Emocionalna preljuba - strast ili spas?

Pinocchio

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.372
Podstaknuta porukom na temi o preljubi Kako sprečiti preljubu? i ovim isečkom iz filma "Širom zatvorenih očiju", pitam se da li ste osetili ovako nešto? Nalet emocija, adrenalina, ludosti, bubica... koji vas je nagnao, barem na momenat, da pomislite da uradite ovako nešto? Da ostavite sve i krenete za trenutnom strašću? Da li bi to bila strast (trenutna) ili spas (od trenutnog života)?

 
Meni to zvuči... nemoguće za osobu koja je zadovoljna svojim životom. Ovde ne mislim na veze koje su na klimavim nogama, gde su osobe nezadovoljne trenutnim odnosom, gde ništa ili nešto nije onako kako obe ili jedna strana želi.

Odnos koji je čvrst, stabilan i onda se desi ovako nešto. Da li je to stvarno moguće?

Prvo sam pomislila da osoba koja to doživi shvati da nije u odnosu kakvom želi biti ali ne, ovde nije čak ni taj slučaj. Banalizovaću - ovo je kao kada jedeš najlepši najslađi sladoled u kornetu i vidiš drugi koji te mami i moraš da ga probaš!
 
Osoba koja nema kontrolu i ne zna u sta se upusta je prosto neuracunljiva, nema tu nikakve price o svesti da ona hoce to ili nesto drugo trece , da proba i experimentise jer je odjednom u nekom trenutku nezadovoljna,jeste sobom ne potencijalno dosadnim odnosom koji sama bira i gradi,ko ima nedoumice nema potrebe uopste da ulazi u odnose nek se ceo zivot vucara s kim stigne
 
Prvo sam pomislila da osoba koja to doživi shvati da nije u odnosu kakvom želi biti ali ne, ovde nije čak ni taj slučaj. Banalizovaću - ovo je kao kada jedeš najlepši najslađi sladoled u kornetu i vidiš drugi koji te mami i moraš da ga probaš!
Ne moraš ništa da probaš u životu. Pitanje je hoćeš li ili nećeš.
Ne moram probati tu papaju o kojoj stalno slušam, i nisam morala probati durian voćkicu, ali me je nešto povuklo da ne odem sa sveta a da ne znam kakav je. U ljudskim odnosima ne moramo apsolutno ništa.
Doduše, ja sam idiot koji se lako zaljubi u lika iz romana, pa??? Šta ću?
Gde da ga nađem?
Misli dok se ne izgovore ne važe ni za šta.
Zato tri puta meri, a jednom samo seci.
Imam mnogo toga reći što je OK za sve slušatelje, pa zašto bih izgovarala nešto što nije?
 
Ne moraš ništa da probaš u životu. Pitanje je hoćeš li ili nećeš.
Ne moram probati tu papaju o kojoj stalno slušam, i nisam morala probati durian voćkicu, ali me je nešto povuklo da ne odem sa sveta a da ne znam kakav je. U ljudskim odnosima ne moramo apsolutno ništa.
Doduše, ja sam idiot koji se lako zaljubi u lika iz romana, pa??? Šta ću?
Gde da ga nađem?
Misli dok se ne izgovore ne važe ni za šta.
Zato tri puta meri, a jednom samo seci.
Imam mnogo toga reći što je OK za sve slušatelje, pa zašto bih izgovarala nešto što nije?
Da, slažem se sa tobom.

I ako me nešto kopka ne moram da vidim, probam, pipnem. Zato se i pitam, nekako i zvuči - samo teoretski moguće.
 
Da, slažem se sa tobom.

I ako me nešto kopka ne moram da vidim, probam, pipnem. Zato se i pitam, nekako i zvuči - samo teoretski moguće.
Ma, odluka samo!
Bila sam na mestima gde se prodaju samo izuzetno skupocene i lepe stvari. Mirne duše sam tuda prolazila-nisu to stvari za mene, ali mi je drago da sam ih okom u nekom trenutku posedovala.
Mogla san da dignem neki kredit pa da kupim nešto, ali... okom sam to već u svom umu posedovala-i, šta dalje? Ništa.
Živi se život. Isto mi je i kad nešto imam, i kad nešto samo vidim.
 
Neko ko vas stvarno voli nece ni pomisliti o tako nečemu...
I devojka s kojom sam vec neko vreme to potvrđuje.Da je nisam sreo u ključnom momentu mislim da bih verovatno ostao sam sebe da gasiram(kako mi je neko nadenuo) kako sam nerealan i da nešto meni fali što u to verujem i uopšte u ljubav jer nisam imao posla sa ljudima koji umeju da vole stvarno pre nje
 
Ma, odluka samo!
Bila sam na mestima gde se prodaju samo izuzetno skupocene i lepe stvari. Mirne duše sam tuda prolazila-nisu to stvari za mene, ali mi je drago da sam ih okom u nekom trenutku posedovala.
Mogla san da dignem neki kredit pa da kupim nešto, ali... okom sam to već u svom umu posedovala-i, šta dalje? Ništa.
Živi se život. Isto mi je i kad nešto imam, i kad nešto samo vidim.
Isto mislim, o cemu god se radi nemam zelju za nebesima i ludilo laserima i drugi pravac me bas ispunjava i inspirise ,da sam nesto sklepam nego da kupim na gotovo,jedino gde ne pravim kompromis su povrsni jednosmerni odnosi, gde tako moze i ne mora daj sta das,oce kaki nece kaki,tad bi bio kao ostali lov u mutnom
 
