Dno Dna (Zrenjanin)

1. neudobno
2. stoka ce naci nacina i to da rasturi

.

Pa da, kiselinom, he he:):):)
Svojim očima sam gledao kako su neki klinci skejteri usred bijela dana odvaljivali kamene ploče sa stepenika oko subotičke zelene fontane da bi se lakše mogli spuštati??!
A da ne pominjem novu fontanu koja je otvorena 1. septembra a demolirana trećeg........
 
Nema drugog resenja nego cepanje po usima stalno, za svaki i najsitniji prekrsaj. I opet i opet i opet u nedogled... dokle god stoka ne nauci da ne moze da lomi i unistava nesto sto nije platila svojim novcem.
Nisu nemci tako pametni prirodno... samo su na vreme disciplinovani.
 
ma murija treba da se dovede u red prva , da malo rade svoj posao kako treba , a ne da se izhivljavaju i kurche pred nekim klincima i klinkama. Lepo posle ponoci maloletnim licima nije dozvoljeno da budu napolju. Vishe murije na ulicama posle ponoci i visoke novchane kazne .. i eto problem reshen .
 
Najčešće su u pitanju klinci izmedju VI osnovne i II srednje... U tom periodu, prisutna je želja za dokazivanjem, koja nejčešće podrazumeva one elementarne, primitivne oblike dokazivanja u vidu ko može više da popije, ******, polomi!!! Rešenje je jednostavno kazna kazna i batina!!! Novčana, moralna a možda i fizička!!! Učeći to što učim, primetio sam da u uporednom pravu postoji nešto što se zove društveno korisni rad... Smatram da bi isto bilo veoma poželjno za takve oblike prestupa... Dakle polomiš klupu, i dobiješ 144 sati d.k rada pa da vidimo da li ćeš sledeći put!!!

Isto tako, možda bi čak i uveo da deca u srednjoj školi provedu po nedelju dana u zavtovru, sa zatvorskom hranom i dozvoljenim zatvorskim režimom... Možda će im to pomoći da razmisle pre nego što pričine neko kd...

I zbog toga mislim da je vojska (redovna) veoma pozitivnog uticaja na disciplinovanje naše mladeži...
 
I zbog toga mislim da je vojska (redovna) veoma pozitivnog uticaja na disciplinovanje naše mladeži...
Pa taj što se dokazuje lomnjavom i tučom kasnije uglavnom i odlazi na redovno služenje. Sve se mislim da će se on odlučiti na služenje u bolnici ili gerotološkom centru. :roll:

bug.gif
 
Pa ako je tako, to je dobro... Evo pitaj oca, dečka, muža, druga, koga god da je bio redovno, da li mu je ipak na neki način (pozitivan) promenio život, shvatanja, stavove... Ranije je vojska trajala godinu ipo dana za IV stepen i godinu dana za VII, za neke rodove čak 2, iako je po mom mišljenju nepotrebno, mislim da je "odrađivalo svoje"... Međutim mislim da su ipak "takve osobe" sklone i da taj deo priče izmuvaju i odrade civilnu...
 
pa, evo npr, ja sam odradio civilnu, i nisam nikad bio vandal..
i kad se ozderem, to sam radio u kontrolisanom krugu ljudi, i nikad nije bilo divljanja...
na ideju da se u srednjoj provodi po nedelju dana u zatovr, moram da kazem "ROFL" zato sto apsolutno ne kontam...
sta, kao ti kreces sa pretpostavkom da je svako od srednjoskolaca delikvent i vandal, paudaras na prevenciju ???
(mislim, ja sam prosao srednju davno, i apsolutno me bas briga sta ce biti sa buducim generacijama, nego cisto idem osnovnom logikom nekog kontrasa...)

drustveno koristan rad bi svakako mogao da bude umnogome koristan, sto zbog stvarne kosirnosti samog rada, sto zbog "public humiliation" momenta, koji bi iskreno naterao i eventualne buduce vandale da se zapitaju da li je zaista vredno ispasti baja u necijim ocima, ako ces zbog toga ispasti lowlife skupljac pikavaca u ocima svih ostalih.
mada, moze da izazove i kontraefekte.. ali avaj, mislim da bi pozitivni bili daleko jaci u svakm slucaju.
 
pa, evo npr, ja sam odradio civilnu, i nisam nikad bio vandal..
i kad se ozderem, to sam radio u kontrolisanom krugu ljudi, i nikad nije bilo divljanja...
na ideju da se u srednjoj provodi po nedelju dana u zatovr, moram da kazem "ROFL" zato sto apsolutno ne kontam...
sta, kao ti kreces sa pretpostavkom da je svako od srednjoskolaca delikvent i vandal, paudaras na prevenciju ???
(mislim, ja sam prosao srednju davno, i apsolutno me bas briga sta ce biti sa buducim generacijama, nego cisto idem osnovnom logikom nekog kontrasa...)

drustveno koristan rad bi svakako mogao da bude umnogome koristan, sto zbog stvarne kosirnosti samog rada, sto zbog "public humiliation" momenta, koji bi iskreno naterao i eventualne buduce vandale da se zapitaju da li je zaista vredno ispasti baja u necijim ocima, ako ces zbog toga ispasti lowlife skupljac pikavaca u ocima svih ostalih.
mada, moze da izazove i kontraefekte.. ali avaj, mislim da bi pozitivni bili daleko jaci u svakm slucaju.

