Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo svi...
Nova sam ovde, ali sam pročitala predhodne stranice ...međutim imam jedno ili nekoliko pitanja :lol: ako može neko da mi pomogne..
Pre dve godine su mi ustanovili kondilome sa vanjske strane. I tada sam htela da radim tipizaciju ali mi je doktorka rekla da to ne moram da radim jer su "zloćudni" kondilomi veoma retki. :roll:
Od kad su mi ustanovili kondilome išla sam na kontrolu svakih 6 meseci, ali zadnjih godinu dana nisam bila. Sada, posle dve godine, pojavili su se i iznutra. Pitala sam ginekologa (novog) da li bi mogla da radim tipizciju (pošto sam se malo ipak informisala od kad su mi ih ustanovili) on je rekao da može ali da košta 16.000din. Da li je moguće da je to tako skupo (čitala sam i negde piše da košta 4.000 a negde maks.8.000din)? Rekao je da to kao šalju u Mađarsku na analizu i da će on te kondilome, koje mi ukloni poslati tamo.
Es sada, drugo moje pitanje - da li se šalje bris (tako sam negde pročitala) ili kondilomi (kako on kaže) na analizu?
I da li postoji negde u Novom Sadu mogućnost da se izvrši tipizacija i gde?
Ja tražim na internetu već dva dana ali samo sam u Bg to našla.
Hvala...

Mozda on covek stvarno salje kondilome u Madjarsku,:dontunderstand: ali zasto to uopste raditi.
Tipizacija se radi tako sto se sa brisom "ostruzu" povrsinske celije kondiloma. U nasoj zemlji ima toliko dobrih strucnjaka, cemu Madjarska uopste?!
U Bg-u u laboratoriji u kojoj sam radila tipizaciju radi profesor, odlican strucnjak. Cena je oko 4800 din. Ako te zanima posalji mi pp pa cu ti sve objasniti.
 
Počela sam pre dva dana da pijem Logest i primetila sam da mi je menstruacija obilnija nego inače i imam mnogo jače bolove u jajnicima. Da li je to normalna reakcija pošto sam tek počela da pijem? Inače doktorka mi je to preporučila jer sam imala cistu na jajniku do skoro.
 
Kod nekoga se ciklus smanji, manje je obilan, isto tako moze biti i pojacan, sve zavisi.
u svakom slucaju, ako si pocela sa pilulama ,moras i da nastavis, najgore bi bilo da ih sad prekines uzimati.
 
Jedno pitanje za dr o intimnoj higijeni.;)
Recite mi da li je stetno ispiranje vagine cajevima npr. kantarion, hajducka trava, kamilica, neven jednom nedeljno ili 2-3x mesecno? Radila sam to prosle godine ne precesto vec 2-3x mesecno i kada sam otisla kod ginekologa nisam imala ni cistu ni upalu a uvek sam imala neke ciste i upale jajnika. Mozda je i slucajnost i nema veze sa cajevima. Takodje sam i pila te cajeve redovno.:) Interesuje me koliko to moze biti stetno i da li je stetno, ako se tako umereno koristi?

pozz
 
Jedno pitanje za dr o intimnoj higijeni.;)
Recite mi da li je stetno ispiranje vagine cajevima npr. kantarion, hajducka trava, kamilica, neven jednom nedeljno ili 2-3x mesecno? Radila sam to prosle godine ne precesto vec 2-3x mesecno i kada sam otisla kod ginekologa nisam imala ni cistu ni upalu a uvek sam imala neke ciste i upale jajnika. Mozda je i slucajnost i nema veze sa cajevima. Takodje sam i pila te cajeve redovno.:) Interesuje me koliko to moze biti stetno i da li je stetno, ako se tako umereno koristi?

pozz

Nisam pristalica toga.
 
draga dr pijem yasmin po receptu ginekologa vec 4 meseca,medjutim osecam da mi ne prijaju,primetila sam da mi se kosa brze masti i stalno mi izlaze odvratne hormonske bubuljice (tako kaze moja kozmeticarka) koje nikada nisam imala....juce sam popila poslednju pilulu i sad je pauza od 7 dana...zanima me da li mogu da predjem na Jeanine odmah 8 dan kad mi je vreme da opet krenem sa kutijom ...ili moram da pravim pauzu i cekam prvu sledecu menstruaciju pa da tada popijem...

