Драгољуб Дража Михаиловић

aleks1:
igracina:
ti treba da slavis onoga Banjana - Stevana Kilibardu iz WW1, ili komsiju tvoga - Savu Kovacevica, da ne ulazimo sad u starija vremena.

To su sve izuzeci. Da li treba da slavim jednog Savu Kovacevica koji je licno, svojom rukom pobio celu svoju siru i uzu familiju pocev od oca, rodjene brace, pa i strica i bracu od striceva? Zasto ih je pobio? Zato sto su svi oni bili Cetnici (kao i moji preci), a on jedini u familiji komunista.

Treba da znas, da su Stevan Kilibarda i Sava Kovacevic bili veci junaci, nego svi Drazini cetnici zajedno.[/b]
 
aleks1:
igracina:
Treba da znas, da su Stevan Kilibarda i Sava Kovacevic bili veci junaci, nego svi Drazini cetnici zajedno.

Komunisto!

Ti i ne znas ko je bio Stevan Kilibarda, a ja nijesam komunista, cak nijesam ni ljevicar, ali sam ljubitelj istine prije svega !

Crnogorski partizani ( to je daleko posteniji izraz), su u WW2 pokazali izuzetno herojstvo i pruzili su izuzetan otpor fasistima i nacistima.

Uprkos tome sto su i dosta krsili ljudska prava (sto je u tim vremenima bilo uobicajeno ponasanje svih ljudi u svijetu), ono sto su oni uradili za Crnu Goru nemoguce je omalovaziti i osporiti.
 
kami83:
pisem nesto sto svaki iole inteligentan covek moze da shvati.

Inteligentni ljudi su vec shvatili. Oni ne robuju i ne smeju sebi ni da dopuste da robuju komunistickim zabludama i propagandi.

kami83:
1.Ono sto ti ocigledno najvise smeta,je to da su se u ideoloskom smislu(mada je vulgarno to i nazivati ideologijama) cetnici i ustase manje vise slicni(cetnici i Hrvatski domobrani u Drugom svetskom ratu su jos slicniji),samo su ustase imale svoju drzavu i poklali su vise Srba.

Ovo je elementarno neznanje. Za ovo bi trebao da padnes na svakom ispitu iz oblasti II sv. rata. Cetnici nisu nikako isti sa ustasama. Zna se sta je u ratnom pravu, priznata oruzana sila, a sta samoproklamovana i koje uslove ona mora da ispuni daa bi bila priznata. Necu sad o tome, ali ustase nisu bili nikakva priznata vojna sila (za razliku od armije nemackog rajha), a o domobranima da i ne govorim. Ustase nisu imale svoju drzavu. Za to postoji ogroman broj dokaza. Izmedju ostalog, da bi neka drzava postojala, mora da dobije i medjunarodneo priznanje. Ona ga nije imala cak ni od nacisticke Nemacke, ciji je bila protektorat. Pokusaj stvaranja drzava (satelitskih) za vreme II sv. rata se nigde u svetu ne kvalifikuje kao postojanje drzave. To su veoma razliciti pojmovi. To sto se ona zvala NDH, ona je samo pokazala jasne pretenzije da to i postane, a niti je bila nezavisna, niti je bila drzava... Za razliku od svega pomenutog Jugoslovenska vojska u Otadzbini je priznata i legitimna oruzana formacija Kraljevine Jugoslavije i Kraljevina Jugoslavija je jedini medjunarodnopravni subjekt, koju je predstavljala legitimna i legalna vlada u Londonu.


kami83:
Ali ono sto moras da shvatis je to da kad se prica o ideologijama,kvantitet neke pojave je potpuno nebitan.

Kvantitet je bitan, ali nije kljucan momenat. O cetnickoj ideologiji ne moze simplifikovano da se govori, jer je u cetnicima bilo svih mogucih ideologija i clanova vecine predratnih stranaka. Od radikala, demokrata i drugih, pa sve do republikanaca i sledbenika socijalistickih ideja (koji nisu bili revolucionari). Ne simplifikuj cetnicku ideologiju.

kami83:
I tebe bi trebalo da bude sramota sto pricas takve gluposti upravo zbog tih zrtava.Ono sto ti ne mozes da shvatis je to da su komunisti vrsili zlocine i nad ustasama i njihovim porodicama za vreme i posle rata,a ne samo nad "srpskim sinovima".

Zasto mene da bude sramota? Zlocin treba da se oprosti, ali ne i da se zaboravi. Mi hriscani sa prastanjem nemamo problema. To sto su komunisti ubijali i ustase jeste odnos izmedju jednih i drugih. Svi znamo da je na granici Slovenije i Austrije u Koruskoj, bila prava klanica pripremljena za one koji su nameravali da beze od komunista. Tu je sigurno bilo i ustasa. Ali, njihove glavesine uz pomoc Vatikana uspevaju da pobegnu i od komunista i od pravde. Uzas!

kami83:
U sustini mi je i jasno kako neke stvari ne mozes da shvatis jer si suvise nacionalno ostrascen.A posle kazu da su komunisti ti koji su neobrazovani,agresivni i koji su ostrasceni.

Ne znam zbog cega sam ja ostrasceniji od na primer nekog postovaoca francuskog pokreta otpora ili postovaoca ratnih podviga britanske kraljevske vojske ili americke vojske? Komunisti su bili i najcesce jesu neobrazovani (cast izuzecima poput npr. Djordja Andrejevica Kuna i sl.), agresivni svakako (njihova politicka borba je antidemokratska, pa samim tim i zasnovana na sili) i ostrasceni naravno (potiranje vekovnih civilizacijskih vrednosti poput naroda, vere, privatne svojine i dr. podrazumeva ostrascenost).

kami83:
U svakom ratu postoje zlocini,svacije su ruke krvave. A to sto ti ne mozes da shvatis da su cetnici klali i pljackali hrvatske civile za vreme rata je nesto sto zaista govori o tvojem crno-belom pogledu na celu tu stvar.

Gde i kad? Molim te mi reci da ne bi vise manipulisao. Jedina cetnicka formacija u Hrvatskoj je bila dinarska cetnicka divizija pod komandom vojvode Momcila Djujica, za koju se ne vezuje podatak da je cinila ratne zlocine (da ne pominjem i to da moras da znas sta je to ratni zlocin). To je cinjenica. Mislis li ti da Hrvati ne bi insistirali na tome da je to postojalo? Oni izbegavaju pominjanje konkretnih podataka iz vrlo jednostavnog razloga, zato sto ih nema. Svedoci smo bili pre par godina kada si zatrazili ekstradiciju vojvode Djujica i pokusali da prave farsu od sudjenja. Sjedinjene americke drzave su, kao zemlja vladavine prava, u voleju i sa podsmehom odbile ovaj iracionalan zahtev, pa i svaki pomen da visestruko odlikovani vojvoda Djujic moze da bude optuzen za tako nesto. I nije ovo crno beli pogled. To su cinjenice.

kami83:
I pri tom ja kazem da je to radjeno u svakoj vojsci.To je rat covece...ne ono sto citas po knjigama i romanima pa ti se probudi nacionalna svest i zelis da sto pre udjes u borbu.To je rat...pravi rat...prljavi rat....

