Dno Dna (Zrenjanin)

Гарант си се досад налазио у ситуацији да у друштву пар људи покрену причу о војсци, па не могу да престану сатима.
Pa to i jeste ono najstrašnije, što dok su tamo ne mogu da vode normalan razgovor na bilo koju drugu temu. Ništa knjige, ništa filmovi, ništa muzikam, makar sir-kupus, nebitno, samo vojska i vojska i vojska, bilo da su tvoji drugari, braća, dečko ili da slučajno slušaš razgovor dvojice koji su se našli u istom autobusu i idu kući za vikned. :bljak:

bug.gif
 
ova tema nije o vojsci vec o zrenjaninu ili velikom beckereku kako mu je pravi naziv...sta uraditi i pokrenuti u ovom banatskom mrtvilu...delujete mi kao skupstina...od osnove se udaljavate brzinom svetlosti..i nista pametno ne predlozite...da ne kazem za konkretnu akciju....
 
...evo ti ideja...
...trebali bi si svi da se foliramo da nam je super, kao sve je do jj, u gradu je extra...bla bla...a ako se dovoljno istripujemo mozda nam predje u naviku takav pogled na svet...

...evo vidis...bas je prelepo vreme, sunce sija i baca mi prelepi odsjaj po sred monitora, i sad cu da se spremim da odem da istrcim par krugova po fenomenalnom vojnom stadionu, i onda cu da se isutiram vrelom cistom vodom iz naseg vodovoda, pa cu da odem u grad, da vidim sta se novo lepo desava... :) ...pazi kad deluje...
 
ova tema nije o vojsci vec o zrenjaninu ili velikom beckereku kako mu je pravi naziv...sta uraditi i pokrenuti u ovom banatskom mrtvilu...delujete mi kao skupstina...od osnove se udaljavate brzinom svetlosti..i nista pametno ne predlozite...da ne kazem za konkretnu akciju....

Ok, ni ovo što ću da kažem nije u skladu s temom... Ali forum je jedan od vidova razgovora, komunikacija sa drugima. Jedna od osnovnih karakteristika takvog oblika komunikacije jeste udaljavanje, pa čak i menjanje teme... Razmislite kako u toku razgovora s nekim počnete od jedne, a završite s nekom sasvim nevezanom temom. Ovo je sasvim prirodno, jer u suštini čovek tako i razmišlja... Jedna misao inicira drugu, ona treću itd.

Forum treba da bude fleksibilan, i treba dozvoliti povremena udaljavanja od teme, a možda čak i promenu teme u okviru teme (ukoliko se za to steknu uslovi)... Jer jedan sveobuhvatan spisak tema bi bio nepregledan i neefikasan...

Ili zašto ne dozvoliti "neformalnu temu" u okviru postojeće "formalne teme"... Sad ćemo svaki put kada neko ime nešto da kaže otvarati nove teme??? Ili pisati u svaštari???

eto...
 
...evo ti ideja...
...trebali bi si svi da se foliramo da nam je super, kao sve je do jj, u gradu je extra...bla bla...a ako se dovoljno istripujemo mozda nam predje u naviku takav pogled na svet...

...evo vidis...bas je prelepo vreme, sunce sija i baca mi prelepi odsjaj po sred monitora, i sad cu da se spremim da odem da istrcim par krugova po fenomenalnom vojnom stadionu, i onda cu da se isutiram vrelom cistom vodom iz naseg vodovoda, pa cu da odem u grad, da vidim sta se novo lepo desava... :) ...pazi kad deluje...
a ko se folira da je u gradu super..gde ja to napisah pa si to skontao...
 
Pa to i jeste ono najstrašnije, što dok su tamo ne mogu da vode normalan razgovor na bilo koju drugu temu. Ništa knjige, ništa filmovi, ništa muzikam, makar sir-kupus, nebitno, samo vojska i vojska i vojska, bilo da su tvoji drugari, braća, dečko ili da slučajno slušaš razgovor dvojice koji su se našli u istom autobusu i idu kući za vikned. :bljak:

bug.gif

:mrgreen: Па то ти кажем. Једна врста мушког доказивања, те приче у друштву. Да је нешто толико страшно и ужасно, људи не би ни причали о томе.
 
