Diskriminacija pri zapošljavanju u Srbiji

Pa ne valja vam ga, gu, gi.... Lepše vam je ođe, ondje, viđu... Bolan, đes' ba... Šta ima u tebe...Padeži ovo, ono....

porodicnoblago9ar.gif
 
A da li treba da ima napismeno zasto je dobila otkaz ili se racuna to sto je receno...bojim se da oni mogu svasta izmisliti, a da se to ne moze dokazati...ono tipa..nije ovo uradila nije ono uradila kako valja...

treba; nek trazi rjesenje o otkazu sa sve pravnim pouckom...to joj moraju dati
ako je bila prijavljena...
ako je bila na tzv. "probnom radu"...najbolje da konsultira inspektora rada...

nazalost, nije dovoljno njeno "svjedocenje"...z:(

edit; kad bolje razmislim; grozno je to sto joj se dogodilo...ako se dogodilo...jer poznavajuci tvoje...sklonosti
(preko ranijih...pisanija...) meni ovo vise lici na neku "krivi su Ovi...Oni...koji/jer nisu Mi..." temu nego na stvaran dogadjaj...z:hm:
 
Poslednja izmena:
treba; nek trazi rjesenje o otkazu sa sve pravnim pouckom...to joj moraju dati
ako je bila prijavljena...
ako je bila na tzv. "probnom radu"...najbolje da konsultira inspektora rada...

nazalost, nije dovoljno njeno "svjedocenje"...z:(

edit; kad bolje razmislim; grozno je to sto joj se dogodilo...ako se dogodilo...jer poznavajuci tvoje...sklonosti vidish, ne poznajesh ih
(preko ranijih...pisanija...) meni ovo vise lici na neku "krivi su Ovi...Oni...koji/jer nisu Mi..." temu nego na stvaran dogadjaj...z:hm:

znajuci tvoje sklonosti...kontra je i bila za ocekivatiz:hm:
dogadjaj je nazalost stvaranz:cry:... i jos se odigrao u zeznuto vreme (pred praznike) da komplikacija bude jos stvarnija i tezha...jer se bilo kakvi konkursi za zaposlenje ocekuju tek pocetkom februara sa sve svojim SPECIFICNIM zahtevima
 
znajuci tvoje sklonosti...kontra je i bila za ocekivatiz:hm:
dogadjaj je nazalost stvaranz:cry:... i jos se odigrao u zeznuto vreme (pred praznike) da komplikacija bude jos stvarnija i tezha...jer se bilo kakvi konkursi za zaposlenje ocekuju tek pocetkom februara sa sve svojim SPECIFICNIM zahtevima

znaci, stvarno...izvini...z:(
a nemam ni neku narocito dobru vijest tj. rekoh ti gore...
ako je potpisala ugovor...prijavljena i sve to... nek trazi formalan otkaz,
a ako nije..."vise sretje drugi put"...
samo njeno svjedocenje ne znaci nista...
druga bi stvar bila da jos netko od zaposlenih hoce svjedociti...u sto sumnjam...

diskriminacija u zaposljavanju postoji; na osnovu pola, dobi, nac. pripadnosti, cak i izgleda...
ovo sa djecom da ne pominjem; po zakonu o radu to nemaju pravo cak ni pitati
(mislim, ali ipak procitaj...) na razgovoru za posao, ali ne vrijedi...
 
Pa kad živimo u divljem i trulom kapitalizmu gde privatnici mogu da rade šta hoće i da te maksimalno koriste i izrabljuju i država ih štiti a radnici nemaju baš nikakva prava ! Kad sam ja bio na razgovoru kod eventualnog poslodavca i kad smo pričali o radnim obavezama, kad sam mu ja rekao da mi nije u interesu da me neko iskorišćava a on mi je odgovorio da to nije iskorišćavanje nego rad za platu ! Bitanga ! Oni smatraju da ako ti u nekoj firmi radiš za platu da treba i klozete da im čistiš !

Većina privatnika je stoka i đubrad ! Pazite vi koja je to diskriminacija da neće da te prime zbog toga što nemaš hercegovački naglasak ! Pa to je stvarno nezamislivo !

A tek što je diskriminacija da te privatnik u toku razgovora za posao pita da li ili kada planiraš da zatrudniš, to je tek katastrofa ! Pa ko si ti da mi određuješ dal ću i kad ću da zatrudim ! Ja, da sam žensko, ja bi mu rekao da je to moja privatna stvar i da to njega ne sme da zanima !

A što reče Torrente danas ženske imaju veće šanse da dođu do nekog posla od muškaraca ali zato za isti posao i isto radno mesto primaju manju platu od muškaraca tako da je i to diskriminacija !
 
Znam za firmu koja zapošljava isključivo muškarce i to vrši na taj način što kandidati za radno mesto moraju doneti potvrdu o služenju vojnog roka. Budući da žene takvu potvrdu ne mogu doneti redovno bivaju odbijane zbog nekompletne dokumentacije.

Inače rad na određeno vreme i probni rad nisu isto.
 
sto se zakona o radu tice...po njemu i na osnovu njega tvoja setra moze da ga tuzi pa cak i vrlo verovatno da dobije sud...ali ono sto privatni poslodavac moze na osnovu tog istog zakona da je ne vrati na posao a naknada bi bila minimalna..a u ovom slucaju mizerna..naime on nije duzan cak ni po doijenom sporu da je vrati u radni odnos..tako stvari stoje
 

Back
Top