Discus hernia...?

Krije zato što mnogo ljudi prođe kroz njegovu kuću imao sam priliku da vidim. Kucaj na telekomu mesto banatski brestovac ulica zlatica a br lupi, njegov br je 5. Zamoli komšije da odu kod njega i da ga pitaju da li će raditi za dan kad planiraš da ideš.
 
Ljudi, discus hernia nema nikakve veze sa kostima, kostolomcima, i ostalim stvarima - to je iscureo deo diska izmedju dva prsljena, i prignjecio zivac. I to treba i mora da se operise. Jedini lek je operacija. Sve ostalo je trosenje vremena.
1. Uraditi sto pre MR snimak.
2. Otici kod neurohirurga - nikakav ortoped, neurolog, kiroprakticar i ostalo.
3. Traziti takozvanu microdiscectomy operaciju - proveriti koje klinike u Srbiji to rade.
I kraj price.
Microdiscectomy lumbal surgery je takozvana "operacija pod mikroskopom", gde se napravi mali rez (max 1cm) kroz rez provuce cevcica i kroz cevcicu se provuku instrumenti (mikro kamera i mikro-alat) sa kojima se izvrsi operacija. Operacija podrazumeva uklanjanje dela diska koji je iscureo, i zatvaranje (takozvanom "ironing" metodom - peglanje, przenje, da se napravi oziljak oko diska, jer oziljak kada ocvrsne predstavlja najbolju mogucu opnu).
Operacija traje max 30 minuta, vec posle 6 sati ustajete i oseticete olaksanje. Prvih 5 dana su kriticni, i tada treba mirovati sto vise, dok oziljak ne sraste. Nakon toga, naredne 4 nedelje, ne smete dizati nista tesko i trebate izbegavati nagle pokrete.
Nakon ukupno 5 nedelja (operacija, prvih 5 dana, plus te cetiri nedelje), mozete 100% normalno da funkcionisete.
I to je to.
 
Meni je operacija bila poslednja stavka, hteo sam iscrpeti sve moguće opcije pa ako ništa ne da rezultat pod nož. Najlakše je otići pod nož....

"pod noz" - razmisljanje moje pokojne prababe. Procitaj post - u pitanju je mikroskopska operacija, u medicini se takve operacije nazivaju minimalno-invanzivne. I fora je sto herniju (to sto je iscurelo) ne moze nista da ti izleci trajno od tih alternativnih metoda lecenja.
Moze neka fizicka dekompresija da ti privremeno oslobodi zivac od pritiska, i da privremeno budes oslobodjen bola, ali trajno izlecenje ti jedino moze garantovati operacija, jer disk ce opet da iscuri ako se ne "ispegla i isprzi" okolno tkivo oko opne oko diska, izmedju prsljenova - a to se radi prilikom operacije.
 
Poslednja izmena:
"pod noz" - razmisljanje moje pokojne prababe. Procitaj post - u pitanju je mikroskopska operacija, u medicini se takve operacije nazivaju minimalno-invanzivne. I fora je sto herniju (to sto je iscurelo) ne moze nista da ti izleci trajno od tih alternativnih metoda lecenja.
Moze neka fizicka dekompresija da ti privremeno oslobodi zivac od pritiska, i da privremeno budes oslobodjen bola, ali trajno izlecenje ti jedino moze garantovati operacija, jer disk ce opet da iscuri ako se ne "ispegla i isprzi" okolno tkivo oko opne oko diska, izmedju prsljenova - a to se radi prilikom operacije.

ni operacija ti trajno ne resava problem
ukoliko ne vezbas svakodnevno, isti problem ces ubrzo da osetis na disku iznad ili ispod operisanog
 
ni operacija ti trajno ne resava problem
ukoliko ne vezbas svakodnevno, isti problem ces ubrzo da osetis na disku iznad ili ispod operisanog

Slazem se. Trajno resava problem na problematicnom disku. A pravilna fizicka vezba (kojom se postizu jaki trbusnjaci, lednji misici i butine) su najbolja prevencija protiv hernije.
I nikada ne dizati nista tesko nezagrejan!
 
