Engleski buldog

Molim za savet!
Pre svega pozdrav svim ljubiteljima engleskih buldoga! Imam buldoga starog 13 godina..da 13. Osim malih problema sa sluhom poprilicno je zdrav. Međutim sad sam primetila ispod desnog oka, na obrazu otok, onako poveci, predpostavljam da je od zuba. Dok svane pa da ga odvedem kod veterinara u panici i strahu da ga to uzasno boli ( da napomenem da sam ludacki zaljubljena u njega) dala sam mu antibiotik orvagil d. Posto mi neda da mu otvorim vilicu i vidim zub, ne vidim da ga je nesto ujelo i sl. da li sam dobro postupila. Ako ima nekog trenutno na forumu bila bih zhvalna za bilo kakav komentar.
 
ne razumem to s sirupom jel dajem jednom ili vise puta?

Daje se tri dana uzastopno, malo je komplikovanije ali efikasno.

:worth::dash:interesuje me do kog meseca treba da ima ruzino uvo to jest da formira usi ,da znam da li da joj lepim.please odgovor:brus::besna::ok:

To već mora da ti odgovori neko iskusniji s njima, recimo Nikola...

kako da znam da li moze sama da se okuci ili da ide na rez carski,i da li moze sama uopste da se okuci

Polako, znaćeš kad bude vreme, još je štene. Nemoj je pariti pre trećeg teranja.

Molim za savet!
Pre svega pozdrav svim ljubiteljima engleskih buldoga! Imam buldoga starog 13 godina..da 13. Osim malih problema sa sluhom poprilicno je zdrav. Međutim sad sam primetila ispod desnog oka, na obrazu otok, onako poveci, predpostavljam da je od zuba. Dok svane pa da ga odvedem kod veterinara u panici i strahu da ga to uzasno boli ( da napomenem da sam ludacki zaljubljena u njega) dala sam mu antibiotik orvagil d. Posto mi neda da mu otvorim vilicu i vidim zub, ne vidim da ga je nesto ujelo i sl. da li sam dobro postupila. Ako ima nekog trenutno na forumu bila bih zhvalna za bilo kakav komentar.

Orvagil je u redu ali ne deluje na bolove. Kako je matorko sad?
 
Hvala na pitanju, sad je sve ok.Sutradan mi je veterinar rekao da pocnem sa alfacetom 2x dnevno ,5 dana i posle prve kapsule vec je poceo da spada otok, a sad je super! Ponovo je onaj stari, dobri, najbolji na svetu! Pozdrav!
 
Ili joj kupi sirup od jagorcevine i slobodno joj daj po kasikicu tri puta dnevno ali u svakom slucaju proveri sa veterinarom zasto kasalj toliko traje.

Inace sam zaljubljenik u buldoge i imam jednu belu devojku koja nije nas kucni ljubimac nego ravnopravni clan nase porodice, a pre dva meseca je postala i mama :heart:
 
Ili joj kupi sirup od jagorcevine i slobodno joj daj po kasikicu tri puta dnevno ali u svakom slucaju proveri sa veterinarom zasto kasalj toliko traje.

Inace sam zaljubljenik u buldoge i imam jednu belu devojku koja nije nas kucni ljubimac nego ravnopravni clan nase porodice, a pre dva meseca je postala i mama :heart:

Prvo, kupovne sirupe ne bih preporucila jer su jako zasladjeni a svi znamo da to psima ne odgovara, drugo, slez ublazava kasalj a jagircevina ga pojacava, sta ako nema sta da iskaslje? Ako deluje kao da se muci da nesto izbaci, onda i moze da se "proguta" jagorcevina, pa jos zasladjena ali ako je kasalj suv, slez je najbolje resenje.

E da posto sam nova zanima me gde su slikice vasih mezimaca

Mislim da, na zalost, na ovoj temi odavno niko nije postavljao slike ali postoji poseban podforum sa albumima, znam da tu postoji i jedan buldog, zove se Ozzy. :) Slobodno postavi i ovde koju sliku, a mozes i da otvoris temu na Albumima. :)
 
Zdravo evo da se predstavim.
Ja sam Bora inace gajim BOXERE i takmicim se sa njima pa hocu da pocnem i sa engleskim buldozima, zamolio bi odgajivace i poznavaoce pravog buldoga da mi ako hece pomognu u smislu preporuke gde kupiti kvalitetno stene kako u srbiji tako u inostranstvu, inace ja zivim u becu pa vidim u madjarskoj ih ima dosta samo je pitanje ko ima prave ustvari kvalitetne.

Hvala unapred
 

Back
Top