Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj II

Da, bas tako... mi smo u firmi imali jednog montera, lik iz Hrvatske preko leiharbeit-firme (iznajmljen radnik, za one koji ne znaju... inace, siroko rasprostranjena pojava u Nemackoj) koji je smislio "genijalan plan", dogovorio se sa svojom firmom (isto neki Balkanjerosi) da ga otpuste pred letnju sezonu, da on ode na biro, da dobija pare 6 meseci kao nezaposleni, a da on za to vreme ode u Hrvatsku da radi kao skiper na moru. da kaplje lova iz DE, on zaradjuje lepo na primorju oa kad prodje sezona da se vrati nazad za Nemacku.
urade oni tako, on se prijavi na biro, ode za Hrvatsku, mislim da nije ni stigao dole kako treba, stigao mu poziv iz Job-centra da se javi, nasli su mu novi posao 😄
naravno, nije se pojavio, ubrzo drugi poziv, treci, njega nema... skinuli ga sa biroa a da nije ni prvi mesec dobio Arbeitslosengeld.

tako da

ako mislis da ih za*ebes, da odes za Srbiju, a da dobijas pare iz Nemacke, kao sto je FDD rekao, veruj da nisi prva kojoj je to palo na pamet.
ako planiras da ostajes u Nemackoj nemoj da se zezas sa tim, pazi na termine sa biroa, jer ako te jednom "obeleže" nece ti nikad vise dati vizu.
nadji drugi posao, u Nemackoj posla nema samo za onog ko nece da radi... posla je na svakom koraku, za 1 dan mozes bilo gde da nadjes posao.

To se cesti pokusaji ljudi iz bivse Jugoslavije, arbeitlslosengeld ili sozialwohnung forice. Uglavnom se brzo sve zavrsi neslavno. Moguce je malko muljati kada si na nekom kursu, tipa nemacki, preko Arbeitsamta da uzimas bolovanje ali i to je ograniceno.
Ponavljam, Nemci znaju sve nase forice jer imaju iskusto sa ljudima iz bivse Jugoslavije preko 50 godina. Upoznali su nasu mafiju, sitne i vece kriminalce, udbu, db...znaju kako razmisljamo, poznaju nas dobro. Takodje u tom sistemu je sve vise ljudi koji su poreklom iz bivse Jugolavije, ima politicara, policajaca itd. U socijalnim centrima ili nekim drzavnim preduzecima cak i Nemci govore/razumeju srpsko-hrvatski u osnovi, ima i toga. Ljudi se opuste pa svasta pricaju pred Nemcima.
 
Pozdrav
Kod mene je ovakva situacija suprug I ja imamo radne vize i trenutno smo u Njemackoj.Za spajanje porodice za kcerku smo predali 14.08.2023 u ambasadi u Sarajevu i u ponedjeljak 02.09 smo dobili dopunu međutim jutros je stigao mejl od (Ausländerrecht.visa) gdje traze ime,prezime i datum rođenja koje smo poslali u povratnom mjelu a u međuvremenu smo slali konstantno svaki dan mejlove .
Da li neko zna da li postoji mogucnost da se ubrza proces spajanja jer kcerka ima 3 godine i mora napustit Njemacku 03.11.2023 jer joj istice 90 dana dozvoljenog boravka a nema se kod koga vratiti u BIH?
 
Pozdrav
Kod mene je ovakva situacija suprug I ja imamo radne vize i trenutno smo u Njemackoj.Za spajanje porodice za kcerku smo predali 14.08.2023 u ambasadi u Sarajevu i u ponedjeljak 02.09 smo dobili dopunu međutim jutros je stigao mejl od (Ausländerrecht.visa) gdje traze ime,prezime i datum rođenja koje smo poslali u povratnom mjelu a u međuvremenu smo slali konstantno svaki dan mejlove .
Da li neko zna da li postoji mogucnost da se ubrza proces spajanja jer kcerka ima 3 godine i mora napustit Njemacku 03.11.2023 jer joj istice 90 dana dozvoljenog boravka a nema se kod koga vratiti u BIH?
Vidite na grupi Gastarbajter na Fejsbuku da pitate ovo. Kasno sam video poruku i sad je već 1. nov.
 
Hello svima nije me dugo bilo ovde na forumu ja sam pre 2,5 godine dobijo vizu preko regulative za zapadni balkan.Sada u Aprilu imam produzenje druge vize prva 6 meseci i druga 2 godine.Do sada sam sve u istoj firmi radio polozio B1 kurs nemackog jezika i orjentirung kurs za Drzavljanstvo i neogranicenu vizu.Zelim svima uspesan dobitak vize pozz
 

Back
Top