Audi A6 1999 god.

Jel' dim kada ga upalis? Posle koliko obrtaja se upali motor. Ako moras puno da verglas da bi upalio nije dobar znak. Kada motor radi odvrni poklopac za ulje i gledaj kako se ponasa. Ako pocne da poskakuje , znaci da tom motoru nije puno ostalo. To sto motor trese mogu da budu gumeni nosaci motora, nije cudo da su otisli posle 25 godina i to nije mnogo skupo, ali ako moras da popravljas motor onda je za otpad.
 
Ima tu i letva volana koja košta đavo i po. Ljudi često zaborave da to provere kad kupuju auto. Posle nastupa kukanje i vriska jer je popravka samo toga najčešće skuplja od plivajućeg i turbine zajedno.
Kada sam bio mlad i zelen san mi je bio SL500 i zamalo da uzmem jedan. Covek je trazio nekih 13K za auto koji je bio nekih 15 godina, ocuvan odlicno i kilometraza mu je bila oko 200K. Resih da pitam vlasnika servisa kojeg poznajem i pre nego sto sam zavrsio pitanje covek mi rece bezi od te rupe bez dna. Jeste jeftin jer ce popravke da te kostaju vise od auta, ima ABC amortizaciju koja je nocna mora kada se pokvari, a amortizeri su oko 1000 po komadu. Rece mi i za jos par stvari koje redovno crkavaju posle 10 godina , a cena popravke par hiljada. Naravno nisam ga uzeo, mada se cesto pokajem, mozda ne bi bio tako los.:lol:
 
21.000 din sam ulozio da ne curi ulje nigde kod motora, proveru turbine, alternmatora i kocnica. sad dosta bolje ide, zadnji diskovi mi ne valjaju i trese mi zadnji deo kad kocim. ne znam sta da vam kazem. na satu pise 250.000km, ali to verovatno nije tacno. fora je sto ja bas volim taj Audi A6 1999, taj zakrivljeni zadnji deo mi je fantazija. jer merak nema cenu. Mora da ga podignemo prvo da pogledamo sasiju....pa ako to sve valja, onda mozda cu krenuti polako da ulazem u njega. ali samo polako. mozda cak stavim 2.5 ili 3.0tdi motor. ako uopste nadjem taj motor u dobrom stanju? i na kraju mozda da ga ofarbam u mat belu boju, ali i to je preskupo.
 
Jel' dim kada ga upalis? Posle koliko obrtaja se upali motor. Ako moras puno da verglas da bi upalio nije dobar znak. Kada motor radi odvrni poklopac za ulje i gledaj kako se ponasa. Ako pocne da poskakuje , znaci da tom motoru nije puno ostalo. To sto motor trese mogu da budu gumeni nosaci motora, nije cudo da su otisli posle 25 godina i to nije mnogo skupo, ali ako moras da popravljas motor onda je za otpad.
ma masina krese iz prve......zuji turbina. motor je okej. sipao sam novo ulje za motor servo takodje. dajte neki savet oko ovog modela ako imate? ja sam neiskusan. sta mogu sam kod kuce da proverim i poboljsam/popravim? vredi li da na pocetak usisne grane dodam neki plasticni turbinski ventilator, takozvani "blower" na 24 volti?
 
21.000 din sam ulozio da ne curi ulje nigde kod motora, proveru turbine, alternmatora i kocnica. sad dosta bolje ide, zadnji diskovi mi ne valjaju i trese mi zadnji deo kad kocim. ne znam sta da vam kazem. na satu pise 250.000km, ali to verovatno nije tacno. fora je sto ja bas volim taj Audi A6 1999, taj zakrivljeni zadnji deo mi je fantazija. jer merak nema cenu. Mora da ga podignemo prvo da pogledamo sasiju....pa ako to sve valja, onda mozda cu krenuti polako da ulazem u njega. ali samo polako. mozda cak stavim 2.5 ili 3.0tdi motor. ako uopste nadjem taj motor u dobrom stanju? i na kraju mozda da ga ofarbam u mat belu boju, ali i to je preskupo.
Ako ti je merak onda OK, ali ulaganje u taj auto koji je toliko presao nije isplativo. Cak i da mu menjas motor sve ostale komponente su presle ko zna koliko kilometara i pitanje je kada ce nesto da se pokvari, vesanje, menjac, diferencijali,ako je quatro.Posto si rekao da sam ne mozes puno da uradis onda ce te to sve dosta kostati. Te zadnje kocnice mozes sam da uradis, nije neki posao cak i ako mu menjas diskove, a moraces cim tresu, ili barem da ti ih neko na strugu obradi.
 
Kada sam bio mlad i zelen san mi je bio SL500 i zamalo da uzmem jedan. Covek je trazio nekih 13K za auto koji je bio nekih 15 godina, ocuvan odlicno i kilometraza mu je bila oko 200K. Resih da pitam vlasnika servisa kojeg poznajem i pre nego sto sam zavrsio pitanje covek mi rece bezi od te rupe bez dna. Jeste jeftin jer ce popravke da te kostaju vise od auta, ima ABC amortizaciju koja je nocna mora kada se pokvari, a amortizeri su oko 1000 po komadu. Rece mi i za jos par stvari koje redovno crkavaju posle 10 godina , a cena popravke par hiljada. Naravno nisam ga uzeo, mada se cesto pokajem, mozda ne bi bio tako los.:lol:
Cena im raste tako da sve zavisi kad i za koliko si ga mogao uzeti .Ako nades dobar primerak nije ga lose kupiti .Nije to toliko strasno ali jeste skupo a nzn koje to auto u toj klasi nije :) ... Ta auta se ne voze vise toliko ,obično se parkiraju u garazu i leti izvezu za vikend na kraće relacije .To je vise investicija od bilo čega drugog
 
Auto si prvo trebao odozdo da pogledaš pa onda da kupuješ :mrgreen: trebao bi da je kao nov jer je pocinkovan. Takav a6 sam vozao pre 20 i kusur god bio je crni metalik a unutra crvena šampanj kožurica :super:
 
Poslednja izmena:
1500kg, 110ks, ali ide ko zmaj, narocito prva, druga i treca brzina. al jbg...zadnji diskovi da se menjaju,tvrde mi kocnice mnogo, kompletna reglaza, volan malo bije na levo...i nove gume na kraju. al mozda ga i prodam, ko zna. drnda,trese,to najvise mrzim. mozda da mu zamenim komplet vesanje. kolko sam procitao, taj model ima karoseriju od alumijiuma, pa ne bi trebalo biti problema sa rdjom. ili sam pogresio, blok motora je od alumijimjum.
 

Back
Top