Diskriminacija nacionalnih manjina?

Душе Секире, позивам те обратиш пажњу на ово. Сећаш се када сам ти пре неки дан на теми „Декодирајмо Апокалипсу” говорио о оној чувеној „Држ'те лопова”? Ево ти класичан пример. Свако ко је пажљиво прочитао мој претходни коментар може видети да нисам споменуо ни „з” од завере, али се ипак јавио неко ко ће да иронично узвикне: „Завера!”, или „Теорија завере!”.

Закључак: Ко у аутобусу виче „Држ'те лопова”? Џепарош.
 
Isobel:
Madjarska nacionalna manjina u Vojvodini juce izdala saopstenje kako su i oni (pored Slovaka i ostalih) diskriminisani u odnosu na vecinsku nacionalnu zajednicu. Izmedju ostalog kazu da njihovu decu prisiljavaju da u skolama slave Svetog Savu!!!!! Sta mislite o ovome?
Pa i treba nam tako, U Senti srbi ne protestuju što su veća mađarska prava od spskih, nego ćute i puštaju kosu, a i naši političari dodvorica.
 
Pobunjenik:
Интересантно је да Савез војвођанских Мађара већ 15 година држи власт у Суботици, и у још неким местима у Војводини, и да је лидер те странке, са још неким функционерима, огрезао у криминалу и корупцији, а сада нам прича о некаквој угрожености. Па можда и јесте угрожен, али од стране мафијаша са којима се спетљао.

Овде је на делу отворена АГРЕСИЈА коју Мађарска спроводи, са намером да нам отме за почетак Бачку, а онда и целу Војводину, и да створи ново ХАБЗБУРШКО ЦАРСТВО. Са друге стране имамо најезду радикалних мухамеданаца који би да створе ново ОСМАНЛИЈСКО ЦАРСТВО.

Колико видим, овде је једино извесно да ће од Србије остати - не Београдски, већ Милошев пашалук, где ће однос власти према окупатору (НАТО-у и његовим помагачима) бити исти као Милошев према Порти. Дакле, вазалски.
Ebote od svetog save do habsburshke i osmanlijske imperije brzinom vsetlosti.Si ti normalan majke ti????
 
Nexus 6:
a, nego sta je?
Namechete himnu svetog save naciuonal´nim manjinama na rovitom podruchju je totalno bolesnoi kontraproduktivno.Isto kao i shto takva podruchja naseljavate brdjanima i nacionalistima kojima su svi izvori informisanja baziraju na priche s kolena na koleno , primer vojvodine i kosova , e onda vam ti divlji (znash sam tip tih ljudi ima ih i ovde na forumu)podivljaju i pochinju da sprovode pravdu (koji su btw i doneli tu slavu shkolama)imate problem manjina? E to je kretenizam , a josh vechi je neprepoznati ga
 
Isobel:
Madjarska nacionalna manjina u Vojvodini juce izdala saopstenje kako su i oni (pored Slovaka i ostalih) diskriminisani u odnosu na vecinsku nacionalnu zajednicu. Izmedju ostalog kazu da njihovu decu prisiljavaju da u skolama slave Svetog Savu!!!!! Sta mislite o ovome?

СРБИЈА је земља Српског народа !

Колико има школа у мађарској на Српском језику ?
Колико излази новина на Српском језику ?
Колико има факултета на Српском језику ?
Колико је градоначелника Срба у мађарској ?
Дали имају и једну емисију на ТВ или радију на Српском језику ?

И шта опште хоћете Србија би требала применити систем реципроцитета према земљама у којима живе Срби!
Каква права имају Срби таква ће имати и њихови на нашој територији!
 
ЧИЧА ДРАЖА:
СРБИЈА је земља Српског народа !

Колико има школа у мађарској на Српском језику ?
Колико излази новина на Српском језику ?
Колико има факултета на Српском језику ?
Колико је градоначелника Срба у мађарској ?
Дали имају и једну емисију на ТВ или радију на Српском језику ?

И шта опште хоћете Србија би требала применити систем реципроцитета према земљама у којима живе Срби!
Каква права имају Срби таква ће имати и њихови на нашој територији!
Србија да даје право на живот у Србији, доста!!!!!
 
