Džeparac

Da nauči da rasporedi novac da ne misli da se stvara sam od sebe u neograničenim količinama.
Ali ti mu opet kupiš sve što mu treba (odeća, obuća, hrana, piće, ekskurzije, knjige), a ne on od svog džeparca?
Znači, palo mu je s neba?

AKo mu daješ pare za džeparac, to znači da ima pare koje će da potroši onako kako hoće. Recimo, da kupi malo trave jer eno svi to rade.
 
Veća je frka sa tim novcem za užinu, što uvek ima nekih iz starijih razreda što se okome na te klince kad vide da redovno donose novac u školu. Uz pretnje da ih ne odaju, uzimaju im novac. A uvek ima par presretača u svakoj generaciji .
 
Ali ti mu opet kupiš sve što mu treba (odeća, obuća, hrana, piće, ekskurzije, knjige), a ne on od svog džeparca?
Znači, palo mu je s neba?

AKo mu daješ pare za džeparac, to znači da ima pare koje će da potroši onako kako hoće. Recimo, da kupi malo trave jer eno svi to rade.
Sigurno sa 7-8 godina kupuje travu. Za zeke jedino.
 
Ako detetu redovno daješ džeparac onda ga učiš
  • da pare padaju sa neba, radio - ne radio
  • da nađe posao od 8 do 5 da mu stalno kaplje lova

Ono što nije naučilo je da se pare zaradjuju. Ako ne odradiš ono što je nekome drugome korisno onda nema para. Ako si preduzetnik, radiš za sebe, onda nekad ima manje a nekad više para a ne mora da zavisi od tebe.
 
Ako detetu redovno daješ džeparac onda ga učiš
  • da pare padaju sa neba, radio - ne radio
  • da nađe posao od 8 do 5 da mu stalno kaplje lova

Ono što nije naučilo je da se pare zaradjuju. Ako ne odradiš ono što je nekome drugome korisno onda nema para. Ako si preduzetnik, radiš za sebe, onda nekad ima manje a nekad više para a ne mora da zavisi od tebe.
Poznato je da nas dvoje različito razmišljamo. Jutro je,kasnije cu ti objasniti.
 
Veća je frka sa tim novcem za užinu, što uvek ima nekih iz starijih razreda što se okome na te klince kad vide da redovno donose novac u školu. Uz pretnje da ih ne odaju, uzimaju im novac. A uvek ima par presretača u svakoj generaciji .
Ja sam kao roditelj davno vec prosao to samo sto nisu bili presretaci iz skole nego romi pred skolom...sve se svodi na siledzijstvo..
 

Back
Top