Gde nam je stigao moral !?

Ne kazem da je problem ali ima uticaj:mrgreen:
Prvo porodica , pa skola, smejali smo se i gnusali kako u Americi deca u skoli nose pistolje, ubijaju se, tuku, drogiraju,obezbedjenje......... itd.
Sve je to doslo i kod nas.
Zato sam i rekao za sex i grad.
To je sad u fazonu imati preko 30 godina , nisi udata juris karijeru,sex za jednu noc, trazis sponzora, a kad dobijes dete u 38 godini onda nemas zivaca da ga vaspitavas......:thumbdown:

Da, slažem se, ima istine u tome što govoriš. Potpuni poremećaj vrednosti. Ali, bez obzira na sve, ipak mislim da je porodica suštinski problem. Jednostavno se raspala, ne postoji kao čvrsta zajednica, poštujemo neke "moderne" načine u vaspitanju dece, a moje skromno mišljenje je da to nije dobro. Pritom, naravno ne mislim na batine kao sredstvo vaspitanja, mislim da roditelji jednostavno ne umeju da budu roditelji u pravom smislu te reči. Trude se da budu prijatelji sa decom, tako im je verovatno lakše, a to ne može. Roditelj mora da bude roditelj, a učitelj - učitelj.
 
upravo tako. beograd je pogotovo grad pun klinkica od 16-18 god koje se loze da ih trpaju bizMismeni sa beznim kolima :thumbdown:

mesat za takve akcije su pogotovo splavovi na zemunskom keju blaywatch, akapulko, amsterdam itd.

posle "splavarenja" vikendom sledi oko 3-4 kupljenje na parkingu zemunskog keja i odvodjenje na "trpanje" :thumbdown:

i sto je vrhunac svega, onda se one posle sutra hvale drugaricama kako se kresale sa tim i tim bizMismenom, i prave se kao da su ne znam ko zna kakav uspeh postigle....

sve u svemu srbija, a pogotovo beograd je danas jako bolesno drustvo....

Bolesno nego sta:thumbdown::thumbdown:

ima slogan:

Bolje da mi je cerka ***** nego sin *****:hahaha:

Sta je bilo sa zakonom o zabrani izlaska maloletnika posle 12:thumbdown:
Propasce splavovo i sponzori, i vikend stranci koji dolaze u Srbiji:thumbdown::thumbdown:
 


U današnje vreme, veliki broj roditelja se seti da počne sa vaspitanjem kad dete napuni 10 godina, a onda je u 100% slučajeva - kasno. Ako ga/je u najranijem detinjstvu nije niko naučio vrednostima koje bi trebalo da poštuje u životu, onda će sigurno u 15-oj godini sedeti u kafiću sa nekim polusvetom od 40 godina.

problem je sto je u danasnjem sistemu uticaj roditelja na vaspitanje deteta sve manji i manji a sve je veci uticaj mas medija pogotovo televizije i okruzenja tj drustva.

recimo u beogradskim skolama devojcice koje su nevine drugarice zayebavaju i dizu na cirkus ako su nevine, kao uspeh isticu sa koliko se frajera u jednom trenutku kresu, mislim nije riba ona koja ima jednog tipa vec ona koja ih ima makar 3-4 na lageru itd.

bolestan sistem vrednosti, u kojem vecina namece taj svoj sistem manjini normalnih , i ne znam sta vas onda zacudjava sve ovo sto se desava.

zato sam ja izabrao da zivim u manjem gradu, jer jednostavno sve je bolje i normalnije nego u beogradu.

veliki grad omogucava ljudima da u prvi plan izbace svoje najgore ljudske osobine. zato je u beogradu najznacajnija i najvrednija ljudska osobina - foliranje. znaci nije bitno sta radis vec je bitno koliko dobro lazes i koliko dobro mzoes sve to da prikrijes. e vidis u manjem mestu te price ne prolaze. dovoljno je da jednog lika prevaris i svi ce to znaci i niko nece hteti da ima posla sa tobom i dobices etiketu prevaranta. dovoljno je da riba spava sa 3-4 frajera da joj se prilepi etiketa ***** dok u beogradu to moze da se desi mozda posle 300-400 tek... itd....

jednostavno veliki gradovi su idealni za stvaranje i odrzavanje bolesnih stvari u drustvu....

ne kazem da su ljudi u manjim bolji, verovatno je samo kljuc u tome sto se u manjim plase da se sve to lose sto rade ne sazna, a u velikom ih boli uvo...
 
