Dresura pasa

Evo mene...:D
Kod Nizozemaca jos nisam bio...al ko zna...:D

A sad za ozbiljno,planiram ici preko ljeta u jedini klub koji ima u mojoj zupaniji pa cu probati drzati rukav i radit sa psima kako mi je Migora jednom rekao da probam pa vidim jesam li za to ili ne...pa ako ce ici dobro,ici cu tamo cesto pa cemo vidjet kako ce ici dalje...al necu nista jos previse govorit ;)
 
Ja cu vam dokazati da obican DZUKAC ne veci od 35cm,drzi rukav i oblajava slikacu ga i snimicu klip ako neko ne veruje,ja sam ga naucio to.

To ne osporavam, ali taj dzukac nikad nece moci biti kao radni NO. I sa dzukcom je potrebno mnogo vise raditi. Mozes i od jugica napraviti cudo, ali on nece moci parirati jednom BMW-u.

Ja sam imao jednog dzukca (mama Pekinezer, tata lovni terijer, nemacki), bio je ljut ko ris, nije niko smeo uci u dvoriste, :super: ali vaspitati njega je bilo 5x teze, nego vaspitati NO-a.
 
Evo mene...:D
Kod Nizozemaca jos nisam bio...al ko zna...:D

A sad za ozbiljno,planiram ici preko ljeta u jedini klub koji ima u mojoj zupaniji pa cu probati drzati rukav i radit sa psima kako mi je Migora jednom rekao da probam pa vidim jesam li za to ili ne...pa ako ce ici dobro,ici cu tamo cesto pa cemo vidjet kako ce ici dalje...al necu nista jos previse govorit ;)

Nista te ne kosta da probas, nije to tako tesko.
 
Niko i ne kaže da ne može ali zaboga, čoveče, ti si Migora! Ti bi i mačku naučio da radi rukav i aportira iz vode! Gledala sam kako se (Seve, čini mi se?) penje na vitrinu, vidi se da se boji visine ali sve će da uradi da bi ti bio zadovoljan. Ovde se radi o običnim neiskusnim smrtnicima, što će reći, većini ljudi. :lol: Gledala sam skoro u par navrata na Animal Planet kako mešankica otprilike kalibra mog Gizma prelazi agiliti teren bez greške za manje od minut i oduševila sam se. A našli su je bačenu ispod mosta. Naučili je iz čistog zezanja. (E sad sam ja kao vlasnik mešanca pristrasna. ;)) Diskusija se malo otrgla kontroli, ali sve je okej.

Mimis gresis (bez) ljutnje SEVE se NE boji visine.Snimicu ti video klip kako skace sa bureta u mali tavan i nazad kako se spusta dole.To je nenormalan ker sto se tice rada.Pa i ja sam obican smrtnik,al eto valda mi bog dao tu moc da mogu sa zivotinjama da radim.kako da ti to opisem a da ne ispadne kao neznam sta.Jednostavno OSETIM nista drugo.
Donamileva mozda jos dodjem u Nis znacu ovi dana.:think:
 
Dobro, možda se ne boji visine ali svakako joj nije bilo prijatno na onako malm prostoru ili je to samo moj neki utisak. Ne znam, ovih dana sam u totalnom rasulu pa je moguđe da mi je popustila koncentracija.
 
Dobro, možda se ne boji visine ali svakako joj nije bilo prijatno na onako malm prostoru ili je to samo moj neki utisak. Ne znam, ovih dana sam u totalnom rasulu pa je moguđe da mi je popustila koncentracija.

Sta ce jadna kad ja viknem MESTO ukopava se gde god da se nalazi.Nego kad budem imao stene dacu ti jedno pa da malo radis.:ok:
 
bez brige smeh, kontrolišemo se, a dobro kažeš, zamisli da svi mislimo isto, ne bi imalo smisla, nećemo te dovoditi u situaciju da reaguješ i cirkaš kafetina. nije ništa bilo zlo namerno
 
Mimis gresis (bez) ljutnje SEVE se NE boji visine.Snimicu ti video klip kako skace sa bureta u mali tavan i nazad kako se spusta dole.To je nenormalan ker sto se tice rada.Pa i ja sam obican smrtnik,al eto valda mi bog dao tu moc da mogu sa zivotinjama da radim.kako da ti to opisem a da ne ispadne kao neznam sta.Jednostavno OSETIM nista drugo.
Donamileva mozda jos dodjem u Nis znacu ovi dana.:think:

