Еутаназија са верског становишта

Meliot

Elita
Poruka
16.972
Све више се у многим земљама практикује еутаназија, нарочито када је човек болује од тешке и неизлечиве болести. Чак сам јуче читао један чланак да у Швајцарској постоји машина у коју може да уђе свако коме се више не живи и да изврши самоубиство помоћу ње. Са верског аспекта све аврамовске религије (јудаизам, хришћанство и ислам) забрањују самоубиство, али поставља се питање зашто је то тако? Једна од Божјих заповести гласи ,, не убиј'' и мислим да то односи и на то да човек не убије самог себе. Али ако се мало дубље запитамо зашто Бог дозвољава да се неко пати у болести мислим да ћемо доћи до одговора да живот тог човека по Божјој замисли није завршен, нарочито у погледу сагледавања својих поступака и кајања због њих. Мислим да тако Бог даје последњу шансу таквим људима да се покају и заслуже Царство Божје.
 
Zato sto se mucenjem skupe pozitivni karmicki poeni i otplate stari dugovi pa ne mora da se placa posle u sledecim zivotima.
Mada nema dokaza da je tako. Ali to bi bilo istocnjacko vidjenje otprilike.
Мислим да тако Бог даје последњу шансу таквим људима да се покају и заслуже Царство Божје.
Prema dalekoistocnom shvatanju nema boga, postoji samo prirodan energetski bilans.

Takodje imamo i teoriju zavere prema kojoj je zemlja farma energije sto znaci da ljudi moraju sto vise da pate da bi energetski napojili one kojima ta energija mnogo znaci... pa ako se ne napate od bolesti smisli se druga prilika... za to takodje nema dokaza...
 
Poslednja izmena:
Meni nisu jasni ovi koji ubijaji.u ovom slucaju ti dr dzelati ko su pojma nemam.Za koje pare bi mu ubrizgao smrtnu inekciju ili za koje pare ces praviti taj otrov.
Znači, vojnik koji ubija čoveka koji ne zeli da bude ubijen ti je jasan, a doktor koji želi sa spasi osobu neopisivih muka i koja želi okončanje života ti nije jasan? 🤔
 
Znači, vojnik koji ubija čoveka koji ne zeli da bude ubijen ti je jasan, a doktor koji želi sa spasi osobu neopisivih muka i koja želi okončanje života ti nije jasan? 🤔
ma kakve bre muke, kada imaju droge, nego se radi o parama, starci su potrosili sve pare, zato se ubijaju da ne arce aparate koje nema ko da plati i ostale bolnicke resurse, vec po kratkom postupku se zatvara finansijska konstrukcija - pa drzava je placala bolnicama za mrtve od kovida, o cemu ti pricas kada je sve jasno? koga lazes, kada je rec o materijalnoj koristi, cistom interesu?
ej. smilovali se da se neko ne muci? ! ajde ne lazi, ako znamo da se oslobadja bolnicki krevet za onog ko ima nade - DA PLATI BOLNICKI CEH. Onaj koji je jednom nogom u grobu, pa njemu ne pada na pamet da plati izlezavanje do smrti, nije lud, i zato se eutanazira, a kada bi rekao ocu da zivim za sve pare koje imam, onda se ne bi eutanazirao, vec bi mu se ispumpao i poslednji cent. Radi se cistom interesu, plati pa klati bolnicke resurse
 
Poslednja izmena:
Ako vere u ozdravljenje nema, onda ne vredi. Ne možeš nekome to
na silu dati. I mislim da niko nema prava da morališe i pametuje čoveku
koji je u teškoj patnji da li to da nastavi da trpi ili da to prekine. Ni
Bog se u to ne meša.
Bog se u sve meša tako da ne piši neke svoje iskrivljene verske zaključke. Suština je da Bog takvim ljudima daje poslednju šansu da se pokaju i zato ih održava u životu.
 
Suština je da Bog takvim ljudima daje poslednju šansu da se pokaju i zato ih održava u životu.
Ne lupaj, tesko bolestan covek ne moze da razmislja ni o cemu... i zbog cega da se kaje u toj situaciji... po tvojoj logici, kod Boga su najbolje prolazila deca koja su masovno umirala do 10. godine u proslosti jer nisu bila gresna... tj. slao je zarazne bolesti ne kao kaznu za covecanstvo nego nagradu...
 
ma kakve bre muke, kada imaju droge, nego se radi o parama, starci su potrosili sve pare, zato se ubijaju da ne arce aparate koje nema ko da plati i ostale bolnicke resurse, vec po kratkom postupku se zatvara finansijska konstrukcija
Ne se*i. Ne znam da li si imao nekoga ko je u neopisivoj patnji i nema mu spasa. Moli te da ga pustiš da umre. Ja jesam. Ne dao ti bog.
 
Ne lupaj, tesko bolestan covek ne moze da razmislja ni o cemu... i zbog cega da se kaje u toj situaciji... po tvojoj logici, kod Boga su najbolje prolazila deca koja su masovno umirala do 10. godine u proslosti jer nisu bila gresna... tj. slao je zarazne bolesti ne kao kaznu za covecanstvo nego nagradu...
Može da se razmišlja dok se leži u krevetu o svemu bez obzira koje je bolest u pitanju. Pa i kad je čovek u komi mi me znamo šta se dešava sa njegovom dušom. Možda svest nije uključena ali duša je tu negde, nije otišla na onaj svet.
 