Poslednja izmena:
Narode potrebna mi je hitno Vasa pomoc, gde mogu da izvrisim snimanje donjeg dela kicmenog stuba magnetnom rezonancom, koja je najbolja klinika u Beogradu i okolini? Ko moze da mi pomogne neka posalje hitno naziv klinike i broj telefona i dali rade subotom.
MRI imas na nekoliko mesta u Bgd . Imas MRI jos na Crv krstu u blizini Doma zdravlja Vracar, ima u Alekse Nenadovica,zatim jedan dijagnosticki centar u blizini Slavije. Ali najvaznije pole snimanja jeste ko ce da pogleda snimak i da ga rastumaci posto sam vec pomenula da radioloski opis neurohirurgu ne znaci nista. Najbolje ti je izguglas Magnet u Beogradu i samog dr. po imenu i prezimenu.
Ja bih uvek taj snimak nosila dr Markovicu jer ako neko moze da resi taj problem to je on.

- - - - - - - - - -

Ljudi, discus hernia nema nikakve veze sa kostima, kostolomcima, i ostalim stvarima - to je iscureo deo diska izmedju dva prsljena, i prignjecio zivac. I to treba i mora da se operise. Jedini lek je operacija. Sve ostalo je trosenje vremena.
1. Uraditi sto pre MR snimak.
2. Otici kod neurohirurga - nikakav ortoped, neurolog, kiroprakticar i ostalo.
3. Traziti takozvanu microdiscectomy operaciju - proveriti koje klinike u Srbiji to rade.
I kraj price.
Microdiscectomy lumbal surgery je takozvana "operacija pod mikroskopom", gde se napravi mali rez (max 1cm) kroz rez provuce cevcica i kroz cevcicu se provuku instrumenti (mikro kamera i mikro-alat) sa kojima se izvrsi operacija. Operacija podrazumeva uklanjanje dela diska koji je iscureo, i zatvaranje (takozvanom "ironing" metodom - peglanje, przenje, da se napravi oziljak oko diska, jer oziljak kada ocvrsne predstavlja najbolju mogucu opnu).
Operacija traje max 30 minuta, vec posle 6 sati ustajete i oseticete olaksanje. Prvih 5 dana su kriticni, i tada treba mirovati sto vise, dok oziljak ne sraste. Nakon toga, naredne 4 nedelje, ne smete dizati nista tesko i trebate izbegavati nagle pokrete.
Nakon ukupno 5 nedelja (operacija, prvih 5 dana, plus te cetiri nedelje), mozete 100% normalno da funkcionisete.
I to je to.
Bolja od mikrodisektomije je endoskopska operacija diskushernije, oziljak minimalan, isti dan si na nogama a sutra ides kuci. Vidjala sam ljude koji su ulazili savijeni do poda od bolova a sutra dan izlazili uspravno oslobodjeni svakog bola.

- - - - - - - - - -

Resad iz Banatskog Brestovca jeste bio dobar, isao sam kod njega nekoliko puta i pomogao mi je kada lekari nisu mogli, ali na zalost on je umro.


Manite se kostolomaca za diskus herniju! Moj najtopliji savet.
 
Poslednja izmena:
imam problema sa kicmom upitanju je torakalna ili ti grudna diskus hernija . Bolovi su konstatni imam pritisak u grudima kao da ce me infrakt to mi najvise smeta.Dali neko ima neki savet kako nositi se sa tim simtomom,inace sam jako udepresiji od tih bolova dok setam ili raduckam nesto osecam lagodnost dok sedim i cim se naslonim imam problem bola ili jakog stezanja u grudima.Molim za neki savet koji bi ublazio te tegobe posto mi je receno da nisam za operaciju,a i plasim je se .Vezbam redovno kinezi vezbe na preporuku fizijatra,izbegavam lekove za bolove,ali bi mi koristilo imisljenje o tome.preklinjem za neki koristan savet.
 
