Еутаназија са верског становишта

Nije pienta u tome, nego i kada nema nade za ozdravljenje Bog drži takvog čoveka na ovom svetu sa razlogom. A jedini logičan zaključak je da ga drži da bi mogao da segleda svoj život kritički i da se pokaje zbog svojih grehova.
Pa ti bi sadistički nekoga u najgorim mukama držao, pa još i da se kaje,
a ne na ozdravljenje da misli.

Ako čovek ima izbor da prekine svoj život u nekom trenutku, onda to
znači da se Bog u to ne meša. Inače to ne bi bilo moguće.
 
Ma ti za sebe dozvoljavaj i ne dozvoljavaj šta hoćeš. Moj život i smrt su već moja stvar.
pevali smo mi i slobi, spasi srbiju i ubij se slobodane, ale, ale, ... ali ne mozes ti od "tvoje stvari" nama da pravis zakon, religiju ili slicno, u tome je razlika izmedju tvoje i moje stvari


os da se ubijes? jel mislis da cu da te sprecim? jok more, meni je cilj da ti sa tvojom stvari nestanes, a mi sa nasom stvari da budemo velika vecina
 
Pa ti bi sadistički nekoga u najgorim mukama držao, pa još i da se kaje,
a ne na ozdravljenje da misli.

Ako čovek ima izbor da prekine svoj život u nekom trenutku, onda to
znači da se Bog u to ne meša. Inače to ne bi bilo moguće.
Čovek uvek ima izbora ali da li su ti izbori dobri drugo je pitanje. Izbor eutanazije je beg od suočavanja sa samim sobom. A sve na ovom svetu postoji sa valjanin razlogom, a naročito svaki čovekov život.
 
pevali smo mi i slobi, spasi srbiju i ubij se slobodane, ale, ale, ... ali ne mozes ti od "tvoje stvari" nama da pravis zakon, religiju ili slicno, u tome je razlika izmedju tvoje i moje stvari


os da se ubijes? jel mislis da cu da te sprecim? jok more, meni je cilj da ti sa tvojom stvari nestanes, a mi sa nasom stvari da budemo velika vecina
Tačno me zabole i zakon i tvoju religiju. Ta religija važi za tebe koji u nju veruješ.
 
Milosrdni andjeo haha
oni bi da ubijaju zakonski, ali da ih zovemo ne ubicama, nego milosrdnicima, dusevnim ljudima, pa andjelima

pazi kada od ubijanja, a djavo je covekoubica, vec sada bi da naprave novu religiju
Tačno me zabole i zakon i tvoju religiju. Ta religija važi za tebe koji u nju veruješ.
ma ne branim ti ja da se ubijes, samo ti branim da od toga pravis religiju, kao ti si dobrica dusevan brizan volis da se ljudi ne pate i ostale LAGARIJE, a ja volm da se muce u vecnom ognju, po mojoj religiji

kao ti si dobar, a ja sam zao, o tome se ovde radi, o zameni nase sa vasom religijom
 
Joj, svi ste ovde junačine sa tuđom patnjom i bolom, a kada zubić malo zaboli trči kod čika Zube da nas reši muke. A zamisli da bol (neopisiv) nema rešenje? 🤔
umrtvi se samo zivac, ali ti bi ubio coveka zbog zuba, ili bi ih sve povadio, jer si zika zivac, krezubic
nekad nije bilo resenja ni za srcane zivce, i oni se samo umrtve, a ne ubija se covek
bol i patnja se isto umrtve, nema potrebe ubijati coveka dok glumis dusebriznika, a naposve od toga pravis novu religiju
 
umrtvi se samo zivac, ali ti bi ubio coveka zbog zuba, ili bi ih sve povadio, jer si zika zivac, krezubic
Ma druže, zašto uopšte ideš kod čika Zube? Boli zubić malo? Srce jedno, bless you. 😇 Junačina naša. Malo boli te uplašilo pa ideš da ti je doktor prekine.
Misliš da postoji lek koji umrtvljuje onoliku patnju kod terminalno obolelih da im je opet do života? Video bih tebe u toj situaciji.
A na kraju krajeva što se mene tice, tvoj život i smrt, tvoja stvar. Pa makar bio 100% zdrav
 
Malo boli te uplašilo pa ideš da ti je doktor prekine.
umrtvljuju se razni zivci, tj. prekidaju, ali ti trebas da pazis onu srebrnu nit, da se ona ne prekine, secas se sta smo diskutovali, i sta sam ti rekao da pitas prijatelja

Значи, кад апостол говори о свлачењу старог човека, умртвљивању удова у Колошанима 3, о умирању греху у Римљанима 6, он тим речима не заговара (медитацијом) OOB & NDE, нити кратак одар да се човек не може пружити и покривач узак да се не може умотати (Исаија 28,20), јер пре него се прекине уже сребрно (Проповедник 12,6), кад Господ исече конопце безбожничке (Псалам 129,4), биће почишћени са лица земље (Енох 38), на небо се неће попети, на земљу неће сићи (Енох 45), Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима таме овог света, с духовима пакости испод неба (у поднебесју, високим местима)(Ефесцима 6,12). Не искушавајте милости Господње (Псалам 107,26-43), И не ожалошћавајте Светог Духа Божијег, којим сте запечаћени за дан избављења (Ефесцима 4,30), Јер знамо да сва твар уздише и тужи с нама до сад; а не само она, него и ми који новину духа имамо, и ми сами у себи уздишемо чекајући посињење и избављење телу свом (Римљанима 8,22-23).
Немојте пренебрећи да убогог Лазара анђели Божији однесоше у наручје Авраму (Лука 16,22), разбојника на крсту лично Христос одведе у рај (Лука 23,43), Свети Стефан умоли Господа који стајаше са десне стране Богу, кад виде славу Божију, отворена небеса и Сина Човечијег где стоји с десне стране Богу, да прими дух његов (Дела 7,55-60). Е, кад окусише смрт (Матеј 16,28), и то кроз патњу и понижење смрт, па је праведно да се сада они теше у становима небеским.
 

Back
Top