FrankSWildYearS:
Namechete himnu svetog save naciuonal´nim manjinama na rovitom podruchju je totalno bolesnoi kontraproduktivno.Isto kao i shto takva podruchja naseljavate brdjanima i nacionalistima kojima su svi izvori informisanja baziraju na priche s kolena na koleno , primer vojvodine i kosova , e onda vam ti divlji (znash sam tip tih ljudi ima ih i ovde na forumu)podivljaju i pochinju da sprovode pravdu (koji su btw i doneli tu slavu shkolama)imate problem manjina? E to je kretenizam , a josh vechi je neprepoznati ga

rovito podrucje???
u kom delu Vojvodine zivis?
to je skolska slava...ne vidim u cemu je problem...uostalom, niko ne moze da ih natera da slave tu slavu...jednostavno ne dodju tog dana u skolu i kraj...
voleo bih da nam se obrati neko kome to smeta...
 
ЧИЧА ДРАЖА:
СРБИЈА је земља Српског народа !

Колико има школа у мађарској на Српском језику ?
Колико излази новина на Српском језику ?
Колико има факултета на Српском језику ?
Колико је градоначелника Срба у мађарској ?
Дали имају и једну емисију на ТВ или радију на Српском језику ?

И шта опште хоћете Србија би требала применити систем реципроцитета према земљама у којима живе Срби!
Каква права имају Срби таква ће имати и њихови на нашој територији!

e sinko da ti ja kazem jednu ironiju...u vreme nato bombardovanja kada su madjari,logicno,ocekivali veliki priliv madjarskih izbeglica iz vojvodine dogodilo se upravo obrnuto-veliki broj srba je potegao u madjarsku... mnogi su se cak i upisali u madjarsku skolu cak i ako nemaju pojma majdarski....takodje srpska gimnazija u majarskoj je bila prebukirana...dobro sad ne treba preterivati to su bila ratna vremena...medjuti majari su primili veliki broj nasih izbeglica,sto se tice tv-a madjari imaju emisiju na srpskom oko 13,14 casova i to na nacionalnoj televiziji(emisija o manjinama u madja)to vec odavno ide (mada sam to nedavno skontao kad sam dobio kablovsku)
a evo jos jedna zanimljivost:naime u jednom reality show-u tipa big brother(mozda je cak i bio bb) pobedio je upravo srbin....to sam procitao u vise nasih novinama,a sad budimo realni da li bi neki madjar(a kamoli hrvat)pobedio u nekom nasem domacem showu???
srbi se u madj ne bune(bar koliko sam ja upoznat) a i zasto bi kad imaju prosecno duplo vecu platu od nas...tako da malo tolerancije nebi nikome falilo,a ako se madjari i hrvati bune to je zato sto (ne)znaju svoj razlog,ma samo opusteno i bez ispada
 
srbija je zemlja svih gradjana koji u njoj zive..
kao sto i bilo ko,ko zivi na nekom prostoru gde su mu kuca,preci,groblja(malo sam psilodelican:))
ima pravo da zemlja bude njegova(naravno,ako nije ilegalac)
madjari su na tom prostoru vec 10 vekova,skoro koliko i sloveni,i imaju sva prava da ova zemlja bude i njihova,kao sto je,ponavljam i svih koji u njoj zive..ja sutra mogu da pocnem da se izjasnjavam i kao eskim,ali je ovo i dalje moja zemlja,ciji sam GRADJANIN...
uz to,postoji ustav koji jasno o tome govori
 
Petar_FPN:
srbija je zemlja svih gradjana koji u njoj zive..
kao sto i bilo ko,ko zivi na nekom prostoru gde su mu kuca,preci,groblja(malo sam psilodelican:))
ima pravo da zemlja bude njegova(naravno,ako nije ilegalac)
madjari su na tom prostoru vec 10 vekova,skoro koliko i sloveni,i imaju sva prava da ova zemlja bude i njihova,kao sto je,ponavljam i svih koji u njoj zive..ja sutra mogu da pocnem da se izjasnjavam i kao eskim,ali je ovo i dalje moja zemlja,ciji sam GRADJANIN...
uz to,postoji ustav koji jasno o tome govori

1. Прави се НОВИ УСТАВ...

2. Шта пише у МАЂАРСКОМ УСТАВУ ???
 
Petar_FPN:
mozda kod vas u obrazu,dverima ili gde vec ovo moze da bude i drzava rusofila,zutaca,mongola,pravoslavnih marsovaca,ali cinjenice su drugacije..:)
2.gif


sustina
 

Back
Top