Zlatko iz bele crkve je isto dobar, išao sa bratom i pomogao mu je.kiropraktikom se bavi 10 godina učio je od rešada. Imam njegov br ali ne bih javno ostavljao....

Ta kiropraktika jeno vrem pomogne,ali svaki put kada se vrate bolovi su sbe jaci.Sto je najbitnije kod tih stvari,ne treba ici kada su jaki bolovi,onda su i jake upale tih nerava i onda nije dobro.nego treba ici kada su bolovi najblazi.ovo govorim iz iskustva,jer sam bio na dosta mesta.To sto izbegavas lekova protiv bolova i nije bas pametno,jer obicno jaki bolovi uticu na rad srca.Ima tu jos propratrnih problema.
 
imam problema sa kicmom upitanju je torakalna ili ti grudna diskus hernija . Bolovi su konstatni imam pritisak u grudima kao da ce me infrakt to mi najvise smeta.Dali neko ima neki savet kako nositi se sa tim simtomom,inace sam jako udepresiji od tih bolova dok setam ili raduckam nesto osecam lagodnost dok sedim i cim se naslonim imam problem bola ili jakog stezanja u grudima.Molim za neki savet koji bi ublazio te tegobe posto mi je receno da nisam za operaciju,a i plasim je se .Vezbam redovno kinezi vezbe na preporuku fizijatra,izbegavam lekove za bolove,ali bi mi koristilo imisljenje o tome.preklinjem za neki koristan savet.

za pocetak da prihvatis da je to stanje koje ce da te prati do kraja zivota, znaci - nema izlecenja
na tebi je samo da svojim odnosom drzis posast pod kontrolom
redovno vezbanje i istezanje
cim osetis da te u toj zoni ``stipa`` napravi pauzu sa obavezama i istegni tu zonu
vodi racuna da ta zona tela bude utopljena jer su onda misici opusteni i nema spazma oko nerva
ako misice torakalne regije opteretis previse, pa aktiviras triger tacke - tacke okidace bola, mozes sebi da pomognes tako sto ces to mesto da namazes nekim termogelom, da u zoni bolne tacke misica stavis tenisku lopticu i da sa njom izvsis pritisak na tu tacku..vrlo brzo ce bol da popusti, a ti se onda vratis redovnom odrzavanju te problematicne zone - jacanje misica i istezanje
 
Ta kiropraktika jeno vrem pomogne,ali svaki put kada se vrate bolovi su sbe jaci.Sto je najbitnije kod tih stvari,ne treba ici kada su jaki bolovi,onda su i jake upale tih nerava i onda nije dobro.nego treba ici kada su bolovi najblazi.ovo govorim iz iskustva,jer sam bio na dosta mesta.To sto izbegavas lekova protiv bolova i nije bas pametno,jer obicno jaki bolovi uticu na rad srca.Ima tu jos propratrnih problema.

postoji procedura kojom dobar terapeut moze da te izvede sa instrukcijama iz faze potpune ukocenosti kad lezis i ne mozes da se pomeris, do faze da ustanes, stanes na noge i samog sebe opsluzujes dok spazam oko nerva ne popusti potpuno kroz neko vreme
kad su u pitanju diskopatije i ulljestenje nerva u lumbalno sakralnoj zoni, m.quadratus lumborum se skrati kad se nerv pritisne, i povuce za sobom iliopsoas
samo pritiskom na skraceni deo tog cetvrtastog misica i izvlacenjem skracenih vlakana sprecavaju se posledice visednevnih i visenedeljnih bolnih oporavaka
sto duze je nerv u pritisnutom statusu, duze ce oporavak da traje jer je trauma veca
znaci, samo dobar terapeut!
 
