drustveni vs. prirodni smer

za jeele
znam to,u svajcarskoj,to sigurno znam,kod njih skola ili koja li vec strucna lica odredjuju tako negde oko petog razreda gde ce ko...smer za te nazovimo napredne je nesto kao nasa gimnazija a onda se opet deli na matematicki i jezicki smer,skoro identicno nasim gimnazijama,a ovi mucenici nastavljaju sa redovnim programom,sa malo pojacanim gradivom....xe xe...i da u inostarnstvu se krece sa 5 god...mada onda u prvom razredu imaju obavezu da dolaze najmanje 2 dana u nedelji u skolu,u drugom 3 ili 4 dana,pa tek u njihovom 3 a nasem 1 moraju da dolaze svih 5 radnih dana...jadna deca....uzmu im 2 godine zivota...stoka....a za gimnaziju,sestra koja zivi u inostranstvu kaze da je za njih tamo gimnazija san snova i da oni dobijaju cak i neke stipendije za gimnaziju....mala uteha,deca u inostranstvu su totalno u nekom drugom svetu i malo su,iskreno receno,piglupa,cast izuzecima.....moje iskustvo.... :D
 
:D imaju 5 casova fizike,xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa,drugarica ce da mi poludi kad cuje,hahahahahahahahahahhaahahhah....... :D Boze hvala ti sto je bilo prepisivanja na prijemnom...... :D :D :D :D e ljuuuuuuudi imala sam svih 20 poena iz mate......iskustvo dragi moji......e ima li nekoga u 14,drugariva mi je upisala prirodni smer....rekla mi je da su profesorke(profesorka,jel tako?????)latinskog i fizike cini mi se,jaaaaaaaaako zaj....zeznute???? :?: :D pozzzzzz
 

Back
Top