CITAM I SAMO SE NERVIRAM.VOLIM OVAJ GRAD.KOLIKO PUTA SAM SAMO OPOMINJALA KLINKE KOJE SEDE ILI MOMKE GORE PO KLUPAMA PA SU ME ONAKO GLEDALI U CUDU KAO VIDI OVA JEBOTEEEEEE.ALI TREBA DA SE POSTAVE LJUDI KOJI RADE U CISTOCA I ZELENILO DA BUDU RASPOREDJENI KAO CUVARI NA MESTIMA KAO STO SU PARKOVI,SETALISTA ITD DA SAD NE NABRAJAM ZNATE I SAMI.MA DZABA SVE :confused:BRUKA:oops:
 
...da li je neko cuo zasto je bio zastoj na putu Zr-Ecka...u blizini skretanja za Saturn?...
...danas (cetvrtak) ik 15h, je bio red vise od 1km kamiona, dok su kolima ljudi prolazili preko biciklisticke staze...
...da li je bila neka saobracajka...?
 
Ja sam za red u svakom slucaju. Neki ce reci, "ostareo pa zaboravio".. ali nije tako.
Bio sam i ja srednjoskolac. Pili smo, zezali smo se... ali nismo lomili nikome nista. Nismo kidali klupe i cupali drva... i sta ti ja znam. Bas nismo pravili stetu.
Sad jednostavno nema resenja. Mora kaznjavanje i diktatura i to je to. Besplosleni klinci samo prave probleme.
 
...a sta mislite o bacanju zvaka na tek poplocanu glavnu ulicu, pa je sav granit od belo-sivih tufni...?...to je najociglednije kod robne kuce beograd...
...taj problem je u beografu jos od poplocavanja knez mihajlove, a ja sam kontao da kod nas nece biti tog stepena, da smo kao malo kulturniji itd...ali sam se ocigledno zeznuo...
...inace, masina koja uspeva da skine zvake zalepljene za granit, kosta jako mnogo, a skidanje rucno traje bar 10 min po komadu...pa vi vidite...em sto izgleda ruzno, em sto je posledica banalnog primitivizma...

...mozda da se postavi neki znak, sa molbom da se to ne radi...???
 
kao da bi to ista pomoglo ??
ja npr redovno gasim pljuge u pepeljarama u gradu, ali mi je smesno kad pridjem, pa vidim da nema nijednog pikavca... i onda pogledam dole i vidim gde su ostali pikavci...
i nemojte ovo da shvatite pogresno, nisam ja uopste neki fin i kulturan decko. u pitanju je jednostavno da ako mogu sa 2 koraka u levo ili desno da uradim nesto, nece mi biti problem.
doduse, kad otvaram cigare, celofan mora da leti odmatuodma :P
 
@ch1zra

moj pikavac ces uvek videti u kanti, za to su tu i postavljene a i ima ih, nije da sad moras da ga nosis sa jednog kraja centra na drugi, da bi ga bacio u kantu. sto se tice zvaka, stoji gore navedeno, cak sam vec par puta procitao u zrenjaninu da apeluju na gradjane da ne bacaju zvake po plocniku jer se tesko cisti, al jbg mozda su ljudi nepismeni pa nisu procitali.
cak ne bacam ni djubre iz kola, kroz prozor, vec ga gomilam u autu, dok ne moze vise da stane, pa ondak izbacim sve u kontejner. jednom prilikom sam drzao predavanje o tom nekom drugaru, jer je bacio flasu kroz prozor, kad ono na novoj obilaznici nailazimo na kompletne iznutrice neke zivotinje bacene na samu ivicu kolovoza. bas me zanima ko je to vukao dotle i istersao na put

