Doživesmo da se snimaju herojski filmovi o četnicima

?? A šta je C. Armija radila u Srbiji? Došla turistički!?
Došli na Titov poziv i uz njegovo odobrenje (jedini koga su uopšte pitali
za odobrenje, u sve ostale zemlje su jednostavno umarširali).
Da su Rusi imali i geopolitičke interese na Balkanu je valjda jasno?
U Italiju nisu mogli da umarširaju i stave je pod svoju kontrolu, ali u sve druge zemlje,
od Rusije do Berlina su mogli, što su i učinili.
U Jugoslaviju su ušli da pomognu u oslobađanju Beograda a i da bi odsekli odstupnicu
švabama koje su se povlačile iz Grčke.
Uostalom, partizani su bili komunistički pokret, ideološki blizak SSSR-u, zašto im ne bi pomogli?
 
Jugoslovenska vlada u Londonu je došla kako na vlast? Izborima? Demokratskom procedurom? Mislim da ne. Čak su i Saveznici prepoznali četnike kao legitiman vojni cilj. Setimo se Blajburga gde su saveznici četnike svrstali u isti koš sa ustašama, nisu im pružili zaštitu već su ih ispiručili partizanima kao i ustaše.
Демонстрацијама у којима је пала предходна.Не пратиш, комунисти су слали те циљеве савезничкој команди.У Блајбургу није било четника.
 
због чега?
нијесу се борили за неке тобожње приватне интересе и шизо политичке циљеве
него ето бранили су свој народ
а то је неопростиво
Ne ,nisu imali nikakve političke ciljeve i privatne interese .... nemoj mi to pričati molim te.
Koliko su partizani krivi za bratoubilacki rat,toliko su i četnici.

A šurovanje sa ustašama ,nemoj nazivati odbranom naroda.
Ni jedne velike bitke sa njima nemaju ,a ovi kolju li kolju.
Na kraju su strpani u isti koš,što je nedopustivo.
 
Ne ,nisu imali nikakve političke ciljeve i privatne interese .... nemoj mi to pričati molim te.
Koliko su partizani krivi za bratoubilacki rat,toliko su i četnici.

A šurovanje sa ustašama ,nemoj nazivati odbranom naroda.
Ni jedne velike bitke sa njima nemaju ,a ovi kolju li kolju.
Na kraju su strpani u isti koš,što je nedopustivo.
Šurovanje sa ustašama na osnovu jedne jedine fotografije?
 
Koliko su partizani krivi za bratoubilacki rat,toliko su i četnici.
Naravno.

A šurovanje sa ustašama ,nemoj nazivati odbranom naroda.
Ni jedne velike bitke sa njima nemaju ,a ovi kolju li kolju.
Do 1943. su četnici još i pucali na švabe, posle toga jok.
Ali razumem ja i četnike, bar u početku - naravno da su bili za Kralja,
kakvi komunisti, više su mrzeli komuniste od švaba, zato su i sarađivali
sa švabama i ustašama protiv partizana.
Plus, četnici su bili prilično nehomogeni, raznih opredeljenja, jedino što
im je bilo zajedničko je bilo to što su u nekom odredu otprilike svi bili iz istog kraja.
Pa je onda razumljivo da nisu bili baš oduševljeni nemačkom naredbom da se
za svakog ubijenog švabu strelja 100 civila.
Zamisli, ubiješ 3-4 švabe u blizini tvog mesta, švabe pobiju celo selo i sve tvoje...

Ali ono što su radili 43. i 44. je otvoreni kolaboracionizam, o tome nema rasprave.
 
Naravno.


Do 1943. su četnici još i pucali na švabe, posle toga jok.
Ali razumem ja i četnike, bar u početku - naravno da su bili za Kralja,
kakvi komunisti, više su mrzeli komuniste od švaba, zato su i sarađivali
sa švabama i ustašama protiv partizana.
Plus, četnici su bili prilično nehomogeni, raznih opredeljenja, jedino što
im je bilo zajedničko je bilo to što su u nekom odredu otprilike svi bili iz istog kraja.
Pa je onda razumljivo da nisu bili baš oduševljeni nemačkom naredbom da se
za svakog ubijenog švabu strelja 100 civila.
Zamisli, ubiješ 3-4 švabe u blizini tvog mesta, švabe pobiju celo selo i sve tvoje...

