Discus hernia...?

Bio sam na magnetnoj u septembre prosle god. ovoje nalaz:U potpunosti je ispravljena cervikalna lordoza,uz relativno ocuvanu torakalnu kifozu,Nema dislokacija,vertebralnih kolapsa niti znakova infiltrativnih lezija prsljenskih tela.Kicmena mnozina je normalne morfologije,bez fokalnih ili difuznih patoloskih promena signala.Uocava se sasvim diskretno naglasen centralni medularni kanal u visini Th6 i Th7 prsljenova,u prvom redu posledicno blagom kompresivnom efektu dole opisane DH naTh6-7 IV nivou.
Na C4-5,C5-6 I C6-7 IV nivou uocavaju se anularna bubrenja IV diskova,sa pocetnom do umerenom redukcijom prednjeg likvorskog prostora,bez kompromitacije kic. mozdine i bez stenoze spinalnog kanala.IV forameni nisu znacajno stenozirani.
Na Th6-7 IV nivou uocavaju se manje Schmorl hernije kroz obe terminalne ploce,kao i fokalna dorzomedijalna protuzija IV diska sa izrazenom redukcijom prednjeg likvorskog prostora i pocetnim potiskivanjem kic. mozdine ,bez znakova kompresivne mijelpatije.Nema stenoze spinalnog kanala.IV forameni nisu stenozirani.
Na Th7-8 I Th8-9 IV nivoima uocavaju se male dorzomedijalne protuzije IV diskova,sa pocetnom redukcijom prednjeg likvorskog prostora,bez kompromitacije kic. mozdine.Nema stenoze spinalnog kanala niti IV foramena.
ZAKLJUCAK: 1. FOKALNA DORZOMEDIJALNA PROTUZIJA IV DISKA NA Th6-7 IV NIVOU SA BLAGIM POTISKIVANJEM PREDNJE POVRSINE KIC. MOZDINE,BEZ ZNAKOVA KOMPRESIVNE MIJELOPATIJE;
2. MALE FOKALNE DORZOMEDIJALNE PROTUZIJE IV DISKOVA NA Th7-8 I Th8-9 IV NIVOIMA,BEZ KOMPRESIVNIH MANIFESTACIJA.
Mozeli neko da mi pojasni koliko je opasna po mene ova DH,inace i ja sam cuo da je bolje hladiti nego zagrevati bolno mesto ali u svakom slucaju ne ici bez majice cak i kad spavam na +40c.Cak mi je i doktor prilikom jednog tretmana masazom dao gel koji je hladio jer mi se desavalo da prilikom masaze sa uljem samo dodje do bola, kako bi rekao vise mi prijalo sa gelom koji hladi.

Tu ti je najveci problem,to potiskivanje kicmene mozdine.posle propadanja diskusa,ili ce doci do okostavanja ili do krunjenja prslenova,sve zavisi od osobe do osobe i id cega je to pocelo.Kod mene je ovajdrugi slucaj,gde se prsljenovi krune i polako nestaj,gde su veoma jaki,ali ja sam imao zestog pad niz neko metalno gaziste na bageru u visini od 3,5 metara i ko zna koliko puta sam udario ledjima u te stepenice.I zazu da je verovatno to problem kod mene,sto nije okostavanje,nego krunjenje prsljenova.Medjutim imam veliki problem sa prsljenom L4 koji je izasao iz ose i krenuo ka stomaku,plus je poceo da se rotira u desnu stranu i tako pritiska kicmenu mozdinu poprilicno.toliko je velik problem da molim boga da me ne natera da kihnem ili pocnem da stucam.Odmah mi utice na taj pritisak kicmene mozdine i tog nerva izmedju L3 i L4 prsljena.Nikako ne smes praviti neke brze i jake trzajeve u tom delu tela gde ti je prignjecena kicmena mozdina,jer to veoma jako pritisne kicmenu mozdinu,pa se prsljen vrati,tako da kad doktor gleda,ne izgleda toliko lose,ali on ne moze da vidi keko je tog momenta kad dodje do veceg pritiska.Kod mene je L3 bio puko na pola,pa je zarastao i sad postoji vidni prsten oko njega,a na L4 ima ostecenje i hvali jedan deo,bas tu iznutra gde pritiska kicmenu mozdinu,a posto nema diskusa,ostar je bas na tom mestu gde pritiska mozdinu ka unutra.Natavi da mazes Gel,kada se malo osusi,uttrljaj Gavez,koji je dobar za oporavak kostiju.Ili po nedelj dana jedno,pa drugo.kada mi je velika muka i bolovi koristim to normalno pored silnih lekova,medju kojima su Trodon i Bensedin,flaster za protiv bolova.Samo nastavi ti sa Gelom i ubaci i Gavez i bice ti bolje i sto kazu lekari,moras da se cuvas,jer "od toga se ne umire,a sa tim sigurno".Sve najbolje.
 
