Divlja vožnja

Ali divljanje u krivini koja nije pregledna, blok pun dece... To je ludilo

Gledajući iz sadasnje perspektive svakako jeste...

Ali bih bio licemer kada bih ih osudio, jer sam se u mladosti ponasao isto kao oni...

Secam se, kao juce da je bilo, kada sam u sedmom razredu, "ukrao" kola od mojih i sjebao zadnji tocak i felnu, tako sto sam proklizao po poledici, ulazeci u krivinu pod rucnom...

Inace klinci se voze po kraju gde zive, jer "ukradu" kola od svojih i voze se u sporednim ulicama da ih ne nahvata milicija.

Ne opravdavam ih, ali ih razumem...
Sve je to deo odrastanja...
Treba samo imati malo srece, i ne povrediti sebe ili druge...
 
Podstaknut prizorim iz mog bloka. Lik seo u auto i odvalio brzinu, presekavši opasnu krivinu unutar bloka.
Da li ima potrebe za tim i koji je motiv u pitanju?
Koji je razlog trubiti vozačima koji se ponekad zbune u saobraćaju pa naprave manji zastoj?
Da ne pričam o blinkanju dugačkih svetala na autoputu sa ciljem da se iz leve trake skloni neko ko ne ide 160 na sat?
Само ћу рећи једно.
КАЗНЕ.
Нико није паметнији од осталих, а сви могу бити некултурни и насилни.
Казне решавају све.
Што се тиче псхилошке позадине дивљања за воланом, немам појма.
А искрено, и не занима ме...ако приметим такве, склањам се што даље могу.
На трубљење не реагујем уопште. Ја никоме не трубим.
Знам повремено да опсујем неку будалу која угрожава моју безбедност, онако кроз зубе...
Што се тиче билмеза који блицају на аутопуту, не занимају ме уопште.
Претичем кад се уверим да никога не видим у ретровизору, а возим на темпомат...
Ако неко баш "лети" иза мене, притиснем мало гас да брже претекнем...то је то...
 
Ne opravdavam ih, ali ih razumem...
Sve je to deo odrastanja...
Treba samo imati malo srece, i ne povrediti sebe ili druge...
stim da je sada malo drugacije. devojcice 17, 18 godina polazu da bi mogle da se voze gde hoce, da imaju slobofu, dok 90% muskih polaze da bi mogli da se kurce i divljaju kao one budale iz snimkova.
lozenje na ide gas i te fore :roll:

ovo znam jer zena predaje u gimnaziji deci od 17-18 godina. gotovo svi muski se loze na neke gluposti i polazu da bi mogli da divljaju

a novopeceni vozac nema blage veze sta je velika kilovataza. nagaze do kraja pa posle citamo o njim u hronici
 
stim da je sada malo drugacije. devojcice 17, 18 godina polazu da bi mogle da se voze gde hoce, da imaju slobofu, dok 90% muskih polaze da bi mogli da se kurce i divljaju kao one budale iz snimkova.
lozenje na ide gas i te fore :roll:

ovo znam jer zena predaje u gimnaziji deci od 17-18 godina. gotovo svi muski se loze na neke gluposti i polazu da bi mogli da divljaju

a novopeceni vozac nema blage veze sta je velika kilovataza. nagaze do kraja pa posle citamo o njim u hronici
Zato kazem, treba imati malo i srece.
Jer u tim godinama ljudi imaju vise srece nego pameti.

Sto se generacija tice, ne bih se slozio da su danasnje losije.
I u moje vreme je bilo ludaka za volanom.

Ali vidis da je neko iz komsiluka poginuo u saobracajnoj nesreci.
Pa se malo razmislis.
Ili jednostavno odrastes.
 
Malopre ulazim iz glavne u sporednu koja je pod uglom od 90 i veoma uska. Baja parkirao bukvalno na sred i morao sam da ga obidjem da bih usao u ulicu, a u medjuvremenu se pojavuo iz pravca drugi auto, stisao gas i nece da zakoci - fazon - ja imam prednost. E pa napichkarao sam ih obojicu. A inace sam miran vozac, ali kada vidim bahacenje, ***** sve po spisku. Samo mi je krivo sto nije rekao nesto.
 
Podstaknut prizorim iz mog bloka. Lik seo u auto i odvalio brzinu, presekavši opasnu krivinu unutar bloka.
Ništa novo.Ni nepoznato.
Da li ima potrebe za tim i koji je motiv u pitanju?
On ima potrebe jer nije normalan.
Koji je razlog trubiti vozačima koji se ponekad zbune u saobraćaju pa naprave manji zastoj?
Razlog je biti seljačina i "ko sam -šta sam".Dok mu taj neko ne izađe i razbije nos.
Malo je vozača koji zaslužuju vozačku dozvolu.
 
