DSS poziva na ujedinjenje svih Srba protiv otcepljenja Vojvodine i ulaska u NATO!

Da li podrzavate inicijativu DSS-a za ujedinjenje opozicije protiv Tadicevih namera ?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Dobro majstore ,srusis ti to i sta posle daj mi konkretno plan nemoj da pricas u vetar bez veze !!>Eto hopoteticki,srusio si i sta dan posle ??!
1. Мање корупције и криминала, као последицу тога инвеститори више неће бринути о томе колико да пара дају министру за одређени пројекат, већ могу да неометано инвестирају код нас.
2. Стручни људи у кључним министарствима.
3. Државне инвестиције из Русије више неће бити реткост.
4. Борба за опстанак КиМ-а у Србији а не пристајање на промашене политичке идеје типа ЕУЛЕКС-а. Борба за стварање уније са РС, кад се за то стекну услови.
Подршка Андрији Мандићу у борби за остварење права Срба у ЦГ као конститутивног народа.
5. Спроводиће се поштена приватизација и преипитаће се се досадашње приватизације. Повољни међународни уговори које ће се искористити(као последица добре сарадње са светом), омогућиће се српским привредницима да се под повољним условима укључе у тржишну утакмицу.

Ето, бар тих пет ствари би актуелна опозиција могла остварити ако дође на власт.
 
1. Мање корупције и криминала, као последицу тога инвеститори више неће бринути о томе колико да пара дају министру за одређени пројекат, већ могу да неометано инвестирају код нас.
2. Стручни људи у кључним министарствима.
3. Државне инвестиције из Русије више неће бити реткост.
4. Борба за опстанак КиМ-а у Србији а не пристајање на промашене политичке идеје типа ЕУЛЕКС-а. Борба за стварање уније са РС, кад се за то стекну услови.
Подршка Андрији Мандићу у борби за остварење права Срба у ЦГ као конститутивног народа.
5. Спроводиће се поштена приватизација и преипитаће се се досадашње приватизације. Повољни међународни уговори које ће се искористити(као последица добре сарадње са светом), омогућиће се српским привредницима да се под повољним условима укључе у тржишну утакмицу.

Ето, бар тих пет ствари би актуелна опозиција могла остварити ако дође на власт.
Ijao koji sti slikar naivac !!Ti to mislis onako preko noci>>Kao puj pike ne vazi .... Nepismenost u Srbiji prema poslednjem popisu ....

U Srbiji čak šest puta više žena nego muškaraca umesto potpisa piše "krstić" ili ostavlja otisak prsta, a čak trećina žena koja traži posao ima završenu samo osnovnu školu.

Veće razlike u nepismenosti, po polu, primećuju se kod ljudi starijih od 40 godina, kao i kod stanovništva centralne Srbije, gde na svakog nepismenog muškarca dolazi šest nepismenih žena. Razlici doprinose istorijske okolnosti, ali i siromaštvo u Srbiji.
 
nisam batalio radikale al podrzavam inicijativu DSS-a za ujedinjenje opozicije protiv uspostavljanja medjunarodnog subjektiviteta Vojvodine i sprecavanje ulaska Srbije u NATO pakt.

nadam se da ce se radikali izdici iznad uskog politikanstva i stranackog interesa i podrzati ovu inijativu za sprecavanje Tadicevih namera za porobljavanje i razbijanje Srbije.

A što bi s onim: "Nikad s' Tomom" :mrgreen:
 
1. Мање корупције и криминала, као последицу тога инвеститори више неће бринути о томе колико да пара дају министру за одређени пројекат, већ могу да неометано инвестирају код нас.
2. Стручни људи у кључним министарствима.
3. Државне инвестиције из Русије више неће бити реткост.
4. Борба за опстанак КиМ-а у Србији а не пристајање на промашене политичке идеје типа ЕУЛЕКС-а. Борба за стварање уније са РС, кад се за то стекну услови.
Подршка Андрији Мандићу у борби за остварење права Срба у ЦГ као конститутивног народа.
5. Спроводиће се поштена приватизација и преипитаће се се досадашње приватизације. Повољни међународни уговори које ће се искористити(као последица добре сарадње са светом), омогућиће се српским привредницима да се под повољним условима укључе у тржишну утакмицу.

