Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima na forumu
a naročito onima koji se pate sa amenorejom sec. jer je to i moj problem
Sada imam pitanje u vezi moje drugarice. Skidala je kondilom, i radila je biopsiju na Gaku.
Evo izveštaja dr spec:
Oko oneticijuma ektopija i REE sa slikom mozaika na 2 i 3 sa u predelu REE slabo(+) poz. U predelu introtuss i na vulvi cond.acc. TE: Orvagyl vag
Termocanterisatio facta est
Nakon prepisane terapije sledi kontola i ovaj nalaz iz Laboratorija za eksfolijativnu citologiju: PA___prazno_____nalaz, masovna inflamacija Potrebno je prvo lečenje kolpita, a potom ponoviti PA. Th.Orvagyl vag i tbl.
Zabrinuta sam za nju.
Kakvo je vaše mišljenje doktorka?
Hvala vam puno
:heart:
:bye:

Drugarica treba da isprati savete svog ginekologa.;)
Koliko drugarica ima godina?
Mikrobiologija, prvi post na ovoj temi.
 
Cao svima,imam jedno pitanje za doktorku.Da li stitna zlezda moze i u kojoj meri da utice na neplodnost?Hvala unapred

Poremecaji stitaste zlezde,hipertireoza i hipotireoza ,mogu imati uticaj na to da se teze ostaje u drugom stanju ali nema presudan znacaj, ima toliko zena koje imaju problem sa stitastom zlezdom pa ostanu u drugom stanju, iznesu trudnocu do kraja uz kontrolu kod ginekologa, rode zdravu decu ...
 
cao..pozdravljam sve..prosle godine sam postovala na ovom forumu povodom moje trece grupe papa testa,i mozaika,za koji je ginekolog rekao da izgleda simpaticno,hehehehe.
u glavnom,nakon tog nalaza otisla sam u "inostranstvo',tj komsijsku zemlju i ponovila nalaz.papa test mi stigao uredan,dakle nije bilo abnormalnih celija,nije bilo CIN-ova.istina bila je pristuna promjena na stanicama uslijed upale izazvane bakterijom gardnarelom.Eeeee,tu sam se jaako iznenadila,jer nikad nisam ni cula za tu bakteriju,a kamoli da je neko ima.I nemam pojma sta je to..i kako to da moze izazvati upalu.
Tada su mi uz papa test uradili i nalaz na HPV visoko rizicni ...i stigao je negativan rezultat.Dakle,sem upale tom bakterijom,papa test je bio uredan kao hpv test.\Pa sta je onda moglo da da ovdje kod nas nalaz papa 3 . grupu.Dali je moguce da je jedan od ta dva testa bio pogresan...?
i kakva je to bakterija gardnarela,valjda se tako pise,kako se dobija???

da li je moguce da patolog pomijesa izgled celije zahvacene upalom,tj. nekom bakterijom...i celije koja je izmjenjena uslijed neceg drugog?
bas sam konfuzna.sto razlicitih pitanja..izvinjavam se unaprijed..i zahvaljujem,ako neko od strucnih osoba odgovori.

Da li ti je kod nas nekad uradjena mikrobiolosko ispitivanje?
I gde je radjen papa nalaz?
Gardnerella vaginalis, pretpostavljam da na nju misli, je uzrok bakterijske vaginoze, i dijagnoza se postavlja uzimanjem bris za bakterijsku vaginozu.
Generalno, nista strasno, tvoja vaginalna flora se malo poremetila, naravno za to postoji terapija.
E sad, ko je pogresio, na to ne mogu da ti odgovorim ali kontrolni nalaz svakako ti savetujem.
 
Za feferonku:
Ja sam je imala do skora, moja dr mi je rekla da je poremecena vag. flora uzrok. Ne leči se teško, ali mogla bi, uz terapiju, promeniti neke navike u ishrani i koristiti manje agresivna sredstva za kupanje. Ne koristi kupke za intimne delove. Posle terapije obavezno otiđi na kontrolu i uradi kontrolne briseve, budi odgovorna jer je glupo vući neke bakterije i ugrožavati zdravlje bez potrebe. Od nekih žena sam čula da su nakon terapije koristile vaginalne probiotike kako bi očuvale "stabilnu" vaginalnu floru, ali nisam probala i predlažem savet ginekologa. Dakle, ništa strašno, ali kao i svakoj bakteriji, nije joj mesto tu, naročito ako planiraš trudnoću(mada sam je ja imala i tada, u to vreme sam imala ginekologa(poznatog i priznatog) koji mi nikad nije uradio ni briseve, i stalno je govorio"ma nije to ništa"). Potraži na nekim sajtovim na početku članke o gardnereli.
 
