Докле је Србин у стању да трпи?

Ево узмимо за пример Путина и Медведева људе није ударила власт у главу а нису ни пљачкали своје грађане, а Русија под Јељцином је била на ивици колапса да је чак постојала опасности и од крађе нуклеаног потенцијала колики је јавашлук и небрига била у Русији.
Људи су људ да ли били они Руси, Немци или Срби, на свету постоји само једна врста људи не више, и од када је света и века ништа се није променило у психологији човека нити ће техничка достигнућа то моћи изменити грамзивост, властољубље, среброљубље, похота, прељуба све је то постојало и пре настанка Србије, људи се равњају према онима изнад себе у хијерархији једног друштва, и кажу ако је онај горе такав зашто и ја не би био, поистовећивајући се са њима до самог врха који се поистоветио са Богом и глуме мале "Богове" недодирљиве.
Значи треба довести квалитетне људе на власт, немогуће је да је од свих 8 милиона грађана Србије немогуће окупити стотинак квалитених људи и жена који би формирали елиту овог друштва.


Tačno je to Presretač,ali neko mora da prepozna te kvalitetne ljude, da ih predstavi i predloži za funkciju vlasti.

Srbin je u stanju da trpi dokle god mu, iz nekog neobjašnjivog i neverovatnog razloga, takvo stanje odgovara.
 
То је и мој став.
Доста је било арчења Србије од стране западољубаца !
Од кад нам такви седе у власти, пропадамо.
Наравно, та времена датирају одавно.

Морамо, под хитно да мењамо елиту !

To je nemoguce
Jedini spas bilo bi ono na sta ce mnogi da skoce kao opareni
Tutor
I ekipa koju ce on dovesti
Takva ekipa izabrala bi ekipu domacih saradnika i za 3-5 godina potpuno sredila sistem u svim domenima
A onda bi se profilisali politicari koji bi u takvom sistemu nastavili da vladaju
Bez takve nagle i drasticne promene mi necemo nista uraditi
Citajte memoare Rajsa pa cete videti da smo i pre sto godina imali iste dileme, iste probleme, iste sukobe i iste politicare
Mi od oslobodjenja od Turaka ne umemo sobom da vladamo, ne umemo da odredimo nacionalni interes, ne umemo da postujemo zakone koje donesemo i ne umemo da napravimo efikasan sistem. I to je cinjenica
 
Не знам јел верује пре би рекла да је ту недостатак вође.Сви се диве Грцима како штрајкују,а не би рискирали.Сматрам даје требало већ одавно почети.Није да вода није стигла до грла.Мора да су неке кочнице у питању.



Konacno i ti nesto ozbiljno da napises. I mislim da si u pravu. Fali nam vodja. Neko ko nije prljava lopovcina i patoloski lazov. Neko normalan nam treba.:rtfm:
 
To je nemoguce
Jedini spas bilo bi ono na sta ce mnogi da skoce kao opareni
Tutor
I ekipa koju ce on dovesti
Takva ekipa izabrala bi ekipu domacih saradnika i za 3-5 godina potpuno sredila sistem u svim domenima
A onda bi se profilisali politicari koji bi u takvom sistemu nastavili da vladaju
Bez takve nagle i drasticne promene mi necemo nista uraditi
Citajte memoare Rajsa pa cete videti da smo i pre sto godina imali iste dileme, iste probleme, iste sukobe i iste politicare
Mi od oslobodjenja od Turaka ne umemo sobom da vladamo, ne umemo da odredimo nacionalni interes, ne umemo da postujemo zakone koje donesemo i ne umemo da napravimo efikasan sistem. I to je cinjenica



Lepo receno. Vrtimo se u krug vec 100 godina. Tacno.:ok:
 
1. Волела бих да ми свако од Вас напише свој индивидуални праг толеранције !

2. Зашто смо ми , као народ, толико трпељиви?
(Грци порушише Атину због намета и задуживања власти, а веровали или не храна им је много јефтинија него наша, и три пута квалитетнија)

3. Шта треба да се деси па да Срби дигну ''буну на дахије'' ?

Ја не знам одговоре!:confused:

Iz prostog razloga sto se zadovoljavaju sitnim stvarima.
Milion puta sam se posvadjao na temama o 90-tim gde me vecina zdusno ubedjuje da je 90-tih bilo super-malo struje za dz, jeftin leba, burek 6 dinara i ko nam sta moze...
 
I to tutor da bude crnac :lol:
Pa da ga mrzimo iz dubine duse, ali da moramo da radimo kako on odredi
Isto kao sto su mrzeli Eshdauna u Bosni.
A mrzeli su ga jer im je nametao resenja onda kad bi se oni obeznanili od svadja, idiotluka, sukoba, besmislenih rasprava, lelemudjenja i mlacenja prazne slame, u cemu smo majstori



Ne crnac. Japanac nama treba.:rtfm:
 
Kao i svakom coveku, Srbinu treba cvrst sistem sa jasno odredjenim pravilima.
Onda mi probamo da vrdamo, da nadjemo rupu, pa kad vidimo da to ne moze, da je to corsokak, da se kaznjava, a da se kretanje po pravilima nagradjuje, mi onda postujemo taj sistem
Dokaz su stotine hiljada onih koji zive sirom sveta, u razvijenim i uredjenim zemljama i tamo se ponasaju po zakonima njihovih sistema.