Ето, бар тих пет ствари би актуелна опозиција могла остварити ако дође на власт.

1. A kako smanjiti korupciju i kriminal. Koji konkretno prijedlog ti imaš?
2. Pa i sada su ljudi u ključnim ministarstvima stručni, barem što se tiče diplome.
3. To je glupost. Da si rekao državne investicije više neće biti rijetkost, ili, biće većeg intenziteta, bilo bi u redu. Ali, zašto samo iz Rusije?
4. Kako borba? Na koji način? Zbog čega će Srbiji Kosovo sa 2 miliona albanskih glasača i najlošijim životnim standardom u Evropi?
Što se tiče RS, mislim da bi mnogo bolje bilo, pomoć pokretu za NEZAVISNOST Republike Srpske.
Srbi u CG su manjinski narod i imaju jednaka prava kao i svi manjinski narodi.
 
1. Мање корупције и криминала, као последицу тога инвеститори више неће бринути о томе колико да пара дају министру за одређени пројекат, већ могу да неометано инвестирају код нас.
2. Стручни људи у кључним министарствима.
3. Државне инвестиције из Русије више неће бити реткост.
4. Борба за опстанак КиМ-а у Србији а не пристајање на промашене политичке идеје типа ЕУЛЕКС-а. Борба за стварање уније са РС, кад се за то стекну услови.
Подршка Андрији Мандићу у борби за остварење права Срба у ЦГ као конститутивног народа.
5. Спроводиће се поштена приватизација и преипитаће се се досадашње приватизације. Повољни међународни уговори које ће се искористити(као последица добре сарадње са светом), омогућиће се српским привредницима да се под повољним условима укључе у тржишну утакмицу.

Ето, бар тих пет ствари би актуелна опозиција могла остварити ако дође на власт.
Могла би.
Али... Има ту и пар питања:
1. Доиста верујеш да би они све то реализовали, то јест, да ли би, нешто од тог, доиста хтели, или можда само демагошки причају, а неке друге ствари, да ли би уопште реално могли остварити, што, опет, дакле, значи демагогију?
2. Посебно: како конкретно замишљаш то непристајање на ЕУЛЕКС?
 
1. Све креће од врха, поставити поштене и стручне људе, са добром репутацијом у својој околини.
2. Хм, министарка за спорт...?
3. Зато што је досад двојац Г17-ДС спутавао ту врсту инвестиција.
4. Тако што нећемо пристајати на потезе који воде ка јачању институција Косова, као што је прихватање ЕУЛЕКС-а. Албанци неће гласати на изборима у Србији јер би тиме индиректно признали да су део државе Србије. Што се тиче њиховог лошег животног стандарда, зар ваша Европа није изразила жељу да помаже развитку Косова.
5. По чему су мањински народ? По Уставу ? Ако је по том уставу, зашто је онда Народњачка коалиција са негде 9400-9500 гласова остала испод цензуса а прошли су Албанци са 7500 гласова.
Ако имају мањинска права, зашто им се брани истицање националних симбола по градовима Црне Горе.
Ако имају права као и сви остали, зашто Срба има 5.2 % у државној служби а у становништву 32 %. Није ли то разлика од више од 6 пута ? Не бих рекао да су Срби 6 пута глупљи, мање образовани, мање вредни од осталих националних заједница ?
Да се разумемо, навијао сам за опстанак СЦГ, плакао сам због њеног распада. Да, плакао сам као киша и није ме срамота то да признам ! То је био једини пут у животу да сам плакао због политике ! Дуго сам се и после тога залагао за повратак заједнице и био заступник тезе да смо један исти народ. Али, схватих, кад неко неће, не треба га терати. Нек иде својим путем али зато нека поштује грађанска и национална права Срба и не сме се спроводити пројекат њихове асимилације у националне Црногорце. Само то тражим, ништа више. И то што признасте Косово, као нош у срцу ме боли, ма какви, нож је ништа наспрам тога али то је ваше право као самосталне државе да тако поступите. Видиш, ја сам родбински, бројним пријатељствима, кућом, боравком сваке године тамо и по много чему другом везан за Црну Гору. Скоро свакодневно пратим дешавања у њој и ја јој од свег срца желим све најбоље али од ње само очекујем да поштује право на идентитет мог народа. Ништа више, ништа мање.
А узгред, не видим разлог зашто Срби не би били конститутивни, ипак су они народ који је стварао Црну Гору (сам или са неким другим).
Што се тиче подршке покрету за независност Републике Српске, то је идеја коју треба размотрити и после тога одлучити који је корак најбоље.
Искрено, верујем да си добар човек, као и највећи број Црногораца и молим те да не схватиш ово лично, већ као аргументовану и интелектуалну расправу.
Извињавам се што се оволико расписах и велико захваљујем свима који су имали стрпљења и живаца да све ово читају !
 