@UltraZvuk

ne treba uvoditi diktaturu nego zaposliti te, kako si sam rekao, besposlene klince, pa onda ne bi imali vremena da divljaju i unistavaju

malo je duzi post, al jbg, rekao sam sta mi je bilo na umu
 
Eh, a one kante oko jezera...uzmi ti mali kurčeviti klinci, izvade je sa stubom iz zemlje i bace dole u jezero...pa šutiraju te bandere...misli da su face ako uništavaju tako te stvari...lome klupe i ostalo...u petak sam bio u centru, jes da je bilo hladno, ali centar je bio prazan...a ovako preko nedelje da ne pričam, svi na faxu u NS-u...
A i centar nam je baš zanimljiv, sve banka do banke...zatvori se radnja, pomislim možda će je renovirati ili se otvoriti neka bolja, kad ono banka...da imam fotoaparat, kao Dule, slikao bi sve banke i postavio ovde na krstarici pa da vidimo da li u nekom gradu, na tako malom prostoru, ima toliko banaka... :) Pozz...
 
pa ima zrenjanin takav neki nadimak "grad banaka" ili slicno..
znam da sam cuo jednom prilikom, al se ne secam tacno kako bese...
steta samo sto taj kesh samo prolazi kroz grad, a malo ili nista ne ostaje...
mozda da stavimo cicak trake izmedju bandera, umesto onih ocajnih pokusaja pahuljica, mozda bi se nesto novca i zakacilo :P
 
...moj cale se istripovao da to sto ima najvise banaka u zr-u znaci da ce ovde biti neki veliki privredni boooom...da ce se ljudi naglo opariti...
...ja mislim da je to zbog predstojece privatizacije NIS-a...mnogo ljudi radi u njemu, i dobice neke silne akcije...i ako se to dobro proda eto paaaraaa... :)

...uzgred, ja sam govorio pre par godina...da imam mnogo para, za sve bih kupio stanove u zr-u...i eto sad je skocila cena skoro 50%...a skakace jos zbog te privatizacije...
 
sto se tice toga da je Zr "Grad banaka", slazem se, stvarno ih ima previse, bar po mom misljenju. Mada nije to ni tako lose, ostaje valjda deo njihovog novca u gradu (kirije, troskovi, zaposljavaju ljude i sl., bar se nadam da je tako) A cuo sam da je neki profa ekonomskog fakulteta (dal u NS-u ili Bg-u, nisam siguran) izjavio da Zrenjanin ima najveci potencijal za razvitak ekonomije od svi ostalih gradova u drzavi. Valjda covek zna sta prica, i ako je tako valjda ce to nasa vlast iskoristiti
 
A cuo sam da je neki profa ekonomskog fakulteta (dal u NS-u ili Bg-u, nisam siguran) izjavio da Zrenjanin ima najveci potencijal za razvitak ekonomije od svi ostalih gradova u drzavi. Valjda covek zna sta prica, i ako je tako valjda ce to nasa vlast iskoristiti
...pa moguce...
...ima ti mnogo stvari koje su bitne...
...plovni putevi [begej, tisa, dunav...tamis...dtd]
...imamo aerodrum koji moze vrlo lako da se sredi
...na samo 70km od bg, i 50km od ns
...prikljucenje na autoput zaobilazi najkriticniji deo kroz bg i okolinu
...centar grada kao izmisljen za investicije u nekretnine...zato sto je jako velik, i sto ima mnostvo kuca koje nisu pod zastitom...tu mislim na kuce u gimnazijskoj, kod pizza Cone, iza "tise"
...sredjenu infrastrukturu [u odnosu na ostale gradove u srbiji]
...gasovodna mreza gde god pozelis
 
Летаргија је наш банатски бренд, који треба да чувамо и негујемо, и да га лечимо на начин како су нам прописали наши преци: дуваном, кафанском музиком и алкохолизмом.

Ej,Bogart zaboravio si bicikle.Ti je banatski brend.NJih treba cuvati i negovati.U kafunu se ide bicklom...Letargija se najbolje vidi na bicikli.Kad pogledas zrenjaninca kako polako i suptiilno jase bicikl dodje ti da zaplaces....A sto se tice alkoholizma tu su zrenjaninci neprikosnoveni...Piju i zene i deca....
 

Back
Top