Ali ono što su radili 43. i 44. je otvoreni kolaboracionizam, o tome nema rasprave.
Posle sloma Italije je bilo jasno da Nemci gube i tada je i Broz intenzivirao građanski rat i tad su partizani besno krenuli na “kontrarevoluciju”, njih su inače Nemci kao komuniste fiksirali kao ideološku pretnju, zbog toga onolike njihove borbe s Nemcima…

pod okupacijama se često vode građanski ratovi - tako je bilo i za vreme svake američke intervencije.
 
Posle sloma Italije je bilo jasno da Nemci gube i tada je i Broz intenzivirao građanski rat i tad su partizani besno krenuli na “kontrarevoluciju”,
Krenuli su partizani na sve što je bilo protiv njih, ustvari na sve koji nisu bili za njih.
Pričao mi je deda da su se švabe u Beogradu još i predavale Rusima, ali se nijedan
nije predao partizanima. A Rusima je bilo zabranjeno da predaju zarobljene švabe partizanima.
Znalo se kako sudi "narodni sud".
 
Naravno.


Do 1943. su četnici još i pucali na švabe, posle toga jok.
Ali razumem ja i četnike, bar u početku - naravno da su bili za Kralja,
kakvi komunisti, više su mrzeli komuniste od švaba, zato su i sarađivali
sa švabama i ustašama protiv partizana.
Plus, četnici su bili prilično nehomogeni, raznih opredeljenja, jedino što
im je bilo zajedničko je bilo to što su u nekom odredu otprilike svi bili iz istog kraja.
Pa je onda razumljivo da nisu bili baš oduševljeni nemačkom naredbom da se
za svakog ubijenog švabu strelja 100 civila.
Zamisli, ubiješ 3-4 švabe u blizini tvog mesta, švabe pobiju celo selo i sve tvoje...

Ali ono što su radili 43. i 44. je otvoreni kolaboracionizam, o tome nema rasprave.
Kad se počelo streljati 100 za jednog,jasno je da ustanak u Srbiji nije imao smisla.

Zato sam napisao, da su težište borbi trebali prebaciti u Bosnu,protiv jedinog neprijatelja - ustaša.
 
Kad se počelo streljati 100 za jednog,jasno je da ustanak u Srbiji nije imao smisla.

Zato sam napisao, da su težište borbi trebali prebaciti u Bosnu,protiv jedinog neprijatelja - ustaša.
Koliko sam pročitao iz jedne komunističke knjige o ustanku u Srbiji masovni ustanak i streljanja po 100 za jednog su rezultovala još većim ustankom pa su morali da angažuju i trupe potrebne za istočni front i na kraju time da su Nemci doneli odluku da u Srbiji budu malo popustljiviji da ne bi izazvali masovni ustanak kao u Bosni i Krajini kao što je uradio Pavelić svojim pokoljima - odgovaralo im je da bude što manje razloga za ustanak da bi glavninu trupa mogli da koriste na Istočnom frontu.

Terorom samo izazoveš još veći ustanak.
 
Kad se počelo streljati 100 za jednog,jasno je da ustanak u Srbiji nije imao smisla.

Zato sam napisao, da su težište borbi trebali prebaciti u Bosnu,protiv jedinog neprijatelja - ustaša.
а комунисти нијесу непријатељ кад убијају народ и силе кроз нос своју болесну вјеру?
 
I za oružano rušenje Monarhije isto ide SMRTNA kazna! Prema tome zahvaljujući Titovom boljševičko komunističkom pokretu, i JEDNI i DRUGI su imali ZAKONSKA prava da ubijaju one druge! Svaka čast... tzv. bratoubilački rat.. da nije bila reč o komunistima koji NISU braća VERNICIMA!!!!!....
Koja monarhija ? Ta drzava je nestala u aprilskom ratu ?
 
A JAVNI PAKT Staljina i Hitlera do juna 1941-e godine.. Prema tome i pakt Tita sa Hitlerom jer je tada Tito bio Staljinova podrepna smrdljiva mušica... Šta su Titovi komunsiti rekli kada je Staljin sa Hitlerom uzeo po POLA Poljske? Otrčali su braniti poljake, kao španjolce u njihovom građanskom ratu!? Ili nisu, jer su tada bili u PAKTU sa Hitlerom! :bravo:
Minhenski sporazum Engleza i Francuza ? Kako si ti licemeran....
 