Tu ti je najveci problem,to potiskivanje kicmene mozdine.posle propadanja diskusa,ili ce doci do okostavanja ili do krunjenja prslenova,sve zavisi od osobe do osobe i id cega je to pocelo.Kod mene je ovajdrugi slucaj,gde se prsljenovi krune i polako nestaj,gde su veoma jaki,ali ja sam imao zestog pad niz neko metalno gaziste na bageru u visini od 3,5 metara i ko zna koliko puta sam udario ledjima u te stepenice.I zazu da je verovatno to problem kod mene,sto nije okostavanje,nego krunjenje prsljenova.Medjutim imam veliki problem sa prsljenom L4 koji je izasao iz ose i krenuo ka stomaku,plus je poceo da se rotira u desnu stranu i tako pritiska kicmenu mozdinu poprilicno.toliko je velik problem da molim boga da me ne natera da kihnem ili pocnem da stucam.Odmah mi utice na taj pritisak kicmene mozdine i tog nerva izmedju L3 i L4 prsljena.Nikako ne smes praviti neke brze i jake trzajeve u tom delu tela gde ti je prignjecena kicmena mozdina,jer to veoma jako pritisne kicmenu mozdinu,pa se prsljen vrati,tako da kad doktor gleda,ne izgleda toliko lose,ali on ne moze da vidi keko je tog momenta kad dodje do veceg pritiska.Kod mene je L3 bio puko na pola,pa je zarastao i sad postoji vidni prsten oko njega,a na L4 ima ostecenje i hvali jedan deo,bas tu iznutra gde pritiska kicmenu mozdinu,a posto nema diskusa,ostar je bas na tom mestu gde pritiska mozdinu ka unutra.Natavi da mazes Gel,kada se malo osusi,uttrljaj Gavez,koji je dobar za oporavak kostiju.Ili po nedelj dana jedno,pa drugo.kada mi je velika muka i bolovi koristim to normalno pored silnih lekova,medju kojima su Trodon i Bensedin,flaster za protiv bolova.Samo nastavi ti sa Gelom i ubaci i Gavez i bice ti bolje i sto kazu lekari,moras da se cuvas,jer "od toga se ne umire,a sa tim sigurno".Sve najbolje.

nabavio sam gavez on je kao ikonjski gel isto se pravi u vidu gela orgin. iz nemacke da li je to to ili se mora naci u vidu neceg drugog.Danas me ubijaju bolovi i stezanja u grudima nista ne pomazez:cry:
 
Hvala ti mudri Solomune, tek sad sam video odgovor. Nazalost vise spartam po sajtovima za one starije od 18 god.Bolje ikad nego nikad...
Za Bambili:[B Ukoliko si zaista obavila sve preglede, bila kod lekara, obavila trazene dijagnosticke procedure jedino nam nisi rekla sta je misljenje lekara ( i koja mu je specijalnost) A ovde na Forumu mozes dobiti misljenje lekara-neformalno (znam ih trojicu najmanje) ;-) mybkexperience
 
Poslednja izmena:

Back
Top