Džipovi, ali pravi!

Možda ovako nešto:

tommy-unimog.jpg


unimog.gif


Unimog_sm.jpg


Fording.JPG


Silver_G_OffRoad.jpg
 
Po perfomansama.
Po terenima kojim moze da ide, ide.
Po onome sto moze da izdrzi.
Ovo je pravi terenac.
bowler%20Bardahl.jpg

Nikad mi ne bi palo na pamet da idem tamo gde oni idu sa onim uazima, gazovima, bazovima i ostalim, ali zato ne verujem da bi oni izdrzali livadske skokove kao ovaj ili bi mogli da se voze po putu, a kamoli da ubrzavaju za 5 secundi . . . Vec kad bi vozio off road to bi bio normalan off road, po njivam u vojvodini i tako slicno i mozda bi isao kao na 2 i predzadnjoj slici u II postu. . .
 
Po perfomansama.
Po terenima kojim moze da ide, ide.
Po onome sto moze da izdrzi.
Ovo je pravi terenac.
bowler%20Bardahl.jpg

Nikad mi ne bi palo na pamet da idem tamo gde oni idu sa onim uazima, gazovima, bazovima i ostalim, ali zato ne verujem da bi oni izdrzali livadske skokove kao ovaj ili bi mogli da se voze po putu, a kamoli da ubrzavaju za 5 secundi . . . Vec kad bi vozio off road to bi bio normalan off road, po njivam u vojvodini i tako slicno i mozda bi isao kao na 2 i predzadnjoj slici u II postu. . .

Naravno da moze da izdrzi,pogledaj kakvo vesanje ima.To na njemu nije fabricko.A i taj je napravljen za trku,za jurcanje po Sahari i ko zna gde.
Ima obe krute osovine,znas kako to skrece sa 60 u krivini?Ne pitaj...
Na bocnom nagibu se lako izvrce.Ima kruta osovina svojih prednosti i mana.
 
mhm, daj da pomenemo i bmw X5 i tuareg za Pariz Dakar... sta je s njima?



3000ccm dizel bi-turbo 270konja na 4000rpm felge od magnezijuma karoserija od karbona i kevlara, 360litara mu je kapacitet rezervoara

to je z gugla :) inace,nikad nisam gledao trku ovakvog tipa...kad se sezona,gde se vozi,ko prenosi? eurosport?
 
oce li neko mi objasni kada kazete snagu prenosi polako i ne proklizaju tockovi...to se postize reduktorom nekim ili sta vec?


bas se ne razumem u to... i sto je niva jedan od boljih socijalnih terenca???
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
to ti nije lako objasniti recima al bar da pokusam

video si na biciklima sa vise brzina da na zadnjem tocku imas vise lancanika

e sad kad je lanac na najmanjem(zadnjem lancaniku) to daje velika brzinu a malu snagu

a kad je na velikom daje veliku snagu a malu brzinu recimo kad ides uzbrdo okreces pedale ko lud a on ide bez problema to ti je velika snaga a mala brzina

e sad kad imas i na pedalama vise lancanijka to ti daje jos vece opcije redukovanja ili multipliciranja brzine ili snage
 
bio je neki lik na tv cinimi se krajem 90-tih koji sklopio neku cigansku djuntu(vidis ih po bgd-) s njima skupljaju razni otpad i preovoze

e lik je stavio dva menjaca
sa prvim redukuje prenos a sa drugim normalno menjas brzine i vozis
 
i sto je niva jedan od boljih socijalnih terenca???

U startu prilikom kupovine je jeftinija.
Kad nešto crkne, kad dođe vreme za servis, delovi su jeftini i ima ih svuda.
Svaki majstor ume da je popravi (jednostavna mehanika od pre 40 god).
Može da se koristi i kao putničko auto.
Izdržljivo, robusno, jako
Laka dalja prodaja, jer je popularna i tražena

ako sam nešto zaboravio, drugi će da se nadoveže
 
U startu prilikom kupovine je jeftinija.
Kad nešto crkne, kad dođe vreme za servis, delovi su jeftini i ima ih svuda.
Svaki majstor ume da je popravi (jednostavna mehanika od pre 40 god).
Može da se koristi i kao putničko auto.
Izdržljivo, robusno, jako
Laka dalja prodaja, jer je popularna i tražena

ako sam nešto zaboravio, drugi će da se nadoveže

jesi, jelima reduktor ona? i sto je ona terenac a ne x5,q7 i slicno? da uvidim razliku :)
 

Back
Top