Генетичка генеалогија

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meksikanci španjolski...meksikanci su znači većinom španjolci. Jel da?

Koliko dijalekata spanskog ima u Meksiku (ja bih reko jedan) a koliko dijalekata, tj razlicitih Slovenskih jezika ima na Balkanu?
Spanci su imali jednu sredisnju vlast, a brojni istoriski izvori govore o neorganizovanosti Slovenskih plemena. Ne deluje logicno da tako rasuta, razlicita a malobrojna Slovenska plemena bez vodjstva nametnu svoju vlast drugima. U takvim okolnostima jezik se mogao prosiriti samo ako se radilo o jako velikom broju ljudi.
 
Koliko dijalekata spanskog ima u Meksiku (ja bih reko jedan) a koliko dijalekata, tj razlicitih Slovenskih jezika ima na Balkanu?
Spanci su imali jednu sredisnju vlast, a brojni istoriski izvori govore o neorganizovanosti Slovenskih plemena. Ne deluje logicno da tako rasuta, razlicita a malobrojna Slovenska plemena bez vodjstva nametnu svoju vlast drugima. U takvim okolnostima jezik se mogao prosiriti samo ako se radilo o jako velikom broju ljudi.
Slažem se što se slavena tiče...zato tvrdim da su u davnini balkanski narodi govorili istim jezikom kao i mi danas. Taj jezik smo mi balkanci možda nametnuli slavenima i to preko pripadnika naše haplogrupe l2a koja se u davnini iseljavala sa balkana u istočnu europu.
Ova tvrdnja je zasad bez dokaza ali njeno vrijeme tek dolazi..
 
Toliko si zatrovan tom svojom opsesijom o doseljavanju da je to nevjerojatno

Ja sam zatrovan sto se ne bi moglo reci i za tebe, zar ne? )))))))))

Haplogroup_I2a.gif


Ovo je hg Ia2.. Znaci, ovo zapadno od Slovenije i Kurdistan mozemo da za boravimo.

Kako objasnjavas ovakvu disperziju i sirenje I2a1b1 na istok uprkos svim mogucim i nemogucim migracijama koje su tekle od istoka prema centralnoj Evropi?

Preko danasnje Ukrajine i Rumunije je prosla i kurta i murta.....

Isto tako... da je I2a1b1 postojala za vreme Rima i Grcke na sadasnjim prostorima, zasto je onda nemamo po Grckoj i po Italiji (osim nesto migranata iz Dalmacije u periodu od XIII-XVIII veka koji su otisli za Italiju)?

I obrati jos paznju.... haplogrupa figurira samo tamo gde su Sloveni bili ili su sada. Svugde gde imas haplogrupi I2a1b1 imas i slovenske toponime (izuzev Turske, naravno).

Odgovor na sva ova pitanja je jednostavan.... zato sto nije bila tu do VI veka....
 
Ja sam zatrovan sto se ne bi moglo reci i za tebe, zar ne? )))))))))

Haplogroup_I2a.gif


Ovo je hg Ia2.. Znaci, ovo zapadno od Slovenije i Kurdistan mozemo da za boravimo.

Kako objasnjavas ovakvu disperziju i sirenje I2a1b1 na istok uprkos svim mogucim i nemogucim migracijama koje su tekle od istoka prema centralnoj Evropi?

Preko danasnje Ukrajine i Rumunije je prosla i kurta i murta.....

Isto tako... da je I2a1b1 postojala za vreme Rima i Grcke na sadasnjim prostorima, zasto je onda nemamo po Grckoj i po Italiji (osim nesto migranata iz Dalmacije u periodu od XIII-XVIII veka koji su otisli za Italiju)?

I obrati jos paznju.... haplogrupa figurira samo tamo gde su Sloveni bili ili su sada. Svugde gde imas haplogrupi I2a1b1 imas i slovenske toponime (izuzev Turske, naravno).

Odgovor na sva ova pitanja je jednostavan.... zato sto nije bila tu do VI veka....


Ok,genijalče. Vidim nudiš jednostavne odgovore... Okupacija ilirika od strane Rima je trajala nekih 500-600 god. U italiji ima oko 3% i2a2
Bosna je pod turcima bila 500 god.....
Reci mi koliko je u turskoj i2a haplogrupe....
 
