Formula 1

Ferrari izgleda jako dobro bar u kvalifikacijma a tu nisu bili losi ni prosle godine ,,Videcemo sta su uradili po pitanju trke ,,Po testovima bi trebalo da su blizu RB koji izgleda jako mocno
 
Ferrari izgleda jako dobro bar u kvalifikacijma a tu nisu bili losi ni prosle godine ,,Videcemo sta su uradili po pitanju trke ,,Po testovima bi trebalo da su blizu RB koji izgleda jako mocno
Ferrari su prevaranti isto kao i Beneton Ford- Renault kada je na celu bio Flavio Briatore dok su postojali, oni su osvajali titule sa Traction Controlom i kada je bio zabranjen i kada je opet bio legalan 2001 do 2008, zbog toga i nisu toliko dugo nista osvajali.
Sumaher je definitivno najveci prevarant i najprljaviji vozac svih vremena.
A kako su uveli ove fenove od motora nijednu trku nisam gledao, zadnja trka je bila dok je jos bio V8.
 
Vozač Red Bula Maks Verstapen rekao je da je zadovoljan današnjom pobedom u trci Formule 1 za Veliku nagradu Kine i da je uživao jer je tokom čitavog vikenda u Šangaju bio brz.

„Sjajan je osećaj. Čitavog vikenda sam bio neverovatno brz. Bilo je uživanje voziti bolid na svakoj vrsti guma. Preživeli smo restarte trke i bolid je praktično bio kao na šinama i mogao sam da radim šta god sam hteo“, rekao je Verstapen posle trke.

Trostruki uzastopni svetski šampion ostvario je četvrtu pobedu u sezoni, u petoj trci, a ukupno 58. u karijeri. Holanđanin je u subotu pobedio i u sprint trci na istoj stazi, a u danas je startovao sa pol pozicije.

„Sjajno je iskusiti ovakve vikende i fantastično je ostvariti ovo što smo postigli ovog vikenda“, dodao je holandski vozač.

Drugo mesto zauzeo je vozač Meklarena Lando Noris.

„Iznenađen sam, veoma sam srećan. Srećan sam zbog cele ekipe, zaslužila je ovo. Dobri smo bili u boksu, danas je sve bilo kako treba. Ne znam zbog čega, ali ovakvu trku danas nisam očekivao, ali dobro sam se osećao i mogao sam da pazim na gume, što je bilo lakše nego u subotu. Zbog toga sam jednostavno mogao dobro da vozim, bolid je bio sjajan. Dobar dan, mnogo bodova, novi podijum“, rekao je Noris.

Britanski vozač je 15. put u karijeri bio na pobedničkom postolju.

„Bio sam iznenađen mnogim stvarima, nedostatku tempa Ferarija, našim dobrim tempom i u poređenju sa Red Bulom, to je bilo iznenađujuće. Nisam to danas očekivao. Nisam očekivao podijum i ovo je prijatno iznenađenje, ali to pokazuje dobar posao ekipe, naporan rad se isplatio“, naveo je on.

Noris je rekao i da se kladio koliko će Meklaren danas zaostati za Ferarijem.

„Mislio sam da će biti 35 sekundi i mnogo sam pogrešio. Srećan sam što sam pogrešio, što nisam dobio opkladu, ali ovo je bio dobar dan za sve nas“, dodao je 24-godišnji britanski vozač.

Treće mesto zauzeo je vozač Red Bula Serhio Peres.

„Izlazak vozila bezbednosti koštao nas je, izgubio sam dve pozicije. Veći deo na početku sam bio na tvrdim gumama, ali su one dramatično počele da propadaju, ali makar sam izborio plasman na podijum. Bilo bi dobro da smo osvojili prva dva mesta“, rekao je Peres.

„Definitivno mi je nedostajalo tempa, posebno na srednje tvrdim gumama, imali smo problema sa ravnotežom. Mnogo smo stvari promenili u odnosu na juče, nismo dobro procenili uslove. Ali bio je ovo jak vikend i shvatili smo razloge zbog kojih je tempo bio nešto slabiji“, dodao je on.

Šampionat Formule 1 nastavlja se 5. maja trkom u Majamiju.

https://forum.krstarica.com/threads/verstapen-bilo-je-uzivanje-voziti-u-trci-u-sangaju.999491/
 
At 1pm, the first qualifying session began and Senna was soon fastest. But 15 minutes into the start of the session the Jordan of Rubens Barrichello hit the kerb in the middle of the 140mph Variante Bassa chicane. It flew through the air, hitting the tyre barrier before smashing against a debris fence. The crash was horribly violent but the tyres had taken some of the pace out of it as Barrichello bounced around upside down. He put his hands over his helmet and waited for the car to stop. He ended up suspended unconscious in the car. Immediately after the accident nobody dared to believe that he had got away with just a broken nose and bruised ribs.

Senna did not see the accident but Betise Assumpcao, his PR chief, went off to investigate Barrichello’s condition. Senna got out of his car and went straight to the medical centre. Finding his way barred he went in through the back and climbed over a fence. Barrichello regained consciousness minutes after the accident and found Senna looking over him. He told Barrichello: “Stay calm. It will be all right.” As Barrichello remembers: “The first face I saw was Ayrton’s. He had tears in his eyes. I had never seen that with Ayrton before. I just had the impression he felt as if my accident was like one of his own.” He shed a few tears, the first of many that weekend.

Once he made sure Barrichello was all right he returned to his cockpit and was back on track at 1:40pm when the qualifying session resumed. Senna bettered his time immediately and just before the close set what was to prove the quickest time of the weekend: a 1m 21.548secs lap at an average of 138.2mph.

In the emotional aftermath of Barrichello’s accident, it was a repeat performance of what happened in 1990 when Martin Donnelly crashed. Senna was the only driver to stop at the scene of the enormous accident at the 1990 Spanish Grand Prix when Donnelly’s Lotus car disintegrated against the barriers. After that accident he had gone faster than ever, and won yet another, his fiftieth, pole position, but he found such bravery came at an emotional price, as he said: “As a racing driver there are some things you have to go through, to cope with. Sometimes they are not human, yet you go through it. Some of the things are not pleasant but in order to have some of the nice things you have to face them. You leave a lot of things behind when you follow a passion.” As one observer put it: “It was an emphatic reminder of Senna’s supreme skill and courage.”

I ovo je ono sto razlikuje Senu od ostalih, pored vozackih sposobnosti i prilagodjavanju situaciji.
 

Back
Top