nisam batalio radikale al podrzavam inicijativu DSS-a za ujedinjenje opozicije protiv uspostavljanja medjunarodnog subjektiviteta Vojvodine i sprecavanje ulaska Srbije u NATO pakt.

nadam se da ce se radikali izdici iznad uskog politikanstva i stranackog interesa i podrzati ovu inijativu za sprecavanje Tadicevih namera za porobljavanje i razbijanje Srbije.



MA ti si licemer koji ima jedino finansijske interese. Podržavaš DSS jer ti je za vreme Joćića cvetao posao sa dilovanjem, pa si sad sentimentalno vezan za njih...
 
Могла би.
Али... Има ту и пар питања:
1. Доиста верујеш да би они све то реализовали, то јест, да ли би, нешто од тог, доиста хтели, или можда само демагошки причају, а неке друге ствари, да ли би уопште реално могли остварити, што, опет, дакле, значи демагогију?
2. Посебно: како конкретно замишљаш то непристајање на ЕУЛЕКС?
1. Па пази, мислим да делимично би а делимично не би. А и то би било више него што тренутно имамо.
2. Инсистирањем на опстанку УМНИК-а преко утицајних пријатељских земаља, између осталог Шпаније, Грчке и делимично Словачке. Такође, ту су и незаобилазне Русија и Кина.
 
