Dobrodosli u Hrvatsku: Stranom turisti naplatili votku-tonik skoro 3000 evra

Pa to i kažem gde, kad i koliko...Na slipu koji štampa POS terminal vidi se samo zbirna cifra... Na računu koji dobijaš u kafani, prodavnici itd vide se artikli....Na listingu od banke ti piše da si u Guštima mora potrošio 500 eur, al se nevidi dal si je zubatac i pio Tvrdoš....:think:

U Hrvatskoj nisi dužan platiti, ako ti ne izdaju račun.

Dakle, dilber je bio fakin i razmetao se karticom, pa su ga malkice potkresali.

Sad će mu vratiti razliku i svi mirni, a Švabi će to biti ubrzani kurs kako se ponašati kad si pijan ko dupe! :mrgreen:
 
U Hrvatskoj nisi dužan platiti, ako ti ne izdaju račun.

Dakle, dilber je bio fakin i razmetao se karticom, pa su ga malkice potkresali.

Sad će mu vratiti razliku i svi mirni, a Švabi će to biti ubrzani kurs kako se ponašati kad si pijan ko dupe! :mrgreen:

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Znači tamo 10. kad budem u ZG i nedonese mi račun da kažem čika Ljubo rekao da nemoram da platim? :hahaha::whistling:
 
Kako sad to? Na POS terminalu ukucas samo iznos koliko se skida sa kartice ali si dužan da kupcu das isecak iz POS da potpiše ili da ukuca pin kod i još uz to ide račun sa fiskalne.

mnogo tesko konobaru da se potpise mesto tebe :mrgreen:

inace ovom ce verovatno vratiti pare jer je slucaj previse medijski eksponiran

a zamisli koliko je ovakvih slucajeva koji nikada nece stici u javnost, tipa racun za veceru , u dalmos restoranu 100 evra a oni ti kucaju 500 i slicno :mrgreen:

znam da su prosle godine hrvati bacali u more neke turiste italijane jer nisu hteli da plate neki nakicen racun za veceru od 1500 evra ili nesto slicno
 
Vala cu sad pitat' jednog druga koji zivi gore!!!

Dobijas odgovor za najkasnije 10 minuta...

ja imam american express i mastercard karticu i nemam nikakav limit od 500 evra ,sto ti rece ljubo, jedini mi je limit visina kredita . znaci mogu da sprzim ako hocu i 4000 evra za dan. jedini limit ti je koliko mozes dnevno da podignes novca na bankomatu.
 
ja imam american express i mastercard karticu i nemam nikakav limit od 500 evra ,sto ti rece ljubo, jedini mi je limit visina kredita . znaci mogu da sprzim ako hocu i 4000 evra za dan. jedini limit ti je koliko mozes dnevno da podignes novca na bankomatu.

Ja nesto vise volim da baratam suvom lovom nego li tijem govnjivim kartama... Znam da je i meni dnevni limit 500 € a sad mi ovaj drugar veli da ima te tvoje... Eto moram ovaj dan i datum crvenijem slovom obiljezit'... :ok:
 

Back
Top