(elem, kucah ovo pijan, tako da izvinite zbog gresaka :D)
 
Ćira pijan na dužnosti... he he... Izgubićeš posao moderatota :)

Šalim se... Ovo za zatvor je usmereno na prevenciju težih KD... Naravno da se to (koliko ja znam) nigde ne primenjuje, više je kao ideja... Možda bi mogli posećivati zatvore, kao što smo mi, jer kad već osuđuješ ljude, da znaš gde ih šalješ... Isto tako da znaš gde ćeš završiti ako ne budeš dobar...

eto...
 
Iskreno, redovna vojska zaglupljuje ljude i to debelo. Frustrirane staresine da teraju klince da lezu u blato i govna (atomski i slicna njasra), da ciste sneg krampom i da zalivaju drvece po kisi - definitivno ne mogu da naprave pozitivno nista kod ljudi. Retardacija tipa - moj deda je isao, moram i ja. Pa sta?
Licno mislim da smao DEBELO kaznjavanje radi posao. Drustveno koristan rad (ali rad tipa cisti pijacu ili sisaj travu, ne zezanje tipa civilne vojske) je nesto sto moze da da rezultata, to je sigurno.

Sto se tice uzrasta koji lomi, konstatacija i ne drzi vodu... dokazano. Pre jedno godinu dana, u rano jutro me zove komandir smene iz SUP-a, kaze uhvatili su jednu budalu koja je lomila rekl. pano na autobuskom stajalistu... pa da dodjem do stanice ako hocu ispred firme da podnesem krivicnu prijavu protiv njega... (Radim u firmi koja opsluzuje i odrzava stajalista)... Dodjem, vidim zapisnik... vidim i budalu... u stvari dve budale koje su htele licne frustracije da isteraju na komadu stakla i neona... kad ono sok - nezaposleni dripci '78. godiste, sa 1,5 promil u krvi! Ej!
Imate li komentar?
 
... da da ... i ispasce kao da im je drzava nasla posao svega toga ne bi bilo... hehe
...ma ne...mislim da to nema mnogo veze sa godistem, polom i necim drugim...ili jesi ili nisi idiot...to je to...

...mislim da je glupost slati ljude za neke banalne prkrsaje u zatvor...bilo bi svrsishodnije drustveno koristan rad...jer sta neki klinac se potuce nesto bezveze, i zaglavi u zatvor, tamo ga do'vate probisveti i naprave kompletnog idiota od njega, kad upadne u neke seme i semice nema nazad...a ovako, ako dize kontejnere i skuplja pikavce bolje i za njega i za drustvo u celini...
 
Iskreno, redovna vojska zaglupljuje ljude i to debelo. Frustrirane staresine da teraju klince da lezu u blato i govna (atomski i slicna njasra), da ciste sneg krampom i da zalivaju drvece po kisi - definitivno ne mogu da naprave pozitivno nista kod ljudi. Retardacija tipa - moj deda je isao, moram i ja. Pa sta?

Ма, то су приче. Војска јесте једно губљење времена, али зависи како то доживиш у датом тренутку. Мени је, на пример, дошла као сјајан период да "напуним батерије" и пресаберем се, пошто сам пре него што сам отишао био у једној неподношљивој ситуацији. Сад не знам, можда ме је и заглупило, али мене је војска највише подсећала на основну школу и боравак; оно, двоје по двоје, мораш да слушаш, не смеш да причаш, доручак тад и тад, ручак тад и тад. Можда чак и на обданиште - значи једна тотална регресија. У сваком случају, ако си паметан, и ако одиграш паметно - нема шансе ни у какве проблеме да упаднеш. Једноставно, читав систем је тако осмишљен да га подједнако тешко подносе и најнеспособнији ретард, и најкомуникативнији социјални геније, тако да ту стварно нема неке филозофије. Поготово сад када је 6 месеци, минус редовно.
 
...mislim da je glupost slati ljude za neke banalne prkrsaje u zatvor...bilo bi svrsishodnije drustveno koristan rad...jer sta neki klinac se potuce nesto bezveze, i zaglavi u zatvor, tamo ga do'vate probisveti i naprave kompletnog idiota od njega

Данас су затвори најгора могућа казна за нормалне људе. Уместо да буду места где ће људи који су погрешили да проведу одређено време по казни, и да одробијају цену своје грешке, данас су се претворили у кавез са психопатама и људским зверима које пре заслужују стрељање, него затвор.

