Evolucija vs Kreacija

Zavisi od uslova u kojima budemo živeli, tj. od evolucionog pritiska kome bude bila podvrgnuta ljudska rasa.
Treba imati u vidu da tehnologija kojom raspolažemo i koju neprekidno razvijamo predstavlja veliki faktor prigušenja za bilo kakav evolucioni pritisak.


Nije.

уколико успоримо раст технологије која нам очито смета у развоју напретка (ако сам те добро разумео) како би човек тада изгледао (пошто имате необориве доказе да је човек раније личио на шимпанзу), са тим доказима вероватно постоји и претпоставка да ће човек променити садашњи изглед?
значи не питам за бестелесне промене (свест, разум, осећај, итд) већ искључиво мислим на изглед и такође по питању врхунца, зна ли нам се граница и где се завршава циклус ако га има?
 
I pored svih rezultata posmatranja koji nas uveravaju u suprotno ti tvrdiš ovako nešto?
ne postoje nikakvi rezultati koji potvrdjuju, niti mogu da postoje, da su vreme i prostor relativni, ili da mozhe da postoji kontinuum koji ih spaja. vreme i prostor su dve vechne, apsolutne, nepromenljive kategorije.

zapravo, oko njihove netačnosti postoji skoro koncenzus u naučnoj zajednici.
zapravo, ne postoji, niti cje ikada postojati.

nadam se da shvataš da je ovde reč o mišljenjima pojedinaca, a ne o radovima koji su objavljeni i prošli peer review, pa da su prema tome, kao argumenti, potpuno bezvredna?
evo josh jednog primera da je nauka religija. ti argumenti su bezvredni jer nisu odobreni od zvanichne crkve koja propoveda zvanichnu nauku.

Ma nije valjda... znači sve one stotine tona fosilnog nalaza, i desetine hiljada genetičkih usporedbi, o morfologiji da i ne govorimo, zapravo ne postoje?
postoje, ali nisu dokazi za odredjenu teoriju. tumachenje tih dokaza mozhe da postane deo teorije, ali ta otkricja (npr fosili) sami po sebi ni na koji nachin ne dokazuju ishta.
 
Koje argumente si to iznela? :dontunderstand:
Do sada si iznela samo svoje nepoznavanje teorije evolucije i procesa koje ona opisuje, ništa više.



Mora biti da su mi te poruke nekako promakle. :rumenko:
Možeš li, molim te, da postaviš link ka njima, pošto me veoma zanimaju? :ceka:



U ta "raspoloživa sredstva" spadaju i besomučno ponavljanje eksperimenta, višestruke opservacije istog fenomena, razvijanje modela, pravljenje simulacija, itd.
Zla, zla, zla nauka! :hahaha:
P.S. Uzgred, ako misliš na mene kada pominješ sagovornika koji je pobegao, moram da te razočaram. Imao sam veoma mnogo obaveza, pa nisam stigao da posvetim pažnju i ovom forumu. :bye:



Zavisi od uslova u kojima budemo živeli, tj. od evolucionog pritiska kome bude bila podvrgnuta ljudska rasa.
Treba imati u vidu da tehnologija kojom raspolažemo i koju neprekidno razvijamo predstavlja veliki faktor prigušenja za bilo kakav evolucioni pritisak.


Nije.



Ma nije valjda... znači sve one stotine tona fosilnog nalaza, i desetine hiljada genetičkih usporedbi, o morfologiji da i ne govorimo, zapravo ne postoje? :eek: :hahaha:



¿Qué?
:dontunderstand:

Ако су ти промакли моји аргументи, врати се на страну 155 ове теме, сигурно се нећу понављати, а твоје познавање еволуције не доказује и њену истинитост, већ твоје убеђење у њене тврдње. Нечије убеђење није истина човечанства, посебно ако потиче из круга "Званичних"!:whistling:
 
Ставови званичне науке као и званичне историје и религије првенствено служе за обману човечанства у широким размерама,зато не чуди што се званична наука служи свим расположивим средствима да "докаже" своје тврдње.Истина је другачија!

Pa ti si stvarno jedinstven slučaj: tebi ne valjaju ni nauka, ni istorija, pa čak ni religija!!!!.
Da li si u stanju da ti ovde izneseš neke od tih TVOJIH istina vs naučnih istina?
 
