Gde kupiti, naci u BG-u...?

Bilo bi dobro da umesto sto pokusavamo da glupim gradjevinama licimo na evropske metropole, malo pokusamo da licimo po visini plata i niskim cenama. Kod nas se i stranci beche koliko je sve skupo, a koliko vidim samo se otvaraju sve skuplje prodavnice. Na kraju ce biti ili ces da kupis majicu kod kineza za 100din, a koju ces da bacis za dva meseca, ili ces da kupis u nekom shiti molu za 15 000, a koju ces svejedno da bacis naredne sezone jer vise nece biti in.
 
patike...6900 dina u ''piramidi''. air max, nike. za moju platu - izdatak...dakleM, dam detetu pare i šta vidim na patikama?! (koje, ruku na srce, dobro izgledaju i ne smrde) made in indonesia. budala li sam.....
u moje vreme je bilo da, ako kupiš, ''converse'', dobiješ made in usa. a ovo sad....strava.
 
Gledala sam na sajtovima stranih modnih kuca, mogu da se naruce stvari po istim cenama kao kod nas, ali to vazi samo za njihove zemlje. A tako kad se narucuje, uvek je malo skuplje nego ono sto se kupuje u prodavnicama. Imaju i oni Kineze u inostranstvu.

Pa cene (odece i obuce) su mozda iste, s tim sto je njihova prosecna plata jedno deset puta veca nego nasa, pa samim tim i te stvari im nisu toliko skupe i nepristupacne kao nama.
 
od mojih kosookih čauša iz bloka 70 imam dojavu da ako srbi nisu u stanju misku da stanu na put oni ce-opasno se priblizio pored tajvana kineskoj teritoriji bloku 70 gde se nalazi napoznatiji kineski trzni centar na prostoru evropskog kontinenta-letece u vazduh,ako treba kineski suhoj ce da leti od pekinga do beograda da ga rokne:D
 
Mozda bude ugrozena samo prodaja garderobe, jer su tu Kinezi jaki. A hrana i slicno, to cemo kupovati samo nase, bilo ko da je vlasnik. Znaci - konkurencije nema. Uostalom, nasi Kinezi idu na jeftinu robu - ne prodaju nista 'made in west'.
 
Pa cene (odece i obuce) su mozda iste, s tim sto je njihova prosecna plata jedno deset puta veca nego nasa, pa samim tim i te stvari im nisu toliko skupe i nepristupacne kao nama.

A ja sam bas cula, gledala na TV u da sada kod nas prosecan stanovnik nase zemlje ima dovoljno para ali nema ideju sta da kupi. Zato ce dobro da prolaze ovi koji prodaju skupe stvari. Nasa prosecna stanovnica i nas prosecni stanovnik koji nemaju ideju sta da kupe samo ce da dodju tu, jer je to novo, svi pricaju o tome, i tu ce da kupuju sa reda, napunice svoje kese i to je to, potrosice tu pare koje nikako nisu mogli da potrose kod Kineza tako lako. :D Vise im nece predstavljati problem gde da potrose pare.
 
IMG_4895_resize-1.jpg


IMG_4898_resize-1.jpg


IMG_4904_resize-1.jpg


IMG_4892_resize-1.jpg


IMG_4901_resize-1.jpg
 
i ja sam se opario propisno od nekih kompjutera ali idem ja kod kosookih a te krpe po miskovom city su iz kine
ovaj ce da dodje da procunja i nanjusi:
KJ2000.JPG

ovo je mapa vaskolike crvene imperije odakle stizu gaće za srpkinje u blok 70,sa vazdusnim bazama:
PLAAFBAS.JPG

i onda kosooki momci krecu u akciju sa J-11 SU-27SK FLANKER-om:
J11.JPG

i ode miskov"isto ko u abu dabiju hebalo mater,vazna stvar" mall u vazduh
:D
 

Back
Top