Zna se koja su pravila ratnog prava utvrdjena haskim i zenevskim konvencijama i naravno zna se sta je ratni zlocin. Moras da naucis nesto o tome da bi bio u stanju da pravis jasnu distinkciju. Ratovanje nije zabranjeno (a narocito nije bilo tada kada nije postojao danasnji poredak Ujedinjenih nacija). Ustase su parekselans primer ratnih zlocinaca, mozda i najvecih na tlu Evrope u II sv. ratu.

kami83:
U Nemackoj vojsci nije bilo procentualno vise necasnijih vojnika nego sto ih je bilo u americkoj npr.

Neistina. Ako pricamo o II sv. ratu ovo je apsolutna neistina.

kami83:
A sad ti ako hoces da kazes da je bas cetnicka vojska izuzetak od pravila....to je tvoj problem.Samo nemoj da si se usudio da nameces takvo glupo misljenje ljudima oko sebe

Prvo, nemoj ti meni da odredjujes sta cu da se usudjujem da radim. Naravno da slavni Cetnici nisu izuzetak od ratovanja. Rat podrazumeva ubijanje. Ali postoje pravila ratovanja. Jugoslovenska vojska u Otadzbini nije cinila zlocine nad civilnim stanovnistvom. Razni odmetnici i banditi jesu, ali to nema veze sa Jugoslovenskom vojskom u Otadzbini, njenom komandnom strukturom i oficirima.


kami83:
2."U cetnickoj vojsci je bilo Hrvata i Muslimana".

Naravno. I to veoma znacajan broj i na veoma istaknutim mestima.

kami83:
Koliko je bilo muslimana i Hrvata 400-500?

Mnogo vise.

kami83:
kakav je to dokaz da cetnicka ideologija nije velikosrpska.

Projekat "velike Srbije" NIKADA ozbiljno nije postojao. To su elementarne stvari. A ujedno i nepogrsivi kriterijum za odredjivanje ko je komunista. Samo se komunisti u svojim medjusobnim etiketiranjima tako kvalifikuju. Ja zaista ne znam sta je to velika Srbija. Velika Hrvatska vec postoji (to je ova avnojevska), velika Albanija je u ozbiljnom povoju, ali Srbija nema i nikada nije imala projekat tzv. velike drzave (koji nije stran vecini evropskih naroda) a vazda je optuzivana od strane nekih zlonamernih zanesenjaka i avanturista za tako nesto. To je bivao uvek los izgovor za nekoga ko nema bolje argumente.

kami83:
Pa covece i Pavelic je u svojim redovima imao Srbe.

To nisu bili Srbi. Neko ko se odrekne nacionalne pripadnosti nije vise ono sto je bio rodjenjem. U cetnicima je Srbin bio Srbin, Hrvat isto tako, Musliman i Slovenac takodje... To nije bila smetnja jedinoj legalnoj oruzanoj sili u II sv. ratu na prostoru Jugoslavije.

kami83:
I Milosevic je u svojim redovima imao Albance.

Taj covek, njegova politika i njegovi saucesnici me ne interesuju. To je jedan od najgorih perioda u istoriji mog naroda.

kami83:
I da li to znaci da su oni bili demokrate i potpuno otvoreni za sve nacije?

Cetnici, kao sto se vidi iz cinjenica, jesu.

kami83:
Kad se kaze ideologija etnickog ciscenja samo budala moze to shvatiti u najbukvalnijem smislu.

Taj pojam je nastao 1993. godine u poslednjem ratu u Bosni i Hercegovini. Ne koristi neadekvatne izraze za vreme o kome govorimo! Tada, u II sv. ratu ni krivicno delo genocida nije postojalo. Ono je nastalo tek nakon nirnberskog i tokijskog procesa, a inkriminisano je tek 1949. godine Zenevskom konvencijom. Ne znam samo ko je tu budala i ko se neadekvatno razbacuje raznim izrazima?


kami83:
Vrlo verovatno da i niko od cetnickog vrha nije ubio za vreme rata niti jednog komunistu i da su se prema zarobljenim komunistima ponasali veoma kulturno.Kao sto je to isto i sa komunistima,ustasama,nacistima...Ma o tome stvarno necu vise da pricam jer ces opet shvatiti sve bukvalno...

Ne generalizuj, vidis da ti ne ide.
Ustase su to vrlo uspesno radile. Primera ima mnogo. Evo jednog. Slavni major Pavle Djurisic (jedan od najznacajnijih oficira JVuO) i pored obecanja jednog od ustaskih poglavnika Crnogorca Sekule Drljevica, bio je zrtva prevare i stradao je na najsvirepiji moguci nacin u logoru Jasenovac 1945.


kami83:
4.I da- cetnici kada su upadali u hrvatska sela,pljackali su ih i tu i tamo pokokali po kojeg civila.

Kada i gde? I dalje isti problem. U koje su to hrvatsko selo upali cetnici, borci Jugoslovenske vojske u Otadzbini? To ne korespondira sa istinom.

kami83:
Isto kao i ustase sa srpskim selima.

Ne samo sa selima vec i citavim oblastima. Toliko je mnogo ljudi stradalo u Jasenovcu da o tome nema ko da svedoci, izuzev jako malo ljudi koji su preziveli. Citave sire familije ljudi (Srba, Jevreja i Roma) su pobijene, citava sela, oblasti. Jednostavno NIKO nije preziveo u najvecem broju slucajeva. Nema ko tih ljudi da se seca! Zlocin nad Srbima i Jevrejima u II sv. ratu je neuporediv sa zlocinima nad drugim narodima. Mozda ti kao komunista to ne mozes da shvatis, ali jedan Jevrejin i jedan Srbin razumeju patnju ogromnih razmera koju su i jedan i drugi narod prosli.

kami83:
Komunisti sa cetnickim i ustaskim selima itd.

To je tacno u slucaju cetnika i verovatno da je toga bilo i u slucaju ustasa. Ali ponavljam, ne simplifikuj stvari! Komunisti su se obrusili na cetnike i srpsku gradjansku klasu svom silinom, dok je ustasama dat prostor da pobegnu iz zemlje. To su cinjenice. Cetnici sve vreme rata bivaju napadani od strane komunista, a ustase retko kada, cak ima i cestih slucajeva tolerisanja jednih i drugih i medjusobne saradnje (sto je notorna cinjenica). Komunistima je najvaznija bila revolucija - dolazak na vlast, a najveca smetnja tome bili su Ravnogorci. Stoga, prioritet partizana nije bila tzv. narodna oslobodilacka borba (floskula) vec unistenje cetnika i srpske gradjanske klase i zaposedanje vlasti.

kami83:
Ti treba da shvatis svu strahotu takvih desavanja i takvog vremena,i da na smiren nacin sve to sagledavas.A ne da se busas u grudi kad god se spomene Drazino ime.

