ekvilibrijum

koja je to vremenska Tačka ili Dogadajna ravan
u kojoj, ne okrećući se ni napred - u ispunjavanje obećanja, ni u data obećanja - nazad
možete da se ispovraćate drugoj osobi na dušu i da znate da vam neće uzeti za zlo
jer se davno izbrisala granica gde je ona bila, a počeli vi
(tako da ste sada, manje - više, jedno Biće)

kako izgleda trenutak kada kažete to je to, i tako će biti zauvek ..
kako tada izgleda odnos te dve osobe?

jasno je da nije zaljubljenički kao na početku
kada smo jedno drugom bili strašna nepoznanica i očite mane pretvarali u egzotične vrline,
niti polu - opušten, polu - ispitivački kao negde na sredini,
ali ni mučan, niti zasićenički, kao na svakom Kraju, jer kraj nije ni na vidiku ..
ali kad se svede crta .. šta ostaje? ko su te dve osobe? jednostavno, kako izgledaju dve TE osobe?

mir sa samim sobom, mir od same pomisli da ta osoba postoji, sloboda da uradimo šta god i da znamo da je nikad nećemo izgubiti, sloboda da se ne trudimo i i ne dokazujemo svoju ljubav više, jer je to tako i ne može da bude drugačije .. ?

Ja samo znam da sam ranije trazila filmsko savrsenstvo i uvek mi je nesto falilo...sad mislim da imam nesto dovoljno jako da verujem da ce trajati. Nije nista spektakularno kao u filmovima, nema vatrometa kad se poljubimo. Volimo se, imamo slicne planove, intelektualno se slazemo, slicni stavovi i pogledi, dobijam sve sto mi treba, da li dajem sve to jos nisam sigurna, sex je bolji nego sa bivsima,on pazi na mene i cuva me. Pa sad valjda je to to. Osecam da kad me zagrli-svi problemi ce biti reseni. Sad da li je to to za ceo zivot, ne znam. Idemo korak po korak..sad sam zadovoljna, a sta bude bice.

Inace nisam citala ceo uvodni post, tek sad, pa samo da dodam, da mislim da definitvno ne postoji nista sto je sigurno za ceo zivot, bez ikakvog truda. Plus svako treba da sacuva svoju individualnost, a ne da se spojimo u jednu osobu potpuno.
 
Poslednja izmena:
Drage moje, a sve ste mi drage, da niste ne bi mi sve odreda bile na listi prijatelja, verujem da sve osim Superdamnglam sumnjate u ovako definisanu ravnotežu, jer je naprosto niste uspostavile i održale... Nisam ni ja...
Da bi se formirala i održala tu ravnotežu treba prvo dostići, a sa shvatanjima tipa "gubitak slobode" i "nimalo svoji" to je nemoguće. Ništa se ne može izgraditi tamo gde postoje sumnja, strah, nepoverenje, onda tu nema bliskosti, ni statičke, ni dinamičke, već samo njen privid, a iza toga su nesigurnost i preispitivanje. To nisu temelji koji garantuju stabilnost.
Malavelika će se naljutiti ako joj kažem da mi je prilično protivrečna u postovima ostavljenim na ovoj temi, zato moram da je podmitim jednim ekstra cmokom. :cmok:

malavelika se nece naljutiti drugar, malavelika ce reci da sa svojih 36 ne moze da veruje u ovako definisanu vezu, iako je sa svoji h17, 18 i 19 zelela da veruje da ovako definisana veza postoji, malavelika ce reci da nigde oko sebe ne vidi takvu vezu, i da sve napisano lici na (izvinjavam se postavljacici) opis vrlo mlade devojke, koja je vrlo zaljubljena i vrlo veruje da ce to stanje "ekvilibrijuma" potrajati zauvek
a, zatim, malavelika nece reci nista vise, jer nema mnogo vremena danas, a kafu jos nije ni popila
i, evo vam svima veliki :cmok:tek da se vidi da nisam baksuz :)
 
ok
uopšte nećemo raspravljati da li takvo nešto postoji, jer smo samo ljudi bez imalo Vere
ali ovde se radi ozbiljna nauka (ili smo svi umesto racionalista i naučnika, sada svi odjednom pisci tužnih romana .. )