Postoje roditelji sto rade od jutra do sutra ,pa ne mogu kontrolisati decu........
i oni sto nerade pa nemaju sta da im pruze materijalno osnovno.....
A na osnovu mojih iskustava ,ove u skolama boli uvo ,nego im cak rasturaju drogu......
Moj stav: sistem ,drustvo NISTA ne valja.....odnosno politika.
 
problem je sto je u danasnjem sistemu uticaj roditelja na vaspitanje deteta sve manji i manji a sve je veci uticaj mas medija pogotovo televizije i okruzenja tj drustva.
recimo u beogradskim skolama devojcice koje su nevine drugarice zayebavaju i dizu na cirkus ako su nevine, kao uspeh isticu sa koliko se frajera u jednom trenutku kresu, mislim nije riba ona koja ima jednog tipa vec ona koja ih ima makar 3-4 na lageru itd.

bolestan sistem vrednosti, u kojem vecina namece taj svoj sistem manjini normalnih , i ne znam sta vas onda zacudjava sve ovo sto se desava.

zato sam ja izabrao da zivim u manjem gradu, jer jednostavno sve je bolje i normalnije nego u beogradu.

veliki grad omogucava ljudima da u prvi plan izbace svoje najgore ljudske osobine. zato je u beogradu najznacajnija i najvrednija ljudska osobina - foliranje. znaci nije bitno sta radis vec je bitno koliko dobro lazes i koliko dobro mzoes sve to da prikrijes. e vidis u manjem mestu te price ne prolaze. dovoljno je da jednog lika prevaris i svi ce to znaci i niko nece hteti da ima posla sa tobom i dobices etiketu prevaranta. dovoljno je da riba spava sa 3-4 frajera da joj se prilepi etiketa ***** dok u beogradu to moze da se desi mozda posle 300-400 tek... itd....

jednostavno veliki gradovi su idealni za stvaranje i odrzavanje bolesnih stvari u drustvu....

ne kazem da su ljudi u manjim bolji, verovatno je samo kljuc u tome sto se u manjim plase da se sve to lose sto rade ne sazna, a u velikom ih boli uvo...


Tačno, sve što si rekao je tačno. Ali, opet ponavljam, porodica, porodica i porodica je ključ svega.
 
i zato sto je u beogradu sada moderno ziveti zivotom matore raspustenice-qrve, koja menja tako tipove zajedno na gajbi sa po par cimerki se desava ovo sto se desava:

Beograd stari
02:47 | izvor:B92
Beograd postaje grad u kome žive sve stariji ljudi. Prosečan Beograđanin trenutno ima nešto manje od 44 godine.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=06&dd=18&nav_category=12&nav_id=304271


----------------

drugi razlog za ovo je sto je beograd totalno prenaseljen grad i veoma skup za porodicu. kako rekose neki na ovoj vesti samo vrticu beogradu kosta 100E po detetu. A gde je tu kupovina stana, da bi kupio stan u beogradu bracni par treba da ustedi minimum 100.000 E . Mislim tako im i treba kad su pacenici i kompleksasi i kad oce cela drzava da zivi u jednom gradu.

Opet bolestan sistem vrednosti. Misle ljudi ako zive u BG odma su uspeli u zivotu.

Mesto da odu u neko od manjih mesta u Srbiji, da se skuce za 30-40.000E maksimalno i da sebi i svojoj deci priuste sve sto je normalno za zivot sa mnogo manje novca.
 
i zato sto je u beogradu sada moderno ziveti zivotom matore raspustenice-qrve, koja menja tako tipove zajedno na gajbi sa po par cimerki se desava ovo sto se desava:

Beograd stari
02:47 | izvor:B92
Beograd postaje grad u kome žive sve stariji ljudi. Prosečan Beograđanin trenutno ima nešto manje od 44 godine.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=06&dd=18&nav_category=12&nav_id=304271


----------------

drugi razlog za ovo je sto je beograd totalno prenaseljen grad i veoma skup za porodicu. kako rekose neki na ovoj vesti samo vrticu beogradu kosta 100E po detetu. A gde je tu kupovina stana, da bi kupio stan u beogradu bracni par treba da ustedi minimum 100.000 E . Mislim tako im i treba kad su pacenici i kompleksasi i kad oce cela drzava da zivi u jednom gradu.

Opet bolestan sistem vrednosti. Misle ljudi ako zive u BG odma su uspeli u zivotu.

Mesto da odu u neko od manjih mesta u Srbiji, da se skuce za 30-40.000E maksimalno i da sebi i svojoj deci priuste sve sto je normalno za zivot sa mnogo manje novca.


I ovo je tačno, ali je fakat u Beogradu lakše doći do zaposlenja, kakvog - takvog. Zato i kažem da je besmisleno da u Beogradu živi 1/4 stanovnika Srbije, da se Beograd razvija, da svi žele da investiraju u Beograd, a manji gradovi ostaju zaboravljeni. A u gradu od preko 2 mil. stanovnika ima svega, pa i najveći broj ovih poremećaja o kojima pričamo.
 