Ако омогућава, то онда само потврђује да сам у праву!

Nisi u pravu, jer to što ti radiš je zloupotreba. Nauka ti je dala tu spravu da mnoge stvari lako naučiš, da se u dokolici zabaviš, da upoznaješ druge ljude bez obzira da li su tvoji istomišljenici, a ti je koristiš da je kritikuješ. To ne znači da nema mesta kritici u nekim slučajevima, ali ti ga pretera, jer čitava ti je nauka neka zavera i obmana širokih masa.
 
По мом сазнању наша планета је стара око 3,4 милијарде година, што се тиче човека наилазила сам на сасвим различите податке са веома великим временским размацима и разликама, лично сматрам да је човек на Земљи много дуже него што му се признаје. Не читам Мојсијеве књиге, јер за спознају Божје креације нису потребне књиге, већ светлост унутрашњег бића и душе. Пошто сам почаствована таквом спознајом могу мирне савести да кажем да је човека створио Бог, као и све остало!!!:)

где си сазнала да је Земља стара око 3,4 милијарди година?
 
Nisi u pravu, jer to što ti radiš je zloupotreba. Nauka ti je dala tu spravu da mnoge stvari lako naučiš, da se u dokolici zabaviš, da upoznaješ druge ljude bez obzira da li su tvoji istomišljenici, a ti je koristiš da je kritikuješ. To ne znači da nema mesta kritici u nekim slučajevima, ali ti ga pretera, jer čitava ti je nauka neka zavera i obmana širokih masa.
Ову справу као и све остало дао ми је Бог. Јер иза сваког знања стоји Бог, а не наука. Проблем није у томе да Бог не признаје науку, већ наука не признаје Бога. И сазнања до којих долази наука су од Бога, јер све се догаћа уз Божји допуст. А сасвим је друга ствар што злоупотреба постоји у званичној науци, као и у званичној историји и религји, али чак је и то уз Божји допуст, јер Бог допушта слободу избора и слободу мисли. Бог никога неће убеђивати да постоји, Он једноставно јесте! Успут ову справу користим одскора, и све што сам научила производ је дугогодишњег истраживања на више поља, размена искустава са упућенијим истраживачима од мене и истину нећеш наћи типкањем по тастатури. Лично немам ништа против неистомишљеника, само се питам да ли су свесни какву штету им наноси круг "званичних", као и какву штету они наносе другима ширећи те "званичне истине"? Не кажем да је читава наука лаж, али за причу о Богу ту нема места, а то је заиста бесмислено. Аргументе против еволуције можеш наћи на 155 стр. ове теме, заиста не бих да се понављам!
 
где си сазнала да је Земља стара око 3,4 милијарди година?
То је била нека књижица о планетама, лично тај податак ми не значи ништа, само сам га искористила да видим колико стварно зна саговорник који ме је за исти питао, јер је било очигледно да покушава да ме наведе да се позовем на Библију, што је ван сваке памети, јер се не позивам на званичну религију!
 
То је била нека књижица о планетама, лично тај податак ми не значи ништа, само сам га искористила да видим колико стварно зна саговорник који ме је за исти питао, јер је било очигледно да покушава да ме наведе да се позовем на Библију, што је ван сваке памети, јер се не позивам на званичну религију!

али то је небитна разлика од 1,1 милијарду година зар не:D
неко ме се дигло (да простиш) да то буде 4,5 записао и тачка. више приче нема.
 
Ако су ти промакли моји аргументи, врати се на страну 155 ове теме, сигурно се нећу понављати, а твоје познавање еволуције не доказује и њену истинитост, већ твоје убеђење у њене тврдње. Нечије убеђење није истина човечанства, посебно ако потиче из круга "Званичних"!:whistling:

Da vidimo, tvoje primedbe su:
Да је истина то што тврдиш онда би еволуција смислено могла да објасни како су то птице наводно настале од гмизаваца,
Smisleno objašnjenje, potkrepljeno nalazima:
Od reptila do ptica


затим како су се то сисари поново вратили у воду из које су наводно потекли, као на пр. делфини, китови и сл..,
Žirafe, kitovi, konji i druge napomene
The Origin of Whales and the Power of Independent Evidence

њена објашњења су прилично мршава по овим питањима.
Kao što se iz priloženog može videti, nisi u pravu.


