiji! Bila je tu i Gardnerela, i Ešerihija i Ureaplazma i kandida..... baš divno...al' odoše nesrećnice, ne vratile se, pi,pi,pih.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa ja sam mislila da je dijagnoza BV i lecena sam 7 dana Orvazilom oralno 2 puta 500 mg i Ginodaktanolom.Ali...
na svoju ruku uradih test na clamidiju i mikoplazmu a utvdili mi Ureaplasma Urealiticum.Odmah nakon ove terapije sam na terapiji Eritromicin 7 dana 4 puta 500 mg.
Moje pitanje Da li te BV mogu biti posledica prisustva Ureaplasme Urealiticum i da li ce se sanirati kad je izlecim ili su one prica za sebe
Malo me brine i ovolika kolicina antibiotika u kratkom periodu i molim za savet sta se moze desiti.Vec zamisljam scenario sistemska kandidijaza .Uh :(

@maslacak -partner je resio da na svoju ruku a bez testa uzima eritromicin.Neki uskarci su smesni kad dodje do toga da oni treba da se testiraju

Eritromicin bas i nije lek izbora za ureaplazmu, jeste neka druga linija ako je recimo trudnica u pitanju.
Drugo, terapija za ureaplazmu treba da traje minimum 2 nedelje.
BV nastaje kao poremecaj flore ali ja bih rekla da ti je daleko veci problem ureoplasma.
 
Ne znam da li ima neko na forumu sa slicnim iskustvom, ako moze da se posalje na forum bila bih vam zhvalna;
imala sam prvu trudnocu, napokon u srednjim 30-tim, i to vanmatericnu - srecom imam odlicnog doktora i primetio je na vreme, uklonio uspesno iz jajovoda, jedinog prolaznog posto su miomi poludeli u trudnoci odobrila sam i da njih operise, pa su odstranjeni; sad sam kod kuce na oporavku, proslo je 2 nedelje; jos se ne osecam spremnom da sedim (izdrzim jedva 1,5 - 2h) pa su mi rekli da odlozim povratak na posao; mazem saljicevu mast da oziljak bude sto neprimetniji; da li smem da idem u solarijum - tj kad cu smeti; kad cu smeti da imam sex.odnose i najbitnije kad cu smeti da zatrudnim ??
nasla sam na netu da je cest slucaj da opet bude vanmatericna trudnoca, joooj, i da ne savetuju trudnocu 2 godine - to je previse vremena ! a u bolnici su mi rekli da bih mogla da probam posle npr 4 meseca pa da dodjem kroz 6 meseci trudna; nisam pitala jos svog lekara a videcu ga tek sledeceg meseca i volela bih da cujem neke komentare pre toga; hvala svima;

Prvo, solarijum ne valja i ovako i onako, imala ti oziljak ili ne.
Drugo, oziljke ne treba suncati dok su svezi.
Trece,o eventualnoj trudnoci moras da razgovaras sa svojim ginekologom, on ima sve medicinske, relevantne podatke o tebi.
 
ja ti mogu reci iz sopstvenog iskustva kada ti dete bude imalo godinu i po dana mozes ostati u drugom stanju tako da od jednog do drugo carskog reza ostaje dve i po godine. ja imam dve kcerke koje sam rodila na carski rez a sada vec razmisljam i o trecem detetu i krenula sam na preglede i konsultacije sa dr da li uopste smem.
ranije je bilo to sve drugacije radili su uspravni rez i nije smelo vise od dvoje dece a danas je to malo drugacije manji je rez i poprecan i nema potrebe da se ceka pet godina i vise kao nekada
 
ja sam godinama imala taj problem i pre prve trudnoce i u toku prve trudnoce i u drugoj trudnoci takodje i isto tako promenila nekoliko doktora, ne postoje vaginalete koje nisam koristila. radila sam i sve moguce testove na mikoplazmu, ureaplazmu, chlamidiju i ostalo to vise puta i to mi je sve bilo ok. a najvaznije da kazem NISAM menjala partnere, nosim samo pamucni ves ne koristim kupke za intimne delove ne nosim tanga gacice niti uske stvari i pored svega toga imala sam problem godinama. moram da napomenem i strpljenje mog supruga koji je takodje godinama bio pod terapijom jer mora da bude sinhronizovano da bi delovalo. na kraju mi je utvrdjeno da imam candidu to je gljivica koja je izazivala sva ta peckanja, bol, svrab i uzas. i moja dr u domu zdravlja mi je preporucila neku potpuno novu terapiju. Prvi put sam imala suv ves i nisam se osecala grozno. Nakon par meseci malo sam se prehladila i sve se to vratilo ponovo. Ponovo sam popila isti lek i evo vec godinu dana sam mirna. A inace na tim kapsulama pise da je moguce da se nece izleciti sve odmah i da je potpuno normalno tri do cetiri puta godisnje koristiti ih u zavisnosti od toga koliko je Candida ta grozna gljivica zahvatila odnosno koliko dugo je tu ucaurena.
nadam se da ce ti biti lakse i nadam se da ces i ti resiti problem a to je itekako veliki problem to kazem iz sopstvenog iskustva
 
Poslednja izmena:
Pitanjce za dr....moja drugarica 31 god,nije radjala ima dugo ranicu na grlicu,bila je pozitivna na ureaplazmu i lecila ju je , njen ginekolog ju je uputio na biopsiju grlica i kanala i biopsija grlica je pokazala CIN 2-3 vise 3 preporucili su joj konizaciju i rekli da obavezno uradi briseve i tek kad budu sterilni da onda ide na konizaciju ....hoce li moci da ima dece ? da li je potrebno bas da brisevi budu sterilni mislim ako se provuce neka bakterija lecice je mesec dva a da li treba da se hitno reaguje da se uradi konizacija ?
Hvala na odgovoru
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top