O svemu govore cinjenice. Ne volim propagandu za razliku od tebe i ne sledim je! A kad se spomene Drazino ime mogu samo da dodam - Neka mu je Carstvo nebesko!

kami83:
5. To sto je Tito postao popularnija licnost od Draze,i sto je priznatiji u svetu od Draze

Ovo je smejurija. Vama nesvrstanima je jedino i ostalo ono tipa: "Niko nece i ne smije rastavit nas od Zambije"! Sta ti znaci nekakva popularnost? Ko to odredjuje i da li je to relevantno? Ovo je zaista smesna primedba. Popularan je i Majkl Dzekson iako je optuzen za zlostavljanje dece.

kami83:
6.Da...Na vlast se dolazi demokratskim izborima.

U najvecem delu 19. i u 20. veku, da.

kami83:
Tako su npr. i Karadjordjevici dosli na vlast.Majski prevrat je cista demokratija.

Kralj Petar I je na presto dosao nakon sto su oficiri sami izvrsili zlocin kraljubistva i nakon sto su, zbog toga sto je Srbija ostala bez sefa drzave, parlament, vlada i narod pozvali Karadjordjevig potomka da se prihvati Kraljevskog dostojanstva i duznosti. Kao jedan od najznamenitijih Srba u istoriji, Kralj Petar se te duznosti prihvatio. Primecujes li koliko je tvoj cinizam i tvoje generalizovanje zlonamerno?

kami83:
Isto tako je i burzoazija na demokratskim izborima izborila svoja prava od plemstva i svestenstva.

Jos od Velike povelje sloboda i Bill of Rights, taj put je od drzave do drzave slican i prilicno jasan. Ja kao pripadnik srpske gradjanske klase koja je za parlamentarnu demokratiju znala jos u 19. veku ne vidim drugi nacin za dolazak na vlast. A mogao bi malo da se informises o evoluciji i nastanku politickih institucija poput: parlamenta, izbora, ustava... Nedostaje ti mnogo.

kami83:
Kada se Karadjordje borio za samostalnost srbije on je to radio na sledeci nacin-Ode lepo sa svojom pratnjom do Beograda,gde ga Aganlija lepo primi i ugosti.i na zajednickom rucku on sa Aganlijom se sve lepo dogovori o demokratskim izborima i referendumu koji ce omoguciti nezavisnost Srpskom narodu.I sve to oni lepo srede bez i jedne jedine kapi krvi.

Ne pojednostavljuj, neuspesan si i ne pravi tako prizemne paralele. Ako si planirao da budes cinican, ni to nisi uspeo.

kami83:
One price o ustancima,bunama,Americkoj revoluciji,Francuskoj revoluciji,Ruskoj revoluciji,nasilnom upadu Vandala u Rimsko carstvo,price o ubistvu Cezara i Kaligule...sve su to u stvari izmislili istoricari,jer im je bilo dosadno.A u sustini na vlast se uvek dolazilo na demokratskim izborima.

Kakva gomila gluposti! Ponovo neuspesan pokusaj, neuspesnog cinika.

kami83:
Isto tako je monarhija u sustini demokratski sistem

Izrazito. Jer danas osim muslimanskih monarhija, ne postoji nedemokratska Monarhija.

kami83:
jer se kralj uvek birao

Verovao ti ili ne, i Kralja odnosno rodonacelnika dinastije je neko nekada birao. To je bio aristokratski izbor, a ne demokratski, i tu postoji razlika. Danas je Ustavna Parlamentarna Monarhija izuzetno uspesan recept i garant demokratske stabilnosti. To je elementarno. Ponovicu, nauci nesto o politickim i ustavnim institucijama.

kami83:
od strane naroda na demokratskim izborima, na kojima je bilo makar 50-ak kandidata...

Zaista neuspesna aluzija na republikanski oblik vladavine, koji naravno, nije nuzno demokratski. Stavise, mnogo je veci broj losih republika nego losih monarhija, uvek bilo.

kami83:
Komunizam je bio nova ideologija,novi nacin razmisljanja,nova pokretacka snaga.

Ne, nego nova nazadna snaga, puna iluzija i zabluda.

kami83:
Komunizam se uvodi revolucijom,a ne na kapitalistickim izborima.

A kakvi to izbori postoje? Da nema mozda komunistickih ili socijalistickih izbora? Kakvi su to kapitalisticki izbori? Molim te reci mi jer sam i pobornik demokratije i liberalnog kapitalizma, a za kapitalisticke izbore jos nisam cuo.

kami83:
Isto kao sto se kapitalizam uveo revolucijom.

Neistina. Ponovo, pojednostavljivanje koje dovodi do neistine. Kapitalizam se mozda uveo revolucijom, ali industrijskom, a ne ideoloskom. Burzoaska revolucija ili evolucija je sasvim drugaciji pojam i mnogo je sira. Kapitalizam postoji tamo gde postoji privatna svojina, banke, trgovina, promet, proizvodnja, ugovori, trziste. Sve su to znacajna civilizacijska dostignuca, koja su od starog veka do danas neprevazidjena.

kami83:
I onda normalno je da je osnovna stvar kod Tita bila revolucija.

To nije bilo normalno. Za to doba, nakon sloma nacistickog totalitarizma i fasistickog autoritarizma, normalan dolazak na vlast podrazumevao je demokratske izbore.

kami83:
Ali je isto tako tacno da je kod Draze osnovni cilj bio ocuvanje privatne svojine.I izvini,ali meni ce uvek biti simpaticnija komunisticka revolucija...nekako komunizam humaniji poredak.

Drago mi je sto odajes svoje pravo lice. Ne znam da li se bavis politikom, ali takvi kao ti bi trebali da budu lustrirani. U Evropu ne mozemo sa ovakvim nacinom razmisljanja.


kami83:
7.Isto tako Karadjordjevici nemaju veze sa raskosi, i Oplenac je samo najobicnija stracara koja izgleda bas kul spolja.Izvini molim te sto sam ti uvredio omiljenu monarhiju...

A Oplenac odnosno crkva Svetog Georgija i ZADUZBINA Kralja Petra I je pravljena za bahanalisanje? Zbog cega se pravi crkva i zbog cega nastaju zaduzbine? Zaista bi mogao toliko da se raspitas pre nego sto napises bilo sta o tome.

kami83:
A i kad sam rekao da je dobro to sto je Tito ziveo u raskosi?