Naučnici su, izgleda, otkrili da prava ljubav postoji - skener mozga pokazuje da mali broj parova, tačnije svaki deseti, reaguje na partnera sa isto toliko strasti posle 20 godina kao i na početku veze, piše "Sandej tajms".
Tim naučnika sa Univerziteta "Stoni Bruk" u Njujorku je, uz pomoć skenera, pratio hemijske reakcije u mozgu ispitanika kad im se pokaže slika voljene osobe i došao do zaključka da neki parovi i posle 20 godina veze imaju iste reakcije kao i oni u prvoj fazi zaljubljenosti.
Ovaj nalaz demantuje opštepozanto uverenje da prvi talas zaljubljenosti traje do 15 meseci, a da posle deset godina, hemijska reakcija zaljubljenosti potpuno nestaje.
Naučnici su ove starije parove nazvali labudovima, jer imaju slične mentalne "ljubavne mape" kao životinje koje ostaju u paru ceo život - poput, na primer, labudova i sivih lisica.
Iako ne možemo svi da budemo poput labudova, dobro je da su naučnici utvrdili da postoji biološka osnova za romantičnu ljubav, nasuprot uverenju nekih da je ideja takve ljubavi kulturološki determinisana, odnosno, da postoji samo u društvima koje veruju u nju, piše "Tajms" u uredničkom komentaru.
Ovo istraživanje je pokazalo i da su moždani procesi kod zaljubljenih parova od Njujorka do Pekinga identični.



dakle, to više ne dovodimo u pitanje ..
u pitanje može biti dovedeno samo vaše iskustvo/doživljaj iste, ukoliko ste ga imali
i osećaj kad ste to stekli (mali broj parova je ovda ključna činjenica)
a ako ne, onda Pretpostavka kako sve to izgleda
jer, postoji u čoveku onaj mali cim refleksnog luka koji, sigurna sam, zna sve i vuče na pravu stranu ..
World Wide Love
 
Imao sam živaca da čitam sve ovo , što me jako čudi... znači da nije loša tema...
Elem mislim da ti se taj ekvilibrijum postiže samo decom. Sve ostalo je filozofiranje. Naravno daleko od toga da je to neki recept.. niti da je pravljenje dece način da se reše problemi ili usaglase dvoje ljudi emotivno, psihološki itd...

Smisao jedne ljubavi u bilo kojoj fazi posle neznam ni ja koliko godina, iskustva i sl. prestaje da postoji ukoliko se ne zaljulja, to je jedna po meni velika životna istina. Jedini problem je što su slučajevi gde su deca, deca iz ljubavi i želje dvoje ljudi jako retki, kao i što je redak i opstanak takve veze (a da nije navika, panika i tako to...)
 
Imao sam živaca da čitam sve ovo , što me jako čudi... znači da nije loša tema...
Elem mislim da ti se taj ekvilibrijum postiže samo decom. Sve ostalo je filozofiranje. Naravno daleko od toga da je to neki recept.. niti da je pravljenje dece način da se reše problemi ili usaglase dvoje ljudi emotivno, psihološki itd...

Smisao jedne ljubavi u bilo kojoj fazi posle neznam ni ja koliko godina, iskustva i sl. prestaje da postoji ukoliko se ne zaljulja, to je jedna po meni velika životna istina. Jedini problem je što su slučajevi gde su deca, deca iz ljubavi i želje dvoje ljudi jako retki, kao i što je redak i opstanak takve veze (a da nije navika, panika i tako to...)

:hvala:
 
pa to sam htela da vas pitam
je l takvo stanje može da postoji u sistemu u kom cirkuliše Vreme?
jer vremenom, sve je sklono koroziji ..
al i dalje mislim da može da postoji, svim snagama Volje

Sve je podlozno promeni draga ;)
Bruse se cak i dijamanti ..


Nece da moze ;)
Postoje i stvari koje se ne bruse i ne korodiraju....jace i od vremena,smrti,kosmosa,boga,djavola,cega god zelite....

Beskonacno je relativna kategorija....vrlo.:P
 
Uvek mi je bilo zanimljivo da ljudi znaju toliko o Bogu.
Da se toliko bave Bogom,a toliko malo sobom.
Sigurna si da znas sta je Bog?
Apsolutno si sigurna?

svako ima svoju teoriju
koja nije validna ukoliko se u nju ne veruje
i ne brani svim Srcem..
i rekoh da ništa nije A. kamoli ljudsko Znanje
ali Apsolutno Biće.. jasno je..
što rekla Djura : verujem u onoga koji Vodi ..
 
ali ces ti da joj kazes :lol:
"bavljenje" (fuj) verom jeste bavljenje sobom...u stvari ljudi koji najmanje znaju o veri su apsolutno ubedjeni da znaju sve

ma .. priča sa takvima je perpetuum mobile
nigde ne može da stigne, jer će te uvek kočiti ono :
a jel imaš ti validnih dokaza za to.. ?
davno su rekli da ako nešto postoji kao hipoteza, to nešto postoji
jer da ga nema, nikada se ne bi javila hipoteza o istom ..
makar bila i produkt parcijalnog primećivanja nekih pojava ..
glupo je reći da čovek sazdan od atoma ne postoji
samo zato što atom ne možemo da vidimo, a gledamo ga svaki dan..
 
svako ima svoju teoriju
koja nije validna ukoliko se u nju ne veruje
i ne brani svim Srcem..
i rekoh da ništa nije A. kamoli ljudsko Znanje
ali Apsolutno Biće.. jasno je..
što rekla Djura : verujem u onoga koji Vodi ..