postoji procedura kojom dobar terapeut moze da te izvede sa instrukcijama iz faze potpune ukocenosti kad lezis i ne mozes da se pomeris, do faze da ustanes, stanes na noge i samog sebe opsluzujes dok spazam oko nerva ne popusti potpuno kroz neko vreme
kad su u pitanju diskopatije i ulljestenje nerva u lumbalno sakralnoj zoni, m.quadratus lumborum se skrati kad se nerv pritisne, i povuce za sobom iliopsoas
samo pritiskom na skraceni deo tog cetvrtastog misica i izvlacenjem skracenih vlakana sprecavaju se posledice visednevnih i visenedeljnih bolnih oporavaka
sto duze je nerv u pritisnutom statusu, duze ce oporavak da traje jer je trauma veca
znaci, samo dobar terapeut!

A sta cemo kada taj nerv,posle izvlacenja udje ponovo u leziste,gde ne treba i gde su bolovi,svaki put kasnije sve jaci.Rekao sam da sam isao na dosta mesta,gde mi pomogne privremeno,a kada sledeci put taj nerv ponovo upadne izmedju dve kost,on sve jace boli.Treba da radi to sa kiropraktorom,dok je jos u blazoj fazi,jer tako moze i da radi vezbe za Lazareviceve misice koji drze te nerve zategnutim,da se vise ne vracaju.Jer,ako se zapusti,nece kasnije moci ni vezbe da radi.tako da nerv ostane mlitav i labav i trazi mesto izmedju kostiju,gde se uvek ukljesti,kao sto je kod mene.Imao sam vecu povredu kicme i posle toga sam probao i fizioterapije,ali mi je od toga bilo mnogo gor,posle su mi dali neke vezbe,koje ,kako se ispostavilo nikako nisam smeo da radim,jer je meni pri povredi nefv konstantno bio uklesten.I tako dok je imalo vajde isao sam kod raznih kiroprakticara,koji su mi cupali nerv i stvarno bude bolje i lakse,ali desavalo se da pri vracanju kuci,od struckanja kola i ulazaka u krivine,da se nerv vrati i to zaboli mnogo jace,nego kada sam otisao na tretman.Ima 17 godina kako ne mogu da spavam nocu,samo po nekoliko sati,dok se namestim,posle sat vremena zaboli,pa ponovo trazi drugi polozaj.Bolovi su konstantni i to veoma jaki.Molim boga samo da me ne natera nesto da kihnem,jer tada taj trzaj pravi veliki problem i veliki bol.Znaci da treba da ide kod kiroprakticara da mu to odradi,ali samo ako nije jaka upala,dok jos moze,ali mu preporucujem da ode kod lekara i da uzme nesto protiv bolova,kad su nesnosni.Nikako ne treba da trpi,jer ce samo napraviti da kad mu budu prepisali neke blaze lekove,kada bude morao,da nece delovati.Pa ce tu posle Injekcije i lekovi dok se ne nadju pravi.Pa kad pocnu blokade.da ne pisem dalje,jer su samo veci problemi.Kao sto sam rekao,jaki bolovi uticu na srce i moze doci do vecih problema.zato je bolje da se,nevikne na lekove dok jos moze da ih pije samo po potrebi,ne svaki dan,jer kada pocne redovno,onda pocinju sve jace doze.mene su zeznuli lekari jer nisu dobro gledali snimke MR.proslo je 6 god. kada mi je nacelnica na Reumatoloskom rekla kakvo je stanje,a prethodno sam lezao na Banjici i lecio se tamo,ali nista nisu primetili.Posle sam preko veze nasao doktora Ortopeda hirurga,koji je predamnom predledao snimke i rekao skoro isto kao i nacelnica Reumatoloskog.Sta je tu je pi Trodon i Bensedin i primaj injekcije,kada je najgore idi na blokade,jer je ovo prestarelo i nista ne moze da se uradi.Oboje su mi rekli da ni ne razmisljam o operaciji,jer su mi ovi na Banjici preporucivali.Nije bilo problem u parama,jer su trebali da mi rade implantate,ali kazu za 3,4 i 5 prsljen nije problem,ali posto mora da se rade i 1 i 2,rekli su mi da je tu veliki rizik i da je velika neuspesnost takvih operacija.pare nisu bile problem,jer je moj sindikat rekao da ce snositi sve sto bude trebalo.Ali posto su mi tako rekli,nisam se odlucio na operacij.Na stakama se krecem i rekli su mi kad padnem u kolica,da onda mogu da idem na operaciju,jer posle namam sta da izgubim.Ovakve stvari ne bi pozeleo mladom postavljacu teme.nek proba sve sto moze,ali opet ga upozoravam,nikako da ide negde na tretman dok su jaki bolovi,jer je tad najopasnije za nerv,jer je pod jakom upalo,a pravi kiropraktor ce mu to i sam reci,ako je posten.Da pije povremeno neki lek protiv bolova,samo po potrebi i kada se manj bol,onda moze da ide na tretmane.
 