Ajde, :super::super:bas bi bilo :ok:
mora da se pohvalim.
Juce su mi bili prijatelji koji rade u COPu a i imaju privatnu firmu za obuku, dresuru i cuvanje pasa. Upravo su dosli sa dresure jednog crnog NO za jednu security agenciju da mi pokazu kako ring dresuru za Baju da se ne blamiramo u nedelju. Baja je dobio sve pohvale, za 10 min i manje je on sve uradio sto treba, istina one je vec i znao da hoda i trci pored nogu, ali je lepo sto je hteo da pokaze zube posto meni nece. Ja sam ocigledno objekat za zajebanciju jer kaad hocu da mu pogledam zube on me lize. Zato reaguje na pokret ruke moga muza zvanog alfa naseg doma i izvrsava sve njegove naredbe. Baja je naucio i da na komandu cekaj ceka dok alfa, Dona, deca i ja se od njega udaljimo 20 m, a svi misici mu podrhtavaju. Na komandu dodji on se sjuri brzinom da ga ni gepard ne bi stigao. Dakle, strucna lica su iizrazla izuzetne komplimente kako na Bajin ekserijer, tako i na to da je pas za rad samo tako tj da je ziva inteligencija.
Djubre malo kako oseti strucno lice pa kad mu sakrije lopticu i kaze traszi odmah ode i nadje je a kad mu ja to kazem ne brenuje me previse nego ako po nesreci sedim u dvoristu zaboravlja koliko ima kg i skoci mi u krilo. Sto bi od mene bio dreser, narocito kad posle nekog srrranja koje napravi pocnem da mu objasnjacvam zasto to nije lepo sto je uradio i da ga molim da ne ponovi tako nesto, jeballlo si ga lele.:worth:
 
Ajde, :super::super:bas bi bilo :ok:
mora da se pohvalim.
Juce su mi bili prijatelji koji rade u COPu a i imaju privatnu firmu za obuku, dresuru i cuvanje pasa. Upravo su dosli sa dresure jednog crnog NO za jednu security agenciju da mi pokazu kako ring dresuru za Baju da se ne blamiramo u nedelju. Baja je dobio sve pohvale, za 10 min i manje je on sve uradio sto treba, istina one je vec i znao da hoda i trci pored nogu, ali je lepo sto je hteo da pokaze zube posto meni nece. Ja sam ocigledno objekat za zajebanciju jer kaad hocu da mu pogledam zube on me lize. Zato reaguje na pokret ruke moga muza zvanog alfa naseg doma i izvrsava sve njegove naredbe. Baja je naucio i da na komandu cekaj ceka dok alfa, Dona, deca i ja se od njega udaljimo 20 m, a svi misici mu podrhtavaju. Na komandu dodji on se sjuri brzinom da ga ni gepard ne bi stigao. Dakle, strucna lica su iizrazla izuzetne komplimente kako na Bajin ekserijer, tako i na to da je pas za rad samo tako tj da je ziva inteligencija.
Djubre malo kako oseti strucno lice pa kad mu sakrije lopticu i kaze traszi odmah ode i nadje je a kad mu ja to kazem ne brenuje me previse nego ako po nesreci sedim u dvoristu zaboravlja koliko ima kg i skoci mi u krilo. Sto bi od mene bio dreser, narocito kad posle nekog srrranja koje napravi pocnem da mu objasnjacvam zasto to nije lepo sto je uradio i da ga molim da ne ponovi tako nesto, jeballlo si ga lele.:worth:
:lol::lol::lol:
E, luda si! :rotf:
I ja na moje pse primenjujem "pedagogiju". Makoliko da svi umiru od smeha - kod njih to pali.
Gledam i Donu sad - mnogo bolje sluša mene nego "gazdu" iako se on trudi da bude autoritet.
Istina, Dona nije radni pas, niti ima ikakve šanse da to bude - ali meni i treba razmažena ludica koja mnogo više oseća nego što sluša. :heart:
 
ma opisala sam na temi ta divna sasava stvorenja deo stvari koje Dona i Baja umeju da urade a sto nije u opisu delovanja radnih pasa, ili kolliko ja znam jos kao ispitni zadatak nije uvedeno - u jednom potezu iskidati zvono sa ulaznih vrata ili kao jos tezi zdatak pocepati dzak cementa i rasturiti ga po celoj garazi u uzrastu od 2,5meseci.
Migora, znaju li to ove tvoje delije
 
Pozdrav! Moje delije nisu pravili tj problem kao tvoji,jer sam ja moje drzao u boksu.A kad sam i pustao sve sam sklonio sto bi mogli da rasture,tako da sam ja unapred sve lepo sklonio i nije bilo problema.Ako dodjem da mi pokazes te momke sto rade u COPU.Mozel?
 
