Francuski sateliti otkrili Atlantidu ispod Karibskog mora

Moguce, ja ne tvrdim da je Atlantida postojala, ali ono sto sam istrazivao mi vuce na to.

Tu pricu o pecini on nije cuo ni od koga vec je izmislio, a o Atlantidi je cuo od Solona.

sta je tacno cuo?
konkretno,samo o toj nesreci,ili o svemu,citavom njihovom naprednom drustvu itd?
ali,i to sm uzela u obzir,pa sam tako u mom prethodnom postu napisala da je mozda zaista postojala takva nesreca(pod tim se podrazumeva da je i cuo za to od nekoga,tj solona),i da je on od toga napravio podlogu za svoju pricicu,koja je podosta poucna
pogotovo u ovom dobu u kojem se covecanstvo sada nalazi
 
Pazi prica o potopu ima oko 500 sirom sveta od kojih su samo 90 vezane za onaj biblijski.

Nadji na netu, sigorno negde ima Solonova prica.

O neeeeeee!!!!! Nikko? Nemcoi? buudala?
Najezim se kad cujem to "nadji na netu" ahahaha
Meni bre majka kad kaze da vidim na netu kakvo ce vreme da bude za dan dva, oteram je u tri lepe :):):):)

Sorry za spam...
 
Ma publicitet sam ja naveo tek onako,moze biti iz bilo kojih drugih razloga...

A i ta prica,sto si navela...

Ako su oni zarobljeni,tj utamniceni kao sto si navela,ceo svoj zivot...to bi bilo nemoguce,umrli bi od gladi i zedji!!! Haha,salim se....heres the real deal.
Znaci,ima ih troje i tu su celog zivota i jedan uspe da pobegne na samo jedan dan...vrati se nazad da im isprica sta je sve video...i zasto onda ova dvojica kazu da je on lud i da laze!? Zasto jednostavno ne kazu "U j b t vidi kolko se svet promenio" ili nesto tako slicno!?A i on bi mogo i njih da oslobodi,posto ima tu moc,pa da pokaze Nevernim Tomama istinu. z:pz:)

da li si citao to?
ne pobegne,puste ga
i vrate ga
zato sto oni ne znaju za svet
njima je to ceo svet
zid pecine,glasovi i senke
to je ono sto je u njihovoj teoriji saznanja,a ostalo im je nezamislivo
realno,ista stvar se desava i sa vidovitim ljudima, i onima koji nemaju taj dar itd
 
O neeeeeee!!!!! Nikko? Nemcoi? buudala?
Najezim se kad cujem to "nadji na netu" ahahaha
Meni bre majka kad kaze da vidim na netu kakvo ce vreme da bude za dan dva, oteram je u tri lepe :):):):)

Sorry za spam...

Hahahaha... Ma nebitno, imas to u vecini knjiga koje se bave Atlantidom. Recimo Ahmed Bosnic - Atlantida najveca misterija proslosti. Tu je ukratko Solonova prica i Atlantida lepo opisana na pocetku. z;) P.S. Nego reko da ne mucim curu da uzima knjige. z:mrgreen:
 
Pazi prica o potopu ima oko 500 sirom sveta od kojih su samo 90 vezane za onaj biblijski.

Nadji na netu, sigorno negde ima Solonova prica.

da,i platon je trazio na internetu
kazi mi deder,kako je platon mogao da zna za biblijski potop,kada je on,koliko ja znam ziveo od sredine 5 do sredine 4 v.p.ne.malo grublje,da se ne razbacujemo godinama sad?
koren price je,koliko ja znam,od egipatskih svestenika i blah
i eto,kada pogledas,prica ima savrsenu poentu-sve su imali,bilo im super,ali su postali gramzivi,okrenuli se protiv bogova,ratovali kao nenormalni itd,pobedili su ih atinjani(!)-nijedan istorijski navod ni o tome,koliko mi je poznato,a ako nije tako,neka me neko ispravi, i da bi ih kasnio zbog svega,zevs odluci da se oni malo okupaju
i eto
ima pouku,isto kao i mnoge biblijske price-slusajk boga,postuj boga,ne uzdizi sebe u nebesa
 
da,i platon je trazio na internetu
kazi mi deder,kako je platon mogao da zna za biblijski potop,kada je on,koliko ja znam ziveo od sredine 5 do sredine 4 v.p.ne.malo grublje,da se ne razbacujemo godinama sad?
koren price je,koliko ja znam,od egipatskih svestenika i blah
i eto,kada pogledas,prica ima savrsenu poentu-sve su imali,bilo im super,ali su postali gramzivi,okrenuli se protiv bogova,ratovali kao nenormalni itd,pobedili su ih atinjani(!)-nijedan istorijski navod ni o tome,koliko mi je poznato,a ako nije tako,neka me neko ispravi, i da bi ih kasnio zbog svega,zevs odluci da se oni malo okupaju
i eto
ima pouku,isto kao i mnoge biblijske price-slusajk boga,postuj boga,ne uzdizi sebe u nebesa