Isto mislim, o cemu god se radi nemam zelju za nebesima i ludilo laserima i drugi pravac me bas ispunjava i inspirise ,da sam nesto sklepam nego da kupim na gotovo,jedino gde ne pravim kompromis su povrsni jednosmerni odnosi, gde tako moze i ne mora daj sta das,oce kaki nece kaki,tad bi bio kao ostali lov u mutnom
Hej...jednom sam se za ovaj život toliko zaljubila da mi zaljubljenost ne treba nikad više.
Sve sam proživela u svojoj glavi i sama. Može sad da mi se nacrta neki prezgodan i da mi nudi život kao u bajci-mene to više ne zanima.
Moj život je samo moj i od Boga. Nema tu mesta za misli kao: "Ja bih prevarila rado svog tog nekog."
Koga da varam?
Je l' me Bog dao za to? Nije, nije.
Bog me je osmislio da živim i ponešto uradim tu i tamo.
 
Podstaknuta porukom na temi o preljubi Kako sprečiti preljubu? i ovim isečkom iz filma "Širom zatvorenih očiju", pitam se da li ste osetili ovako nešto? Nalet emocija, adrenalina, ludosti, bubica... koji vas je nagnao, barem na momenat, da pomislite da uradite ovako nešto? Da ostavite sve i krenete za trenutnom strašću? Da li bi to bila strast (trenutna) ili spas (od trenutnog života)?


tamna strana erotike...sektaška
 
Hej...jednom sam se za ovaj život toliko zaljubila da mi zaljubljenost ne treba nikad više.
Sve sam proživela u svojoj glavi i sama. Može sad da mi se nacrta neki prezgodan i da mi nudi život kao u bajci-mene to više ne zanima.
Moj život je samo moj i od Boga. Nema tu mesta za misli kao: "Ja bih prevarila rado svog tog nekog."
Koga da varam?
Je l' me Bog dao za to? Nije, nije.
Bog me je osmislio da živim i ponešto uradim tu i tamo.
A zašto misliš da Bog ima neke veze sa tvojim životom?
 
da li stvarno ovako mislite ili su vasi komentari odraz vase sklonosti da idealizirate svet oko sebe?
Isuvise stereotipno, .........u deficitu individualnog. Mozda bi vasi komentari izgledali radikalno drugaciji ako biste stvarno bili zaljubljeni.
Ljubav brda pomera a da nece i ovakva vasa razmisljanja.
 
Misliš da išta od tebe zavisi???
Veseli se. Želim ti svu sreću sveta, ali zakucaćeš se u zid.
Vidiš, moji preci su davno došli na Zemlju sa jedne male planete iz sazvežđa Lava, koju su pre par godina otkrili astronomi, i naselili ljudski dnk širom sveta. Oni nisu bili bogovi, ali su praktično bili tvoji tvorci.
Zato pitam zašto misliš da Bog ima veze sa tvojim životom?
 
Kao Marija Magdalena bih bila ta koja sipa miro. Bez Boga ova duša ne može,. a vi radite sve što mislite.
Kada je podignita Sfinga oko 8500.p.n.e, imala je jasnu poruku za buduća pokolenja, kreacija- sazvežđe Lav. Tu stelu su posle potopa sveštenici odmah uništili, kao i mnoge druge slične. Oni su pisani nanotehnološki program zamenili dušom, genezu bajkom.
Marija Magdalena je sinonim za zvezdu Sirijus.
 
Uvek sam govorio "lako je biti pošten kad te niko neće".

Svaka hipotetička priča je besmislena, kad te startuje neka mnogo lepa žena ili neki ozbiljan frajer i ti kažeš "ne" samo tad se računa.

Kao i kad mi pričaju "ja pošten", ma druže sačekaj ti da ti kroz ruke prođe milion od čega možeš da odvojiš deo za sebe bez posledica, pa mi tad pričaj o poštenju.

Kao klinac sam uredno varao svaku, apsolutno svaku devojku jer sam znao koliko godina imamo i naravno da niko nije očekivao za života, mlad, lud, daj svega i puno. Ali tad se baš nije razmišljalo i potreba je bila iznad svega.

Sad to ne radim, niti me zanima, niti imam kad.
 
Uvek sam govorio "lako je biti pošten kad te niko neće".

Svaka hipotetička priča je besmislena, kad te startuje neka mnogo lepa žena ili neki ozbiljan frajer i ti kažeš "ne" samo tad se računa.

Kao i kad mi pričaju "ja pošten", ma druže sačekaj ti da ti kroz ruke prođe milion od čega možeš da odvojiš deo za sebe bez posledica, pa mi tad pričaj o poštenju.

Kao klinac sam uredno varao svaku, apsolutno svaku devojku jer sam znao koliko godina imamo i naravno da niko nije očekivao za života, mlad, lud, daj svega i puno. Ali tad se baš nije razmišljalo i potreba je bila iznad svega.

Sad to ne radim, niti me zanima, niti imam kad.
Moze da me startuje i bred pit licno
Ja mog coveka volim
I ne postoji osoba trenutno na ovom svetu koja bi se pojavila da ja prevaril njega
 

Back
Top