I ovo je tačno, ali je fakat u Beogradu lakše doći do zaposlenja, kakvog - takvog. Zato i kažem da je besmisleno da u Beogradu živi 1/4 stanovnika Srbije, da se Beograd razvija, da svi žele da investiraju u Beograd, a manji gradovi ostaju zaboravljeni. A u gradu od preko 2 mil. stanovnika ima svega, pa i najveći broj ovih poremećaja o kojima pričamo.

pazi jeste lakse doci do zaposlenja, ali je mnogo teze zaraditi neki normalan novac jer je konkurencija u svakoj bransi mnogo velika. tako da u beogradu ovi koji uspeju u svojem poslu imaju veoma veliki novac, a vecina koja ne ispliva radi prakticno za stan i hranu.

inace za ovaj bolesni centralizam je kriva sadasnja vlast .sve , prakticno sve institucije ove drzave su smestene u beogradu.

u drugim drzavama ti imas decentralizaciju pa je recimo jedan grad centar za ovo, a drugi za ono. a kod nas je bukvalno sve smesteno i skoncentrisano u beogradu.
 
pazi jeste lakse doci do zaposlenja, ali je mnogo teze zaraditi neki normalan novac jer je konkurencija u svakoj bransi mnogo velika. tako da u beogradu ovi koji uspeju u svojem poslu imaju veoma veliki novac, a vecina koja ne ispliva radi prakticno za stan i hranu.

inace za ovaj bolesni centralizam je kriva sadasnja vlast .sve , prakticno sve institucije ove drzave su smestene u beogradu.

u drugim drzavama ti imas decentralizaciju pa je recimo jedan grad centar za ovo, a drugi za ono. a kod nas je bukvalno sve smesteno i skoncentrisano u beogradu.



Tačno, samo kad kod nas pomeneš decentralizaciju, ljudi to uglavnom proglase za separatizam.
 
Uvek je bilo tuMpavih maloletnica, samo što nije uvek bilo džipova, nego joj da svileno maramče, metne je na konja, pa odjašu u šumu. Šta RADI ONA uopšte u džipu sa deda drndom od 48 godina i ZAŠTO prihvata dopunu i ZAŠTO UOPŠTE priča sa tim starkeljom osim ako joj nije tata, deda, stric, profesor ili sl.
Neko gore lepo napisa, samo stvar lošeg vaspitanja.
Ali zato, SVAKA ČAST roditeljima što su rešili da slučaj prijave. Još uvek je mnogo više onih koji kriju takve stvari jer smatraju da je tol bruka za porodicu a ne za krikminalca!
 
Tačno, sve što si rekao je tačno. Ali, opet ponavljam, porodica, porodica i porodica je ključ svega.

Ma porodice su rasturene. Roditelji rintaju po citav dan i oni su najmanje sa decom.
To tzv zapadnjacko radno vreme je jedan od uzroka srozavanja porodica i vaspitanja dece.Kad sam ja bio klinac secam se u obdanistu do 15h ni jedno dete vise nije bilo tu.Sva bi otisla kuci.A danas to nije slucaj. Radi se od 9-17 ili 18 casova pa dok dodjes kuci to je vec oko 19 zavisno koliko ti je posao udaljen..
 
maloletnice i mladje ribe obozavaju da se kresu sa matorcima zato sto im oni daju pare sa kojima posle one kupuju cizme od 300 eura, bluze od 150 i slicno.

upravo je beograd grad gde se sve bas sve vrti oko love.

mislim to su ribe koje nemaju dovoljno kesa da izgledaju fancy pa rade to sto rade da bi mogle sebi da priuste sve sto zele.

i na kraju svega toga ona ce da kaze "pa on je tako dobar" :)
 
maloletnice i mladje ribe obozavaju da se kresu sa matorcima zato sto im oni daju pare sa kojima posle one kupuju cizme od 300 eura, bluze od 150 i slicno.

upravo je beograd grad gde se sve bas sve vrti oko love.

mislim to su ribe koje nemaju dovoljno kesa da izgledaju fancy pa rade to sto rade da bi mogle sebi da priuste sve sto zele.

i na kraju svega toga ona ce da kaze "pa on je tako dobar" :)

A najvise se rasturaju ove sto su dosle da studiraju iz unutrasnjosti.To je bruka.E kad bi vam samo pricao :D:D:D
 