Poslednja izmena:
prvo da zahvalim na ponudjenim odgovorima i dr. i laural!!!
Zivim u Kotoru i u nasem domu zdravlja sam radila kulturu sekreta(mislim da se to tako zove ne znam da li je to mikrobilosko ispitivanje).i navodno je stigao druga grupa.Iznenadila sam se jer mi je malo prije toga ginekolog u svojoj ordinaciji rekao da je III GRUPA iJOS UZ TO DODAO DA JE TO NORMALNO ZA ZENE KOJE su RODILE.A onda je stigao i taj nalaz papa testa 3 grupa,mada je patolog rekao da je to upala.Sve me to zbunilo,pa sam skoknula do hrvatske,gdje je prosto drugaciji tretman.Tamo sam odradila papa test ,i dobila isti rezultat od patologa.sada sa izolovanim uzrocnikom upale.tj.gardnerelom.ali me nije svrstao u trecu grupu.
Ta zena ginekolog rekla je da ni slucajno nije tacno,da zene koje su rodile,terbaju da imaju trecu grupu sekreta kao nesto normalno i dala mi terapiju vaginaletama i jos oralno uzimanje terapije za mene i muza.eto to je to...ne znam ko je pogrijesio,mada mi komsijski rezultat vise ide na ruku od domaceg.pa se nadam da je i tacan.Mada pod obavezno idem na kontrolu.Zanima me jos,da li se neke prekancerozne celije mogu zamjeniti (pod okom patologa),za celije pod upalom???
 
Postovani,

interesuje me da li su poznate neke kontraindikacije kontracepcijskih pilula i preparata Mumio(prirodna smola, tj fosilizirani med, propolis, maticna mlijec i vosak)

U mom slucaju: pijem diane35 radi kontracepcije ali i sindroma policisticnih jajnika

da li je pametno uzimati i Mumio koji se preporucuje i u apotekama se moze nabaviti kao sredstvo za podizanje imuniteta!?!?!?
s tim da u uputstvu istog pise takodjer i da harmonizuje i radi zlijezda sa unutrasnjim lucenjem(samim tim i jajnika)


Unaprijed hvala,
Lijep pozdrav,

Saveznica
 
Postovani,

interesuje me da li su poznate neke kontraindikacije kontracepcijskih pilula i preparata Mumio(prirodna smola, tj fosilizirani med, propolis, maticna mlijec i vosak)

U mom slucaju: pijem diane35 radi kontracepcije ali i sindroma policisticnih jajnika

da li je pametno uzimati i Mumio koji se preporucuje i u apotekama se moze nabaviti kao sredstvo za podizanje imuniteta!?!?!?
s tim da u uputstvu istog pise takodjer i da harmonizuje i radi zlijezda sa unutrasnjim lucenjem(samim tim i jajnika)


Unaprijed hvala,
Lijep pozdrav,

Saveznica

Vi mislite na interakcije, kontraindikacije su stanja kada se pilule ne smeju uzimati.
Nisam upoznata sa tim da postoje interakcije izmedju ovih preparata.
 
prvo da zahvalim na ponudjenim odgovorima i dr. i laural!!!
Zivim u Kotoru i u nasem domu zdravlja sam radila kulturu sekreta(mislim da se to tako zove ne znam da li je to mikrobilosko ispitivanje).i navodno je stigao druga grupa.Iznenadila sam se jer mi je malo prije toga ginekolog u svojoj ordinaciji rekao da je III GRUPA iJOS UZ TO DODAO DA JE TO NORMALNO ZA ZENE KOJE su RODILE.A onda je stigao i taj nalaz papa testa 3 grupa,mada je patolog rekao da je to upala.Sve me to zbunilo,pa sam skoknula do hrvatske,gdje je prosto drugaciji tretman.Tamo sam odradila papa test ,i dobila isti rezultat od patologa.sada sa izolovanim uzrocnikom upale.tj.gardnerelom.ali me nije svrstao u trecu grupu.
Ta zena ginekolog rekla je da ni slucajno nije tacno,da zene koje su rodile,terbaju da imaju trecu grupu sekreta kao nesto normalno i dala mi terapiju vaginaletama i jos oralno uzimanje terapije za mene i muza.eto to je to...ne znam ko je pogrijesio,mada mi komsijski rezultat vise ide na ruku od domaceg.pa se nadam da je i tacan.Mada pod obavezno idem na kontrolu.Zanima me jos,da li se neke prekancerozne celije mogu zamjeniti (pod okom patologa),za celije pod upalom???