Može da se razmišlja dok se leži u krevetu o svemu bez obzira koje je bolest u pitanju. Pa i kad je čovek u komi mi me znamo šta se dešava sa njegovom dušom. Možda svest nije uključena ali duša je tu negde, nije otišla na onaj svet.
Nista nek razmislja na onom svetu, hipotetickom.
Inace, karma na priznaje kajanje, to ne umanjuje karmicki dug ni za 2%.
 
Ne se*i. Ne znam da li si imao nekoga ko je u neopisivoj patnji i nema mu spasa. Moli te da ga pustiš da umre. Ja jesam. Ne dao ti bog.
tema je sa verskog stanovista, nisi ti merilo, i ne mozes od svog slucaja da pravis religiju, halo, djavo je covekoubica, a od kada je sveta i veka, nekima se ne zivi, objektivno vecina ima razlog, tako da ja ne sumnjam u tvoj slucaj
 
Све више се у многим земљама практикује еутаназија, нарочито када је човек болује од тешке и неизлечиве болести. Чак сам јуче читао један чланак да у Швајцарској постоји машина у коју може да уђе свако коме се више не живи и да изврши самоубиство помоћу ње. Са верског аспекта све аврамовске религије (јудаизам, хришћанство и ислам) забрањују самоубиство, али поставља се питање зашто је то тако? Једна од Божјих заповести гласи ,, не убиј'' и мислим да то односи и на то да човек не убије самог себе. Али ако се мало дубље запитамо зашто Бог дозвољава да се неко пати у болести мислим да ћемо доћи до одговора да живот тог човека по Божјој замисли није завршен, нарочито у погледу сагледавања својих поступака и кајања због њих. Мислим да тако Бог даје последњу шансу таквим људима да се покају и заслуже Царство Божје.
Tako je.
" ne ubij " obuhvata i eutanaziju
 
Jok, ti si mi merilo.
ja samo kazem sto i drugi koji se nazivaju vernicima, da mi ne mozemo da saljemo ljude na onaj svet i od toga pravimo zakon, jer cemo dobiti milione koji ce da se samoubijaju, a da i nisu objektivno u patnji - ti nisi ni svestan sta zagovaras, i gde ovo vodi, u religiju smrti, umesto zivota! ja bih pre bio za ukidanje religija, nego za ovo!
nezrelim umovima se potura da mogu da promene pol, isto i ovo, izjavice da pate i samoubice se ko god bude hteo, pa i dete - mi to ne smemo da dozvolimo! ni zakonski, ni religiozno.
 
Poslednja izmena:
ja samo kazem sto i drugi koji se nazivaju vernicima, da mi ne mozemo da saljemo ljude na onaj svet i od toga pravimo zakon, jer cemo dobiti milione koji ce da se samoubijaju, a da i nisu objektivno u patnji - ti nisi ni svestan sta zagovaras, i gde ovo vodi, u religiju smrti, umesto zivota! ja bih pre bio za ukidanje religija, nego za ovo!
nezrelim umovima se potura da mogu da promene pol, isto i ovo, izjavice da pate i samoubice se ko god bude hteo, pa i dete - mi to ne smemo da dozvolimo! ni zakonski, ni religiozno.
Ezoterija kaze kad bi ljudi znali iz kakvog su sveta dosli u ovaj masovno bi se porokali, zato se i krije...

Sad naravno imamo i ratove oduvek, u kojima junacki rokaju jedni druge da bi se vratili gde treba da budu, mozda je to bio jedan od podsvesnih motiva.
 
Poslednja izmena:
Ezoterija kaze kad bi ljudi znali iz kakvog su sveta dosli u ovaj masovno bi se porokali, zato se i krije...
ti se zezas, ali ja ti kazem da ovi kojima je depopulacija na pameti misle da rade dobru stvar, mnogo nas je na planeti, pa zasto ne omoguciti "nepodnosljivu lakocu odlazenja" na onaj svet?
ako se ovakvi kao ja ne pobune, ja ne smem ni da zamislim kakav ce svet biti sutra - dune ti u momentu, prodjes papire online, i samo se sjuris do prve stanice za slanje na onaj svet, kao da si izaso napolje do trafike
Чак сам јуче читао један чланак да у Швајцарској постоји машина у коју може да уђе свако коме се више не живи и да изврши самоубиство помоћу ње.
posle kasno za predomisljanje, sve za pola sata zavrseno, nikakva muka, birokratija i sl.
 
ja samo kazem sto i drugi koji se nazivaju vernicima, da mi ne mozemo da saljemo ljude na onaj svet i od toga pravimo zakon, jer cemo dobiti milione koji ce da se samoubijaju, a da i nisu objektivno u patnji - ti nisi ni svestan sta zagovaras, i gde ovo vodi, u religiju smrti, umesto zivota! ja bih pre bio za ukidanje religija, nego za ovo!
nezrelim umovima se potura da mogu da promene pol, isto i ovo, izjavice da pate i samoubice se ko god bude hteo, pa i dete - mi to ne smemo da dozvolimo! ni zakonski, ni religiozno.
Ma ti za sebe dozvoljavaj i ne dozvoljavaj šta hoćeš. Moj život i smrt su već moja stvar.
 

Back
Top