p.s.Moram da pitam ovako jer je moj ginekolog na god odmoru...:(

HVALA!:)
 
da li se i po prestanku uzimanja kontraceptivnih pilula javlja produzeno krvarenje za vreme menstruacije?Npr.Proslog meseca sam prestala sa koriscenjem kontraceptiva i sada sam dobila pa me zanima da li ce duze da mi traje ili ne?Ne znam da li to ima nekakve veze
 
ehej masa,pozdrav od mene,samo da javim da uskoro vadim krv i javljam rezultate.

ehej, curo draga, nisam te zaboravila, samo sam imala nešto poremećene cikluse u poslednje vreme pa još ne krenuh u postupak. Evo danas sam konačno dobila, sutra palim kod dr. i akobogda krećem terapiju!!! Drž mi fige
 
da li se i po prestanku uzimanja kontraceptivnih pilula javlja produzeno krvarenje za vreme menstruacije?Npr.Proslog meseca sam prestala sa koriscenjem kontraceptiva i sada sam dobila pa me zanima da li ce duze da mi traje ili ne?Ne znam da li to ima nekakve veze

Po nekoj logici mislim da ne, makar ne obilnije od onog koje si imala pre uzimanja. Ja sam recimo imala bas obilne menstruacije-trajale su 7 dana a sad kako uzimam pilule jedva 4 . Ali kad oducim da prekinem, ocekujem da me opet snalaze sedmodnevne muke:roll:
 
Hvala dr.Imam zakazanu kolposkopiju i papa test u petak u studentskoj poliklinici u Krunskoj pa me je zanimalo da li ce do sledeceg petka papa da bude gotov(za 7 dana) jer posle putujem i necu biti u Bg-u.Zaboravih da pitam doktorku jutros
 
Molim vas pomozite mi! Imala sam menzis 25.04. i kasnilo mi je sve do danas i danas sam dobila. Nikada mi nije menzis toliko kasnio pa sam se malo uplasila... Sta moze da prouzrokuje toliko kasnjenje? I da li moze da se radi ultrazvuk za vreme menzisa? Pozdrav i hvala unapred!
 
Molim vas pomozite mi! Imala sam menzis 25.04. i kasnilo mi je sve do danas i danas sam dobila. Nikada mi nije menzis toliko kasnio pa sam se malo uplasila... Sta moze da prouzrokuje toliko kasnjenje? I da li moze da se radi ultrazvuk za vreme menzisa? Pozdrav i hvala unapred!

25.04. ili 25.03.?
Jedan datum si ostavila ovde a drugi si poslala na pp.
Ako je ovaj prvi, to je svega par dana kasnjenja i nije razlog panici,pri tome ne znamo koliko imas godina, da li si imala odnose i mogucnost ostanka u drugom stanju...
Ako nije problem procitaj lepljivu temu pre postavljanja pitanja....
 
Ja bih samo jednu konsultaciju sa Dr.
Isla sam kod ginekologa i sve je u redu, kolposkopski nalaz je OK, papa II ali je sekret VI. Rekao mi je samo da uzmem jednu vaginaletu, sad nemam kod sebe naziv, koristi se samo jedna i to je to, da dodjem na kontrolu za mesec dana. Vec sam je stavila pre neki dan.
Da li je to Ok ili se za kandidu radi jos nesto, malo mi je cudno da ide samo jedna vaginaleta i to je to
 
pitanje za dr i ako neko nesto zna
o terapiji lekom DABROSTON

pila sam ga radi regulisanja ciklusa tako mi je prepisano.... ali nakon tri meseca i dalje mi nije u redu ciklus... onda sam sama uzela jos jedan mesec da pijem....

zanima me koliko se dugo sme piti taj lek radi terapije ....... koliko meseci jel ima odredjeno ili ne

jer sam nakon prestanka uzimanja tog leka dobila neku alergiju po vratu i prema licu pa ne znam da li je od njega ili neceg drugog...

hvala
 
Jesi li se u medjuvremenu javljala svom ginekologu na kontrolu?
Ako nisi, obavezno se javi, ne mozes lekove uzimati tako na svoju ruku.
Ako se stanje ne popravlja to znaci da treba uraditi dodatnu dijagnostiku, postoje i drugi lekovi.
Inace alergije se obicno javljajau kada se lek uzima ,ne kada se prestane sa njim, ako je alergija od leka...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top