To govore tvoji drugari komunisti.


kami83:
8.I da molim te prosvetli me o vojnickim cinovima jer ja zaista ne znam nista o tome.Poenta je u tome da je Draza trebao da ostane pukovnik do kraja.

Potpuna neistina. Neko ko je rat zapoceo kao generalstabni pukovnik moze i treba da postane general, odnosno nacelnik generalstaba. To je potpuno prirodno.

kami83:
Ono nije u zvanicnom smislu bio rat nego gerilska borba.

Ne. To je bio rat, u kome se borba vodila gerilskim odnosno cetnickim nacinom ratovanja. To je ogromna razlika.

kami83:
Covek koji sa 50-ak godina dobija generalski cin?Pa to moze jedino ako je pohadjao akademiju sa 30.

Naravno da moze. Tako je bilo i u balkanskim ratovima i u I sv. ratu. Akademiju je pohadjao od 1910 i zavrsio je kad i treba. Neko ko je dobar i sposoban pukovnik i ko oko sebe okupi znacajan broj oficira i podigne prvi ustanak u Evropi protiv nacista, zasluzuje da napreduje u cin generala. Nas Kralj i nasa vlada su to znali.

kami83:
A tvoji primeri o 1300 kaplara zaista govore o tvojem poznavanju vojnickih cinova.Zaista je to vrhunsko poznavanje kad mozes da uporedjujes unapredjenja podoficira i unapredjenja oficira...

Smesno, nije poenta u oficirima i podoficirima, nego je u ratnom stanju i napredovanju u njemu.

kami83:
9.Sto se tice Banjice rekao sam da je Draza bio glup sto nije znao da Nedic ima veze sa istom.Nisam rekao da je sam Draza imao veze sa Banjicom...

Ponovo generalizujes i pises neistine. Banjica nije delo generala Nedica, niti je on imao neposredne veze sa njom, a Draza svakako nije bio "glup". Odnos generala Mihailovica i generala Nedica je i suvise osetljiv i kmpleksan da bi mogao da bude sveden na ovako ignorantsku kvalifikaciju.

kami83:
10.A sto se tice ideoloskih pitanja i 14-ocasovnom radnom vremenu...Pa aleks, stvar je u tome da ti treba da budes zahvalan tim "smrdljivim izgovorima za ljudska bica" kao sto su Karl Marks i Dimitrije Tucovic

Ne stavljaj Dimitrija Tucovica (koga se Brozovi komunisti ubise da prisvajaju) u isti kos sa Marksom!

kami83:
sto ne radis u nekakvoj smrdljivoj fabrici obuce sa 16-ocasovnim radnim vremenom.

Izgleda da imas problem sa lociranjem vremenskog faktora u istoriji. Ovo o cemu ti pricas je dostignuce, nastalo nezavisno od Marksa i komunizma. Postoji nesto i izvan tog sveta. Ne vezuje se svako dostignuce udruzenja radnika i svako poboljsanje uslova rada za Marksa, socijalisticku misao i komunizam.

kami83:
I to sto ti dete ide u skolu umesto da ide u istu tu fabriku...

Mnogo sam mladji nego sto mislis.

kami83:
Znas i najzagrizeniji nacionalisti moraju da priznaju da je komunizam doneo i nesto dobro.

Kao na primer sta? Sta je to kvalitetno i dobro, a da je svojstveno samo komunizmu?

kami83:
Komunizam ti je obezbedio dokolicu aleks...Zar postoji veci poklon od dokolice...

Strasno! Sad mi je jasno zbog cega se nekadasnja zemlja raspala kao kula od karata. To je nesto od cega treba da se bezi, a ne da se tome tezi. Zaista, skandalozno.

kami83:
I nemoj da si toliko nacionalno zatucan.Hajde nemoj da te mrzi da citas sve ovo,pa makar ti se cinilo i kao najveca glupost.

Uopste nisam nacionalno zatucan. Bice da si ti ideoloski izfrustriran, pa meni imputiras nesto sto ne stoji.

Neko ko se ne stidi svog nacionalnog porekla, ko je vernik Saborne Vaseljenske Pravoslavne Crkve, ko propagira evropske integracije (na pravim osnovama), ko je pristalica Ustavne Parlamentarne Monarhije (kakvih je 7 u EU), ko je pobornik trzisne ekonomije i politickog liberalizma, poput mene, ne moze da bude nacionalno zatucan.

CICA DRAZO NEKA TI JE SLAVA,
POGIN'O SI ZA NARODNA PRAVA!!!
 
Ok sad si vec preterao,narocito tvoj drugi deo posta koji se bavi komunistickom ideologijom.

Price oko prava i oko faktickog stanja na terenu...Prvo pominjanje Zenevske konferencije i pojmova ratnog zlocina nema veze sa WW2.I Srbija nije medjunarodno priznata do 1878,ali to ne znaci da je fakticko stanje na terenu bilo takvo kakvo je bilo.Momak,za medjunarodno priznanje se bori...sto oruzjem,sto diplomatijom.Da nije tako ljudski rod bi bio potpuno isti kao na svom pocetku,i onda srpska nacija ne bi uopste posojala.Ja ne pricam o zlocinima kako su oni definisani u pravu,vec zlocini na terenu."Krivicno delo genocida nije postojalo u drugom svetskom ratu"Molim te koji argument.Pa i sad crkva zabranjije abortus mladim zenama i ne postoji niti jedan zakon koji moze u tome da ih spreci.Ali to ne iskljucuje cinjenicu da je takvo ponasanje crkve ogavno,moralno devijantno(da napao sam ti tvoju voljenu crkvu)Sta tebi treba da se pozoves na zakon da bi dokazao da je hladnokrvno ubistvo nesto lose?Jugoslovenska vojska u otadzbini malo morgen.Oni su bili najobicnija gerila,da bi neko bio vojska mora da ima suverenu drzavu. I nigde nisam rekao da NDH nije bila marionetska drzava,vec je poenta biola u tome da su ustase imale vecu vlast od cetnika(koji nisu imali vlast uopste).Sto je i omogucilo ustasama da pobiju veci broj Srba nego sto su cetnici pobili Hrvata.

O kakvim cinjenicama govoris?Da cetnici nisu upadali u hrvatska sela?Da nisu upadali u komunisticka selaPa da li je moguce da tebi npr. treba dokaz za takve stvari?Nemam nameru da citam knjige propalih cetnickih vojvoda cije je vreme proslo pre 60 godina da bih ti dokazao da su i komunisti upadali u "cetnicka" sela, ili da ustase nisu podnosile hrvate-partizane.

Namerno pricam pojednostavljeno,i naravno da to sve nije bilo tako prosto.I naravno da je istina da u nemackoj vojsci nije bilo procentualno manje casnijih ljudi nego u americkoj vojsci.Kao sto je to tako i sa ustasama,cetnicima i partizanima.