I drzava na taj problem moze da utice, doduse ne tako brzo. Neka preseli koji znacajniji fakultet u manje gradove, sjediste vece drzavne firme, poneko ministarstvo, festival i sl. I opstinske vlasti mogu da smanje poreze za neke djelatnosti da privuku kapital. Ovo je sve teorija i nista ne moze preko noci ali se mora pocinjati, krajnje je vrijeme. Mogle su za to da idu pare iz NIP-a. Ne tako davno, toliki planovi, a sad se Dinkic nesto ucutio. Nije valjda da su sve pare potrosene (normalno da jesu, za izborne kampanje i sl.)!? Toliko o obecanjima i moralu svakog naseg politicara. Moral je spao na niske grane jer ne postoje ni stid, ni strah, ni od cega, ne postoje jer nema uzora. Veliki gradovi su unistili ono "malogradjansko", a sa njim je nestao i moral. Oni izostravaju sve u nama, i ono pozitivno i ono negativno.
 
bio jedan moj rodjak na sluzenju civilne vojske u kraljevu i rasporede ga da radi kao recepcionar u hotelu termal u mataruskoj banji. i kaze za tih par meseci cega sam se sve nagledao ogadilo mi se zensko :)

kad neko odseda u hotelu mora da ostavi licne na recepciji i onda ih on upise tu u knjigu. i sad kaze tih kombinacija tip 40-50 god riba 20-30 ima koliko hoces, al najsmesnije mu bilo ovo . dolaze lik 50 god i riba 21 godina , ,i kaze njoj zvoni telefon na recepciji , i javlja se riba i kaze "e mama zvacu te kasnije , evo me u citaonici, ucim" :lol: :rotf: :hahaha: . riba je valjda bila iz mladenovca ili obrenovca a tip iz beograda. i prosetali do mataruske banje da spreme ispite :lol:
 
Iskreno moram reci da sam razocaran nivoom morala i samopostovanja kod domacih devojaka. Neverovatno je sta su spremne da rade za malu dopunu,pice u nekom fensi kaficu ili voznju besnim kolima. Mada naravno roditelji tih devojaka a posebno majke bi trebali da porade na tome.
E pazi te klinke kao za 500 kinti duvaju matorcu. Ok vole devojke mozda s-e-x ali sumnjam da bi tog matorca i pogledale da on nema para.
Ili ta klinka kao ovaj joj uplatio dopunu i provozao dzipom.Mogu da garantujem da je problem izbio samo zato sto je mozda taj matori majmun bio mozda preterano bezobrazan tj sigurno joj se kao prema stoci obratio da mu ga izduva pa se ova ipak malo nasla uvredjenom ali da je bio malo obzirniji i mozda da nije bas posle prvog vidjenja insistirao garant bi drugi put dobio opusteno to sto je hteo bez ikakve frke.U to mogu da se kladim.
 
bio jedan moj rodjak na sluzenju civilne vojske u kraljevu i rasporede ga da radi kao recepcionar u hotelu termal u mataruskoj banji. i kaze za tih par meseci cega sam se sve nagledao ogadilo mi se zensko :)

:

U pa na Zlatiboru kad sam bio pa bio neki matorac iz BG dosao sa neke dve klinke pa ima ona sarganska osmica a mozes da iznajmis sam da se vozis.Lik iznajmio pa ih trpao u vozu plus sto ih je par dana u hotelu cepao. Prico mi covek :D:D:D Umirao sam od smeha. A slatke klinkice bile. Ali stvarno da ti se ogadi zensko u smislu bilo kakve ozbiljne veze.
 
Одсуство морала.Није за свакога да има децу.И наравно,школство је ту међу првим кривцима.Образовање је такво да људе учи као да су део хорде,чопора и живитоњског царства.А у таквом царству нема правила,или шта је добро,а шта лоше.

Треба увести смртну казну.
 
Jes krivi su americki filmovi i "Seks i grad " za sve a to to se desava da u patrijahalnim srpskim ruralnim familijama onako zdravo seljackim svako malo u novinama citamo da zena zatuce muza ili muz zenu ,ili sin oca ... sa sikirom u glavu verovatno je i za to kriv seks i grad i gradske raspustenice sumnjivog morala od 35+ godina :roll:
 
U pa na Zlatiboru kad sam bio pa bio neki matorac iz BG dosao sa neke dve klinke pa ima ona sarganska osmica a mozes da iznajmis sam da se vozis.Lik iznajmio pa ih trpao u vozu plus sto ih je par dana u hotelu cepao. Prico mi covek :D:D:D Umirao sam od smeha. A slatke klinkice bile. Ali stvarno da ti se ogadi zensko u smislu bilo kakve ozbiljne veze.

Sve se slažem, ali ne moraš baš u detalje.:D;)
 

Back
Top