Moj ti je savet da se ne opterecujes pretpostavkama. Najvaznije je da sve ispitas ginekologa i trazis najbolje za sebe. Mislim da je najvaznije da znas koje briseve da uradis i koje preglede i tako očuvaš svoje zdravlje, jer onda štediš i vreme i novac, ne lutaš od dr do dr i ne mozgaš da li je sve sa tobom u redu. Ako u KO nemaju priv. mokrobiološke lab. ima ih u PG. Nisam dr ali sad je najvažnije da izlečiš gardnerelu i smiriš upalu(meni je rekla da tokom terapije izbegavam sex odnose a do kontrolnih briseva koristimo kondom), nije to ništa strašno. Prokrstari kroz ovu temu i videćeš da je naša gardnerela mala maca u odnosu na raznorazne druge ženske muke:) Pitaj dr kako da sprečis ponovni disbalans vag. flore i pij što više jogurta :)
 
laural,
bas ti hvala na svim tvojim odgovorima.Dijelim tvoje misljenje za ovu bakteriju da je mala maca u odnosu na neke druge probleme/Ali meni je od jednog ljekara predlagana operacija a od drugog vaginalate i tablete.Moras priznati da je to ogromna razlika stavova medju ljekarima,a kod mene normalno stvara sumnju.Ali sto je tu je...nadam se da ce sve biti kako treba
pozdrav za tebe
 
Poslednja menstruacija je bila 10.avgusta.Koristila sam antibiotike(2 leka po 2 kutije),i primala penicilin(eserihija i prehlada).Trudnoca iskljucena(kondom uvek).Danas odradjen uz i nalaz uredan.Dr kaze da nije nista neobicno to sto nisam dobila menstruaciju(!?!),i da dodjem tek kad ne bude menst. 3 meseca zaredom!!!Jel' normalno da cekam toliko?
 
Da li neko ima informaciju koja se tice vakcina protiv HPV-a .Uradila sam test i imam ne klasifikovani HPV virus.Dakle nije opasno,ali mi je receno da je vakcia namnjena devojkama pre stupanja u odnose.Napominjem da nemam nikakve promene niti sam ih ikada imala.Samo me interesuje da li ja smem da primim tu vakcinu i da li ce imati efekta.
 
Poslednja menstruacija je bila 10.avgusta.Koristila sam antibiotike(2 leka po 2 kutije),i primala penicilin(eserihija i prehlada).Trudnoca iskljucena(kondom uvek).Danas odradjen uz i nalaz uredan.Dr kaze da nije nista neobicno to sto nisam dobila menstruaciju(!?!),i da dodjem tek kad ne bude menst. 3 meseca zaredom!!!Jel' normalno da cekam toliko?

Koliko imas godina?
Promeni ginekologa.
 
Da li neko ima informaciju koja se tice vakcina protiv HPV-a .Uradila sam test i imam ne klasifikovani HPV virus.Dakle nije opasno,ali mi je receno da je vakcia namnjena devojkama pre stupanja u odnose.Napominjem da nemam nikakve promene niti sam ih ikada imala.Samo me interesuje da li ja smem da primim tu vakcinu i da li ce imati efekta.

Ne, niti bi imala efekta kod tebe.
 
QU[OTE=dr;7689292]Koliko imas godina?
Promeni ginekologa.[/QUOTE]

Imam 32.Imala sam slican problem sa 25,samo sto sam tad naslutila da problem mozda lezi u nagloj promeni telesne tezine sto se pokazalo (valjda) kao tacno,jer cim sam se vratila na uobicajenu kilazu(posle 8 meseci) i problem je nestao,menstruacije su postale redovne(a bilo je dobijem,pa 2 meseca nista,pa dva dobijem,pa jedan ne..i tako).Tadasnja dr mi je posle prvog pregleda (na uz se tada cekalo) mrtva 'ladna prepisala lutestrol injekcije(bez ikakvih drugih analiza,naravno),koji nisam primila(vreme prve injekcije se poklopilo sa dobijanjem menstruacije).Promenila sam tad ginekologa.Od tad nisam imala problem(ciklus tacno 26 dana),sve do aprila ove godine(ciklus 39 dana),ali se od maja normalizovalo do eto nedobijene septembarske.Sad mi je dr rekao da po debljini endometrijuma(6,9) trebalo da 'uskoro' dobijem,a i sta sam digla frku kad ne planiram trudnocu uskoro ?!!? Kao da je nikad necu planirati,i kao da je nenormalno sto zelim da saznam zasto i sta mi se desava u organizmu.
Dr,hvala na odgovoru u svakom slucaju i imas li neki savet koje bih analize mogla da uradim?
Pozdrav :)

p.s.
Ja sam ona sto je imala problem sa okom(pingvekul),verovatno se setis,'davila' sam te na priv. sa porukama :)
 
Pitanje za dr..
Moja sestra je radila VTO na Narodnom frontu,imala je 9 jajnih celija od kojih su se 4 spojile,ali nije doslo do zadovoljavajuce fertilizacije,koji mogu da budu razlozi lose deobe,i da li do toga uvek dolazi(da li se ponavlja)..ovo pitanje postavljam iz razloga sto je biolog rekao samo da do toga dolazi i da nije do njih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top