Sto se tice cetnicke ideologije,izvinjavam se sto sam upotrebio uopste tu rec jer oni i nemaju ideologiju.

I dalje tvrdim da je Draza dobio generalski cin.Ko sa 50 godina nije postao general,kad ga dobije to je poklon.I ne kazem da je samo Draza to dobio na poklon,ima primera u svim vojskama i u svim vremenima.Naravno i davanje Titu marsalskog cina je najobicnija smejurija

I nisam rekao da je Nedic imao direktne veze sa Banjicom (nije ni mogao kad je bio samo marioneta0.Imao je indirektne veze,a "cica" to nije znao,a pregovarao je sa njim(ne smatram ja da su pregovori sa covekom ima veze sa Banjicom nesto negativno,vec je upravo stvar u tome da bi sam Draza smatrao da je to nesto negativno).To je i sam "cica" rekao na svome sudjenju.Ne govori bas mnogo o njegovoj vojnoj vestini kao oficira obavestajca,ali dobro

A i nisam rekao da si ti vise ostrasceniji od nekakvog postovaoca francuskog pokreta otpora ili postovaoca britanske vojske.(Inace raspitaj se malo sta je tvoj omiljeni de Gol radio sa svojim protivnicima u Francuskoj).Mene samo nervira kada neko pocne da pljuje po svojim protivnicima, i tako toliko uproscava stvari da zaista ispada kao da je samo nemacki narod kriv za ceo WW2 npr. I posle ti meni kazes da lupam,kada ja izjavim da je casnih ljudi bilo svuda,u svakom vremenu i svakoj vojsci.U ustaskoj i nacistickoj vojsci nije bilo manje takvih ljudi nego u partizanskoj ili Britanskoj vojsci npr. Politike i ideologije su druga stvar i po njima mozes da pljujes,cak te i izazivam jer zaista predlazem da nastavimo ovu raspravu o ideologijama, nevezano konkretno za partizane ili cetnike. posto je cak i moje licno misljenje da tim cetnicima treba dati te penzije i vratiti ih u istorijske knjige...


Prvo.Tvoja osnovna stavka je ta da ce nas upravo sa Drazom primiti u EU,a ne sa Titom.I ko sad prica o nepoznavanju politicko-istorijskih prilika.Momak,oni ne zele da nas prime ni sa Drazom ni sa Titom...Francuzi nisu usli u EU sa de Golom (prava EU nastaje tek posle pada Berlinskog zida).To ne znaci da oni traze da se potpuno odreknemo i Draze i Tita.Vec da uradimo upravo ono sto su Francuzi uradili sa de Golom-da ih stavimo na svoje istorijsko mesto.Ne mozes ti Drazu da istices kao glavnog idola napredovanja moderne Srbije,a on je covek mrtav vec 60 godina.I posle su komunisti oni koji vracaju civilizaciju unazad.

Drugo.Kralj Petar kobajagi nije znao sta spremaju oficiri?Pa da li si ti normalan.Zaista mislis da bi grupa oficira mogla da ubije kralja jedne drzave, pre nego sto dobije i politicku i finansijsku podrsku za to?Sta oni, kao ubiju jednog kralja i onda posalju pismo-pozivnicu nekom tipu u inostranstvu koji nema pojma o cemu se desava????To je bio nasilna smena kralja u koju je bio umesan i kralj Pera.

Trece,Da te malo podsetim kako je Burzoazija preotela vlast od svestenstva i plemstva...Americka revolucija,Francuska revolucija,Napoleonovi ratovi,revolucije 1848/49.E sad ces ti reci da je to sve budjenje nacionalne svesti.E pa tom budjenju nacionalne svesti je prethodilo budjenje burzoaske svesti.Sam pojam nacije sustinski menja svoju definiciju pod uticajem gradjanstva i onda se desavaju veliki prasci...Dolazenje na vlast demokratskim izborima-malo sutra.Jeste kapitalizam,za razliku od komunizma samo ekonomsko uredjenje.Ali nije tacno da se do njega dolazi samo industrijskom revolucijom,jer ekonomija ima mnogo siri znacaj i na samu politiku.Moze neki industrijalac da se razvija koliko hoce,ako njemu plemic ne da pravo da glasa u parlamentu,dzaba mu ta industrijska revolucija.

Cetvrto.Svaka monarhija je izrazito nedemokratski sistem.Nemoj da se pravis pametan jer sam ja govorio o monarhijama pre 19 veka.Argumenti vas monarhista da su danas sve monarhije izrazito demokratski sistemi je najblaze receno bezvezna.Monarhija danas sluzi samo za ukras,(i naravno sluzi da bi nacionalisti lecili svoje komplekse). To sto je u tim drzavama demokratija,za to nije zasluzna monarhija vec gradjanstvo.Opet ona prica o formalnosti zakona.Moze njima u ustavu da 1000 puta pise da su te drzave po ustavnom uredjenju monarhije.To su fakticki republike,samo sto imaju kraljevsku porodicu kao ukras (i kako se desi da Japanci imaju onako lepu princezu,a nama se sve princevi zadesise,nepravda:).To da je rodonacelnik monarhije biran jeste tacno,ali poenta je u tome-da bi se postovao demokratski aristokratski izbor,potrebno je da se svaki kralj bira,a ne da njegova deca dobijaju presto.A ja u Srbiji nisam video raskosniju gradjevinu od one na Oplencu

Peto,sto se tice mog licnog uverenja o privatnoj svojini.To nije nikakva prepreka EU,jer su moja ubedjenja vezana za razvitak civilizacije i covecanstva.Ocigledno ljudi nisu dostigli taj nivo svesti da sprovedu komunizam u delo(i da se ne zaustave na tome,vec da se razvijaju dalje,jer to je sustina coveka).Ako je to nemoguce,onda se necu ni truditi da ga ostvarim,jer bih samo doveo do jos negativnih posledica. Ali Aleks, ideja levice zive,jer levica u svojoj ideologiji ima nesto sto desnica nema-humanizam i to globalni humanizam.U stvari,osim ekonomskog uredjenja i sama EU preuzima neke ideale komunista,tako da biti levicar danas,sigurno nije prepreka za EU

Sesto,slazem se da stavljanje Dimitrija Tucovica u isti kos sa Marksom nije bas sasvim tacno,ali ne na onaj nacin na koji ti mislis.Zasto da ga ne stavljam u isti kos sa Marksom?Zato sto mu je otac bio pop?Zato sto je bio porucnik Kraljevske vojske i sto je svoj zivot dao boreci se za nju?Pa aleks uprkos tvom misljenju,nisu svi komunisti bili kukavice.Tucovic je glasao protiv ratnog budzeta,u vreme kad je Srbija krvarila.Pa neces mu valjda kao veliki cetnik oprostiti tu izdaju Srba.Isto ***** ko Marks zar ne?