1. Све креће од врха, поставити поштене и стручне људе, са добром репутацијом у својој околини.
Vjerujem da imaš dobre želje, kada sve ovo pišeš. Mada, vjeruj mi, teško ćeš naći stučne ljude (a bogami i nestručne, posebno u zadnje vrijeme), a da odole da makar ne "kraduckaju", što bi rekao Velja Ilić.
2. Хм, министарка за спорт...?
Pa nije valjda ministarstvo za sport jedno od ključnih ministarstava? Evo, recimo, MUP, MIP, ekonomija...
3. Зато што је досад двојац Г17-ДС спутавао ту врсту инвестиција.
Vjerujem da si bolje upoznat od mene što se tiče investicija u Srbiju, nijesam pratio to polje, ali, mislim da je prodaja NIS-a dokaz da vlasti žele da sarađuju sa Rusima i da su ruske investicije dobrodošle u Srbiju. Samo obratite pažnju, nemojte da vam se desio kao nama sa KAP-om i "Boksitima".
4. Тако што нећемо пристајати на потезе који воде ка јачању институција Косова, као што је прихватање ЕУЛЕКС-а. Албанци неће гласати на изборима у Србији јер би тиме индиректно признали да су део државе Србије. Што се тиче њиховог лошег животног стандарда, зар ваша Европа није изразила жељу да помаже развитку Косова.
Ali kako? Srbi neće pristati, ovi će postaviti i šta? Srbija nema vojne snage da odbrani Kosovo, a mislim da, trenutno, ne postoji drugi način za njegovo "vraćanje".
A Evropa je izrazila želju da pomaže razvitku nezavisne republike Kosovo, ne autonomne srpske pokrajine.
5. По чему су мањински народ? По Уставу ? Ако је по том уставу, зашто је онда Народњачка коалиција са негде 9400-9500 гласова остала испод цензуса а прошли су Албанци са 7500 гласова.
Da, po Ustavu. A što se tiče izbora, Narodnjačka koalicija se ne deklariše kao partija nacionalne manjine, pa stoga nije u istoj poziciji kao i Albanci. Podśećam, za Albance postoji ona mala izborna jedinica na osnovu koje oni dobijaju mandate, takav je dogovor.
Što se tiče Srba kao konstitutivnog naroda, vjeruj mi, ja lično nemam ništa protiv toga. Moje ponašanje prema Srbima će ostati isto, kao i prema svima drugima. Ljudi sa kojima mogu da ostvarim komunikaciju i koji su dobri prema meni biće moji prijatelji bez obzira na naša politička i nacionalna "stajališta". Međutim, kao što tebe boli raspad SCG, meni je (ne mogu reći da me boli) žao što Srbi nijesu doprinijeli stvaranju crnogorske nezavisnosti 21. maja.
Ако имају мањинска права, зашто им се брани истицање националних симбола по градовима Црне Горе.
Ovo zaista nije tačno. Ne znam koliko si često u Crnoj Gori, kažeš vezuju te razne veze, pa vjerujem da si često. Ali, ovo zaista nije tačno. Ako želiš objašnjenje, zatraži u narednom postu, nije problem.
Ако имају права као и сви остали, зашто Срба има 5.2 % у државној служби а у становништву 32 %. Није ли то разлика од више од 6 пута ? Не бих рекао да су Срби 6 пута глупљи, мање образовани, мање вредни од осталих националних заједница ?
Evo ovako. Mislim da je veći problem u tome što Srbi ne žele apsolutno nikakvu saradnju sa vlastima u Crnoj Gori i što dosta njih i dalje ne priznaje Republiku Crnu Goru. Postoji li ijedna srpska partija koja je ponudila saradnju Demokratskoj partiji socijalista? Kako očekuješ da Srbi budu zastupljeni u državnoj službi i u vlasti države koju dosta njih i ne priznaje. Da li bi ti, kao Srbin i pristalica opozicije, radio za vlast koju nazivaš lopovskom, mafijaškom... Vjerujem da ne bi, kao ni 95% (najmanje) Srba iz CG
Да се разумемо, навијао сам за опстанак СЦГ, плакао сам због њеног распада. Да, плакао сам као киша и није ме срамота то да признам ! То је био једини пут у животу да сам плакао због политике ! Дуго сам се и после тога залагао за повратак заједнице и био заступник тезе да смо један исти народ. Али, схватих, кад неко неће, не треба га терати. Нек иде својим путем али зато нека поштује грађанска и национална права Срба и не сме се спроводити пројекат њихове асимилације у националне Црногорце. Само то тражим, ништа више.
Svjestan sam da nijesu svi željeli nezavisnu Crnu Goru i zaista mi je žao što je odvajanje Crne Gore nekoga toliko pogodilo kao tebe. Naravno, ne treba da te je sramota da to priznaš, treba da budeš ponosan. Isto kao što sam ja ponosan na 21. maj, kao što sam ponosan da priznam da sam slavio, pjevao, igrao, pucao, tako i ti treba da budeš ponosan. Ipak, ovo što si rekao, govori da nijesi dovoljno politički zreo. Imaš dobre ideje i ambicije da ih ostvariš, djeluješ mi kao poštena osoba, ali NIKADA nemoj emocije da vezuješ za politiku. Takvi političari su unaprijed propali političari.
Isto ovo što ti tražiš tražim i ja. Jedino se ne bih složio da su svi koji se izjašnjavaju Srbima u Crnoj Gori zaista Srbi. Pa pola tih ljudi nikada nije bilo u Srbiji, śećam se samo referenduma, pitam neke babe i đedove zašto podržavaju zajednicu, a oni kažu: "Pa imamo mi tamo rodbinu, kako ćemo da idemo da ih posjećujemo?" Ja ih pitam da li su ikada bili u Srbiji, oni kažu ne. I oni su nekakvi Srbi. Naravno, Srbe ne treba asimilovati. Samo bih želio da se ljudi porijeklom iz Crne Gore izjašnjavaju prije svega Crnogorcima i da poštuju i vole svoju državu.
И то што признасте Косово, као нош у срцу ме боли, ма какви, нож је ништа наспрам тога али то је ваше право као самосталне државе да тако поступите.
Ja se nadam da će Srbi uviđeti da je za njih bolje da se Kosovo osamostali. Nekoliko puta sam dosta govorio na tu temu, pa da se ne ponavljam. Mislim da će doći vrijeme kada će Srbi uviđeti da to nije bio "nož u leđa".
А узгред, не видим разлог зашто Срби не би били конститутивни, ипак су они народ који је стварао Црну Гору (сам или са неким другим).
Ne bih se složio da su oni stvarali Crnu Goru, jer su na referendumu kada su nam najviše bili potrebni, bili protiv naše Crne Gore. Mada, ja mislim da im treba dati šansu da se poprave i uspostaviti normalne odnose između svih naroda u Crnoj Gori. Pa valjda možemo da se dogovorimo, a da ne padnu prijetnje krvlju i slično. To smo jednom prošli, devedesetih, i vidimo dokle nas je to dovelo.
Што се тиче подршке покрету за независност Републике Српске, то је идеја коју треба размотрити и после тога одлучити који је корак најбоље.
Mislim da je za Republiku Srpsku i njene građane bolje da postane nezavisna, nego da se "priključi" Srbiji, a mislim da je i zarad nacionalnih interesa bolje da Srbi imaju dvije države, a ne jednu.
Искрено, верујем да си добар човек, као и највећи број Црногораца и молим те да не схватиш ово лично, већ као аргументовану и интелектуалну расправу.
Извињавам се што се оволико расписах и велико захваљујем свима који су имали стрпљења и живаца да све ово читају !
Pokušavam da budem. Naravno da ne shvatam ovo lično, i drago mi je što sam razvio konverzaciju sa tobom. Vidim da si pristojan sagovornik i vjeruj mi, milina mi je kad sa nekim "razgovaram" na ovakvom nivou. Naravno, moj prvi utisak o tebi je isti kao i tvoj o meni, vjerujem da si dobar čovjek, a što se tvojih političkih sposobnosti tiče, već sam naveo
 