Ok,genijalče. Vidim nudiš jednostavne odgovore... Okupacija ilirika od strane Rima je trajala nekih 500-600 god. U italiji ima oko 3% i2a2
Bosna je pod turcima bila 500 god.....
Reci mi koliko je u turskoj i2a haplogrupe....

Piso sam vec u temi Kuca, nisu se Turci naselili na nase prostore, tako nije ni bilo mesanja u znacajnom broju.

Ubedljivo najveci deo turskog etnickog susprata je anatolsko a praturci su iz Mongolije.
 
Čovječe! Nudiš mi kao dokaz da je haplogrupa i2a došla na balkan činjenicu što nije ozbiljnije zastupljena u italiji. Jel da?
A što mi nudiš kao odgovor na to da u turskoj nema ni 4% i2a haplogrupe iako su turci ovuda vladali 400-500 god.
Veliš, nismo se mješali sa turcima...
A ja tebi velim da se nismo mješali sa rimljanima...
I šta ćemo sad genijalče??
Slaba ti je teorija druže..

Noooć
 
Čovječe! Nudiš mi kao dokaz da je haplogrupa i2a došla na balkan činjenicu što nije ozbiljnije zastupljena u italiji. Jel da?
A što mi nudiš kao odgovor na to da u turskoj nema ni 4% i2a haplogrupe iako su turci ovuda vladali 400-500 god.
Veliš, nismo se mješali sa turcima...
A ja tebi velim da se nismo mješali sa rimljanima...
I šta ćemo sad genijalče??
Slaba ti je teorija druže..

Noooć

Za kim pricas????
 
Ovo što radi Brtulin ne zove se konstruktivna rasprava već čisto spamovanje teme...Čovjek su u većini slučajev prosto zajebava, tu i tamo kad shvati da je pretjerao spusti loptu, pa onda ponovo...Ne vidim da je, sem površnih teorija na koje se naložio (a to je ona čuvena: Ja i moji smo ovdje od postanja svijeta) rekao išta pametno, pri tome je temu pretvorio u besmisleno opovgrvanje njegovih gluposti od strane drugih učesnika. Nisam nikad bio za opomene i banovanja, za Brtulina mislim da je ignorisanje najbolja opcija.
 
Ma stvarno su iselili?
Znači...iselili su sa područja pod turskom okupacijom na....područja di su turci bili okupatori.
Daj ostavi se demagogije. Nije e3b došao na balkan sa turcima. Epicentar e3b je tamo di je danas već odavno. Od dolaska poljoprivrednika u europu.
P. S. Vidi vraga...tek sad mi je sinulo zašto šiptari peku najbolji kruh i bureke haha
Epicentar E1b se tamo nalazi od druge polovine prošlog veka , da preciziram od 1950tih do 1990tih masa stanovništva je povećana najmanje pet puta.
 
Čovječe! Nudiš mi kao dokaz da je haplogrupa i2a došla na balkan činjenicu što nije ozbiljnije zastupljena u italiji. Jel da?
A što mi nudiš kao odgovor na to da u turskoj nema ni 4% i2a haplogrupe iako su turci ovuda vladali 400-500 god.
Veliš, nismo se mješali sa turcima...
A ja tebi velim da se nismo mješali sa rimljanima...
I šta ćemo sad genijalče??
Slaba ti je teorija druže..

Noooć

1. U slucaju da su I2 ziveli recimo u Dalmaciji vise tisuca godina, definitivno bi ostavili traga u njihovoj (rimljanskoj) genetici. Tog traga nema.
2. U Turskoj u pojedinim oblastima (oko Bosfora) imas i do 5% I2-Din i to nije nikakva tajna. Na nivou cele Turske 1-2%, ne vise.
3, Turska je bila mnogo dalje od Italije. Tamosnji I2-Din su poreklom od migracija posle pada otomanskog carstva.
4. Niste se mesali sa Rimom i Atinom ali ste Bog zna zbog kojeg vraga isli u nedodjije po Belorusiji i Ukrajini. Verovano su tamo uslovi za zivot bili bolji od onih u Rimu. Sve migracije isle prema Rimu ali ste se vi nasli pametni da idete sasvim suprotno.