To za dete sam govorio hipoteticki.Vidi se po nacinu pisanja da imas ispod 30 godina,isto ko sto se po mom nacinu pisanja isto to vidi.

Sedmo. Tacno je da ostvarivanja radnickih prava nije uvek vezano za Marksa i komunizam,ali najvecu zaslugu za ostvarivanje radnickih prava imaju upravo komunisti.Tebe su izgleda kao malog ucili da je poslodavac radnikov prijatelj i da jedva ceka da ti skrati radno vreme i poveca platu.

Osmo.Ocigledno je da o Marksu i komunizmu apsolutno ne znas nista.On je jedna od najznacajnijih licnosti i za sam razvitak kapitalizma,jer niko nije na bolji nacin objasnio njegove osnove.Da bi neko bio uspesan kapitalista,mora barem da procita Marksa.


Znas,sve one levicarske partije po Evropi....U svojim programima govore o idejama o kojima je Marks govorio....U stvari taj Marks je bio mnogo pametan covek,jer se ostvarila vecina stvari koje je on rekao(pocinjem da zvucim k'o Vuk Draskovic). Te evropske integracije o kojima govoris- to ti je cist komunisticki ideal.I kapitalisticki i komunisticki.Kapitalisticki zbog toga sto omogucava prosirenje trzista i vece profite,a komunisticki zbog toga sto rusi kulturoloske granice medju narodima ne samo zbog profita,vec da dokaze da su ljudska bica svuda na svetu u sustini slicna...

Moj ti je savet da ne gledas komunizam kroz komuniste.Npr.Komunisti u Drugom svetskom ratu su prekrsili jednu od osnovnih stavki te ideologije...Ucestvovali su u ratu koji je bio i nacionalno i burzoaski obojen.
 
aleks1:
kami83:
U Nemackoj vojsci nije bilo procentualno vise necasnijih vojnika nego sto ih je bilo u americkoj npr.
Neistina. Ako pricamo o II sv. ratu ovo je apsolutna neistina.

hah otkud ti sad to molim te, americki vojnici su bili sve dobrica do dobrice...??

aleks1:
Neko ko se ne stidi svog nacionalnog porekla, ko je vernik Saborne Vaseljenske Pravoslavne Crkve, ko propagira evropske integracije (na pravim osnovama), ko je pristalica Ustavne Parlamentarne Monarhije (kakvih je 7 u EU), ko je pobornik trzisne ekonomije i politickog liberalizma, poput mene, ne moze da bude nacionalno zatucan.

vidis, to oko pravoslavne crkve moze da bude nesto cega bi se stideo. Sto se mene tice, ja se deklarisem kao Sloven, a ne kao hriscanin-pravoslavac. Hriscanstvo se na silu nametnunlo starim slovenima, i odjednom je to sad OK, ali nije u redu nametanje na primer komunizma...nesto tu meni nije u redu...
 
kami83:
Pa i sad crkva zabranjije abortus mladim zenama i ne postoji niti jedan zakon koji moze u tome da ih spreci.Ali to ne iskljucuje cinjenicu da je takvo ponasanje crkve ogavno,moralno devijantno(da napao sam ti tvoju voljenu crkvu)

Ovo je jedan od razloga zasto nijesam ljevicar.

Ja sam misljenja da je abortus ogavan, moralno devijantan, uzasan i da je ponasanje crkve u vezi abortusa apsolutno ispravno.
 
Ја се слажем да је Дража био фаца.Не треба га никако сврставати у исти ред с усташама и Павелићем.Камо среће да су четници победили у рату,где бисмо ми сад били...





Него има нешто што ми није јасно:Павелић је био један од три човека који се у Хрватској највише залагао за Југославију и који је можда највише допринео њеном укључењу у Југу,и никада није био за франковце тј претечу усташа.Шта му би после?Дал он има кризу идентитета или...?
 
igracina:
kami83:
Pa i sad crkva zabranjije abortus mladim zenama i ne postoji niti jedan zakon koji moze u tome da ih spreci.Ali to ne iskljucuje cinjenicu da je takvo ponasanje crkve ogavno,moralno devijantno(da napao sam ti tvoju voljenu crkvu)

Ovo je jedan od razloga zasto nijesam ljevicar.

Ja sam misljenja da je abortus ogavan, moralno devijantan, uzasan i da je ponasanje crkve u vezi abortusa apsolutno ispravno.

Ej, fala ti boze, da i ovaj splacina kaze nesto pametno.

Mogu samo da dodam ali u izuzetnim slucajevima, npr. silovanja, incesta...

Neka paze pre, toga... abortusom se unistava jedno bice, definitivno, ali i bice koje je izvrsilo abortus (zena).

Ako meni nije tesko da vodim racuna, moze i zensko bar da podseti muskarca na zastitu, ako bas nece da ga odbije
 
kami83:
Ok sad si vec preterao,narocito tvoj drugi deo posta koji se bavi komunistickom ideologijom........itd.......

U tvom tekstu sve vrvi od netacnosti, predimenzioniranosti, generalizacija, pojednostavljivanja, banalizovanja, cinizma, predrasuda, zabluda, brkanja pojmova, cudnih komparacija i precutkivanja osnovnih cinjenica. Nabrojacu samo neke od njih. Ne znas na pr:
-pojam rata
-vrste rata
-osnovne institute medjunarodnog javnog prava
-ratnog prava
-cinjenice o JVuO tj. Cetnicima tj. ravnogorskom pokretu
-evropske odnose
-osnovne istorijske cinjenice
-istorije EU i evropskih integracija
-evropskog prava i ugovora
-nacionalnu istoriju 20. veka
-proces konstitucionalizacije vlasti
-politicku istoriju 18. i 19. veka
-procesu stvaranja nacija
-vrstama drzavnog uredjenja tj. o obliku vladavine i nacelu podele vlasti
-o ustavnom pravu i politickim institucijama
-o svojinskim odnosima
-politicke ideologije
-o radnom pravu

Ne pada mi napamet da te svemu ovome sada ucim i da prosvecujem jednog zanesenjaka-levicara, jer zaista za to nemam volje. Probaj da me razumes!

O Marksu znam mnogo vise nego sto mozes da zamislis, jer da bi nekog kritikovao moram i da budem upoznat sa njegovim delom. Ali, Marks ovde nije tema!

Dakle, vrlo smo razliciti i mislim da sa ideolosko zaslepljenim osobama i ne moze da se uspostavi razuman dijalog. Zato jos jednom pozivam na lustraciju i dekomunizaciju!

RAVNA GORA POBEDITI MORA!

Obersturmfuehrer:
hah otkud ti sad to molim te, americki vojnici su bili sve dobrica do dobrice...??