naravno, idu i oni sa nama na izlozbu.Ako dolziš, naravno da ćemo da se vidimo i da ću te upoznati a njima. Jedan on njih čak trenutno radi te vojne malinoe.
Baja je pravi pas cuvar, tako da dok smo mi na poslu on je pušten (kao što je uostalom i non stop pušten, tek ga uveče zatvorimo na spavanje, ali vrednica mala ranoranilac, izađe sam već oko pola 5 i vandžira. Tada se napada crevo za zalivanje trave (prva kata), metla (druga kata) zvono (treća kata) , a onda oko pola sedam Dona kulturno zalaje dva puta, tačno nekako prepoznatljivo, ajde pušta me iz boksa, pa siđem i pustim je. Komšija u međuvremenu pusti 4 cane corsa i jednog preso di canario, tako da preko ograde je komunikacija od ranog jutra vrlo čujna.
Dona je inače u boksu pošto ima običaj da preskoči ogradu (1,5m) i ode da se maje, da zapišava teritoriju, pa se onda vrati i na isti način uđe u dvorište. Strah me da se neko ne prepadne od nje, ne pokuša da je uhvati pa da ga ne povredi i tako sada je pod kontrolom. Inačče kada se vrati iz tih pohoda, jako je orna i čila, par puta sam je videla kako preskače i kažem jj ajde kući tako da se ona vrati. Tako mnogo mi je žao što kada nismo tu ona ora u box, ali pošto je izašla na glas kao pas koji ne da da se približi našoj ogradi niko i ne pokušava, tako da ona deluje zaštitinički čak iz boksa a tu je i delija Bjaja koji je galamdžija prve vrste. Najsmešniji je noću, kada se šetamo potred reke u mrklom mraku pa kad nešto iznenada šušne on počne da laje ali mi se za sada čini da to sam sebe više hrabri.
 
Picturasica1348-1.jpg

Picturasica1355.jpg

EVO VECERAS SLIKANO PROBALI SMO APARAT.
 
e da zaboravih da kazem posle neznam ni sama koliko meseci ovaj moj djaolak je ukapirao komandu fuj,i to sam ga svaki pt gadjala nekom patkom(igrackom koje se on uzasno boji,nemam pojma zasto)
 
I sta dalje radis sada sa njime? Mislim koje komande? Nemoj samo opet nesto novo da ga ucis dok ne savlada ovo sto zna i to do savrsenstva.Razumes me?A da se ukopava kao SEVE to moze al malo teze(mozda) jer nisam ga video ako je jaaako upaljen i temperamentan jaaako onda moze al sumnjam da bi TI tako naucila (bez ljutnje).Ajde napravi 1 video klip sta zna,da vidimo kako on to radi,pa ces dalje raditi kako ti kazem,AKO hoces.
 
Poslednja izmena:
Ok,znaci da prvo uvezbamo ovo do savrsenstva. Salila sam se bre,ne mora on da se ukopa kao Seve,on je samo kucni ljubimac,vazno mi je da zna osnovne komande,nista posebno,meni je jako vazno da nije agresivan.I naravno da se ne ljutim,pa boze ti si migora,ja nemam nikakvog iskustva sa dresurom,ovo mi je prvi veliki pas,uostalom ti si profi,zar ne?
pozz
 
Poslednja izmena:
Da tako je ja sam ja :rotf: A to sto nije agresivan to mi se ne svidja bas.Vidi jel onm bas ni malo nije agresivan?Kako laje kad neko dolazi i dali uopste laje na nekog? Ocel krpu da vata i da se nadvlaci sa tobom? I kad uhvati kako je drzi u zubima jel stisne jako ili kako?Pazi sve mi je to bitno jer nemogu da ga vidim pa preko tvojih reci mogu nesto da vidim,i da predpostavim o cemu se radi.Pazi nemora to da znaci ako je on primer CRN ili ZELEN da mora da bude ubica,ima i tu losih primeraka ajooj.U svakom zitu ima kukolja. Za sve se moze garantovati da ce pas da radi samo odbrana i napad NEMOZE ako on u sebi nema ni malo agresivnosti taj je za rashodovanje.(sto se tice rada)A to profi? Pa pola pola moze se reci.Kako zaleze?(mesto) jer legne kao sfinga ili kako?Mislim da ti je debeo pas kolko vidim.Pozzzzzzzzz
 
Poslednja izmena:
Da malo opisem kako se ponasa ovaj moj.
On kada cuje neko kretanje, da neko ulazi u kucu, pocinje da rezi, posle krece da laje. Ja sam provalio da on to radi uglavnom kada sam ja sa njim, to mu je neki trip da pokaze da me stiti, kako sam ja shvatio.
Bio sam na nekom kampovanju par dana i kazu mi da nije bio takav, ali cim sam dosao kuci on je poceo da laje cim neko udje kod mene.
Krpe, lopte i takve gluposti obozava, scepa ih onda ih ja uzmem za drugu stranu pa se razvlacimo. Nema sanse da pusti, ja ga okrenem za pola kruga, ma ne pusta, ali opet kada mu viknem pusti on to pusti, mada uglavnom nevoljno, ali kada mu kazem pusta.
Isto tako sam provalio da ovim kerovima sa kojima se igra otima konstantno predmete koje uzmu.
Imam neki osecaj da pas ima neki nagon za tu igru i rad, ali je osudjen na mene amatera za rad sa psima, a i ja nemam neke ambicije.
Komsija ima Bulterijera, ali kada se uhvate drveta ovaj moj na kraju obicno zavrsi sa drvetom, iako je slabiji, predpostavljam da ima neki nagon zbog koga mu je vise stalo do tog drveta.
 
