Dve polovine Srbije, a obe nesposobne...

Onomad, to jest pre dve decenije pola Srbije je bilo za Miloševića, to samo kazuje da ta polovina bi bila i za Franju Tudjmana, da je isti rekao onu čuvenu rečenicu na Kosmetu: Niko ne sme da vas bije !

Naprosto Srbija je i tada i uvek bila ko rodjena, za nekog Vladara , koji će je izvarati, slagati i manipulisati do neba...a u tome je šampion bio i Sloba i njegovi najliži saradnici, a tek narod, on je bio još gori po karakteru i moralu od samih vladalaca.

Danas je bezmalo pola Srbije za ovu vlast , to jest za ovu post-oktobarsku nastalu u jesenjim gibanjima 2000-te, i šta se pokazalo: ne da je ta polovina koja je bila protivu Slobe nije pametnija, visprenija, normalnija-naprotiv, nije ništa bolja, ako nije i gora polovina od one koja je bila za slobu.

Dakle, iz izloženog se da zaključiti, da celina Srbije daje na vlasti uvek ono isto što je u biti ona sama, a ona je: karakterna, moralna, genetska olupina i zombirana pučina, kojoj nema spasa-definitivno.


Neko će reći, pa dobro čoveče, gde su ti kvalitetni ljudi, gradjani, stručnjaci, političari, vlastodržci ???
Pa evo gde su: pola njih vrednih, normalnih i kvalitetnih je Van Srbije, a druga polovina je u Srbiji...ali avaj ta polovina polovine nema želudac , nerv, bezobrazluk da se hvata u kolo za vlast sa onom bezobraznom većinom koja se podelila na Slobiste i Dos-Iste.

Hm....koliko tema ćeš otvoriti na ‚‚dve reke‚‚?z:hm:... muka mi je i od Slobosta i od Dosista i od onih koji veruju u sve gluposti koje im se serviraju na TV-u.
Kada ovde kažem da sam patriota u pravom smislu te reči, ovi jedni će da me napadnu da sam za stari režim ako kažem da Srbija treba da se otvori prema svetu ali u ekonomskom smislu, znači da počne da izvozi barem 60% ovi drugi će da mi kažu da sam izdajnik.
More ljudi dozovte se pameti i ne razdvajajte se večito.
Pa zbog tih podela samo i nahebali.z:hm:
I pomozi Bože da se Srbi slože!z:)
 
Ne zanimaju me previše drugi ali moji prijatelji koji su zaposleni (mislim na visoko obrazovane ljude) u nekim zapadnim zemljama zarađuju veoma pristojno i veoma pristojno žive. A danas u Srbiji možeš da budeš i obrazovan koliko hoćeš ali plata će ti biti mizerija.

Jeste bice mizerija,ali pod uslovom da dobijes posao koji zasluzujes,za sta ti trebaju jake veze!:roll:
 
Ne zanimaju me previše drugi ali moji prijatelji koji su zaposleni (mislim na visoko obrazovane ljude) u nekim zapadnim zemljama zarađuju veoma pristojno i veoma pristojno žive. A danas u Srbiji možeš da budeš i obrazovan koliko hoćeš ali plata će ti biti mizerija.

A u tim istim zapadnim zemljama imash tih istih visoko obrazovanih koji sastavljaju kraj sa krajem , kao i u Srbiji.
Prirodna selekcija prijatelju,jachi opstaju na povrshini , a slabiji su na dnu .
 
Pa ti kažeš da 'fataš zjale, a ne da si socijolog sa dotorskom disertacijom : srbi narod najkvalitetniji! Što se ne baviš profesionalno Humorom i Satirom ?
Vidim da tebi nije lako, pogotovu kad ti neko stavi dva dzaka cementa na ledja i glavu.
Kakve nebuloze pišeš, koji kvaliteti imaju Srbi ? Pola stoleća ih ja ne vidim, a ti ih večeras iskopao ko BILI.
Znam da se ti onaj što se otimaš kad te vežu, jer ne priznaješ dijagnozu, ali ne brini, EU je za takve spremila kožne kaiševe velike širine.
Država koja se hvali da ima najveće intelektualne kvalitete, je u stvarnosti najadnija i ekonomski nagora i najširomašnija zemlja Evrope. Čovek mora imati zloćudni TUMOR u mozgu i braniti tu spoznaju i istinu.