Nezahvalnice, oni su svojom intervencijom spasili svet od nacizma!!! To je dovoljno bar za postovanje!!!

Obersturmfuehrer:
vidis, to oko pravoslavne crkve moze da bude nesto cega bi se stideo.

To dovoljno govori o tvom kucnom vaspitanju i nivou tvoje svesti!

Obersturmfuehrer:
Sto se mene tice, ja se deklarisem kao Sloven, a ne kao hriscanin-pravoslavac.

Ma divno! Sigurno jos i obozavas boga Peruna ili boginju Vesnu, duhove prirode, Zlatne Babe, Morane i Jezibabe i prinosis im zrtve. Nisam znao da takvi postoje! Cujem i da je broj deklarisanih Marsovaca na poskednjem popisu drasticno porastao, pa mozda i slovenski druidi tj. zreci imaju jos uvek znacajno prisustvo medju Srbima!

Obersturmfuehrer:
Hriscanstvo se na silu nametnunlo starim slovenima, i odjednom je to sad OK, ali nije u redu nametanje na primer komunizma...nesto tu meni nije u redu...

Ovo je laz nevidjenih razmera, koja se posebno odnosi na nas Srbe! Da znas nesto o hristijanizaciji prvenstveno Srba, a posle i drugih Slovena, drugacije bi govorio. I uporedjivati hriscanstvo sa demonskom religijom-komunizmom stvarno prevazilazi dobar ukus!

igracina:
Ovo je jedan od razloga zasto nijesam ljevicar.

Ali zato obilato beres plodove komunizma i ne pada tebi na pamet da ih se odreknes!

igracina:
Ja sam misljenja da je abortus ogavan, moralno devijantan, uzasan i da je ponasanje crkve u vezi abortusa apsolutno ispravno.

Ne znam kako "crnogorska POLICIJSKA pravoslavna crkva" tj. sekta gleda na ovo pitanje, ali ovome stvarno nije mesto u temi gde se raspravlja o licnosti djenerala Draze Mihailovica!

Цар Душан:
Камо среће да су четници победили у рату,где бисмо ми сад били...

Bili bismo u EU, rame uz rame sa danasnjom Kraljevinom Spanijom na primer!
 
aleks1:
Obersturmfuehrer:
hah otkud ti sad to molim te, americki vojnici su bili sve dobrica do dobrice...??

aleks1:
Nezahvalnice, oni su svojom intervencijom spasili svet od nacizma!!! To je dovoljno bar za postovanje!!!

pa i rusi su isto to uradili


Obersturmfuehrer:
Sto se mene tice, ja se deklarisem kao Sloven, a ne kao hriscanin-pravoslavac.

aleks1:
Ma divno! Sigurno jos i obozavas boga Peruna ili boginju Vesnu, duhove prirode, Zlatne Babe, Morane i Jezibabe i prinosis im zrtve. Nisam znao da takvi postoje! Cujem i da je broj deklarisanih Marsovaca na poskednjem popisu drasticno porastao, pa mozda i slovenski druidi tj. zreci imaju jos uvek znacajno prisustvo medju Srbima!

Normalno, sigurno necu da idem u crkvu i postujem jevrejske bogove.

aleks1:
Obersturmfuehrer:
Hriscanstvo se na silu nametnunlo starim slovenima, i odjednom je to sad OK, ali nije u redu nametanje na primer komunizma...nesto tu meni nije u redu...

Ovo je laz nevidjenih razmera, koja se posebno odnosi na nas Srbe! Da znas nesto o hristijanizaciji prvenstveno Srba, a posle i drugih Slovena, drugacije bi govorio. I uporedjivati hriscanstvo sa demonskom religijom-komunizmom stvarno prevazilazi dobar ukus!

Aj mi molim te malo objasni. Samo nemoj da mi kazes da smo prihvatili hriscanstvo oberucke?
 
aleks1:
kami83:
Ok sad si vec preterao,narocito tvoj drugi deo posta koji se bavi komunistickom ideologijom........itd.......

U tvom tekstu sve vrvi od netacnosti, predimenzioniranosti, generalizacija, pojednostavljivanja, banalizovanja, cinizma, predrasuda, zabluda, brkanja pojmova, cudnih komparacija i precutkivanja osnovnih cinjenica. Nabrojacu samo neke od njih. Ne znas na pr:
-pojam rata
-vrste rata
-osnovne institute medjunarodnog javnog prava
-ratnog prava
-cinjenice o JVuO tj. Cetnicima tj. ravnogorskom pokretu
-evropske odnose
-osnovne istorijske cinjenice
-istorije EU i evropskih integracija
-evropskog prava i ugovora
-nacionalnu istoriju 20. veka
-proces konstitucionalizacije vlasti
-politicku istoriju 18. i 19. veka
-procesu stvaranja nacija
-vrstama drzavnog uredjenja tj. o obliku vladavine i nacelu podele vlasti
-o ustavnom pravu i politickim institucijama
-o svojinskim odnosima
-politicke ideologije
-o radnom pravu

Ne pada mi napamet da te svemu ovome sada ucim i da prosvecujem jednog zanesenjaka-levicara, jer zaista za to nemam volje. Probaj da me razumes!

O Marksu znam mnogo vise nego sto mozes da zamislis, jer da bi nekog kritikovao moram i da budem upoznat sa njegovim delom. Ali, Marks ovde nije tema!

Dakle, vrlo smo razliciti i mislim da sa ideolosko zaslepljenim osobama i ne moze da se uspostavi razuman dijalog. Zato jos jednom pozivam na lustraciju i dekomunizaciju!

RAVNA GORA POBEDITI MORA!

Nisam ja komunista,vec govorim o pozitivnim stranama komunisticke ideologije.A tog pozitivnog ima mnogo vise nego u svim ostalim ideologijama koje je iznedrilo ljudsko drustvo.

Jesmo vrlo razliciti,ali da jedan neo-cetnik meni kaze da sam ja ostrascen-to je zaista vrhunac licemerja.O Marksu sumnjam da znas vise od onoga sto si procitao u knjigama sociologije i filozofije za srednju skolu i fakultet.

A sto se tice moga nepoznavanja svega onoga sto si nabrojao,apsolutno nista od toga nije tacno,osim eventualno cinjenice o tvojoj Srpskoj vojsci u Otadzbini(tj. Jugoslovenskoj),ciji je kralj 5000 kilometra severno-zapadno od drzave u kojoj se ta vojska nalazi.Ti ne shvatas ljudsko drustvo,na shvatas nacine na koje se zakoni donose,shvatas istoriju kao izrazito staticnu nauku,pravis glupe analogije o monarhijama srednjeg i sa pocetka novog veka sa danasnjim monarhijama,ocigledno ti nije jasna razlika izmedju monarhije i republike koja se ne ogleda u ustavu,ne shvatas razliku izmedju nacionalno-istorijskog identiteta i sadasnjeg identiteta jednog naroda...
U sustini,ti izgleda ne shvatas da za sve pojave u istoriji postoji odrerdjeno mesto,a to mesto je "cica" davno ispunio,i svakakvo njegovo potezanje u sadasnjem vremenu,jer mi kobajagi treba sa nasim nacionalnim identitetom(koji je u stvari nacionalni identitet pre 60 godina) treba da udjemo u Evropu, su price za malu decu.Pokusaj da udjes u Evropu sa cicom,pa ces videti reakcije...