Замислите нормалног човека који учини погрешну ствар у погрешно време и на погрешном месту, и то највероватније због неке будале и нечега што му кида џигерицу читав живот. И зар му није довољна казна што ће да проведе, на пример, седам или осам јeбених година затворен као пас, одсечен од света, породице, пријатеља, сексуалног живота и професионалне каријере, него још то време треба да проводи са психопатама и ненормалним особама којима је потпуно свеједно да ли ће бити убијене, или неког убити, па остати затворени до краја живота. ТВ серија "Оз"... Брр...
 
zaebi ti plavce koji ce da prvo lupaju samare, pa onda pitaju koliko je sati...
to vreme smo (ja se iskreno nadam) prevazisli.
@ metalne klupe :
1. neudobno
2. stoka ce naci nacina i to da rasturi

u pitanju je mentalitet naroda, a da bi se na to uticalo, treba puno vremena, i nenormalno visoke novcane kazne (samo kesh, nista tuca/lezanje u zatvoru... nista ne boli kao dzep).

U ''to vreme" mogao si da spavas na toj istoj klupi i da te niko zivi ne pipne i to u bilo kom gradu. Cisto pitaj nekog starijeg iz tvog okruzenja da li je tako...
Ali da nebi otisli sa teme, mislim da je porodica u najvecoj meri odgovorna za takvo ponasanje. Danas bre vecina ljudi sljaka po ceo dan za taj prokleti dinar, pa pojma nemaju sta im deca rade i kako se ponasaju. Onda tu uglavnom krece ulicno vaspitanje (cast izuzecima) a svi znamo kako se ono manifestuje u drustvu. Mnogo takvih roditelja, (kada ih obaveste o necemu sto im dete radi) zatvaraju oci pred problemom sa onom cuvenom "moje dete to nikad nebi uradilo", a problem u detetu eskalira sve do neke granice koja u 99% slucajeva nije prijatna ni za njega ni za njegovu okolinu.
 
Normalnog coveka vojska zaglupljuje... i sta ima normalnog covek da disciplinuju, kad je on sma po sebi vec disciplinovan. Znaci apsurd svih apsurda je otimati coveku godinu dana... sest meseci ili nebitno vec koliko da robija (jer je to robija) ako nista lose nije uradio.
Sto sad normalne ljude da salju u Cicevac kod Glogovca da se kupa jednom nedeljno... ill neku nedodjiju "da napravi coveka od njega" neki frustrirani mamlaz u uniformi koji ni sam nije normalan. Daj... zaboravite te socijalisticke vaspitne seme. Zato nam je i nacija takva kakva je...
 
Nomralno je ipak relativan pojam... Neki ljudi, pogotovo visokoobrazovani, doživljavaju vojsku kao svojevrsno gubljenje vremena... I zasita jeste tako... Međutim, i za iste, vojska sadrži pregršt pozitivnih strana, a kamoli za one o kojima je reč... Još jednom, smatram da ova ustanova, ima značajnu ulogu u vaspitavanju i disciplinivanju naših mladih.
 
Nomralno je ipak relativan pojam... Neki ljudi, pogotovo visokoobrazovani, doživljavaju vojsku kao svojevrsno gubljenje vremena... I zasita jeste tako... Međutim, i za iste, vojska sadrži pregršt pozitivnih strana, a kamoli za one o kojima je reč... Još jednom, smatram da ova ustanova, ima značajnu ulogu u vaspitavanju i disciplinivanju naših mladih.
U bre, ko da pričaš o kulturno-umetničkom društvu. :roll:

p.s. Slažem se sa UZ.

bug.gif
 
Naravno da je gubljenje vremena... npr. zamisli samo jedan knjigovodja da bude izvucen iz finansijskih tokova godinu dana... ma sanse nema da se uhoda posle. Informaticari isto. Telekomunikacije. Menadzment.
A da ne pricamo o tom ste te i mama i tata za godinu dana zaborave a ne firma u kojoj si radio...
 
Normalnog coveka vojska zaglupljuje...

Јбг, онда сам ја или ненормалан или заглупљен. ;)

i sta ima normalnog covek da disciplinuju, kad je on sma po sebi vec disciplinovan. Znaci apsurd svih apsurda je otimati coveku godinu dana... sest meseci ili nebitno vec koliko da robija (jer je to robija) ako nista lose nije uradio.
Sto sad normalne ljude da salju u Cicevac kod Glogovca da se kupa jednom nedeljno... ill neku nedodjiju "da napravi coveka od njega" neki frustrirani mamlaz u uniformi koji ni sam nije normalan.

Мани те страшне приче. Да је толико страшно, људи би ћутали о томе, као што ћуте о затвору, а не би једва чекали сваку прилику као ујка-Алберт у "Мућкама" само о томе да причају. Гарант си се досад налазио у ситуацији да у друштву пар људи покрену причу о војсци, па не могу да престану сатима. А што се тиче "фрустрираних мамлаза", не знам... Било је дркаџија, али моје директне старешине (водници и официри) су били људи којима бих сада увек платио пиће, да их сретнем негде. Највеће дркаџије били су поједини војници, како "џомбе", тако десетари, али њих сам терао у к...
 

Back
Top