Душанов законик / Dushan's Code

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja:
Drago mi je sto se neko setio da proucava doba cara Dusana i da izvlaci neke pouke iz toga. Sve u svemu, poenta njegovog zakonika je da je Srbima uvek trebala jaka ruka i da cim se dozvoli da svako vodi politiku po svom nahodjenju, propadne nam sve sto smo stvarali i pocnemo da ratujemo. Da Dusana nisu otrovali, mozda bi sada bili normalna drzava a najverovatnije ne bi bili ni 500 godina pod Turcima jer je on prvi video sta nam sledi ako se dovuku na Balkan pa se prvi u Evropi sukobio sa njima. Posle njegove smrti sve je krenulo nizbrdo i stigli smo gde smo stigli- na dno dna.

Samo je fora u tome sto kod Cara Duleta bar pola vojske nijesu bili Srbi - Srblji - Sebri - ratari, vec su mu gro vojske bili strani placenici.
U Srbe - sebre - ratare nije puno vjerovao.

To je jedna obicna istina tako vjesto sakrivena od Srba, dok im se bajke prikazuju kao istorija.
 
Bi2:
A, šta sam ja rekla?

Skidam kapu.......

5.gif
 
Šakal:

Tebi smešno? E, meni ni sad nije smešno, iako mi čaša prazna..Pitaj Faraona..Mi se polomili oko novog člana..Kaže postavio bi temu, isčukao veliki tekst, i nikako ne može da ga pošalje..Meni krivo. Kako, bre, ne može? Žao mi dečka..Šaljem mu na pp objašnjenje kako da postavi temu, gde da klikne, šta da čukne...E, koja sam budala tad bila. A, ono Rufi??? Ne da zna kako se šalje veliki tekst, nego nas ubija njima...:lol: On se tad valjao od smeha kako nas radi ko majmune...:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top