Затим, људска интелигенција се није могла добити природним "развојем" без нечије интервенције у чему велику улогу игра говор.
Na osnovu čega ovo tvrdiš i koje su tvoje konkretne primedbe na spontani razvoj ljudske inteligencije? :dontunderstand:

Затим, човек и мајмун се све више удаљавају један од другог у развоју, а не обрнуто, мајмун је и даље мајмун.
Da, pa? Zašto bi smo očekivali nešto drugačije? :dontunderstand:

И најосновније што и основци знају, једна животињска врста се не може добити из друге животињске врсте, осим манипулацијом генима, а то би већ била мутација, а не еволуција!
Misliš na osnovce koji ne znaju? :lol:
Evo ti primer:
endonuclease:
mapaslavuja.JPG

Zeleni slavuj je ptica koja živi u planinskim šumama, i potiče iz oblasti Himalaja (mesto označeno sa A na mapi ispod). Šireći se iz svoje početne oblasti, prelazeći sa planine na planinu, populacija zelenog slavuja se raširila u prstenu oko Tibetanske stepe (u kojoj nema dovoljno drveća da bi slavuj uspeo da preživi).
Šireći se oko Tibeta, međutim, populacije slavuja u odvojenim područjima su postajale sve udaljenije jedna od druge. Genetički drift je ovde stupio na snagu, i populacije su postajale sve različitije i različitije. Boja i oblik perja su postali značajno različiti između odvojenih populacija.
Seksualna selekcija je takođe stupila na snagu: slavujeva pesma se polako menjala zajedno sa selidbom, što je dovelo do dodatne izolacije među populacijama: ženka jedne grupe više “ne razume” pesmu mužjaka druge grupe, i time je međusobno ukrštanje otežano.
Kakav je ukupan efekat ovih događaja? Susedne grupe su još uvek dovoljno genetski i vizuelno slične da bi mogle da se pare. Slavuji iz grupe A se redovno pare sa slavujima iz grupa F i B, na primer; ređe sa slavujima iz grupa C i G. Međutim, kada se udaljenost poveća, više nema parenja: parovi se nikada ne uspostavljaju između grupa E i A, ili F i D. A na samim ivicama prstena, dolazi do situacije u kojoj su genetske promene dovoljno velike da sprečavaju ukrštanje: slavuji iz grupa G i H ne mogu da se pare jedni sa drugima, pošto je genetska udaljenost postala suviše velika.

Prve razlike su male, morfološke promene - boja perja, tačan oblik i veličina tela, oblik i veličina kljuna, itd. Onda ove male promene utiču na seksualnu selekciju, i sprečavaju mešanje gena različitih grupa. Onda ovaj prekid u genetskom toku dovodi do akumulacije drugih razlika koje nastaju kroz mutacije - u metaboličkim, razvojnim i biohemijskim genima. Bitno je razumeti da se ovde prosto govori o promenama: efekt mutacija nije bitan, moze biti čak i potpuno neutralan po pitanju efekta na vrstu. Ali ovo dovodi do nemogućnosti daljeg parenja izmedju dve populacije, i samim tim do razdvajanja vrsta.
Treba li da ti objašnjavam da magarci i konji, koji evidentno nisu ista vrsta, mogu da se pare međusobno, za razliku od različitih populacija zelenog slavuja? :think:


Затим, физички је немогуће да су толике различите врсте настале из једног тако простог првобитног организма и развиле се у толико независних различитости.
Pretpostavljam da ovu tvrdnju umeš i možeš da dokažeš na neki način? :think:



Иако има великих сличности у ДНК код већине врста, чак и разлика од једног процента је заправо огромна.
Upravo to i osporava tvoju prethodnu tvrdnju, sa veoma malim promenama DNK, dobijaju se značajne morfološke promene.



