Fabia nabija pritisak

Nov nov nov, bez saobracajne
Namažeš kiselinom broj pa posle odradiš PUSovanje.

Evo i za tebe motor samo za 1 ojro :lol:

Screenshot_2024-01-14-22-38-43-414-edit_com.infostud.android.pa.jpg
 
Cela avantura nisam sipo antifriz jer mi curi hladnjak (30-40 evra) znači drugi motor 200 evra + veliki mali servis 150-200 evra, nova lamela korpa 100 evra, hladnjaci 100 evra + ruke majstora.

Sveukupno minimalno 600 evra.
 
Pitam se što bi bilo da nisu bili minusi? I da je iznad nule treba ti antifriz u autu za normalno hlađenje motora, jeli to ikako provjeravano? Moj dojam je da Fabia baš i nije vožena( isprazni se akumulator) niti je ko išta gleda na njoj. Po opisu bi rekao da je pukao blok motora.
 
Nabijanje pritiska može da bude i zbog zagušenja negde u sistemu, često i u samom hladnjaku. Ako si dosipavala običnu vodu tu se onda slaže i kamenac.
Pa da, hladnjak je probusen od avgusta, sipana neka tecnost za zaptivanje, pre toga je pio vode kao kamila😄Pa onda na nekih 200km sam sipala i na kraju skroz zaboravila da sipam antifriz, mada je bilo toplo prethodnih dana i zaledio je tu noc kad je bilo -9...
Oteracu ga kod drugog majstora pa neka pogleda, ne daju mi se neke pare ako cu ga na kraju dati za 400e u delove...
A ipak prvi autic, pa mi je zao da tako zavrsi...
 
Pa da, hladnjak je probusen od avgusta, sipana neka tecnost za zaptivanje, pre toga je pio vode kao kamila😄Pa onda na nekih 200km sam sipala i na kraju skroz zaboravila da sipam antifriz, mada je bilo toplo prethodnih dana i zaledio je tu noc kad je bilo -9...
Oteracu ga kod drugog majstora pa neka pogleda, ne daju mi se neke pare ako cu ga na kraju dati za 400e u delove...
A ipak prvi autic, pa mi je zao da tako zavrsi...
E pa ta tečnost za zaptivanje ti je zagušila negde sistem i zato imaš problem. Ubih se objašnjavajući ljudima da to nikad ne sipaju u kola. Kad hladnjak curi vidiš ako može da se zakrpi, a ako ne onda novi.
 
Nađi mi majstora koji će to sredstvo da preporuči i posle svejedno menja hladnjak i čisti sistem od mulja koji je napravilo sredstvo za iste pare? Nema takvog.

To sredstvo sipaju samodopadni, besni i razmaženi sa zmijom u džepu a kada na forumu specijalizovanom za automobile i probleme dobiju savet i cene štete - jednostavno ti napišu da ne smaraš.
 
Pozdrav, auto mi je zaledio jer he ostao bez antifriza, i ispraznio se akumulator, odslepali do majstora, on pogledao kao pukla cantra za vodu a hladnjak je vec bio probijen.Kad se konacno odledio majstor kaze da je mozda pukao blok motora jer nabija jak pritisak i curi antifriz naravno..Sta raditi?Da li menjati cantru i hladnjak pa na srecu da je motor ceo, ili ga staviti na oglase?Auto je dovezen od majstora do kuce(2km), malo je digao temperaturu, na pola skale zapravo, i bila je ukljucena greska za vodu celim putem.
Uvali ga nekom Tixomiru.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top