Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj II

Pozdrav ljudi,
Nov sam na forumu.
Dobio sam ulaznu vizu na tri meseca, spajanje porodice je u pitanju, pokrajina Hessen. Da li sa tom vizom mogu da trazim posao posto na vizi pise erwebstatigkeit erlaubt ili moram da cekam na termin koji je tek za 2 meseca u Auslanderbehörde kako bih mi izdali boravisnu dozvolu na osnovu koje bih se mogao zaposliti?
Hvala unapred
Pa ako ti tako pise sto da ne? Erwebstatigkeit = radni odnos, erlaubt = dozvoljen.
 
Ne znam možda ima neko na forumu ko je došao na spajanje (ja nisam). Najbolje pitati pozvati Aus.behorde ili im poslati mejl. Na mejl nekad ne odgovaraju pa najbolje ko zna dobro nemački da pozove

Da li je moguce promeniti posao totalno nevezan za zanimanje na osnovu koga sam dobio vizu, ja radim Trockenbau (rigips) a recimo hteo bih da radim u
supermarketu, skladistu,.... i slicno
 
Da li je moguce promeniti posao totalno nevezan za zanimanje na osnovu koga sam dobio vizu, ja radim Trockenbau (rigips) a recimo hteo bih da radim u
supermarketu, skladistu,.... i slicno
Pa sad ima tu pravilo po kome dve godine moraš da radiš posao iz zanimanja za koje si došao a onda možeš da menjaš profesiju ali znam za primere gde nije bio problem ni posle 6 meseci (došao kao bravar a prešao u negovatelje)
 
Pozdrav, da li neko zna ili je mozda aplicirao kao kandidat bez strucne kvalifikacije preko TLS contact centra za vizu? I da li je potrebno prvo da se prijavite za termin preko ambasade pa onda ukoliko dobijete termin idete u centar za vizu?
Hvala unapred
Čekaj a šta je to TLS centar i kakve on ima veze sa ambasadom? Odeš na sajt ambasade, prijaviš se, popuniš svoje podatke tamo gde piše da je bez stručne kvalifikacije i čekaš da ako te kompjuter izvuče onda dobiješ obaveštenje na mejl. To ti je cela filozofija.
 
Da li neko zna da li u ambasadi traze sertifikat o znanju jezika za Altenpflegehelferin (pomocni negovatelj) bez strucnih kvalifikacija? Imam ugovor i sva potrebna dokumenta od strane poslodavca, nemam sertifikat. Na sajtu ambasade pise da nacelno nije potreban za kategoriju Zapadni Balkan. Da li je neko aplicirao za pomocnog negovatelja, ako moze da podeli iskustva.
Unapred hvala.
 
Da li neko zna da li u ambasadi traze sertifikat o znanju jezika za Altenpflegehelferin (pomocni negovatelj) bez strucnih kvalifikacija? Imam ugovor i sva potrebna dokumenta od strane poslodavca, nemam sertifikat. Na sajtu ambasade pise da nacelno nije potreban za kategoriju Zapadni Balkan. Da li je neko aplicirao za pomocnog negovatelja, ako moze da podeli iskustva.
Unapred hvala.
Kao prvo, da li može pomoćni negovatelj da ide u zapadni Balkan, tj., bez diplome? Prvo se o tome informiši.
 
Screenshot_20220613-102720.png
 
Pozdrav, jel može neko da mi kaze šta je potrebno uraditi sa bi se preselio iz jedne firme u drugoj ovde u nemackoj. Kakav Zustimmung je potrebno podneti i kome predati? Ovde sam vec 16 mjeseca i promjenio bi firmu jer neće da mi firma izda i potpiše nostrifikaciju za posao koji sam obavljao.
Drugu firmu sam našao u mojoj struci oni su popunili neki papir to bi trebalo da je taj Zustimmung papir (Erklärung zum Beschäftigungverhäftigung).
Došao sam na brzu vizu kao kvalifikovani radnik 16d sa polu nostrifikovanom diplomom.
Jer treba firma pored tog Zustimmunga da napise i program rada to sto meni fali za nostrifikaciju diplome ili ne mora?
 

Back
Top