Значи, чак и да хипотетички прихватим еволуцију, истина о настанку човека је можда негде између, али еволуција сигурно није апсолутно решење за то. Евентуолно бисмо могли да говоримо о одређеном развитку уз интервенцију више интелигенције, а и то би се пре односило на развитак свести.
Primećujem da si ubeđena u to što tvrdiš, pa me zanima da li možeš da svoje ubeđenje potkrepiš nečim? :ceka:
 
уколико успоримо раст технологије која нам очито смета у развоју напретка (ако сам те добро разумео)
Nisi me dobro razumeo.


како би човек тада изгледао (пошто имате необориве доказе да је човек раније личио на шимпанзу), са тим доказима вероватно постоји и претпоставка да ће човек променити садашњи изглед?
Zavisi od evolucionog pritiska koji bude vršen na ljudsku vrstu.
Evo jednostavnog primera. Ukoliko u nekoj dalekoj budućnosti, ljudi kolonizuju neku planetu koja ima različitu masu, pa prema tome i različitu gravitaciju od Zemlje, a da pri tome nemaju razvijen način za promenu jačine gravitacije, došlo bi do promene u ozgledu ljudi, koja bi pojednostavljena do banalnosti uzrokovala da ljudi na planetama sa slabijom gravitacijom, u proseku, budu nešto viši, sa nešto izduženijim udovima i drugačijim odnosom mišićnih vlakana. Sa druge strane, na planeti koja ima jaču gravitaciju, ljudi bi, u proseku, postali nešto niži, nešto zdepastiji, itd.


значи не питам за бестелесне промене (свест, разум, осећај, итд) већ искључиво мислим на изглед и такође по питању врхунца, зна ли нам се граница и где се завршава циклус ако га има?
Nema granice.


али то је небитна разлика од 1,1 милијарду година зар не:D
Da li postoji ili ne postoji takva knjižica, ko ju je i kada pisao, teško da je nebitno.


неко ме се дигло (да простиш) да то буде 4,5 записао и тачка. више приче нема.
Dalje, najstariji materijal nađen na Zemlji su sitni cirkoni, stari oko 4,4 milijardi godina:
"Evidence from detrital zircons for the existence of continental crust and oceans on the Earth 4.4 Gyr ago", Wilde, S. A.; Valley, J. W.; Peck, W. H.; Graham C. M., Nature 409 (6817): 175–178.
Tako da nisi u pravu u vezi tvoje vulgarne tvrdnje.
 
Nisi me dobro razumeo.



Zavisi od evolucionog pritiska koji bude vršen na ljudsku vrstu.
Evo jednostavnog primera. Ukoliko u nekoj dalekoj budućnosti, ljudi kolonizuju neku planetu koja ima različitu masu, pa prema tome i različitu gravitaciju od Zemlje, a da pri tome nemaju razvijen način za promenu jačine gravitacije, došlo bi do promene u ozgledu ljudi, koja bi pojednostavljena do banalnosti uzrokovala da ljudi na planetama sa slabijom gravitacijom, u proseku, budu nešto viši, sa nešto izduženijim udovima i drugačijim odnosom mišićnih vlakana. Sa druge strane, na planeti koja ima jaču gravitaciju, ljudi bi, u proseku, postali nešto niži, nešto zdepastiji, itd.



Nema granice.



Da li postoji ili ne postoji takva knjižica, ko ju je i kada pisao, teško da je nebitno.



Dalje, najstariji materijal nađen na Zemlji su sitni cirkoni, stari oko 4,4 milijardi godina:
"Evidence from detrital zircons for the existence of continental crust and oceans on the Earth 4.4 Gyr ago", Wilde, S. A.; Valley, J. W.; Peck, W. H.; Graham C. M., Nature 409 (6817): 175–178.
Tako da nisi u pravu u vezi tvoje vulgarne tvrdnje.

Изнео си гомилу еволуционистичких тврдњи,али не и њену истинитост.Једно је када се различите врсте мешају међусобно,али то није еволуција!
Толике врсте паса имамо захваљујући селективном узгоју,а не еволуцији.Твоје убеђење у еволуцију је не доказује!
 
Изнео си гомилу еволуционистичких тврдњи,али не и њену истинитост.Једно је када се различите врсте мешају међусобно,али то није еволуција!
Толике врсте паса имамо захваљујући селективном узгоју,а не еволуцији.Твоје убеђење у еволуцију је не доказује!