Свиђа ми се твоје размишљање да је за грађане РС најбоље да буде независна, дакле ни да остане у БиХ нити да се прикључи Србији. Поготово стога што сам свестан да Београд није увек вукао најсрећније потезе када је покушавао да помогне онима које је сматрао блиским. Боље ће се национална политика водити из Бањалуке него из Београда а слажем се и са твојим ставом да је боље имати још једну српску државу него утапати је у Србију. За почетак си ми по једном питању помогао да видим ствари шире.:)
Још нешто ћу ти рећи и у томе сам искрен, никада и никоме ко се налазио у мом друштву овде у Србији нисам дозвољавао да пљује по Црној Гори и Црногорцима. Чак такве људе називам и анти-србима јер Срби од Црне Горе и Црногораца нису имали ближег нити ће имати. Но, чисто бих волео да знаш, да су такви људи бучна али ипак веома минорна мањина. На местима где се ја крећем најчешће сам слушао лепо о Црној Гори и њеном народу. Да, долазим у ЦГ једном или двапут годишње, укупно проведем тамо 30-60 дана по години. Волео бих да наше две државе у будућности добро сарађују а да Срби са својим идентитетом нађу своје место у Црној Гори.
 
. Да, долазим у ЦГ једном или двапут годишње, укупно проведем тамо 30-60 дана по години. Волео бих да наше две државе у будућности добро сарађују а да Срби са својим идентитетом нађу своје место у Црној Гори.

