Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jos dva pitanja vezana za ranicu koja se pojavila na grlicu materice.
Da li postoji mogucnost prosiranja te ranice, posto trenutno nisam u mogucnosti da odem kod doktora?
I drugo pitanje. Da li mogu da imam odnose dok ne resim problem sa ranicom grlica matrice?
Veoma mi znace vasi odgovori, veoma sam se uplasila jer do sada nisam imala nikakvih problema...
Hvala vam!

Naravno da postoji, vrlo je bitno utvrditi zasto se pojavila ta ranica.
Da li postoji neka infekcija, stalni uzrok iritacije koji ju je izazvao?
Odnosi ne uticu na ranicu, to nije nesto sto ce preko noci nestati.
U principu moze biti potpuno normalna stvar ukoliko ste iskljucili postojanje infekcije, onda se ona zna vremenom sama povuci.
 
Izvinjavam se sto mi je ovoliko trebalo da pogledam Vas odgovor. Ne razumem zasto je pogresno boldovano, ali moj naglasak je na sledecem:

-posle koliko godina je vreme da se prestane sa pilulama (Logest)? Sigurno postoji neka preporucena granica, jer ja moje pijem vec 4...
-da li postoje posledice po organizam posle tolikih godina unosenja hormona?

Hvala najlepse!

Ja sam boldovala ono sto mi nije bilo jasno.
Ne postoji preporucena granica.
Ukoliko je sve u redu, redovno se rade analize krvi,pregled dojke, nema problema sa venama nema ni posebnog razloga za prekidanjem uzimanja pilula (ukoliko se uzimaju zbog kontracepcije).
Postoje razlicite skole ,jedne savetuju u godinu dana da se napravi pauza mesec,dva, opet neke novije studije pokazu da za tim nema potrebe.
Sto se tice posledica to bi bila mnogo dugacka prica sta bi bilo kad bi bilo ali recimo da se desava da par ciklusa nakon prestanka uzimanja pilula bude bez ovulacije, no i to ne traje dugo.
 
Uradila sam VB i CB bris. Na osnovu tih analiza receno mi je da imam skup bakterija i gljivice kandida u velikom broju. Dr.je reko da ce mi dati terapiju za candidu, a kad zavrsimo sa lecenjem candide da resavamo bakterije. Sta se podrazumeva pod resavanjem bakterija, koje briseve treba dalje da radim i najbitnije koje su POSLEDICE prisustva bakterije, s obzirom da candida nije stetnog uticaja sem dugotrajnijeg lecenja? Da li prisustvo bakterija moze uticati na ponovno vracanje ranice na grlicu koju sam otklonila laserskim putem. Unapred hvala najlepse!!
 
dr:
Ja sam boldovala ono sto mi nije bilo jasno.
Ne postoji preporucena granica.
Ukoliko je sve u redu, redovno se rade analize krvi,pregled dojke, nema problema sa venama nema ni posebnog razloga za prekidanjem uzimanja pilula (ukoliko se uzimaju zbog kontracepcije).
Postoje razlicite skole ,jedne savetuju u godinu dana da se napravi pauza mesec,dva, opet neke novije studije pokazu da za tim nema potrebe.
Sto se tice posledica to bi bila mnogo dugacka prica sta bi bilo kad bi bilo ali recimo da se desava da par ciklusa nakon prestanka uzimanja pilula bude bez ovulacije, no i to ne traje dugo.

Hvala na odgovoru. Takav sam dobila i od svog ginekologa, doduse promenila sam ih nekoliko i do sada mi ni jedan nije preporucio da radim analize krvi, osim onih standardnih koje sam radila kod lekara opste prakse povodom nekih drugih stvari i koje su bile ok.
Pregled dojki je takodje pokazao da je sve u redu.

Ono da ste Vi boldovali deo teksta koji vam je nejasan sam sad skontala. Prvi put se motam po forumima pa izgleda treba malo vremena! :rumenko:

Ovako, radi se o tome da sam u decembru menstruaciju imala samo 1 dan.
U januaru normalno (treci dan nakon sto popijem 21vu pilulu)
U februaru sam dobila kad sam popila 15tu pililu, pa nisam dobila posle 21ve pilule(odnosno tri dana nakon sto je popijem).
U martu sam normalno imala.
U aprilu sam dobila kad sam popila 19tu pilulu, i imala sam 4 dana. Zatim nisam imala par dana i opet sam dobila 5tog dana posto sam popila 21vu pilulu (sto znaci dva puta sam imala u aprilu).