Лично једва чекам "БЛАГОДЕТИ ЕУ" БАШ ЗБОГ ТАКВИХ КАО ШТО СИ ТИ... да будете постављени на своје право место.
Нисам социолог (јер то и није никаква струка ни наука него препакована пропала идеологија марксизма) а још мање сам ДР... дипломирао сам на факсу са просечном оценом 8,32 - али то ништа не значи као ни било каква дисертација у овој земљи У КОЈОЈ СЕ НИШТА НЕ ПРОИЗВОДИ јер су се власти управо докопали набеђени "стручњаци" са 5 минута радног стажа и гомилом пропале теорије - зато нам овако и иде.

Нисам нигде написао да ми имамо "највећу интелектуалну елиту" - лажеш.

А што се тиче "тумора на мозгу" довољно је да пажљивије прочиташ сопствене постове и све ће ти бити јасно.
 
Po ko zna koji put cu da procitam svasta..

Pitam se samo, ali bez uvrede, gde ljudi nadju inspiraciju za sva ovolika forumska dela..
Sticem utisak da neki likovi ovde drugo nista ne rade, a ne znaju kako da ubiju ubitacnu dosadu, vec se na ovaj nacin izivljavaju ne samo nad drzavom i narodom nekaznjeno, vec i nad nama..

Koliko negativnosti i nebuloza mogu da procitam u zadnje vreme da je to gotovo strasno..

Zasto ljudi moji to cinite???
Zar toliko mrzite ovu zemlju u kojoj zivite i zar toliko mrzite narod koje da ili ne pripadate...

Kako vam pada na pamet ovakva bljuzgarenja i kako vas nije ponekad stid da pogledate sami sebe u ogledalo..

Necu reci da je u zemlji srbiji sjajno, ali definitivno nije ni tako crno kako dosta vas zeli da to prikaze...

Misljenja sam, makar me osudili za to, da dosta vas na zalost ima nerascicene probleme u svojim glavama a potom i sa zeljmom srbijom a i narodom zajedno..

Tacka.
:rtfm:
 
Po ko zna koji put cu da procitam svasta..

Pitam se samo, ali bez uvrede, gde ljudi nadju inspiraciju za sva ovolika forumska dela..
Sticem utisak da neki likovi ovde drugo nista ne rade, a ne znaju kako da ubiju ubitacnu dosadu, vec se na ovaj nacin izivljavaju ne samo nad drzavom i narodom nekaznjeno, vec i nad nama..

Koliko negativnosti i nebuloza mogu da procitam u zadnje vreme da je to gotovo strasno..

Zasto ljudi moji to cinite???
Zar toliko mrzite ovu zemlju u kojoj zivite i zar toliko mrzite narod koje da ili ne pripadate...

Kako vam pada na pamet ovakva bljuzgarenja i kako vas nije ponekad stid da pogledate sami sebe u ogledalo..

Necu reci da je u zemlji srbiji sjajno, ali definitivno nije ni tako crno kako dosta vas zeli da to prikaze...

Misljenja sam, makar me osudili za to, da dosta vas na zalost ima nerascicene probleme u svojim glavama a potom i sa zeljmom srbijom a i narodom zajedno..

Tacka.
:rtfm:

Evo ga još jedan idealista i pomirljivi ‚‚svetac‚‚z:hm:
A šta je to po tebi dušo ovde dobro?z:mrgreen:
 
A u tim istim zapadnim zemljama imash tih istih visoko obrazovanih koji sastavljaju kraj sa krajem , kao i u Srbiji.
Prirodna selekcija prijatelju,jachi opstaju na povrshini , a slabiji su na dnu .

Tvojim logikom se može i ovako komentarisati: u Somaliji, Etijopiji neki ljudi žive bolje no u Americi, Austriji, Švajcarskoj i Australiji...sve ima granice, sem ljudske potrebe da lupa gluposti i koristi blentave argumente.
 
Pod nesposobnih, sta si ti mislila.