To je po meni sasvi normalno ponasanje,samo ga zaiinteresuj za neki odredjeni predmet,primer loptica i nikad mu ne ostavljaj da bude sa njime kad prekines sa igrom.Kad god ga pustis da zna da ces mu TI dati lopticu i stalno da bude ZELJAN te loptice,dobro gta upali pa mu onda daj,i ne govori da pusti samo mu otvori usta i izvadi je sam.Ima vremena naucices ga da pusti,nek prvo zavoli lopticu i to ludo.Ovo sto sam sad napisao vazi za sve vas pocetnike.I mante se tih DRVA samo gledam kako glabaju ta drva i to mu prelazi u naviku a kad budete ucili aport(ako) on ce ga uzeti i otici leci i glabati ga,jer je tako naucio,i kako posle to prebaciti da aport donese ispred i sedne ispred vas sa tim aportom.Samo da vam skrenem paznju na neke nebitne stvari sto Vi radite.Nemorate Vi mene da slusate,a mogao bih vam 100 razloga navesti sta sve pogresno radite,samo nemam toliko snage da pisem,neko me nece razumeti jer kao sto neko ovde kaze TI si Migora:D Nisam ja izmislio toplu vodu samo sam sve to prosao kao vi sad pocetnici,pa bi da vam skratim muke oko dresure pasa.Da je meni neko samo malo pokazao ili objasnio kao ja vama pa ja bi bio DR.MIGORA:rotf:I nemojte stalno ispitivati svakoga pa se onda zbunite vidim ja sta se desava naj vise se vodi dilema oko te ogrlice jednoredne.Sta tu ima toliko komplikovano kad se stalno pitanja prave ''kako vodis psa ''na jednorednoj? Boze moj.Kad ne slusa okaci ga na davilicu,cimni ga kad dobro uradi OLABAVI da ga ne davis,i to samo na terenu nemoj te ga sad po celom gradu tresti i vikati pored da vas svi gledajui i smeju vam se.To se vezba na terenu pa kad se uradi 100% e onda ga vioodite gde zelite.Ne radite nove vezbe dok ne savlada osnovno.A sta je osnovno??? Ko zna?1.dodji,e kad to nauci onda dalje,al to dodji mislim da sedne ispred vas.Mislim da nisam nikog prozvao sa ovim tekstom niti uvredio nikog samo sam vam objasnio ponesto.Jer kako se kaze 100 babica kilavo dete,Ako budete slusali svakog nista necete uraditi jer svako ima drukciji sistem,morate pronaci samio sebe.Pozz
 
Da tako je ja sam ja :rotf: A to sto nije agresivan to mi se ne svidja bas.Vidi jel onm bas ni malo nije agresivan?Kako laje kad neko dolazi i dali uopste laje na nekog? Ocel krpu da vata i da se nadvlaci sa tobom? I kad uhvati kako je drzi u zubima jel stisne jako ili kako?Pazi sve mi je to bitno jer nemogu da ga vidim pa preko tvojih reci mogu nesto da vidim,i da predpostavim o cemu se radi.Pazi nemora to da znaci ako je on primer CRN ili ZELEN da mora da bude ubica,ima i tu losih primeraka ajooj.U svakom zitu ima kukolja. Za sve se moze garantovati da ce pas da radi samo odbrana i napad NEMOZE ako on u sebi nema ni malo agresivnosti taj je za rashodovanje.(sto se tice rada)A to profi? Pa pola pola moze se reci.Kako zaleze?(mesto) jer legne kao sfinga ili kako?Mislim da ti je debeo pas kolko vidim.Pozzzzzzzzz

Ma kad neko udje on je u tri koraka ne vratima,a laje grize zemlju,ali mislim nije agresivan tipa,kad je neko u dvoristu SA nama,on e ko bubica,mazi se i sve,i nije agresivan prema deci,moj mali brat ga vuceza jezik on nista.A da se nadvlaci obozava,e sad neznam bas kako uhvati,prilicno jako cini mi se.Mislis da je debeo?Pa moguce je,:think:deblji je od vasih pasa,mogao bi malo na dijetu:think:
 
Poslednja izmena:

Back
Top