postoji procedura kojom dobar terapeut moze da te izvede sa instrukcijama iz faze potpune ukocenosti kad lezis i ne mozes da se pomeris, do faze da ustanes, stanes na noge i samog sebe opsluzujes dok spazam oko nerva ne popusti potpuno kroz neko vreme
kad su u pitanju diskopatije i ulljestenje nerva u lumbalno sakralnoj zoni, m.quadratus lumborum se skrati kad se nerv pritisne, i povuce za sobom iliopsoas
samo pritiskom na skraceni deo tog cetvrtastog misica i izvlacenjem skracenih vlakana sprecavaju se posledice visednevnih i visenedeljnih bolnih oporavaka
sto duze je nerv u pritisnutom statusu, duze ce oporavak da traje jer je trauma veca
znaci, samo dobar terapeut!
Moguce je da je tako za neke slucajeve, ali ( pisala sam vec 7x) moj je muz imao uzasne bolove od tog ukljestenja ( prva operacija nije uspela pa jos strasniji bolovi)
i posle druge ( uspesne ) operacije i prestanka bolova neurohirurg njemu kaze da ne postoji neka konkretna terapija nego ili da pliva, hoda pa ce mu to
pomoci. I sami terapeuti izbegavaju da nekoga muce nekim vezbama za koje ziv covek ne zna da li ce doprineti zdravlju obolelog.
Ne bih ja tako nekome nesto preporucivala.
 
Moguce je da je tako za neke slucajeve, ali ( pisala sam vec 7x) moj je muz imao uzasne bolove od tog ukljestenja ( prva operacija nije uspela pa jos strasniji bolovi)
i posle druge ( uspesne ) operacije i prestanka bolova neurohirurg njemu kaze da ne postoji neka konkretna terapija nego ili da pliva, hoda pa ce mu to
pomoci. I sami terapeuti izbegavaju da nekoga muce nekim vezbama za koje ziv covek ne zna da li ce doprineti zdravlju obolelog.
Ne bih ja tako nekome nesto preporucivala.

tvoj muz upravo to i radi - vezba dok pliva i seta
to je isto oblik vezbanja
jedino vezbanje i kontrola zone koja je problematicna do kraja zivota je resenje za diskus herniju
nista drugo nije, ni operacija
 