Drugo,to sto su amerikanci spasili svet od nacizma...Ma ko je sad ideoloski ostrascen...Objektivno,da amerikanci nisu ucestvovali u ratu,Nemacka bi dobila taj rat.Ali price o "sveljudskoj borbi protiv nacizma" su price za takve ljude koji smatraju da se istorija uci samo kroz pisanu rec.

A sto se tice ovih modernih neo-pagana...Pa nemoj mi reci covece da nisi znao i da oni postoje.Sta je tu cudno,isto kao i kod vas cetnika,50 godina ukupan vas broj je bio par hiljada,a sada odjednom 50% posto nacije sve sami cetnici.Oni govore da je srpski nacionalni identitet isti vec 900 godina,dok vi kazete da danasnji prosecan Srbin ima vise veze sa Drazom(osoba koja je zivela pre 60 god),nego sa filmovima Brusa Vilisa ili sa pop-kulturom.

I jeste tacno da je pokrstavanje u pravoslavnu veru izvrseno u krvi.Ali to ce ti vec ovi pagani objasniti.Ja ti samo kazem da kad udjes u EU sa tim tvojim Drazom,posto si humani pravoslavac,poguras malo onu njihovu uredbu po kojoj se nalaze da na Svetu Goru mogu da kroce i zene.Siguran sam da posto je u biti pravoslavlja jedna sveopsta humanost,nece dozvoliti takvu diskriminaciju zenskog pola.
 
Obersturmfuehrer:
igracina:
Ja sam misljenja da je abortus ogavan, moralno devijantan, uzasan i da je ponasanje crkve u vezi abortusa apsolutno ispravno.[/b]

zato je moralno roditi dete u najgorem mogucem trenutku i tako unistiti zivot majci i eventualno ocu a i tom detetu.

ne nije u tome stvar, ali mislim da vi uopste nemate shta da trazite tu..nikad necete abortirati...o tezhini abortusa i posledicama citajte neke teme o tome..ipak se vi tu manje pitate...
 
jagodica:
Obersturmfuehrer:
igracina:
Ja sam misljenja da je abortus ogavan, moralno devijantan, uzasan i da je ponasanje crkve u vezi abortusa apsolutno ispravno.[/b]

zato je moralno roditi dete u najgorem mogucem trenutku i tako unistiti zivot majci i eventualno ocu a i tom detetu.

ne nije u tome stvar, ali mislim da vi uopste nemate shta da trazite tu..nikad necete abortirati...o tezhini abortusa i posledicama citajte neke teme o tome..ipak se vi tu manje pitate...


sta MI nismo tu??? koji to MI? mislis da meni ako devojka zatrudni mene boli dupe? sta ja odem i za mene je prica zavrsena? ona rodi to dete sa svojih 20, 21, 22, 23, 24 i nije bitno koliko godina i sta onda sa tim detetom ako ga niko ne zeli??? inace potpuno razumem takav prekid trudnoce, narocito prve trudnoce....mislim rizik u smilu dobijanjja daljeg potomostva....
 
Rezanje makazama fetusa je gadan, gadan cin.

Da se ja pitam, rezanje makazama fetusa bih naravno odmah zabranio, a ako mama ne zeli dijete, postoje ustanove za nezbrinutu djecu, u kojima djeca sasvim na lijep nacin mogu da odrastu.

Misljenja sam da fetusu treba dati sansu da izadje na ovaj svijet, to jest treba mu dati tu jednu(?)
jedinu sansu u nepojmljivom toku vremena.

Nije mi ni jasno kako je legalizovan abortus, kako i kada je dozvoljen uopste i legalizovan taj cin ?

U danasnje vrijeme kada se civilizacija dici sumom zakona, po kojima je zabranjeno sve i svasta, u onima zemljama kojima se mi divimo; ne smijes ovo, ne smijes ono, a rezanje fetusa je dozvoljeno ?!

Luda planeta, zar ne ?
 
Za Aleksa:
Ja sam ti poslao post u vezi onog tvog poricanja da si bilo kad tvrdio da su cetnici zajedno sa Crvenom armijom oslobodili Srbiju. Na post nisi odgovorio, mozda zato sto ga nisi ni primetio, a mozda namerno nisi hteo da odgovoris. Ja da kazemo da cu verovati u prvu mogucnost, pa cu ti onda post poslati ponovo.

OK, Aleks, vrlo ukratko. (Nemam nameru da sa tobom polemisem o tome koliko ce nam prozivanje sadasnjih hrvatskih vlasti da su ustase pomoci da brzo budemo primljeni u EU - "Draza je trn u oku samo ustasama, itd...")
Citiram:"...Почело је 1941. године са капетаном Билом Хадсоном, мајором Гринвудом, па преко пуковника Бејлија, генерала Армстронга до пуковника америчке армије Роберта Мекдауела, који је напустио Врховну команду и генерала Михаиловића месеца јануара 1945. године (значи, у времену када су, у супротности са одлуком Техеранске конференције, на територији Југославије биле трупе Црвене армије, са којом смо пре тога у заједничким борбама ослободили целу Србију!)."
Ovo je inace iz trece stvake koje si izneo u uvodnom post-u.
E sad, sa obzirom da je ovo dodato u zagradi, predpostavio sam da si se ti nadovezao na kazivanje slovenackog istoricara. A sa obzirom da se govori u prvom licu mnozine, sta sam drugo mogao da predpostavim nego "mi, cetnici".
E, sad, moze da bude i da to nisu tvoje reci, nego da je i to u zagradi tvrdnja slovenackog istoricara. Ali sa obzirom da ti ceo citat iznosis kao jedan aksiom, onda je logicno da se slazes i sa pomenutom tvrdnjom koja stoji u zagradi. A sad u poslednjem postu tvrdis da tako nesto nikad nisi rekao. Dakle, objasni mi, o cemu se radi?
Ili ti opet upadas u kontradiktornost, sto ti ne bi bio prvi put. Imao si ti bisera u predhodnim temama, gde si u jednom postu, u prvom pasusu tvrdio kako se partizani nikada nisu borili protiv Nemaca, a onda u sledecem pasusu, istog posta, tvrdio kako su Nemci vrsili velike represalije nad civilima zato sto su ih partizani napadali.
 

Back
Top