Evo ga još jedan od *********a koji vode politikanstvo u Srbiji i gledaju kako da se ogrebu o naš već ihaj osiromašeni narod...dokle više kada ste "dobili" svoju državu i jedva i dočekasmo da vas se kurtališemo ?:roll::dash:

Kakva je to naopačke srpska zastava...jel' to neko vudu vračanje iz bajčetine, selendre za koju do juče nikad nisam čula???:eek::roll:
Seljaka dovedeš iz sela al' selo iz njega ne istera doveka...:roll:

Tema,

Ma kakvo ujedinjenje opozicije...koje opozicije kada to u Srbiji ne postoji , naročito od kako se ova dva paćenika , grobar neobrazovani , pokondirena seljačina ( i karakterna osobina i vukohebina odakle se izmigoljio i nakrao na naš račun) i onaj silikonski , jadni čovečuljak bez sekunde bilo kakvog radnog staža, a kako se priča i pedofil u najavi ( koliko je devojčica imala godina , jel' više od 15...fuuuj) prodali i to ne samo sebe...za njih ni p'o jada , neka ih septička jama usisa , nego prodadoše i zemlju i nadu osiromašenog naroda da može bilo šta da se promeni...:roll:

I još KO poziva na to smešno fol "ujedinjenje"...provaljeni i pročitani Koštunica, okružen crnogorskim-milogorskim ološem i šljamom...šta treba milo da mi sutra vodi politiku u mojoj kući , k'o da nam nije već pun kofer njegovih otpadaka na relaciji cetinje-Dedinje...svašta:roll::thumbdown:
 
DSS: Neustavan Predlog statuta
14. jun 2009. | 14:31 -> 19:06 | Izvor: B92
Novi Sad -- Glavni odbor Demokratske stranke Srbije usvojio je Deklaraciju o Autonomnoj pokrajini Vojvodini, u kojoj se ocenjuje da je Predlog Statuta protivan Ustavu.


Takođe, u Deklaraciji je navedeno da je cilj Predloga statuta sticanje međunarodno-pravnog subjektiviteta Vojvodine i ugrožavanje teritorijalnog jedinstva i državnopravnog poretka Srbije.

Predsednik stranke Vojislav Koštunica izjavio je da je borba protiv usvajanja aktuelnog Statuta Vojvodine je "najviši politički, državni, nacionalni, ekonomski, privredni i patriotski interes Srbije".

Koštunica je pozvao na novo nacionalno okupljanje kako bi se u Srbiji što pre organizovali parlamentarni izbori i održao referendum o članstvu naše zemlje u NATO-u.

Koštunica je na sednici Glavnog odbora stranke u Novom Sadu izjavio da se DSS svojom deklaracijom o Vojvodini suprotstavalja svim pokušajima da se, kako je rekao zloupotrebom autonomije Vojvodine, Srbija federalizuje.

Lider DSS-a je pred glavnim odborom stranke ocenio da Srbija propada i da sadašnja vlast gura zemlju u benzađe.

On je rekao da se brojna predizborna obećanja ne ispunjavaju, već se otpuštaju radnici dok se zemlja zadužuje.

Koštunica ocenjuje da se radi na uvlačenju Srbije u NATO, kako je rekao na mala vrata, mimo referenduma, pa je pozivajući na nacionalno okupljanje, zatražio da se zajedno sa vanrednim izborima održi referendum o pristupu NATO-u.


“Neophodno je nacionalno okupljanje sa ciljem da se u Srbiji što pre organizuju izbori i održi referendum o NATO-u. Izbori i referendum otvaraju vrata boljoj i sigurnijoj budućnosti Srbije", smatra Koštunica.

"To je put da se preko nacionalnog okupljanja probudi nada naroda i stvari postave na svoje pravo mesto. Novo nacionalno okupljanje za unutrašnju obnovu Srbije mora narodu da pruži jasne odgovore na ključna pitanja sa kojima se kao zemlja suočavamo“, rekao je on.