A sta cemo kada taj nerv,posle izvlacenja udje ponovo u leziste,gde ne treba i gde su bolovi,svaki put kasnije sve jaci.Rekao sam da sam isao na dosta mesta,gde mi pomogne privremeno,a kada sledeci put taj nerv ponovo upadne izmedju dve kost,on sve jace boli.Treba da radi to sa kiropraktorom,dok je jos u blazoj fazi,jer tako moze i da radi vezbe za Lazareviceve misice koji drze te nerve zategnutim,da se vise ne vracaju.Jer,ako se zapusti,nece kasnije moci ni vezbe da radi.tako da nerv ostane mlitav i labav i trazi mesto izmedju kostiju,gde se uvek ukljesti,kao sto je kod mene.Imao sam vecu povredu kicme i posle toga sam probao i fizioterapije,ali mi je od toga bilo mnogo gor,posle su mi dali neke vezbe,koje ,kako se ispostavilo nikako nisam smeo da radim,jer je meni pri povredi nefv konstantno bio uklesten.I tako dok je imalo vajde isao sam kod raznih kiroprakticara,koji su mi cupali nerv i stvarno bude bolje i lakse,ali desavalo se da pri vracanju kuci,od struckanja kola i ulazaka u krivine,da se nerv vrati i to zaboli mnogo jace,nego kada sam otisao na tretman.Ima 17 godina kako ne mogu da spavam nocu,samo po nekoliko sati,dok se namestim,posle sat vremena zaboli,pa ponovo trazi drugi polozaj.Bolovi su konstantni i to veoma jaki.Molim boga samo da me ne natera nesto da kihnem,jer tada taj trzaj pravi veliki problem i veliki bol.Znaci da treba da ide kod kiroprakticara da mu to odradi,ali samo ako nije jaka upala,dok jos moze,ali mu preporucujem da ode kod lekara i da uzme nesto protiv bolova,kad su nesnosni.Nikako ne treba da trpi,jer ce samo napraviti da kad mu budu prepisali neke blaze lekove,kada bude morao,da nece delovati.Pa ce tu posle Injekcije i lekovi dok se ne nadju pravi.Pa kad pocnu blokade.da ne pisem dalje,jer su samo veci problemi.Kao sto sam rekao,jaki bolovi uticu na srce i moze doci do vecih problema.zato je bolje da se,nevikne na lekove dok jos moze da ih pije samo po potrebi,ne svaki dan,jer kada pocne redovno,onda pocinju sve jace doze.mene su zeznuli lekari jer nisu dobro gledali snimke MR.proslo je 6 god. kada mi je nacelnica na Reumatoloskom rekla kakvo je stanje,a prethodno sam lezao na Banjici i lecio se tamo,ali nista nisu primetili.Posle sam preko veze nasao doktora Ortopeda hirurga,koji je predamnom predledao snimke i rekao skoro isto kao i nacelnica Reumatoloskog.Sta je tu je pi Trodon i Bensedin i primaj injekcije,kada je najgore idi na blokade,jer je ovo prestarelo i nista ne moze da se uradi.Oboje su mi rekli da ni ne razmisljam o operaciji,jer su mi ovi na Banjici preporucivali.Nije bilo problem u parama,jer su trebali da mi rade implantate,ali kazu za 3,4 i 5 prsljen nije problem,ali posto mora da se rade i 1 i 2,rekli su mi da je tu veliki rizik i da je velika neuspesnost takvih operacija.pare nisu bile problem,jer je moj sindikat rekao da ce snositi sve sto bude trebalo.Ali posto su mi tako rekli,nisam se odlucio na operacij.Na stakama se krecem i rekli su mi kad padnem u kolica,da onda mogu da idem na operaciju,jer posle namam sta da izgubim.Ovakve stvari ne bi pozeleo mladom postavljacu teme.nek proba sve sto moze,ali opet ga upozoravam,nikako da ide negde na tretman dok su jaki bolovi,jer je tad najopasnije za nerv,jer je pod jakom upalo,a pravi kiropraktor ce mu to i sam reci,ako je posten.Da pije povremeno neki lek protiv bolova,samo po potrebi i kada se manj bol,onda moze da ide na tretmane.