Kao neko ko je profesionalni vozač i živi od tog volana moram reći da brzina nikome nije dobro donela u saobraćaju. Divljati,seći krivine,zaletati auto pun gas na 100 metara to je sve jedna stvar-izazivanje sudbine bespotrebno. Mnogo,baš mnogo sam se nagledao mrtvih po putu. Da ne govorim o tome koliko sam izbegao potencijalnih nesreća time što sam vozio normalno i bio koncentrisan na ono što radim. U saobraćaju je jedna sekunda strahovito veliki interval. Imam svoju šlep službu i plus vozim kod čoveka kamion koji vraća prevrnute kamione i autobuse na točkove. Verujte mi,brzina je ubica,mobilni telefon isto tako. Naslušao sam se svakakvih opravdanja zašto je došlo do udesa i verujte mi,kad se može rešiti parama to je jeftino...verovatno su neki od vas videli udes prvog januara ujutru rano kod Ostružnice,autobus i auto direktan sudar...ja sam išao po autobus taj..Bog je spasio lika iz auta da prodje samo sa povredama...
Razmisljam se da otvorim neki youtube kanal gde bih promovisao bezbednost u saobraćaju i snimao na kakve udese dolazim ne bi li podigao svest ljudi da život nije GTA,da nema repriza....
 
imas moju podrsku. ako treba, armija klonova i botova ce ti pomoci da dignes si algoritam vrtoglavom brzinom (na jutubu)
Hvala ti druze moj sta god to znacilo jer se u tehnologiju razumem ko da imam 300 a ne 30 godina :) imam ideju da snimam voznje i da usput malo govorim,objasnjavam...mislim da bi imalo pozitivan odjek posebno kod onih koji vole to i tek treba da pocnu da rade(mladji decaci) mada bi i stariji imali sta da cuju :) hvala jos jednom zaista
 
Ne smejem se tebi, nego masi onih kao ti....gomili intelegentnih kada ućutkaju sve oko sebe...
Činjenica je da je tvoja tvrdnja istinita, ako nema pametnih glupi kolo vode....
То уопште није повезано са темом.
Казне погађају и паметне и глупе потпуно једнако, ако се закон доследно спроводи...
Е сад, то што је човек кварљива роба, па корупција ради посао...
није тема...
 
Podstaknut prizorim iz mog bloka. Lik seo u auto i odvalio brzinu, presekavši opasnu krivinu unutar bloka.
Da li ima potrebe za tim i koji je motiv u pitanju?
Koji je razlog trubiti vozačima koji se ponekad zbune u saobraćaju pa naprave manji zastoj?
Da ne pričam o blinkanju dugačkih svetala na autoputu sa ciljem da se iz leve trake skloni neko ko ne ide 160 na sat?
Kompleks je motiv.
 
Pa to sam i rekao.
Ali ispalo je dobro, nije bila policija. To se sve rešilo u kraju. Znali su ko je koga udario, ćale platio popravku i njemu i nama i to prošlo
meni je jedino uzbuđenje da me ne uvati pandiuracija

Ма шта се секираш, само ти лудуј, следећи пут када полиција не буде могла наћи починиоца пријавићемо те као НН лице, па нек се обрате Управи Крстарице ! ... :kafa:
 
Da naravno,blicanje na autoputu,u gradu i slicno....ako sam brzi od onog ispred sebe imam pravo da ga preteknem kad ne ugrozavam bezbednost drugih ucesnika u saobracaju. Mnogo puta se desi da sustižem nekog,vidim da iza mene blizu nema nikoga i kad se prestrojim da preteknem sa velike udaljenosti vec pocnu da blicaju iako nikog nisam sekao...da ne govorim o recimo prestrojavanju kroz grad gde sa kamionom vučem zglobni autobus...hajdučija čista...smatram da je jedan od faktora što se ovoliko dešavaju tuče i nasilje taj što lekarski ha B kat može da prodje apsolutno svako. Razgovor sa psihologom traje 30 sekundi što je apsurd...svaka budala može da dobije dozvolu i izadje u saobraćaj...kad bih imao moć da se pitam pooštrio bih dosta kriterijume za dobijanje dozvole uopšte i jedna zanimljiva stvar-svi naši umeju da se ponašaju preko..nema tog besomučnog sviranja i ablendovanja...
 
Tek tako voziš da bi smetao....jer, ako se neko kreće brže od tebe dužan si da se skloniš....
upravo to se dogodilo meni. Na autoputu prema Sl. Brodu picim oko 210 kmh i , iako ni ispred mene ni iza mene nema nikog, drzim levu stranu kao najsigurniju, da , ako se neko ispred pojavi , da ne smanjujem brzinu. Odjednom, primetim blendovanje na retrovizor, skamenio sam se kad sam video kojom se brzinom auto priblizava. Ukocio sam se, stisnuo volan i u strahu odlucio da ne menjam traku , da ne zbunim ovog iza mene. Sekundu kasnije, sa moje desne strane , kao meteor, prolete nekakav crni maseratti, otprilike da je vozio bar 280. Na srecu, on je shvatio da ja necu menjati traku pa je jos iz daljine presao da pretice sa desne strane.
Kako biste vi postupili u takvoj situaciji ? Drzali se leve strane ili presli na desnu ? Mozda sam imao debelu srecu da me je ovaj iz maseratija razumeo.
 

Back
Top