DSS svojom deklaracijom o Vojvodini ponavlja stav da je predlog Statuta Vojvodine neustavan i suprotan interesima građana.

Deklaracijom se građani pozivaju da se demokratskim političkim sredstvima suprotstave usvajanju ovog akta.


"Zato u ovoj deklaraciji izražavamo naše duboko uverenje da je borba protiv usvanja protivustavnog statuta Autonomne pokrajine Vojvodine i očuvanje teritorijalnog jedinstva zemlje i jedinstvenog državnopravnog poretka predstavlja najviši politički, državni, nacionalni i privredni i patriotski interes Srbije", kaže Koštunica.
"To je ključni razlog zašto u deklaraciji o Vojvodini pozivamo građane da se zajedno demokratskim političkim sredstvima sredstvima suprotstavimo usvajanju neustavnog Statuta Vojvodine“, naveo je on.

Koštunica je, komentarišući prošlonedeljne izbore, ocenio i da je poražavajuća činjenica da je na prošlonedeljnim lokalnim izborima glasala tek trećina birača.


On navodi da DSS može učestvovati samo u vlasti koju bi sačinjavale "stranke nacionalne opozicije“, a da će u suprotnom ta stranka biti u opoziciji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=06&dd=14&nav_category=11&nav_id=365986

----------

U DSS-u su sigurno informisani da su Tadiceve namere da rasturi Srbiju , da je rascepi i da nas podmuklo uvede u NATO pakt.Da li podrzavate ovu inicijativu DSS-a za ujedinjenje Srbije protiv Tadicevog izdajnickog rezima i spas Srbije?
Наравно!
Нема нико други до ДСС..да стави НАЦИОНАЛНЕ интересе изнад страначких!
ДСС рулл....
 
Наравно!
Нема нико други до ДСС..да стави НАЦИОНАЛНЕ интересе изнад страначких!
ДСС рулл....

Marty, kao što se ja ne mešam u vaše stranačke kombinacije i ne pravim pametna, već poslušam prvo šta neko od vas kaže o pitanjima vezanim za RS, bilo bi lepo da i ti tako uradiš:)

Ovako ispada da samo pališ vatru izvikivanjem nekakvih parola koje nemaju veze s mozgom i to na račun provaljenog bivšeg našeg političara , čiju stranku , sad svi vide i znaju , vode ********* i lopovi najgoreg kalibra...:roll:
 
Marty, kao što se ja ne mešam u vaše stranačke kombinacije i ne pravim pametna, već poslušam prvo šta neko od vas kaže o pitanjima vezanim za RS, bilo bi lepo da i ti tako uradiš:)

Ovako ispada da samo pališ vatru izvikivanjem nekakvih parola koje nemaju veze s mozgom i to na račun provaljenog bivšeg našeg političara , čiju stranku , sad svi vide i znaju , vode ********* i lopovi najgoreg kalibra...:roll:

Немој сада да се свађамо без разлога..

ДСС је једина странка која може да уједини Србију...шта је доказано када смо скинули СПС..амерички...којег су после издајници из ДС вратили на власт!
 
Немој сада да се свађамо без разлога..

ДСС је једина странка која може да уједини Србију...шта је доказано када смо скинули СПС..амерички...којег су после издајници из ДС вратили на власт!

Nisi u pravu...možda nekadašnja DSS koja se dobro bila kamuflirala, a priznajem da sam im i sama bila poverovala neke stvari dok se ne razotkriše i ne pokazaše pravo lice:thumbdown:

Jedno je ono što prija našem uvu
i što je Koštunica umeo dobro da plasira da se Vlasi ne dosete , a drugo činjenično stanje od kakvog ološa je ova stranka ustvari i sastavljena...ništa nisu bolji od ovih jadnih naprdnih sem što su pismeniji i obrazovaniji , a to im se mora priznati, jer da nije toga ne bi ni mogli tako da nas izofiraju, što ovim grobarevim patetičnim paćenicima svakako ne polazi za rukom.:lol:
 
DSS: Neustavan Predlog statuta
14. jun 2009. | 14:31 -> 19:06 | Izvor: B92
Novi Sad -- Glavni odbor Demokratske stranke Srbije usvojio je Deklaraciju o Autonomnoj pokrajini Vojvodini, u kojoj se ocenjuje da je Predlog Statuta protivan Ustavu.