Verujem da ce mi moja doktorka pomoci u utorak, ali sam zelela da cujem jos jedno misljenje, jer sam se malo uplasila za svoj organizam...

Zahvaljujem...
 
Da,sekret nekad jeste obilan,i ostaje mi na vesu,zato moram stalno da koristim dnevne uloske da bih to izblegla...
Sto se tice svraba nemam ga,niti bilo sta tome slicno,znaci samo je sekret obilan...
Pred menstruaciju on bude bez boje,a nakon toga bude bele boje.
Nije mi jasno od cega je to?
Da li imam kakvu infekciju pa je mozda zbog toga?
A kad sam bila na pregledu zbog drugog problema,doktorica mi je rekla da je samnom sve u redu,da nema nista neobicno,ni na ultrazvuku,niti ovako..
hvala vam sto ste odvojili vreme da mi odgovorite na prethodne poruke..
 
Uradila sam VB i CB bris. Na osnovu tih analiza receno mi je da imam skup bakterija i gljivice kandida u velikom broju. Dr.je reko da ce mi dati terapiju za candidu, a kad zavrsimo sa lecenjem candide da resavamo bakterije. Sta se podrazumeva pod resavanjem bakterija, koje briseve treba dalje da radim i najbitnije koje su POSLEDICE prisustva bakterije, s obzirom da candida nije stetnog uticaja sem dugotrajnijeg lecenja? Da li prisustvo bakterija moze uticati na ponovno vracanje ranice na grlicu koju sam otklonila laserskim putem. Unapred hvala najlepse!!

Da ,naravno kao posledica iritacije samo ne razumem o kakvom skupu bakterija se radi.
Sta je tacno izolovano brisom, da li su uradjene analize na hlamidiju, mikolazmu i ureaplazmu (rekla bih da nisu)?
I u krajnjoj liniji ja bih prvo lecila bakterijsku infekciju jer se ona leci antibioticima cija upotreba povecava prisustvo kandide a tek onda lecila kandidijazu.
Posledica svake dugotrajne nelecene infekcije moze biti sterilitet.
 
Hvala na odgovoru. Takav sam dobila i od svog ginekologa, doduse promenila sam ih nekoliko i do sada mi ni jedan nije preporucio da radim analize krvi, osim onih standardnih koje sam radila kod lekara opste prakse povodom nekih drugih stvari i koje su bile ok.
Pregled dojki je takodje pokazao da je sve u redu.

Ono da ste Vi boldovali deo teksta koji vam je nejasan sam sad skontala. Prvi put se motam po forumima pa izgleda treba malo vremena! :rumenko:

Ovako, radi se o tome da sam u decembru menstruaciju imala samo 1 dan.
U januaru normalno (treci dan nakon sto popijem 21vu pilulu)
U februaru sam dobila kad sam popila 15tu pililu, pa nisam dobila posle 21ve pilule(odnosno tri dana nakon sto je popijem).
U martu sam normalno imala.
U aprilu sam dobila kad sam popila 19tu pilulu, i imala sam 4 dana. Zatim nisam imala par dana i opet sam dobila 5tog dana posto sam popila 21vu pilulu (sto znaci dva puta sam imala u aprilu)..


Verujem da ce mi moja doktorka pomoci u utorak, ali sam zelela da cujem jos jedno misljenje, jer sam se malo uplasila za svoj organizam...

Zahvaljujem...


Nesto tu ne fercera kako treba, mozda tvom telu ne prijaju te pilule jer stoji da se na pocetku uzimanja pilula kod jednog broja pacijentkinja javljaju ucestala ,kratka krvarenja ali opet ti ih ne uzimas od skoro nego dugo...
Da ne bih pricala napamet javi se svom lekaru cim pre.
 
Da,sekret nekad jeste obilan,i ostaje mi na vesu,zato moram stalno da koristim dnevne uloske da bih to izblegla...
Sto se tice svraba nemam ga,niti bilo sta tome slicno,znaci samo je sekret obilan...
Pred menstruaciju on bude bez boje,a nakon toga bude bele boje.
Nije mi jasno od cega je to?
Da li imam kakvu infekciju pa je mozda zbog toga?
A kad sam bila na pregledu zbog drugog problema,doktorica mi je rekla da je samnom sve u redu,da nema nista neobicno,ni na ultrazvuku,niti ovako..
hvala vam sto ste odvojili vreme da mi odgovorite na prethodne poruke..