BINGO! HVALA! Upravio si priložio još 100 beskorisnih ZLOČINA Titovih komunista! Gde je sudska odluka da su bili teroristi, ili je to bila komesarska rekla-kazala? Znaš li da DVOJICA UDBAŠA ROBIJAJU u NEMAČKOJ radi tih ZLOČINA!? A ustaše su ipak dobile SVOJU državu! :bravo:
Pogledajte prilog 1520610
Treba ti dokazi za Maksa Luburica :lol:
 
Pa sigurno nije Koča Popović ili neko drugi odabrao civilne ciljeve da bombarduju saveznici. Sigurno je njihov zadatak bio da bombardovanjem vojnih ciljeva oslabe nemačke snage radi lakšeg proboja partizana kroz Srbiju. Zašto su Saveznici promašili pa pogodili i civilne ciljeve zaista ne znam. To ide na dušu zapadnih saveznika.
Saveznici su rokali sve gradove u okupiranoj Jugoslaviji tj Evropi. Ali sada izmisljaju kako je Tito naredio da se bombarduju samo srpski gradovi da bi ',sto vise Srba izginulo''. Inace dva grada na koje su baceno najvise bombi su Slavonski Brod i Maribor.
 
Došli na Titov poziv i uz njegovo odobrenje (jedini koga su uopšte pitali
za odobrenje, u sve ostale zemlje su jednostavno umarširali).
Da su Rusi imali i geopolitičke interese na Balkanu je valjda jasno?
U Italiju nisu mogli da umarširaju i stave je pod svoju kontrolu, ali u sve druge zemlje,
od Rusije do Berlina su mogli, što su i učinili.
U Jugoslaviju su ušli da pomognu u oslobađanju Beograda a i da bi odsekli odstupnicu
švabama koje su se povlačile iz Grčke.
Uostalom, partizani su bili komunistički pokret, ideološki blizak SSSR-u, zašto im ne bi pomogli?
Na Titov poziv? :hahaha: Zaboravio si da je Tito bio Staljinova podrepna smrdljiva mušica do 'slavnog' NE Staljinu! Pre će biti da je Staljin NAREDIO Titu da dođu u Srbiju, a sovjeti nastave preko Mađarske na sever??? I da Tito uvali svoje debelo dupe na Dedinje, umesto monarhističke vlade....
 
Ne ,nisu imali nikakve političke ciljeve i privatne interese .... nemoj mi to pričati molim te.
Koliko su partizani krivi za bratoubilacki rat,toliko su i četnici.

A šurovanje sa ustašama ,nemoj nazivati odbranom naroda.
Ni jedne velike bitke sa njima nemaju ,a ovi kolju li kolju.
Na kraju su strpani u isti koš,što je nedopustivo.
kako su krivi četnici? Kakvo šurovanjesa ustašama? Kakve bitke DRAŽINIH četnika u Srbiji sa ustašama u NDH!? ŠTA GA LUPETAŠ???
 
Do 1943. su četnici još i pucali na švabe, posle toga jok.
Ali razumem ja i četnike, bar u početku - naravno da su bili za Kralja,
kakvi komunisti, više su mrzeli komuniste od švaba, zato su i sarađivali
sa švabama i ustašama protiv partizana.
Plus, četnici su bili prilično nehomogeni, raznih opredeljenja, jedino što
im je bilo zajedničko je bilo to što su u nekom odredu otprilike svi bili iz istog kraja.
Pa je onda razumljivo da nisu bili baš oduševljeni nemačkom naredbom da se
za svakog ubijenog švabu strelja 100 civila.
Zamisli, ubiješ 3-4 švabe u blizini tvog mesta, švabe pobiju celo selo i sve tvoje...

Ali ono što su radili 43. i 44. je otvoreni kolaboracionizam, o tome nema rasprave.
Da, ako je borba protiv partizana, BUDUĆIH BOLJŠEVIČKIH OKUPATORA Monarhije kolaboracionizam!? Ili je to borba za OČUVANJE ustavnog poretka Monarhije?
 

Back
Top