Vidiš ako samog sebe smatraš nesposobnim nemoj da očekuješ od drugih da misle nešto bolje o tebi, ja jesam iz tog posle komunističkog perioda ali sebe ne smatram nesposobnom a pogotovo ne želim da dopustim da me gori od mene smatraju za isto, treba se boriti za svoje mesto pod suncem, najlakše je kukati to svako može.z:hm:
 
Лично једва чекам "БЛАГОДЕТИ ЕУ" БАШ ЗБОГ ТАКВИХ КАО ШТО СИ ТИ... да будете постављени на своје право место.

Нисам нигде написао да ми имамо "највећу интелектуалну елиту" - лажеш.

А што се тиче "тумора на мозгу" довољно је да пажљивије прочиташ сопствене постове и све ће ти бити јасно.

Ja sam rekao da imami intelektualnu elitu, ne ti, samo što ona fata zjale, a ne priključke.
Ja pišem, a inače i čitam čak i sebe, za razliku od tebe...ko tebe brani da napišeš bolji post na istu ili bilo koju temu ? Žandarmerija, moderatori ili ima još njih koji ti to brane ?
 
Vidiš ako samog sebe smatraš nesposobnim nemoj da očekuješ od drugih da misle nešto bolje o tebi, ja jesam iz tog posle komunističkog perioda ali sebe ne smatram nesposobnom a pogotovo ne želim da dopustim da me gori od mene smatraju za isto, treba se boriti za svoje mesto pod suncem, najlakše je kukati to svako može.z:hm:


Izvini ja mislim na srbe kao kolektiv. Sposobni nismo da resimo neka drustvena pitanja. Da ima srba koji su sposobni svakako da znam.
 
Evo ga još jedan idealista i pomirljivi ‚‚svetac‚‚z:hm:
A šta je to po tebi dušo ovde dobro?z:mrgreen:

A molim te samo mi napisi gde to ima obesenih komada novca, cega vec prizeljkujes pa da odemo zajedno..
Gde god da se nadjes, moraces da radis da bi zaradio/la za zivot, ovako ili onako..
Ne vidim da se bas mnogi hvale zivotom na zapadu, posebno ne sada, ali svakako nije tako lose ni ovde koliko to zelite negativno prikazati..

Ocigleno niste jos videli sta i kako to izgleda gore nego sto jeste, zato ovakve stavove i imate..

Da ste preziveli neke stvari, i da ste osetili (mnogi od vas, cast izuzetcima), sta znaci biti gore, onda ovakve stavove ne bi ste imali..

Ali najlakse je reci ovde ne valja, ali ne videh ni jedan jedini predlog ili ideju kako i na koji nacin moze da se poboljsa nacin zivota i bilo cega drugog,
samo umete reci, ovo je propalo, ovo ne valja, ovo je katastrofa i sl..

Takve negativce ni u zapadne zemlje ne primaju, vec iskljucivo ljude sa idejama , zeljnih posla i napretka...

Tacka.
:rtfm:
 
Po ko zna koji put cu da procitam svasta..

Pitam se samo, ali bez uvrede, gde ljudi nadju inspiraciju za sva ovolika forumska dela..
Sticem utisak da neki likovi ovde drugo nista ne rade, a ne znaju kako da ubiju ubitacnu dosadu, vec se na ovaj nacin izivljavaju ne samo nad drzavom i narodom nekaznjeno, vec i nad nama..

Koliko negativnosti i nebuloza mogu da procitam u zadnje vreme da je to gotovo strasno..

Zasto ljudi moji to cinite???
Zar toliko mrzite ovu zemlju u kojoj zivite i zar toliko mrzite narod koje da ili ne pripadate...Kako vam pada na pamet ovakva bljuzgarenja i kako vas nije ponekad stid da pogledate sami sebe u ogledalo..

Necu reci da je u zemlji srbiji sjajno, ali definitivno nije ni tako crno kako dosta vas zeli da to prikaze...

Misljenja sam, makar me osudili za to, da dosta vas na zalost ima nerascicene probleme u svojim glavama a potom i sa zeljmom srbijom a i narodom zajedno..

Tacka.
:rtfm:

Ko tebe brani da napišeš post, ODU. pohvalu ludosti SRBIJI u celini celosti ?
Žandarmerija, moderatori, ili talibani ? Namlatio si se gore za medalju od zlata.
 

Back
Top