Za tebe su dokazi i primeri samo tvrdnje, a tvoje spekulacije koje niko drugi nije potvrdio zakoni. Stvarno, zapanjujuce...
 
=Caliburn;14277343

Nisi me dobro razumeo.

па што ми не кажеш како да те разумем

Zavisi od evolucionog pritiska koji bude vršen na ljudsku vrstu.
Evo jednostavnog primera. Ukoliko u nekoj dalekoj budućnosti, ljudi kolonizuju neku planetu koja ima različitu masu, pa prema tome i različitu gravitaciju od Zemlje, a da pri tome nemaju razvijen način za promenu jačine gravitacije, došlo bi do promene u ozgledu ljudi, koja bi pojednostavljena do banalnosti uzrokovala da ljudi na planetama sa slabijom gravitacijom, u proseku, budu nešto viši, sa nešto izduženijim udovima i drugačijim odnosom mišićnih vlakana. Sa druge strane, na planeti koja ima jaču gravitaciju, ljudi bi, u proseku, postali nešto niži, nešto zdepastiji, itd.

нисмо се тако договорили, нису ваљда гуштери дошли са друге планете (или јесу:eek:)

то је претпоставка или научна чињеница?


Dalje, najstariji materijal nađen na Zemlji su sitni cirkoni, stari oko 4,4 milijardi godina:
"Evidence from detrital zircons for the existence of continental crust and oceans on the Earth 4.4 Gyr ago", Wilde, S. A.; Valley, J. W.; Peck, W. H.; Graham C. M., Nature 409 (6817): 175–178.
Tako da nisi u pravu u vezi tvoje vulgarne tvrdnje.

каква ли је то направа да може измерити толике године:sad2:
 
Nemoj o gusterima molim te . Sa' ce "onaj ' da dodje da ponovo smara


па :rumenko: колико сам ја Калибурна схватио, некада давно на нашу планету су дошле неке интелигентне животињице које су еволуирале и постале тупава религиозна људска бића.:sad2:

а онај нек дође да га питамо о квалитету коже.
 
Ову справу као и све остало дао ми је Бог. а не наука. Проблем није у томе да Бог не признаје науку, већ наука не признаје Бога. И сазнања до којих долази наука су од Бога, јер све се догаћа уз Божји допуст. А сасвим је друга ствар што злоупотреба постоји у званичној науци, као и у званичној историји и религји, али чак је и то уз Божји допуст, јер Бог допушта слободу избора и слободу мисли. Бог никога неће убеђивати да постоји, Он једноставно јесте! Успут ову справу користим одскора, и све што сам научила производ је дугогодишњег истраживања на више поља, размена искустава са упућенијим истраживачима од мене и истину нећеш наћи типкањем по тастатури. Лично немам ништа против неистомишљеника, само се питам да ли су свесни какву штету им наноси круг "званичних", као и какву штету они наносе другима ширећи те "званичне истине"? Не кажем да је читава наука лаж, али за причу о Богу ту нема места, а то је заиста бесмислено. Аргументе против еволуције можеш наћи на 155 стр. ове теме, заиста не бих да се понављам!
Uh, uh, uh. Ostao sam bez teksta. Jedino bih te pitao koliko si platila tu spravu koju ti je dao Bog?
No, čudan je to neki Bog. Pošto: "јер све се догаћа уз Божји допуст", i: " сазнања до којих долази наука су од Бога", a i: "јер Бог допушта слободу избора " onda zaključujem da i sav belosvetski kriminal se dešava uz Božiji dopust i da je od Boga.
A što se tiče evolucije, kada dobiješ belosvetsko priznanje da si oborila evoluciju ti pored imena i prezimena napiši i ovaj nick da bih znao da si to ti.
 