ne ide to bas tako kako si ti napisao
nije nerv labav i ne seta on, nego setaju tvoji prsljenovi koji ga ponovo pritisnu
da se to ne bi desilo, zato postoje paravertebralne vezbe
ja imam tripldiskus herniju i znam o cemu pricas
pune tri godine je trebalo da mi otok na nervu spadne i da nemam konstantan bol 24h
imam ga i danas, ali ga kontrolsisem
bio je period kad sam i ja plakala za vreme fizikalne terapije od bolova, kad se dr hvatala za glavu jer nije znala sta dalje
vrlo kratak period sam koristila farmakoloske analgetike, a onda sam presla na homeopatiju jer bih unistila zeludac jetru i bubrege od lekova protiv bolova
ja sam se pomirila sa tim da je ovo stanje koje nikad nece vise da bude kao sto je bilo pre prvog ispada
i svoj zivot sada organizujem u tim okvirima
nikad noc ne provedem mirno prespavano u cugu, okrecem se na sat i po, dva..i strogo vodim racuna da mi telu u snu bude u zastitnom polozaju
nacus ga, sematizujes pokret i polozaje
nema druge
najvaznije od svega je da prepoznas momenat kad je zona opterecena i kad krece ka fazi sapazma
i to je taj trenutak kad moras da stanes sa svim aktivnostima, odmoris i sprecis ponovno ukljestenje i spazam misica oko nerva je tad zbog reakcije ide skracenje jedne strane misica koji povleci u nizu antagonoste i tad se krivis
zato mora jacanje misica, makar statickim kontrakcijama
nema opustanja, moras da imas kontrolu nad svojim telom non stop!
 
meni je problem sto nemogu raditi imam dvoje male dece da li me nesto osim vezbi moze barem malo osloboditi bola da bi mogao neki posao da trazim.Neki lek i dali smem da nosim pojas za torakalnu diskus herniju,ja ga nosim od skora cini mi se da mi je malo lakse.tesko se nosim sa tim bolom u grudima kad me stegne odma me srusi jer sam jako uplasen,inace sam bio u jakoj depresiji zbog DH i cinimi se da nikad necu izaci iz nje.Citajuci na forumu vidim da mnogo ljudi radi sa DH ,a ja sam nemocan,posao sam prethodni izgubio bas zbog bola jer me komisija stalno salje na posao sa dijagnozom sposoban za rad.Koji lek bi mogao da pomogne protiv bola jer brufeni,naprokseni,ketanol nista neublazavaju,malo mi pomogne onaj zeleni balzam koji hladi umine me nekih sat vremena(smem li hladiti bolno mesto).POMOC!!!!!!!!!
 
meni je problem sto nemogu raditi imam dvoje male dece da li me nesto osim vezbi moze barem malo osloboditi bola da bi mogao neki posao da trazim.Neki lek i dali smem da nosim pojas za torakalnu diskus herniju,ja ga nosim od skora cini mi se da mi je malo lakse.tesko se nosim sa tim bolom u grudima kad me stegne odma me srusi jer sam jako uplasen,inace sam bio u jakoj depresiji zbog DH i cinimi se da nikad necu izaci iz nje.Citajuci na forumu vidim da mnogo ljudi radi sa DH ,a ja sam nemocan,posao sam prethodni izgubio bas zbog bola jer me komisija stalno salje na posao sa dijagnozom sposoban za rad.Koji lek bi mogao da pomogne protiv bola jer brufeni,naprokseni,ketanol nista neublazavaju,malo mi pomogne onaj zeleni balzam koji hladi umine me nekih sat vremena(smem li hladiti bolno mesto).POMOC!!!!!!!!!

ne smes hladiti to mesto, jer posle toga sledi grc misica oko nerva koji je zakacen ispadom
zona diskus hernije treba da bude blago zagrejana da se spazam ne bi desavao - znaci nema promaje, oznojene garderobe na tom delu, mokrih stvari koje se suse na tebi, duge mokre kose koja pada preko vrata i hladi ti tu regiju
to sto trazis da te nesto oslobodi bola, mozes verovatno da pronadjes neki novi analgetik koji nisi koristio do sada, ali njim ne resavas problem svog stanja..samo maskiras situaciju
kao kad bi djubre sa tepiha gurnuo ispod njega, ti ga ne vidis, ali je ono tu i truje te
jedini nacin su vezbe i to je nesto sto radis kod kuce, ne moras da ides nigde..i oduzima ti bukvalno 20min dnevno
 