5. I onda sustina cele price..... Ja razumem da se ti ne razumes u genetiku. Oni koji se malo vise razumeju znaju da juzni Din imaju jednu mutaciju vise u odnosu na Din-N na markeru DYS448. Po zakonima ove nauke, populacija koja ima jednu mutaciju vise (a to je vrednost STR 19 u odnosu na STR 20 kod Din-N) nikako ne moze da bude starija. Kad budes razumeo ovaj mehanizam, onda ces shvatiti i sve ostale stvari.
6. Dakle...... da zakljucim.... Din-S su mladji ogranak Din stabla i zbog toga nisu mogli ucestvovati u migraciji sa juga na severozapad posto se to protivi zakonima geneticke genealogije. A upravo je to razlog zasto ih nije bilo medju Rimljanima.

Ako sada nisam bio jasan onda ga yebi.
 
Ovo što radi Brtulin ne zove se konstruktivna rasprava već čisto spamovanje teme...Čovjek su u većini slučajev prosto zajebava, tu i tamo kad shvati da je pretjerao spusti loptu, pa onda ponovo...Ne vidim da je, sem površnih teorija na koje se naložio (a to je ona čuvena: Ja i moji smo ovdje od postanja svijeta) rekao išta pametno, pri tome je temu pretvorio u besmisleno opovgrvanje njegovih gluposti od strane drugih učesnika. Nisam nikad bio za opomene i banovanja, za Brtulina mislim da je ignorisanje najbolja opcija.

Ja mislim da on ne spamuje iz zadovoljstva vec iz neznanja i predrasuda.
 
Koliko dijalekata spanskog ima u Meksiku (ja bih reko jedan) a koliko dijalekata, tj razlicitih Slovenskih jezika ima na Balkanu?
Spanci su imali jednu sredisnju vlast, a brojni istoriski izvori govore o neorganizovanosti Slovenskih plemena. Ne deluje logicno da tako rasuta, razlicita a malobrojna Slovenska plemena bez vodjstva nametnu svoju vlast drugima. U takvim okolnostima jezik se mogao prosiriti samo ako se radilo o jako velikom broju ljudi.
Ili: .Ako je u Meksiku i u drugim španskim oblastima Južne Amerike jezik nametnut veštački a na Balkanu se jezik razvijao prirodno, evolucijom?
 
Ili: .Ako je u Meksiku i u drugim španskim oblastima Južne Amerike jezik nametnut veštački a na Balkanu se jezik razvijao prirodno, evolucijom?

Ne znam da li ima smisla diskutovati na ovu temu. Eto ako bi mogao da navedes neki istorijski izvor ili neku lingvisticku teoriju na tu temu onda bi to dobilo nekakvu podlogu. Ovako, ja mogu da kazem da je Slovenski jezik nastao u 15. veku po nalogu turskog sultana, pa ti dokazi da nije tako.
 
Ne znam da li ima smisla diskutovati na ovu temu. Eto ako bi mogao da navedes neki istorijski izvor ili neku lingvisticku teoriju na tu temu onda bi to dobilo nekakvu podlogu. Ovako, ja mogu da kazem da je Slovenski jezik nastao u 15. veku po nalogu turskog sultana, pa ti dokazi da nije tako.

Ti si mi jak faktor da određuješ o čemu može da se diskutuje, i da formalistički očekuješ neke condiciones sine quibus non. Jel si cenzor sa Filozofskog?
 
Najsveziji rezultati sa Kavkaza
caucasus-ychrom.jpg


C has a concentration in the Turkic Nogays
The presence of D this far west is very surprising, again in the Nogays. This haplogroup has a relic distribution, with particular concentrations in Tibet, Mongolia, Japan, and Andaman Islanders.

G2a has a clear West Caucasus (both north and south) concentration

I seems to have a mainly West Caucasus distribution as well; this is a common European haplogroup; it has quite elevated frequencies among the Andis and Kara Nogays. It would be interesting to discover some historical correlate for the presence of I in Kara Nogays but not Kuban Nogays and in Andis but not in most of the NE Caucasus

J1 has the expected Northeast Caucasus nexus. This haplogroup is bimodal, with a mode in Arabians and a secondary mode in NE Caucasus. Note the paucity of J1e-P58, the reverse of the situation of Arabians; I've noted before the likely association of the P58 clade with Semitic languages.

The extreme concentration of J2 in Chechens and Ingush are probably associated with low variance.

