Džeparac

U moje vreme su uzimali i kad dobijem kad neko dođe u posetu, za rođendane, praznike, a tek što zaradim zlo i naopako bilo...

:/
Eee, sad je taj stari srpski običaj nestao 😁 niko više klincima ne daje novac kad dođe u goste

Ali zato mlađi sin u sobi ima sef i samo skuplja lovu kao veverica, on sam uzima džeparac koliko njemu treba.
😂
 
Poslednja izmena:
Za vikend su npr izašli u bioskop, pa su posle filma šetkali po glavnoj ulici, pa malko džeparca da kupe kokice, il pomfrit, čips, sok, tog tipa džeparac kod ovih malih , nisam omanula , jer su i drugi dečaci poneli novac za neke grickalice.
I proveli su se super.

Pa tinejdžer ne može na sladoled, i mi smo izlazili po kafićima, mali , naravno ne, ali ovi veći da.
Ali tad je bio 1 i po kafic danas je pljacka i bolest samo sranja neka
 
I u Švedskoj, zato smo i mi uveli praksu da prodajemo stare igračke da bi kupili nove. Čisto da skontaju da ne pada ništa sa neba,itd itd

Moje generacije su imale neke tzv džeparce, u tinejdž dobu, sad i ja, kao i kod tebe, dajem im samo za užinu po potrebi,
Ajde to u tinejdz dobu razumem, kad izadješ negde da imaš za piće, mada ja u srednjoj nisam ni izlazila, okupimo se kući, pravimo pidzama zurke i bude nam extra
Jbg izlasci su skupi, bilo mi je glupo da stalno tražim od mame i tate lovu, al zato sad iako studiram, radim da bih mogla lepo sebi da platim
 
U moje vreme su uzimali i ono što dobijem kad neko dođe u posetu, za rođendane, praznike, a tek što zaradim zlo i naopako bilo...
:/
O, da, jednom nam mama nije pokupila novac, i ostavila nam da ga mi "čuvamo".
Uoči 8. marta smo otišli u Robnu kuću i nakupovali gomilu keramičkih vazica za svaku tetku i babu u familiji. :mrgreen:
Pokušala je da vrati, i zameni za novac, ali ipak je bilo suđeno da obradujemo pola familije 😁
 
Nameće se sledeće pitanje, kroz pojedine postove i stavove ovde, da li je ok da momak koji radi daje devojci džeparac ?
Nije mi to jasno, bilo bi me baš sramota da ja kao mlada, zdrava, prava osoba uzimam dzeparac od dečka 😂😂😂
Mene je sa svojih 20 godina, sramota da uzmem od svojih roditelja a kamoli od dečka
 
Nameće se sledeće pitanje, kroz pojedine postove i stavove ovde, da li je ok da momak koji radi daje devojci džeparac ?
Nesto nisam ljubitelj takvih "davanja", nisam bila ni kao devojka, niti sam sad.
Da imam cerku (ili ako je budem imala) naucila bih je da to nije ok, vec da pita kuci, bilo da je potreban veci dzeparac, bilo da zeli novac za konketnu stvar. Tako ucim i sina, mada je mali da bi zajmio, tako bih naucila i cerku.
A opet, ne bi smetalo da sin sutra kupi devojcici pokloncic, dokle god to ne remeti kucni budzet. Dok davanje dzeparca ne bih podrzala.
 
Za vikend su npr izašli u bioskop, pa su posle filma šetkali po glavnoj ulici, pa malko džeparca da kupe kokice, il pomfrit, čips, sok, tog tipa džeparac kod ovih malih , nisam omanula , jer su i drugi dečaci poneli novac za neke grickalice.
I proveli su se super.
I kad tako nešto hoće, traže ti pare i ti im daš.

Nema potrebe da im daješ na prazno. Mislim da je to zapadni fazon, u smislu da ih što pre nauče samostalnosti i da ih onda išutiraju napolje sa 16
 
I kad tako nešto hoće, traže ti pare i ti im daš.
Upravo tako.

A ako se učlane na Krstaricu, kad budu veći, pročitaće da ne moraju oni da plaćaju piće devojkama, nego da devojke plate same sebi :mrgreen:

Šalim se. Ja sam staromodan tip, zaradiću i za njihovo piće i za devojke, dok ne počnu da zarađuju sami :)
 
Upravo tako.

A ako se učlane na Krstaricu, kad budu veći, pročitaće da ne moraju oni da plaćaju piće devojkama, nego da devojke plate same sebi :mrgreen:

Šalim se. Ja sam staromodan tip, zaradiću i za njihovo piće i za devojke, dok ne počnu da zarađuju sami :)


Samo ću im reći da ne otvaraju teme čika Senseija 😂😂😂
Tako treba. Čak je i zapad to uvideo, al da ne širim priču
 
Pitam ih da li im treba ali su skromni i uvek imaju neke pare. Valjda skupljaju kao veverice. Sinu nikada ništa nije trebalo, on je uvek u fazonu "ma joook, ne treba" mada sada je već samostalan, fax, posao preko omladinske i zna da barata novcem.
Ćerka je već druga priča, ona je prava cincarka i uvek ima neke planove u glavi. Bejbisituje, malo radi noktiće drugaricama i zaradi sebi neki dinar, retko kada traži ali to je baš nešto sitno.
 
Sinu sam davala sedmično za užinu u školi a kcerka nikad nije htjela tako. On je bio stedljiv i dan danas je . Ona voli da potroši ali njoj uvijek nekako "naidju" neke pare.
 

Back
Top