Smes hladiti,jer i kod mene je problem bas kada se zgreva,onda pocinju jaci bolovi.To sam shvatio na fizioterapijama.zato su mi i ukinuli,terapija,a i neacelnica Reumatologije i onaj ortoped hirurg su mi rekli da koristim onaj konjski gel,jel on hladi nerv i sprecava nadutost samoga,tamo gde je ukljesten.Koristi i gavez,ima ga i u tubama i u kutijama kao taj konski gel.A za lekove ako bas moras uzmi,ali opet u dogovoru sa lekarom.Diklofenak Duo 75 mg ili Diklofen od 50 mg.To su pocetni lekovi za DH.Mozes i probati Panadol Crveni,ako neces ovo sto sam ti prethodno preporucio.Ipak bi to trebao snimiti MR,da vidi Ortoped i Reumatolog,a i Neurolog,da bi mogli odluciti da li smes grejati ili hladiti.Ja sam ti napisao kako je kod mene,ali ne mora da bude da je tvoja situacija ista.Ako ti prija konjski gel,koristi ga svako vece pred spavanje,a probaj i Gavez,jednu nedelju,bez gela,pa ces videti sta ti vise odgovara.Od tog dvoje ti sigurno nece biti nista gore.Pazi samo i Gel i Gavez treba da se lepo utrljaju na bolno mesto i malo oko njega.Zelim ti sve najbolje.
 
Bio sam na magnetnoj u septembre prosle god. ovoje nalaz:U potpunosti je ispravljena cervikalna lordoza,uz relativno ocuvanu torakalnu kifozu,Nema dislokacija,vertebralnih kolapsa niti znakova infiltrativnih lezija prsljenskih tela.Kicmena mnozina je normalne morfologije,bez fokalnih ili difuznih patoloskih promena signala.Uocava se sasvim diskretno naglasen centralni medularni kanal u visini Th6 i Th7 prsljenova,u prvom redu posledicno blagom kompresivnom efektu dole opisane DH naTh6-7 IV nivou.
Na C4-5,C5-6 I C6-7 IV nivou uocavaju se anularna bubrenja IV diskova,sa pocetnom do umerenom redukcijom prednjeg likvorskog prostora,bez kompromitacije kic. mozdine i bez stenoze spinalnog kanala.IV forameni nisu znacajno stenozirani.
Na Th6-7 IV nivou uocavaju se manje Schmorl hernije kroz obe terminalne ploce,kao i fokalna dorzomedijalna protuzija IV diska sa izrazenom redukcijom prednjeg likvorskog prostora i pocetnim potiskivanjem kic. mozdine ,bez znakova kompresivne mijelpatije.Nema stenoze spinalnog kanala.IV forameni nisu stenozirani.
Na Th7-8 I Th8-9 IV nivoima uocavaju se male dorzomedijalne protuzije IV diskova,sa pocetnom redukcijom prednjeg likvorskog prostora,bez kompromitacije kic. mozdine.Nema stenoze spinalnog kanala niti IV foramena.
ZAKLJUCAK: 1. FOKALNA DORZOMEDIJALNA PROTUZIJA IV DISKA NA Th6-7 IV NIVOU SA BLAGIM POTISKIVANJEM PREDNJE POVRSINE KIC. MOZDINE,BEZ ZNAKOVA KOMPRESIVNE MIJELOPATIJE;
2. MALE FOKALNE DORZOMEDIJALNE PROTUZIJE IV DISKOVA NA Th7-8 I Th8-9 IV NIVOIMA,BEZ KOMPRESIVNIH MANIFESTACIJA.
Mozeli neko da mi pojasni koliko je opasna po mene ova DH,inace i ja sam cuo da je bolje hladiti nego zagrevati bolno mesto ali u svakom slucaju ne ici bez majice cak i kad spavam na +40c.Cak mi je i doktor prilikom jednog tretmana masazom dao gel koji je hladio jer mi se desavalo da prilikom masaze sa uljem samo dodje do bola, kako bi rekao vise mi prijalo sa gelom koji hladi.
 

Back
Top