Q occurs widely in the NW Caucasus but only in 1 Nogay. Perhaps this is more of a Tatar marker, although a finer-scale resolution of this haplogroup is really necessary.

R1a-related lineages occur less frequently here among eastern Slavs, a main reason for the disconnect between the Eastern European plain and the Caucasus. There does, however, appear to be good diversity here, with the presence of R1a*, R1a1-M198*, Note again how the Iranic Ossetians (both North and South) have almost no R1a1 compared to both their NW Caucasian and S Caucasian neighbors, again, suggesting that this may not have been an important Alan or steppe Iranian lineage, at least during the late antique time horizon. The occurrence of R1a1f-M458 may represent Slavic influence in the NW Caucasus.

R1b-related lineages seem ubuiquitous in the Caucasus. R-M73 occurs substantially in Kara Nogays and Balkars, an apparent link with Central Asia where this haplogroup occurs frequently.
pencil.png


Ova gornja tablica se slabo vidi
evo link ovde
http://3.***************/-3F6BqRJ6xl0/TnDt35U9quI/AAAAAAAAEHs/jbFjkOzRV5o/s1600/caucasus-ychrom.png
 
Poslednja izmena:
Sad o stvari koja ce izazvati dosta reperkusija.....

Vidimo da u Andijaca (narod na Kavkazu) imamo cak 25% haplogrupe I2a. Najzastupljenija haplogrupa posle J1.

Da vidimo ko su oni:

The Andis (къӀваннал in Andi, андийцы in Russian) are one of the indigenous Dagestanian peoples of Russia. Their territory is included in the Botlikhsky District (raion) of Dagestan.

The Andis live in western Daghestan. Their neighbors to the northwest are the Chechens; to the southeast, the small ethnic groups speaking other Andian languages and the Avars. The principal area of settlement, Andia, is a vast valley bordered by the Andi ridge and its spurs. The snow-covered steep ridge forms the entire northern boundary and exercises a moderating influence on Andia's climate by sheltering it from cold winds. In the past, access to Andia could be difficult: the roads linking it to the outside world were guarded on the south by the Mynin Tower and on the north by the fortress of Butsurkha. At present, however, all of the Andian villages are linked by automobile routes.

Mali je narod u pitanju.... Broje oko 10000 dusa. Smatraju ih jednim od najokrutnijih naroda Kavkaza.

A sad jedna interesantna paralela.......

Andis is a variant of Andes, a personal name popular among the Illyrians inhabiting the territory of what is now Bosnia and Herzegovina, more specifically the southern parts of ancient province of Panonia and much of the northern parts of ancient Dalmatia.[1] Due to this particular geographic distribution, the origin and the meaning of Andes may be connected to the name origin of Andizetes, a small Illyrian community whose home was precisely present day Bosnia and Herzegovina.

Due to a widespread distribution of names like Andio, Andena, Andinus, found throughout the entire territory inhabited by ancient Illyrians, we can presume that the pertinent root word is "and-".

i onda pogledamo sta pise o jeziku.....

The Andi language is part of the Avar–Andic branch of the Northeast Caucasian languages. The Andi population was about 8,000 in 1926.[citation needed] In 2002 approximately 21,800 speakers were identified. There are four dialects, Munin, Rikvani, Kvanxidatl, and Gagatl, which appear quite divergent. Speakers generally use Avar or Russian as their literary language(s).[2]

Steta pa nemamo preciznije haplotipove pa da vidimo da li su Din-S ili Din-N u pitanju. Imaju i jednog clana I1.

Da li neko moze da kaze kako su Avari napustili Panoniju?
 
Malo me je ovo zainteresovalo pa sam potrazio podatke i o ovim Kara-Nogajcima

Njihova geneticka slika je izuzetno interesantna.
Kao sto vidimo, na ispitanom uzorku su najbrojniji R1b sa 12/76 a odmah iza su I2a sa 10/76. Onda slede jako interesantne haplogrupe C 8/76, D 4/76, N*, O, Q......
Ove poslednje haplogrupe govore o istocnom poreklu ovog naroda. Cak imamo i 4/76 "Kineza"sa hg O.
Za njih je karakteristicno dosta malo prisustvo J1 i J2 kojih je na Kavkazu mnogo.