Изнео си гомилу еволуционистичких тврдњи,али не и њену истинитост.Једно је када се различите врсте мешају међусобно,али то није еволуција!
Толике врсте паса имамо захваљујући селективном узгоју,а не еволуцији.Твоје убеђење у еволуцију је не доказује!
Da li bi mogla da mi ukažeš na primeru populacija zelenog slavuja šta su po tebi tvrdnje, ali ne i činjenice? :ceka:

па што ми не кажеш како да те разумем
Populacija koja živi u tropskom pojasu, kako je istovremeno izložena i većoj temperaturi i većoj insolaciji, vremenom je razvila više melanina u koži.
Tehnološka inovacija odeće je došla tek dosta kasnije.
Da je prvo nastala lagana odeća, kakvu nose Arapi, danas ne bi bilo crnaca.
Naravno, ovo je pojednostavljenje do banalizacije, koje služi samo da ilustruje princip.
Evolucija je promena. Govoriti o promeni kao napretku u odnosu na stanje pre promene, a van konteksta promene sredine, nema nikakvog smisla.
Posmatraj evoluciju kao adaptiranje na nove uslove.
Kada je leto, na automobil stavljaš letnje gume, a kada je zima, zimske.
Koje su gume bolje? Zavisi od toga koje je godišnje doba trenutno.
Svakako da su evolucijom u velikom broju slučajeva složenost uvećava. No, ja ne bih žurio za upotrebom termina napredak, jer on nije iz ove priče.


нисмо се тако договорили, нису ваљда гуштери дошли са друге планете (или јесу:eek:)
:dontunderstand:

то је претпоставка или научна чињеница?
To je činjenica.
Sa promenom uslova sredine, ukoliko se isti ne mogu u potpunosti prigušiti tehnologijom, doći će i do evolutivnih promena ljudske vrste ili će ljudska vrsta izumreti.


каква ли је то направа да може измерити толике године:sad2:
:lol:
Reč o uranijum-olovo datiranju.
Geochronology of the Jack Hills detrital zircons by precise U–Pb isotope dilution analysis of crystal fragments, Yuri V. Amelin, Chemical Geology, Volume 146, Issues 1-2, 25 April 1998, Pages 25-38

па :rumenko: колико сам ја Калибурна схватио, некада давно на нашу планету су дошле неке интелигентне животињице које су еволуирале и постале тупава религиозна људска бића.:sad2:

а онај нек дође да га питамо о квалитету коже.
Sale, ako nisi primetio, ja sam na tvoja pitanja odgovarao kao da ih postavljaš jer te zaista zanima odgovor, a ovo što navodiš zaista ni na koji način nisi mogao da zaključiš na osnovu mojih poruka.
 
Poslednja izmena:
Uh, uh, uh. Ostao sam bez teksta. Jedino bih te pitao koliko si platila tu spravu koju ti je dao Bog?
No, čudan je to neki Bog. Pošto: "јер све се догаћа уз Божји допуст", i: " сазнања до којих долази наука су од Бога", a i: "јер Бог допушта слободу избора " onda zaključujem da i sav belosvetski kriminal se dešava uz Božiji dopust i da je od Boga.
A što se tiče evolucije, kada dobiješ belosvetsko priznanje da si oborila evoluciju ti pored imena i prezimena napiši i ovaj nick da bih znao da si to ti.
Ако баш мораш да знаш ову справу нисам уопште платила, добила сам је на поклон, као што видиш Бог се потрудио да ми омогући да га браним овде од безумника! Што се тиче криминала Бог је људима дао и добро и зло како би знали у чему је разлика, само је на људима шта ће одабрати и у томе се и огледа слободна воља. Није Бог крив што људи бирају зло, то је њихов избор, па отуда и адекватне последице, што би Њутн рекао: свака акција има реакцију. Што се тиче обарања аргумената нисам видела да си изнео и један контра аргумент, али ево ти још мало мојих: Чак је и Дарвин схватио да подаци из његовог доба нису обезбедили несумњиве доказе да је његова теорија исправна. Посебну муку му је представљало одсуство "прелазних врста" у фосилним налазима. Биле су му потребне да докаже да су се током огромног периода времена , врсте заиста постепено трансформисале у друге "више" врсте.:think:Тако је теорија еволуције била присиљена да брани један од својих темеља, а више од 150 година касније ЈОШ УВЕК НИСУ ПРОНАЂЕНЕ ЈАСНЕ ПРЕЛАЗНЕ ВРСТЕ МЕЂУ ФОСИЛНИМ ОСТАЦИМА!!! Догма је догма у свакој генерацији и епохи. Кад обориш ово слободно стави своје име поред!:zper:
 

Back
Top