Isti ti kad dodju ovde, stanu pored Sava Centra na auto putu u 8h ujutro, izvadje djoku i ispishaju se, kao sto je uradio neki lik sa beckim tablicama pre godinu dve.
Siguran sam da mu u Becu to na pamet ne pada da uradi, jer bi mu svaka baba od 100 godina zapisala tablice i prijavila ga policiji.
Koja bi ga privela i verovatno poslala na lecenje, nakon ludacki visoke kazne
 
To je nemoguce
Jedini spas bilo bi ono na sta ce mnogi da skoce kao opareni
Tutor
I ekipa koju ce on dovesti
Takva ekipa izabrala bi ekipu domacih saradnika i za 3-5 godina potpuno sredila sistem u svim domenima
A onda bi se profilisali politicari koji bi u takvom sistemu nastavili da vladaju
Bez takve nagle i drasticne promene mi necemo nista uraditi
Citajte memoare Rajsa pa cete videti da smo i pre sto godina imali iste dileme, iste probleme, iste sukobe i iste politicare
Mi od oslobodjenja od Turaka ne umemo sobom da vladamo, ne umemo da odredimo nacionalni interes, ne umemo da postujemo zakone koje donesemo i ne umemo da napravimo efikasan sistem. I to je cinjenica

Слажем се апсолутно са овим.
Нешто попут Путина у Русији, могло би да нам помогне.
То је једино решење.
А уз таквог човека би се сменила и елита. Не би било више места за ову данашњу, квазиелиту.
 
1. Волела бих да ми свако од Вас напише свој индивидуални праг толеранције !

2. Зашто смо ми , као народ, толико трпељиви?
(Грци порушише Атину због намета и задуживања власти, а веровали или не храна им је много јефтинија него наша, и три пута квалитетнија)

3. Шта треба да се деси па да Срби дигну ''буну на дахије'' ?

Ја не знам одговоре!

Одговор је дао Његош, поодавно:"Зло се трпи од страха горега"....
Плитки умови су мислили да је Слоба највеће зло које може да нам се деси, и нису хтели никако да трпе његово председниковање. Нису схватили да су жртве манипулације, после које смо опљачкани, понижени, везаних руку и очију, и са дозираним информацијама. И сада трпимо то јер се бојимо да нам се не деси још нешто горе ако се побунимо, а управљачи су јако добри психолози, то одлично знају и максимално користе...
 
Iz prostog razloga sto se zadovoljavaju sitnim stvarima.
Milion puta sam se posvadjao na temama o 90-tim gde me vecina zdusno ubedjuje da je 90-tih bilo super-malo struje za dz, jeftin leba, burek 6 dinara i ko nam sta moze...
Не свађају се људи с тобом зато што је 90-их било идеално, већ зато што је било боље него данас. А гарнитуру из 90-их смо отерали да би довели боље на власт, а не горе.
На жалост, десило се ово друго.
 
Tačno je to Presretač,ali neko mora da prepozna te kvalitetne ljude, da ih predstavi i predloži za funkciju vlasti.

Srbin je u stanju da trpi dokle god mu, iz nekog neobjašnjivog i neverovatnog razloga, takvo stanje odgovara.
Проблем је много сложенији него што изгледа на први поглед, Србија се налази на раскрсници путева и многе велике силе а то је сад већ и очигледно имају утицај на политичка дешавања, те неки радиклани и револуционарни потези по мени не би Србији и њеним грађанима донели ништа добро, већ напротив могло би дати изговор за страну интервенцију и нашли би се у горој ситуацији него што јесмо.
Мора се створити консензус унутар Србије око стварање елите која би водила земљу и прокламовања националних интереса Србије, без те две ставке Србија ће лутати попут гуске у магли.
Мора се једним цивилизованим и демократским путем решити овај проблем западања у глиб из којег нас нико неће извући до ми сами, а сви ће покушавати да нас гурну у још дубљи глиб него што већ јесмо.
Значи мора се радити паметно и без неких екстремних потеза, а ту треба укалкулисати и интересе Британије, Русије, Немачке и САД јер свако њихово иртирање би нас скупо коштало поготово што неки имају трупе на делу наше територије и у окружењу.

Ето укратко, предходна и тзв. демократска власт су довеле Србију у ову ситуацију која није завидна и једна је од најкомпликованијих у Европи где ће неко ко буде хтео да води Србију морати да хода по ивици оштрог мача, молећи се уједно и да не падне и да се не посече.
 
Не свађају се људи с тобом зато што је 90-их било идеално, већ зато што је било боље него данас. А гарнитуру из 90-их смо отерали да би довели боље на власт, а не горе.
На жалост, десило се ово друго.

U tome i jeste problem.Sigurne mrvice su nasem narodu bolje nego vekna hleba u najavi.
;)
to je poenta.
 

Back
Top