Prvo, te dnevne uloske odmah da bacis.
To ne da nije zdravo nego je uzas. vagina ima svoju normalnu vlaznost i odredjena kolicina sekreta mora da postoji. U tvom opisu ne stoji nista sto bi ukazalo na infekciju, i doktorka ti je vec rekla da je sve ok. Ne znam sta je bio drugi problem i na kraju osnovno pitanje, da li si seksualno aktivna i da li koristis zastitu?
Postoji sigurno neki razlog zbog cega sumnjas u svoje nalaze.
 
Dr. hvala na odgovorima. Sad mi je doktor rekao da imam bakterisku vaginozu i da patogene bakterije nisu izolovane. I uz to imam i candidu. Jutros ,sestra koja tamo radi nije znala izgleda da mi da pravo objasnjenje,pa je rekla "skup bakterija" . Doktor mi je reko da uzimam Orvagil tablete,i ja i suprug i uz to vaginalete Poliginaks. Da li je ta terapija u redu? Da li su posledice te bakteriske vaginoze stetne i u kojoj meri? Bitno mi je da cujem jos jedno strucno misljenje.
 
Jos me zanima, vezano za ranicu na grlicu materice, kako se leci ako je u pitanju uzrok neke infekcije? Posto ste rekli da u principu moze biti normalna stvar ako iskljucimo da je izazvana nekom infekcijom...
Unapred zahvalna na odgovoru!
 
Malo mi je neprijatno da odgovorim,jesam aktivna,a zastitu ne koristim stalno,imam samo jednog partnera,i takodje on ne menja,tj nije imao vise partnerki....
Da li je moguce da je onda posledica ovoga nezasticen odnos?
Ali opet sve se svodi na isto,i doktorica je sve ovo znala,i opet je rekla da je sve u redu...
Mozda je ovo normalno,ali nekad ga stvarno ima puno,tako da je nemoguce da ne koristim uloske.... Sta drugo da radim?
 
Dobar dan! Zanima me: da li se genitalna infekcija Escherichiom Coli jednako tesko leci kao i urinarna i da li moze ostaviti neke trajne posledice nakon izlecenja (vezano za sterilitet ili bilo sta i kod zena i kod muskaraca)? Da li je po pitanju eventualnih posledica bitno koliko dugo je neko izlozen infekciji? I da li je moguce da postojeca urinarna infekcija uzrokuje genitalnu i obrnuto, da li se moraju leciti istovremeno? Citala sam puno na temi o Escherichiji pa sam se zabrinula...unapred hvala!
 
Hvala na izdvojenom vremenu za moja pitanja,ali zanima me ono sto sam vas prethodno pitala,a to je da li je to mozda posledica neke infekcije?
Ako jeste,onda moj ginekolog to nije video,jer koliko sam shvatila sve je u redu...
Da li je potrebno da radim neke nalaze,iako mi ona nista nije rekla jer je pregledom videla da je kao sve ok?
hvala unapred
 
ja sam je imala, prvo je bio normalan izostanak menstruacije, pozitivan test kućni, pozitivna beta, 12 dana 25, niska jako, 14 dana 50 uduplana za 48 sati što je znak da je trudnoća normalna, što u mom slučaju nije bilo, nakon oko desetak dana krenulo je blago krvarenje, nekad malo crveno nekad malo crno, ne baš crno ali braon. onda malo mirno, bez krvarenja, onda je krenula da me boli desna strana, ne nešto puno ali konstantno. tako je bilo dva dana, trećeg sam se javila doktoru koji me je istog dana hospitalizovao radi praćenja. Ja sam imala tubarni abortus, odnosno uginuće embriona u jajovodu tako da je u mom slučaju otišlo samo po sebi kroz krvarenje. Nije morala operacija. Svaka žena je priča za sebe, ako postoji bilo kakva sumnja na vanmateričnu hitno se javi lekaru, može biti jako jako opasno. Pozdrav i javi nam šta je bilo!
 
Bila sam kod lekara, sumnja da je vanmatericna trudnoca jer mi je krenulo krvarenje 19 dana, tj 10 dana ranije. Krvarenje je slabo malo braon-crno, malo crveno. Prepisao mi je za terapiju Panklav i kontrolu za 7 dana. Uplasila sam se zato i trazim savet i jos necije misljenje. Sta da radim, da sedim i cekam 7 DANA?
 
joj, pobogu, pa još nisam čula da neko sumnja na vanmateričnu trudnoću a da nije došlo ni do izostanka menstruacije!!! A to krvarenje može biti i transplatacijsko, pa nema logike davati lek. može biti i pad estrogena i milion drugih razloga.....ja bih menjala doktora. pozdrav i srećno
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top