Upravo sam zbog toga naveo. Mnogi narodi pricaju o nekadasnjoj velikoj katastrofi a nisu povezani sa biblijom ni na koj nacin. Get it? z;)
 
Istražujući mitove severnoameričkih Indijanaca, ali i raznih britanskih domorodačkih naroda, Luis Spens je uvideo podudarnosti u mnogim mitovima. Ta podudarnost je takva da nikako ne može biti slučajna. Na obe obale Atlantskog okeana, ljudi su vekovima pričali praktično iste mitove! Spens navodi na desetine primera legendi i mitova o potopoljenim gradovima i kopnu, kao delu kulture predaka Velšana i ostalih britanskih domorodaca, ali i američkih Indijanaca. Mitovi su bukvalno isti – Sveto brdo, zazgraničenje kopna i mora – dolazi bog, bog ženi lokalnu devojku i stvara novu rasu, zatim dolazi poplava koja potapa poznati svet. To je siže svih tih mitova, koji se prosto dopunjuju, a verovatno da predstavljaju sećanje na jedan te isti istorijski događaj.

Mnogo je takvih mitova, po raznim delovima sveta, praktično istih, a razlika je samo u tome što se bogovi zovu drugačije u različitim kulturama, u skladu sa lokalnim tradicionalnim imenima. U vezi sa tim, u svojoj knjizi "Atlantida u Americi" Spens je do u detalja razradio tezu da su Posejdon, Atlasov otac (iz grčke mitologije) i Kvecalkoatl (mitologija starog Meksika, Asteka, Maja) ista ličnost. Zanimljivo je i da, po legendama, bogovi u Evropu dolaze sa zapada, a u Ameriku sa istoka! Neoborive su činjenice da su Grci smatrali da bogovi i Titani potiču sa zapada, a da su američki Indijanci verovali da bogovi potiču sa istoka.

Koliko je Spensu poznato, takvi mitovi nisu postojali, niti su se mogli čuti u sredozemlju, te stoga ni Platon nije mogao nigde ni da ih čuje. Dakle, ili je zaista priču čuo autentičnu istoriju Atlantide, ili je sve izmislio. Logički, čini se neverovatnim da je Platon izmislio isti mit koji su vekovima prepričavali domoroci britanskih ostrva i američki Indijanci. Taj zaključak značajno govori u prilog činjenici da Platonova priča o Atlantidi nije metafora, već stvarni istorijski događaj.

link na ceo tekst> http://www.mojakritika.com/articles/showblock/id/81
 
Svaka vijest koja vrišti iz SVIH svjetskih medija je LAŽ.
Ako ne vjerujete,provjerite u vašim mogućnostima.
Naravno,to se ne odnosi na ono "pao avion,čovjeka udario voz,itd"...
Nego na ove "be afraid,be very afraid" ili "be inrigued" vijesti.
Mediji su puni toga da su naučnici OTKRILI nešto o seksu,hrani,itd...
Napravljena je nova lopta za SP 2010 koja BOLJE LETI.
Otkrili su Atlantidu.
:hahaha:
Joj,Bože moj...
Ne tvrdim ja da Atlantida ili nešto slično nije postojalo...
Čak sam uvjeren da jeste.
Ali,otkrili su je,ako se ne varam,treći put u zadnjih godinu dana.
:cool:
Još da nađu Troju u Gabeli...

ti kasnis za zivotom 30 godina
 
Svaka vijest koja vrišti iz SVIH svjetskih medija je LAŽ.
Ako ne vjerujete,provjerite u vašim mogućnostima.
Naravno,to se ne odnosi na ono "pao avion,čovjeka udario voz,itd"...
Nego na ove "be afraid,be very afraid" ili "be inrigued" vijesti.
Mediji su puni toga da su naučnici OTKRILI nešto o seksu,hrani,itd...
Napravljena je nova lopta za SP 2010 koja BOLJE LETI.
Otkrili su Atlantidu.
:hahaha:
Управо тако. Те невероватне приче су ту ради подизања гледаности/читаности.
 

Back
Top