Pa da vidimo sta pise o njima:

Ногајци су турски народ, који данас претежно живи у Турској и Русији (највише у аутономној републици Дагестану (38.168) у којем чини 2% становништва, Ставропољском крају (20.680) и Карачајево-Черкезији (14.873)[2]. Ногајци су већином исламске вероисповести, а говоре ногајским језиком, који спада у турску групу алтајске породице језика.

Укупно их има око 180.000 (у Русији 91.000 и Турској 90.000).
The Nogai people (also written as Nogay or Noghai) are a Turkic[4] ethnic group in Southern Russia: northern Dagestan and Stavropol Krai, as well as in Karachay-Cherkessia and the Astrakhan Oblast; undefined number live in Chechnya. They speak the Nogai language and are descendants of various Turkic tribes, mainly Kipchaks, who formed the Nogai Horde.

Антрополошки, Ногајци припадају јужносибирској малој раси, прелазу између великих раса- Монголоида и европејаца. Међутим, различите групе Ногајаца имају различите степене измешаности. На пример, међу Кубан и Кума Ногајцима интензивно мешање са локалним Адигејцима им је донело много више европских и кавказких црта.

Ногајци су се формирали као народ у XV веку након консолидације више турских племена између доње Волге и Ембе. Главну реч у Ногајској Хорди су водили Мангити. Тако су Мангити и Ногајци два синонима за једну те исту етничку групу.

Najblizi od svih naroda su im Kumiki koji uopste nemaju I2a


Inace, ovaj narod ima jako interesantnu zastavu:
Flag_of_the_Nogai_people.png
 
Sad o stvari koja ce izazvati dosta reperkusija.....

Vidimo da u Andijaca (narod na Kavkazu) imamo cak 25% haplogrupe I2a. Najzastupljenija haplogrupa posle J1.

Da vidimo ko su oni:



Mali je narod u pitanju.... Broje oko 10000 dusa. Smatraju ih jednim od najokrutnijih naroda Kavkaza.

A sad jedna interesantna paralela.......



i onda pogledamo sta pise o jeziku.....



Steta pa nemamo preciznije haplotipove pa da vidimo da li su Din-S ili Din-N u pitanju. Imaju i jednog clana I1.

Da li neko moze da kaze kako su Avari napustili Panoniju?

Što bi Avari morali da napuštaju Panoniju? To mogu da budu dokazi da je I2 stigao dotle ranije a da , mešajući se sa R1a nije proširio dalje, ono što Kljosovu nedostaje u arijevskoj invaziji Indije.
 
Što bi Avari morali da napuštaju Panoniju? To mogu da budu dokazi da je I2 stigao dotle ranije a da , mešajući se sa R1a nije proširio dalje, ono što Kljosovu nedostaje u arijevskoj invaziji Indije.

Nije mi jasno sta hoces da dokazes? Kako su I2 mogli da "zaglave" na Kavkazu u okviru dva vrlo mala naroda a da ih drugde nema?

Avari su "isparili" iz Panonije (glavnina). Nisam upoznat kako. Interesantno je da na Kavkazu imamo ostatke tog naroda.

Ali je ovo sa Panonijom i Ilirima jako zanimljivo, mora se priznati. Postoje mnogo dodirne tacke ali i mnoge tacke odboja.
 
Nije mi jasno sta hoces da dokazes? Kako su I2 mogli da "zaglave" na Kavkazu u okviru dva vrlo mala naroda a da ih drugde nema?

Avari su "isparili" iz Panonije (glavnina). Nisam upoznat kako. Interesantno je da na Kavkazu imamo ostatke tog naroda.

Ali je ovo sa Panonijom i Ilirima jako zanimljivo, mora se priznati. Postoje mnogo dodirne tacke ali i mnoge tacke odboja.

Ti si nedosledan i na to ti ukazujem, ako tvrdiš da je I2 Din došao iz pravca Karpata u Srbiju, zašto bi onda uopšte morao I2 da ide u Panoniju pa da se vraća na Kavkaz kad je mogao recimo iz Ukrajine da dođe tamo?

Ona paralela sa ilirskim imenom koje je protumačeno od strane Rimljana je veoma nepouzdana. Pouzdanije je narod ANDI povezati sa narodom ANTI, ali i tu ništa od Panonije, opet arijevska ekspanzija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top