Svako ima pravo da veruje u sta hoce,ali nema pravo da se zaklanja iza vere.
Vera nije opravdanje za demagogiju,sumnju i netoleranciju za sve ono sto nama nije blisko ili razumljivo.
Ja tebe pitah jesi li apsolutno sigurna sta je Bog i kakvo mu je stanje?
Ako jesi,eto ti jos jednog apsoluta.
 
Svako ima pravo da veruje u sta hoce,ali nema pravo da se zaklanja iza vere.
Vera nije opravdanje za demagogiju,sumnju i netoleranciju za sve ono sto nama nije blisko ili razumljivo.
Ja tebe pitah jesi li apsolutno sigurna sta je Bog i kakvo mu je stanje?
Ako jesi,eto ti jos jednog apsoluta.

jasno sam ti i dala odgovor ..
ako neko ima toliko razradjen svoj unutrašnji sistem verovanja
da može svaku priču da objasni Verom, koja je i njegov način života
to ne možeš nazvati demagogijom ili sklanjanjem iza iste, jer ta osoba priča ono u šta je sigurna
njen problem nije što drugi to ne razumeju
.
 
ma .. priča sa takvima je perpetuum mobile
nigde ne može da stigne, jer će te uvek kočiti ono :
a jel imaš ti validnih dokaza za to.. ?
davno su rekli da ako nešto postoji kao hipoteza, to nešto postoji
jer da ga nema, nikada se ne bi javila hipoteza o istom ..
makar bila i produkt parcijalnog primećivanja nekih pojava ..
glupo je reći da čovek sazdan od atoma ne postoji
samo zato što atom ne možemo da vidimo, a gledamo ga svaki dan..

:cmok:
joj sto bih ja volela da imam dete ko ti :)
 
Ne.Ja pitam.
Apsolutna ubedjenost da se sve zna je najbolji dokaz pa,skoro apsolutne gluposti.

ajajajj
ja kad bih bila ubedjena da sve znam i da je to savršeno tačno
aj bih napisala najprostiju jednačinu na svetu
u kojoj bi, uz pomoć par grama olova, objedinila postanak, razvoj i čitavu suštinu Kosmosa
ne bih razgovarala sa ljudima, pitala, ispipavala, tražila...
i pazi se, jer čitava nauka je najbolja moguća pretpostavka ..
 
jasno sam ti i dala odgovor ..
ako neko ima toliko razradjen svoj unutrašnji sistem verovanja
da može svaku priču da objasni Verom, koja je i njegov način života
to ne možeš nazvati demagogijom ili sklanjanjem iza iste, jer ta osoba priča ono u šta je sigurna
njen problem nije što drugi to ne razumeju
.

Da li takva osoba moze razumeti druge?I da li to moze objasniti Verom? To jeste zaklanjanje iza vere.Kada nas drugi ne razumeju,to jeste delimicno i nasa odgovornost.

Mogu to razumeti,ali da li takva osoba moze druge razumeti?
Ponekad cak nije ni potrebno razumeti koliko ispostovati razlike.
 
ajajajj
ja kad bih bila ubedjena da sve znam i da je to savršeno tačno
aj bih napisala najprostiju jednačinu na svetu
u kojoj bi, uz pomoć par grama olova, objedinila postanak, razvoj i čitavu suštinu Kosmosa
ne bih razgovarala sa ljudima, pitala, ispipavala, tražila...
i pazi se, jer čitava nauka je najbolja moguća pretpostavka ..

Moja zelja nije da dostignem apsolut.
Ali ti si prilicno nedosledna.Ako verujes u apsolutnog Boga,onda ti trazenje i ispipavanje nije potrebno.A ni dokaz.Vera je uvek bila stvar srca,ne razuma.I ja to postujem,jer i ja imam svoju veru.

:P
 
Da li takva osoba moze razumeti druge?I da li to moze objasniti Verom? To jeste zaklanjanje iza vere.Kada nas drugi ne razumeju,to jeste delimicno i nasa odgovornost.

Mogu to razumeti,ali da li takva osoba moze druge razumeti?
Ponekad cak nije ni potrebno razumeti koliko ispostovati razlike.

može ih razumeti ako je bila Tu
zato ja smatram da se Vera mora sticati postepeno, prolazeći kroz sve faze, čak i Neverje
 
Moja zelja nije da dostignem apsolut.
Ali ti si prilicno nedosledna.Ako verujes u apsolutnog Boga,onda ti trazenje i ispipavanje nije potrebno.A ni dokaz.Vera je uvek bila stvar srca,ne razuma.I ja to postujem,jer i ja imam svoju veru.

:P
Put do njega nije Apsolut
i što potcenjivati Prašinu koju treba da pretumbaš preko ruku
da bi stigao do Zlata ..
jer život je jedna velika Igrarija
poludeće onaj ko ag shvati ozbiljno ..
 

Back
Top