Takođe, u Deklaraciji je navedeno da je cilj Predloga statuta sticanje međunarodno-pravnog subjektiviteta Vojvodine i ugrožavanje teritorijalnog jedinstva i državnopravnog poretka Srbije.

Predsednik stranke Vojislav Koštunica izjavio je da je borba protiv usvajanja aktuelnog Statuta Vojvodine je "najviši politički, državni, nacionalni, ekonomski, privredni i patriotski interes Srbije".

Koštunica je pozvao na novo nacionalno okupljanje kako bi se u Srbiji što pre organizovali parlamentarni izbori i održao referendum o članstvu naše zemlje u NATO-u.

Koštunica je na sednici Glavnog odbora stranke u Novom Sadu izjavio da se DSS svojom deklaracijom o Vojvodini suprotstavalja svim pokušajima da se, kako je rekao zloupotrebom autonomije Vojvodine, Srbija federalizuje.

Lider DSS-a je pred glavnim odborom stranke ocenio da Srbija propada i da sadašnja vlast gura zemlju u benzađe.

On je rekao da se brojna predizborna obećanja ne ispunjavaju, već se otpuštaju radnici dok se zemlja zadužuje.

Koštunica ocenjuje da se radi na uvlačenju Srbije u NATO, kako je rekao na mala vrata, mimo referenduma, pa je pozivajući na nacionalno okupljanje, zatražio da se zajedno sa vanrednim izborima održi referendum o pristupu NATO-u.


“Neophodno je nacionalno okupljanje sa ciljem da se u Srbiji što pre organizuju izbori i održi referendum o NATO-u. Izbori i referendum otvaraju vrata boljoj i sigurnijoj budućnosti Srbije", smatra Koštunica.

"To je put da se preko nacionalnog okupljanja probudi nada naroda i stvari postave na svoje pravo mesto. Novo nacionalno okupljanje za unutrašnju obnovu Srbije mora narodu da pruži jasne odgovore na ključna pitanja sa kojima se kao zemlja suočavamo“, rekao je on.

DSS svojom deklaracijom o Vojvodini ponavlja stav da je predlog Statuta Vojvodine neustavan i suprotan interesima građana.

Deklaracijom se građani pozivaju da se demokratskim političkim sredstvima suprotstave usvajanju ovog akta.


"Zato u ovoj deklaraciji izražavamo naše duboko uverenje da je borba protiv usvanja protivustavnog statuta Autonomne pokrajine Vojvodine i očuvanje teritorijalnog jedinstva zemlje i jedinstvenog državnopravnog poretka predstavlja najviši politički, državni, nacionalni i privredni i patriotski interes Srbije", kaže Koštunica.
"To je ključni razlog zašto u deklaraciji o Vojvodini pozivamo građane da se zajedno demokratskim političkim sredstvima sredstvima suprotstavimo usvajanju neustavnog Statuta Vojvodine“, naveo je on.

Koštunica je, komentarišući prošlonedeljne izbore, ocenio i da je poražavajuća činjenica da je na prošlonedeljnim lokalnim izborima glasala tek trećina birača.

On navodi da DSS može učestvovati samo u vlasti koju bi sačinjavale "stranke nacionalne opozicije“, a da će u suprotnom ta stranka biti u opoziciji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=06&dd=14&nav_category=11&nav_id=365986

----------

ideja dobra, al srbi iz srbije/vojvodine/ na celo pokreta !
 
SANDRINAbg - Прво..СНС финансира Британска администрација....то добро знамо...једина странка која има било каквог ОЗБИЉНОГ политичког утицаја у иностранству је ДСС....не рачунамо НАТО слуге...ДС и СПС...и ове друге клошаре!
Према томе..о маскама немој!
 

Back
Top